• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

למי שמתרגש מזה שכמה עובדים של טסלה הסתכלו על קוד של טוויטר יש תפיסה שגויה של הנדסת תוכנה היום ושל איך המהנדסים הכי טובים בעולם פועלים (יצא לי לעבוד עם כמה סופרסטארס), הם משגשגים ונהנים מלעזור לאחרים לפתור בעיות קשות (בתוך הארגון / מחוץ לארגון), זה תג הכבוד הכי גדול עבורם כאשר מבקשים מהם להסתכל על קוד/בעיה ולהגיד את דעתם.

לא יפסיק להפליא אותי כמה אנשים ברחבי האינטרנט יודעים לנהל חברה דרך מקלדת אנונימית יותר טוב ממנכ״ל שמנהל אותה בשטח.
השאלה היא לא אם המהנדסים נהנים או לא, אלא האם הם חושבים שהם יתוגמלו בשיחות שכר הקרובות שלהם בטסלה על זה. אם כן, וכך גם אני מניח, התגמול מגיע מהכיס הציבורי למטרות פרטיות של המנכ"ל ובעל עיניין בחברה.
אם מהנדסים כל כך אוהבים,תג כבוד וכל החרטא הזה שיקח מהנדסים של אפל שיעבדו שעות נוספות בשביל לבדוק לו את הקוד.הם ישמחו או במינימום מהנדסי ספייס איקס.

ראשית תודה על העדכון.
אני לא משקיעה בטסלה ישירות אלא רק דרך המדדים אבל זה הזוי (ומכעיס) ברמות על.

למה זה כל כך מכעיס אתכם? אני מתחיל להרגיש שהתקשורת יותר מדי משפיעה עליכם ומסיתה אתכם. אל תיפלו למלכודות של התקשורת.
הם לוקחים כל גרעין של אמת, ודוחפים לו את האג׳נדה הפוליטית שלהם (הכוונה של מנהלי הערוץ הנמצאים בקשרי הון שלטון , העיתונאי הוא רק בובה צייתנית לבוס שלו שמשדר ומפרשן מה שהוא אומר לו. עיתונות חופשית זה פיקציה. כולנו עובדים תחת מה שהבוסים שלנו מכתיבים לנו, העיתונאים הם לא שונים מכך) ומקצינים אותו מאוד ומתבלים אותו בהרבה תבלינים טעימים שיתפסו את צומת ליבכם.

את צריכה להסתכל על זה בראייה אובייקטיבית. ובראייה אובייקטיבית, את צריכה לשמוח שהוא שולח את עובדיו מטסלה לעזור עם טוויטר.
וזה למה, כי מאסק הוא הceo של טסלה, את מושקעת בטסלה, נכון? לכן זה אינטרס שלך שטוויטר יצליחו.
כי הצלחת טוויטר = הצלחת מאסק = הצלחת טסלה = הצלחת משקיעי טסלה.

אם מאסק יפול עם טוויטר , אתם תיפגעו לא פחות. אם מאסק ייכשל, זה ישפיע על הכל מרעה מבחינת ההשקעה שלך בטסלה.
המוטיביציה, הביטחון העצמי + התדמית שלו תיפגע = ההכנסות ייפגעו = משקיעים יברחו =טסלה תיפגע = המניות שלך ייפגעו

הצלחתו בטוויטר = הצלחתכם!

זה אולי נורא נוח למאסק ואולי הגיוני מבחינה מקצועית אבל זה מאוד מאוד מאוד לא חוקי.
בוא ניקח את הדוגמא של החבר שלך אבל נתאים אותה למציאות - נדמיין עכשיו שהמוסך הראשון הוא בבעלות משותפת של מאסק, שלך @Tsachi01, ושלי (@קפיצת הדרך), אבל בניהול של מאסק. עכשיו מאסק, המנהל, קונה מוסך חדש בבעלות אישית פרטית שלו. הוא לוקח עובדים מהמוסך *שלנו* על חשבון הכסף שאני ואתה משלמים להם,ְ לעבוד במוסך הפרטי שלו. וזה כמובן בלי לשאול את רשותנו (שכמובן לא היינו נותנים, אלא אם כן היינו מקבלים רווחים מזה).

