• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

@adamshalev בשיא הכנות, אתה קונה גם השבוע?
המניה לא מפסיקה לקרוס למרות שנאסדק יחסית ירוק

מה זה משנה שהמניה קורסת? אתה סוחר יום?
המניה קורסת בניגוד למצב השוק. אם השוק יפול עוד המניה תישחט בקלות בעוד 40%
אילון הכניס את עצמו לעסק כושל שמפסיד כסף, מעביר לתוכו עובדי טסלה כאילו שטסלה היא החברה שלו ומייצר לעצמו מלא אויבים חדשים

אם ביומיים שנאסדק עלה ב2% וטסלה נפלו ב8% מה היה קורה אם גם נאסדק יפול?

יותר מדי downside ואין שום אפסייד נראה לעין

חוץ מזה, קל לכתוב ״מה אתה סוחר יום״ מהצד, אבל כשחלק ניכר מההון שלך בטסלה והמנכל משתגע זה לא כזה קל להתעלם

נערך לאחרונה ב:
המניה קורסת בניגוד למצב השוק. אם השוק יפול עוד המניה תישחט בקלות בעוד 40%
אילון הכניס את עצמו לעסק כושל שמפסיד כסף, מעביר לתוכו עובדי טסלה כאילו שטסלה היא החברה שלו ומייצר לעצמו מלא אויבים חדשים

חוץ מזה, קל לכתוב ״מה אתה סוחר יום״ מהצד, אבל כשחלק ניכר מההון שלך בטסלה והמנכל משתגע זה לא כזה קל להתעלם
אז ענית לעצמך.
אחד הנכסים העיקריים שלהם איבד מוניטין ועולות ספקות לגבי היכולות שלו כמנהל.

b94cefc652a33081e2d6d61f56d54418.jpg

זה חסר משמעות ועם הנסיון שלך בהשקעות אתה אמור לדעת את זה.
למה? מה השתנה לדעתך בשבוע האחרון ביכולת של טסלה לצמוח, להגדיל נתח בשוק הרכב ולייצר אפיקי הכנסה נוספים (רובוטקסי וכו)?
גם כשאילון התאבד על המודל 3 ב2017-19 והביא את החברה לסף פשיטת רגל אפשר היה לומר שהוא ״השתגע״. מה גרם לך לבטוח בשיקול דעת שלו אז, בניגוד מוחלט לקונצנזוס? למה אתה חושב שעכשיו זה שונה? לא יכול להיות שעוד שנה שנתיים יתברר שהוא שוב הצליח כנגד כל הסיכויים?

גם כשאילון התאבד על המודל 3 ב2017-19 והביא את החברה לסף פשיטת רגל אפשר היה לומר שהוא ״השתגע״. מה גרם לך לבטוח בשיקול דעת שלו אז, בניגוד מוחלט לקונצנזוס? למה אתה חושב שעכשיו זה שונה? לא יכול להיות שעוד שנה שנתיים יתברר שהוא שוב הצליח כנגד כל הסיכויים?
מודל 3 זה טסלה והצעסקות בטסלה

כרגע אילון עסוק בפוליטיקה, טוויטר ובמלחמה באוקראינה

השתן עלה לו לראש והוא חושב שהוא יכול לפתור את כל הבעיות בעולם

הנה עוד יום ירוק בנאסדק ומינוס 5% בטסלה

כמשקיע של טסלה האם זה נראה לך סביר שהמנכל משתמש בעובדי טסלה כדי לטפל בפיאסקו שהוא יצר בחברה אחרת?

כמשקיע של טסלה האם זה נראה לך סביר שהמנכל משתמש בעובדי טסלה כדי לטפל בפיאסקו שהוא יצר בחברה אחרת?
אני לא עונה בשמו אלא בשמי. ולשאלתך, זה מצטייר כמקרה קלאסי של ״המטרה מקדשת את האמצעים״. לא היית מנסה לעשות הכל כדי להציל את העסק שלך?