ברור שבמספר שעות בודד זה לא יעשה כלום לחברה (סליחה למוסך) שלנו, אבל זה לא מוסרי ולא חוקי.

אין שום עסק שלא מעקם קצת את מה חוקי ומה לא, ומעגל פינות קצת, פשוט על המקרה הזה את שומעת הרבה בתקשורת כי למאסק יש אספרגר, וזה הקסם שלו לטוב ולרע. לפעמים זה לטובתו ולפעמים כמו עכשיו זה לרעתו. אני חושב שזה לטובתו, כי פיו וליבו שווים, ושקיפות זה טוב למשקיעים ולעסקים. הבעיה שהמשקיעים במקרה הזה מושפעים לרעה מדמוניזציה שהדמוקרטים עושים לו באמצעות חבריהם מהתקשורת מאז עבר צד. את צריכה להבין שהדמוקרטים מאוד חוששים מהרכישה של מאסק של טוויטר, כי הצנזורה שששירתה אותם עד כה, הולכת להיעלם, אפילו טראמפ חזר, הם מאוד חוששים. ולמי שאין מה להסתיר אין מה לחשוש. כל ההשחרה מהתקשורת היא מכוונת למעלה מהשלטון.

אני לא בטוחה שנשארו/ישארו 500 עובדים… אם הוא יצטרך במיידי עוד עובדים הוא שוב ייקח (סליחה - יגנוב!) מטסלה?

יגנוב? זו חברה שלו זה עובדים שלו. אני ממש לא מקבל את זה.
זה שיש ברשותכם כמה מניות של טסלה לא הופך אותכם לבעלים על מאסק.
אל תשכחו שאתם השקעתם בטסלה, כי אתם מאמינים במאסק ומה שעשה עם החברה הזו. גלו קצת אורך רוח וןסבלנות. תנו לו קצת קרדיט.

לא יפסיק להפליא אותי כמה אנשים ברחבי האינטרנט יודעים לנהל חברה דרך מקלדת אנונימית יותר טוב ממנכ״ל שמנהל אותה בשטח.

אמת.

תקשיבו חברים אני מבין שחלקכם לא סובלים את העובדה שמאסק רפובלינקני (אהמ אהמ @Eugene )
אל תהיו נאיבים בבקשה, למאסק כמו רב אנשי העסקים , אין שום עמדה פוליטית קבועה הנובעת מאידואלגיה, הכל זה אינטרסים וfollow the money
מה שטוב לעסקים, זה מה שהם יתמכו בו.

להזכיר לכל השכחנים פה, מאסק עד לפני שנתיים היה דמוקרטי, אך המה מה מה, מאז שביידן את אריס ושות׳ , החליפו את טראמפ, הם השביתו לו את המפעל בקליפורניה, חנקו אותו עם סגרים,העלו לו את המיסים, ונתנו לעובדים שלו לעבוד מהבית (מה שהוא מאוד מאוד נגד בחזון העסקי שלו) . לכן הוא החליף צד . לכן גם הלך והקים את המפעל שלו בטקסס הרפובליקנית, להקל עליו מבחינת מיסים שם.
תאמינו לי, אם יקום נשיא דמוקרטי שיחליף את ביידן ויהייה טוב לעסקים של מאסק, מאסק יחזור להיות דמוקרטי באבחת יד.

נערך לאחרונה ב:
למה זה כל כך מכעיס אתכם? אני מתחיל הרגיש שהתקשורת יותר מדי משפיעה עליכם ומסיתה אתכם. אל תיפלו למלכודות של התקשורת.
הם לוקחים כל גרעין של אמת, ודוחפים לו את האגנדה הפוליטית שלהם (של מנהלי הערוץ הנמצאים בקשרי הון שלטון ) ומקצינים אותו מאוד ומתבלים אותו בהרבה תבלינים טעימים שיתפסו את צומת ליבכם.

את צריכה להסתכל על זה בראייה אוביקטיבית. ובראייה אוביקטיבית, את צריכה לשמוח שהוא שולח את עובדיו מטסלה לעזור עם טוויטר.
וזה למה, כי מאסק הוא הceo של טסלה, את מושקעת בטסלה, נכון? לכן זה אינטרס שלך שטוויטר יצליחו. כי הצלחת טוויטר = הצלחת מאסק = הצלחת טסלה = הצלחת משקיעי טסלה.

אם מאסק יפול עם טוויטר , אתם תיפגעו לא פחות. אם מאסזק ייכשל, זה ישפיע על הכל מרעה מבחינת ההשקעה שלך בטסלה.
המוטיביציה, הביטחון העצמי + התדמית שלו תיפגע = ההכנסות ייפגעו = משקיעים יברחו =טסלה תיפגע = המניות שלך ייפגעו

אין שום עסק שלא מעקם קצת את מה חוקי ומה לא ומעגל פינות קצת, פשוט על המקרה הזה את שומעת הרבה התקשורת כי מאסק יש אספרגר, וזה הקסם שלו לטוב ולרע. לפעמים זה לטובתו ולפעמים כמו עכשיו זה לרעתו. אני חושב שזה לטובתו, כי פיו וליבו שווים, ושקיפות זה טוב למשקיעים ולעסקים. הבעיה שהמשקיעים במקרה הזה מושפעים לרעה מדמוניזציה שהדמוקרטים עושים לו באמצעות חבריהם מהתקשורת מאז עבר צד.

תקשיבו חברים אני מבין שחלקכם לא סובלים אתה עובדה שטראמפ רפובלינקני (אהמ אהמ @Eugene )
אל תהיו נאיבים בבקשה, לטראמם כמו רב אנשי העסקים והפילנטרופים, אין שום עמדה פוליטית קבועה הנובעת מאידואלגיה, הכל זה אינטרסים וfolow the money
מה שטוב לעסקים, זה מה שהם יתמכו בו.

להזכיר לכל השכחנים פה, מאסק עד לפני שנתיים היה דמוקרטי, אך המה מה מה, מאז שביידן את אריס ושות׳ , החליפו את טראמפ, הם השביתו לו את המפעל בקליפורניה, חנקו אותו עם סגרים,העלו לו את המיסים, ונתנו לעובדים שלו לעבוד מהבית (מה שהוא מאוד מאוד נגד בחזון העסקי שלו) . לכן הוא החליף צד . לכן גם הלך והקים את המםפעל שלו בטקסס הרפובליקנית, להקל עליו מבחינת מיסים שם.
תאמינו לי, אם יקום נשיא דמוקרטי שיחליף את ביידן ויהייה טוב לעסקים של מאסק, מאסק יחזור להיות דמוקרטי באבחת יד.
כמה עובדות:
1. טסלה לא שייכת לאלון מאסק. כמו שאלון מאסק לא יכול לקחת את המפעל של טסלה בארה"ב ולהפוך אותו לבית שלו או למשרדים של טוויטר, הוא גם לא יכול לקחת עובדי טסלה ולהפוך אותו למשרתים הפרטיים שלו בבית שלו או עובדים בחברות אחרות שלו.
2. הצלחה של טוויטר היא לא הצלחה של בעלי מניות טסלה, מאיפה הטיעון ההזוי הזה מגיע?!
3. וגם אם כן, בלי הסכמה של בעלי המניות זה פעולה אסורה. מאסק הוא בעל עיניין בטסלה. אני מנחש שבארה"ב אפילו ביתר שאת מבארץ, פעילות של חברה ציבורית עם חברה פרטית של בעל עיניין מצריכה אישורים נדרשים ולכן סביר להניח שמאסק כנראה יראה את בית המשפט (כלכלית) ואולי גם את הרגולטורים פועלים נגדו.
4. לא כל כך מבין את ההקשר הפוליטי שעשית, אבל אני מבין שמבחינתך, רפובליקאי זה היתר לעבור על החוק.