אני לא עונה בשמו אלא בשמי. ולשאלתך, זה מצטייר כמקרה קלאסי של ״המטרה מקדשת את האמצעים״. לא היית מנסה לעשות הכל כדי להציל את העסק שלך?

חד משמעית, אבל איך זה קשור לטסלה? מה ההבדל בין זה לבין להשתמש במשאבי החברה לצרכים פרטיים?

כרגע אילון עסוק בפוליטיקה, טוויטר ובמלחמה
והוא תמיד עסוק בספייס איקס, בבורינג קומפני ובסטארלייט. אם מחר יחליט שספייס איקס מגניב אותו יותר והוא מקדיש לזה יותר זמן מטסלה?
בפוליטיקה תמיד היה עסוק, ושלא הייתה מלחמה היה קריפטו והיה עסוק בלהריץ את הדוג'קוין

והוא תמיד עסוק בספייס איקס, בבורינג קומפני ובסטארלייט. אם מחר יחליט שספייס איקס מגניב אותו יותר והוא מקדיש לזה יותר זמן מטסלה?
בפוליטיקה תמיד היה עסוק, ושלא הייתה מלחמה היה קריפטו והיה עסוק בלהריץ את הדוג'קוין
כן הוא היה עסוק בספייס אקס אבל עכשיו פתאום נוספו עוד התעסקויות.
הוא פוגע במשקיעי טסלה
אם נאסדק היה נופל היום טסלה הייתה נשחטת

חד משמעית, אבל איך זה קשור לטסלה? מה ההבדל בין זה לבין להשתמש במשאבי החברה לצרכים פרטיים?
הוא יודע שאם הוא בוחר להשתמש במשאבי החברה לצרכים פרטיים אז הוא זחופר לעצמו בור גדול מבחינה משפטית.
להשתמש במשאבי חברה איקס לצרכי חברה וי , אמנם זה בור מוסרי אבל הוא משער שעם זה הוא יודע להתמודד.
הנחה שלי.

זה לא רק העובדה שהוא הביא לשם מהנדסים מטסלה, זה גם איך כל התהליך שם התבצע (ערוצי סלאק פומביים שבהם הם הציעו לפטר אנשים לפי כמות שורות קוד שהם כתבו, המון אנשים שפוטרו "בטעות" ועכשיו מבקשים מהם לחזור... כמה אפס צריך להיות, וואו).

לא קונה כרגע
מה קרה? דווקא ב100 week low הפסקת לקנות?

יום שני ברצף שכל השוק ירוק ב1-2%+ וטסלה במינוס 4%
משהו רע עובר עליהם
מה יקרה אם מחר יגיע תיקון במדדים? מינוס 10?

נערך לאחרונה ב:
מה קרה? דווקא ב100 week low הפסקת לקנות?

יום שני ברצף שכל השוק ירוק ב1-2%+ וטסלה במינוס 4%
משהו רע עובר עליהם
מה יקרה אם מחר יגיע תיקון במדדים? מינוס 10?
אני לא אול-אין טסלה ואף פעם לא יהיה.
לא כל שקל פנוי שלי הולך לטסלה. כרגע לא קונה כי קניתי כבר המון, אם תהיה תנועה חדה במחיר מטה בלי קשר לביצועי החברה כנראה אקנה עוד.

אני לא אול-אין טסלה ואף פעם לא יהיה.
לא כל שקל פנוי שלי הולך לטסלה.
אממ
איזה זמנים. מדהים.
קניתי קצת ARK3 בדרך למטה בשביל הצחוקים, אבל בעיקר פשוט מחזיק את הפוזיציה הקיימת בארק.
כל דולר שיכולתי להזיז הלך לטסלה.

לא בשביל להקניט, מעניין אותי איך הconviction נשבר כל כך מהר.

נושאים דומים

Back
למעלה