ג.נ. אין לי מניות בטסלה מלבד מדדים(מושקע רק ברכב שלהם והוא מצויין) והבעתי כבר בעבר הסתייגות בהשקעה בעסקים שבהם הבעלים המרכזיים דומיננטי מידיי, מהסיבה הפשוטה, כי כשבעל הבית משתגע, כל הבית משתגע. אלון מאסק הוא הדוגמה הקלסית של התובנה שלי.

נערך לאחרונה ב:
אני מתחיל הרגיש שהתקשורת יותר מדי משפיעה עליכם ומסיתה אתכם. אל תיפלו למלכודות של התקשורת.
הם לוקחים כל גרעין של אמת, ודוחפים לו את האגנדה הפוליטית שלהם (של מנהלי הערוץ הנמצאים בקשרי הון שלטון ) ומקצינים אותו מאוד ומתבלים אותו בהרבה תבלינים טעימים שיתפסו את צומת ליבכם.
אתה רציני? הראשון שממנו שמעתי על זה זה ממך! מה הקשר לתקשורת?

את צריכה להסתכל על זה בראייה אוביקטיבית. ובראייה אוביקטיבית, את צריכה לשמוח שהוא שולח את עובדיו מטסלה לעזור עם טוויטר.
וזה למה, כי מאסק הוא הceo של טסלה, את מושקעת בטסלה, נכון? לכן זה אינטרס שלך שטוויטר יצליחו. כי הצלחת טוויטר = הצלחת מאסק = הצלחת טסלה = הצלחת משקיעי טסלה.

אם מאסק יפול עם טוויטר , אתם תיפגעו לא פחות. אם מאסזק ייכשל, זה ישפיע על הכל מרעה מבחינת ההשקעה שלך בטסלה.

מה??
אז עכשיו הוא מחזיק את משקיעי טסלה בני ערובה שהם צריכים גם להשקיע את הכסף שלהם (סליחה, שעות העבודה של המהנדסים שלהם) גם בטוויטר בכדי שחברת טסלה תמשיך לשגשג אחרת גם טסלה תיפול? והם צריכים עוד לשמוח מזה?
זה נשמע לך הגיוני?

כן לגנוב.
זו חברה *ציבורית* ול- *ציבור* יש הרבה מניות של טסלה. וברגע שמאסק הפך את החברה לציבורית היא כבר לא החברה הפרטית שלו.
אין שום משמעות לעובדה שלכל אחד מהפריטים בציבור הזה יש רק מעט מניות. הציבור שמחזיק את המניות הוא בעלים של טסלה.

ושוב, ברור לי שכמה שעות עבודה זו *רק* גניבה קטנה ולא תשפיע על התפקוד של טסלה. אבל לא יודעת… זה ממש הצליח לעצבן אותי.
עבדתי פעם בחברה ממשלתית ציבורית (שכולם בארץ מכירים) ואחד המנהלים ביקש/דרש מאחד העובדים לעשות עבורו כל מני עבודות פרטיות (בבית הפרטי של המנהל). ב-״כאילו״ טובה. כמובן שהעובד עשה את מה שהמנהל ביקש. האם זה פגע בתפקוד של החברה כולה? כנראה שלא. אבל אם היית שומע על זה האם זה היה נשמע לך תקין?

מאסק יש אספרגר, וזה הקסם שלו לטוב ולרע. לפעמים זה לטובתו ולפעמים כמו עכשיו זה לרעתו. אני חושב שזה לטובתו, כי פיו וליבו שווים, ושקיפות זה טוב למשקיעים ולעסקים. הבעיה שהמשקיעים במקרה הזה מושפעים לרעה מדמוניזציה שהדמוקרטים עושים לו באמצעות חבריהם מהתקשורת מאז עבר צד.
אתה מוזמן לקרא את התגובה שלי בשרשור על טוויטר לגבי האימייל שהוא שלח לעובדים. אני הייתי בערך היחידה שכתבתי שאותי זה דווקא היה מלהיב וגורם לי להישאר בחברה (וכמו שכתבתי שם בהודעה זו בהחלט היתה דעה מאוד לא פופולרית). אז קשה להאשים אותי שהתקשורת השפיעה עלי נגדו. אני גם מאמינה שאם יש מישהו שיכול להרים את טוויטר ולהפוך אותה לחברה רווחית זה הוא (כמו שהוא גם יכול להמשיך ולרסק אותה עד מוות סופי אבל אני מקווה שזה לא יקרה).
אבל זה עדיין לא גורם לי לאבד לחלוטין את יכולת הביקורתיות שלי לגבי מהלכים כאלו ואחרים. וספציפית השימוש במהנדסי טסלה היה לא חוקי.

נערך לאחרונה ב:
כמה עובדות:
1. טסלה לא שייכת לאלון מאסק. כמו שאלון מאסק לא יכול לקחת את המפעל של טסלה בארה"ב ולהפוך אותו לבית שלו או למשרדים של טוויטר, הוא גם לא יכול לקחת עובדי טסלה ולהפוך אותו למשרתים הפרטיים שלו בבית שלו או עובדים בחברות אחרות שלו.
2. הצלחה של טוויטר היא לא הצלחה של בעלי מניות טסלה, מאיפה הטיעון ההזוי הזה מגיע?!
3. וגם אם כן, בלי הסכמה של בעלי המניות זה פעולה אסורה. מאסק הוא בעל עיניין בטסלה. אני מנחש שבארה"ב אפילו ביתר שאת מבארץ, פעילות של חברה ציבורית עם חברה פרטית של בעל עיניין מצריכה אישורים נדרשים ולכן סביר להניח שמאסק כנראה יראה את בית המשפט (כלכלית) ואולי גם את הרגולטורים פועלים נגדו.
4. לא כל כך מבין את ההקשר הפוליטי שעשית, אבל אני מבין שמבחינתך, רפובליקאי זה היתר לעבור על החוק.

ג.נ. אין לי מניות בטסלה מלבד מדדים(מושקע רק ברכב שלהם והוא מצויין) והבעתי כבר בעבר הסתייגות בהשקעה בעסקים שבהם הבעלים המרכזיים דומיננטי מידיי, מהסיבה הפשוטה, כי כשבעל הבית משתגע, כל הבית משתגע. אלון מאסק הוא הדוגמה הקלסית של התובנה שלי.

מאסק קנה את טוויטר. זו עובדה מוגמרת. לכן טוב או לא טוב זה כבר לא משנה.
מהרגע שהוא קנה טוויטר, אז טוויטר וטסלה שזורות זו בזו. אם טוויטר תיכשל, טסלה גם תיפגע. זה אינטרס שלך ושל כל המשקיעים שטוויטר תצליח, לפחות עד לרגע שמאסק יחליט למכור אותה

מהרגע שהוא קנה טוויטר, אז טוויטר וטסלה שזורות זו בזו. אם טוויטר תיכשל, טסלה גם תיפגע. זה אינטרס שלך ושל כל המשקיעים שטוויטר תצליח, לפחות עד לרגע שמאסק יחליט למכור אותה
תדבר בשם עצמך, אם הייתי מחזיק טסלה לא הייתי שמח מהרעיון הזה.
אני שמעתי על הדבר הזה רק מהפורום, לא מעניינת אותי כל כך הפוליטיקה באמריקה, אז אני לא מבין איפה באו ההאשמות שלך על התקשורת וכו.
אם המנכל שלי היה בא ואומר לי משהו דומה אז ברור שלא הייתי מסרב, אבל כנראה מיד לאחר מכן הייתי מרענן את הקוח.

למי שמתרגש מזה שכמה עובדים של טסלה הסתכלו על קוד של טוויטר יש תפיסה שגויה של הנדסת תוכנה היום ושל איך המהנדסים הכי טובים בעולם פועלים (יצא לי לעבוד עם כמה סופרסטארס), הם משגשגים ונהנים מלעזור לאחרים לפתור בעיות קשות (בתוך הארגון / מחוץ לארגון), זה תג הכבוד הכי גדול עבורם כאשר מבקשים מהם להסתכל על קוד/בעיה ולהגיד את דעתם.

כל מה שנשאר זה להראות (מן הסתם בתביעה שתוגש) שלטסלה מדיניות שמתירה זאת, שבפועל המהנדסים שלה התנדבו בחברות נוספות ושגם מהנדסים בחברות שלא קשורות למנכל התנדבו בהיקף דומה בטוויטר.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
נשמע כמו איום :'(
אז מבחינתך מעכשיו כל משאב של טסלה שיועבר לטוויטר, על מנת להציל אותה (בשלב ראשון) ולגרום לה להרוויח (בשלב השני), זה סביר?

נשמע כמו איום :'(
אז מבחינתך מעכשיו כל משאב של טסלה שיועבר לטוויטר, על מנת להציל אותה (בשלב ראשון) ולגרום לה להרוויח (בשלב השני), זה סביר?

איום של מי ועל מי? לא ככ הבנתי מה את מתכוונת
גם חבר שלי שעובד שם ממש לא אוהב את העובדה שמאסק רכש את טוויטר. אבל שוב, ברגע שזה קרה, זו עובדה מוגמרת.
אני מסביר שוב , הסיבה שטסלה כל כך הצליחה זה הרבה בזכות הצלחתו של מאסק, לכן אם מאסק ייכשל עם טוויטר, זה יפגע בביטחון של המשקיעים עם טסלה.

הבעיה העיקרית בעיני היא לא ההפסד הכספי לטסלה בהתנדבויות האלו ואפילו לא הטרלול של הבעלים, אלא ההתעלמות הבוטה והפומבית בכללים הבסיסיים בניהול חברה ציבורית (ממשל תאגידי בלשון העם). אם מנכ"ל בנק לאומי היה משתמש בחברת הניקיון של הבנק לניקיון הבית שלו בהתנדבות בלי להודיע / לבקש היתר מהגופים המוסמכים, אפילו בשכונה שלנו היתה לו בעיה. מעניין מה יקרה בטסלה ואיזה תביעות יוגשו.

איום של מי ועל מי? לא ככ הבנתי מה את מתכוונת
גם חבר שלי שעובד שם ממש לא אוהב את העובדה שמאסק רכש את טוויטר. אבל שוב, ברגע שזה קרה, זו עובדה מוגמרת.
אני מסביר שוב , הסיבה שטסלה כל כך הצליחה זה הרבה בזכות הצלחתו של מאסק, לכן אם מאסק ייכשל עם טוויטר, זה יפגע בביטחון של המשקיעים עם טסלה.
אז אני אשאל שוב, כי לא ענית על השאלה…
מבחינתך מעכשיו כל משאב של טסלה שיועבר לטוויטר, על מנת להציל אותה (בשלב ראשון) ולגרום לה להרוויח (בשלב השני), זה סביר?
כי לפחות חוקי - זה לא.
ובטח לא משמח…
את צריכה לשמוח

מהרגע שהוא קנה טוויטר, אז טוויטר וטסלה שזורות זו בזו.
לא, הן לא.
וכדי שזה יהיה חוקי, על טסלה להוציא חשבונית מס לטוויטר עבור עבודתם של חברך והקולגות שלו שם. ואת זה החבר שלך לא יודע אם קרה או לא.

אוי נו… באמת?
כתבו לך שחור על גבי לבן מפי המתכנת הספציפי שהתבקש (נדרש?) לעבור על הקוד בטוויטר:
תוכל לשאול אותו האם זה בנוסף לשעות העבודה בטסלה או במקום?

והאם הוא מקבל על כך שכר מטוויטר ו/או ממאסק ישירות?
הוא מקבל גלובלי אז אין הבדל. השכר הוא כמובן מטסלה.

אפשר לבקר התנהגות לא מוסרית/לא חוקית גם אם זה מאסק הנערץ, זה בסדר אתה יודע.

וכדי שזה יהיה חוקי, על טסלה להוציא חשבונית מס לטוויטר עבור עבודתם של חברך והקולגות שלו שם. ואת זה החבר שלך לא יודע אם קרה או לא.
לפי הפירסום שהתווסף כאן בשרשור הם פשוט ״התנדבו״

The 50 Tesla engineers who worked for Elon Musk at Twitter weren't "Tesla assets" because they volunteered to work at the company after-hours, the billionaire told a Delaware courtroom on Wednesday, per CNBC.

When questioned if it was a good idea to use Tesla resources at Twitter, Musk said he "didn't think of this as using Tesla assets."

לפי הפירסום שהתווסף כאן בשרשור הם פשוט ״התנדבו״
זה בתפיסה שלהם, אבל צחי גם כתב שהם משתכרים גלובלית ועבדו בטוויטר ע"ח הזמן בטסלה אז לא התווספו להם עוד שעות (והתנדבות היא כשזה על הזמן הפנוי שלי, לא?). בכל אופן, השאלת עובדים יכולה להיות לגיטימית (אותי השאילו פעם לשבוע, שילמו לי אותו הדבר אבל העסק המשאיל הוציא ח-ן לעסק השני).

זה בתפיסה שלהם, אבל צחי גם כתב שהם משתכרים גלובלית ועבדו בטוויטר ע"ח הזמן בטסלה אז לא התווספו להם עוד שעות (והתנדבות היא כשזה על הזמן הפנוי שלי, לא?). בכל אופן, השאלת עובדים יכולה להיות לגיטימית (אותי השאילו פעם לשבוע, שילמו לי אותו הדבר אבל העסק המשאיל הוציא ח-ן לעסק השני).
לא. זה אילון מאסק אמר.
אבל צודקת שזו כתבה אז אולי הם משקרים והוא לא אמר את זה.

להבנתי השאלת עובדים לחברה הפרטית של הבוס צריכה לקבל אישור מהבורד. אחרת יש כאן ניגוד עניינים.

בכל אופן, השאלת עובדים יכולה להיות לגיטימית
מטרת מנכ"ל החברה היא להשיא כמה שיותר רווחים לבעלי המניות. אם השאלת העובדים תורמת למטרה הזו אז אין עם זה שום בעיה, אם לא אז זה ממש לא לגיטימי.

מטרת מנכ"ל החברה היא להשיא כמה שיותר רווחים לבעלי המניות. אם השאלת העובדים תורמת למטרה הזו אז אין עם זה שום בעיה, אם לא אז זה ממש לא לגיטימי.
אפילו אם היא תורמת זה בעייתי כי מי אמר שדווקא טוויטר הייתה החברה הטובה ביותר להשאיל לה, אולי הייתה עדיפה חברה אחרת? יש פה ניגוד עניינים מובהק.

אפילו אם היא תורמת זה בעייתי כי מי אמר שדווקא טוויטר הייתה החברה הטובה ביותר להשאיל לה, אולי הייתה עדיפה חברה אחרת? יש פה ניגוד עניינים מובהק.
זה עניין אחר.
אני דיברתי על העיקרון.

הם משגשגים ונהנים מלעזור לאחרים לפתור בעיות קשות (בתוך הארגון / מחוץ לארגון), זה תג הכבוד הכי גדול עבורם כאשר מבקשים מהם להסתכל על קוד/בעיה ולהגיד את דעתם.
נניח שאפשר עוד "להחליק" את זה בנסיבות מסוימות:
למשל בעיה נקודתית בקטע קוד ספיציפי בין חברים שעובדים בחברות שונות.
(ממש לא סופרסטאר, אבל בתוך הארגון גם לי יצא לעבור על קוד של יחידה אחרת למצוא בעיה שהתקשו איתה).

נראה לי שיהיה קצת יותר קשה להחליק:
כשהמנכ"ל מבקש מקבוצה של מתכנתים (במקרה הטוב "להתנדב") לעבור על קוד של חברה אחרת בסדר גודל של טוויטר.

נושאים דומים

Back
למעלה