• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טבעת אירוסין

100$ גם יקר מידי.
אני קניתי טבעת באלפי שקלים כי ידעתי שזה חשוב לאשה (יהלום עלאק איכותי בגודל סבבה), אבל הייתי מעדיף להוריד את הפקק מפחית פפסי ולענוד לה על האצבע לרגע סימבולי אחד. ולא רק בגלל החסכון, גם כי הייתי תופס ממנה הרבה יותר אם זה היה מרשים אותה. אבל זה לא.

גם אני בגישה הזאת שאין שום טעם להוציא כל כך הרבה על תכשיט אחד. מה גם שלא ממש מרגיש לי בנוח להסתובב עם משהו בשוי אלפי שקלים על הגוף שלי.

יש לי טבעת שאני מאוהבת בה, בעיקר כי האיש שלי קנה אותה בלי לשאול אף אחד וקלע בול לטעם שלי. זה פשוט מזכיר לי כל פעם מחדש עד כמה שהוא מכיר ומבין אותי.
הטבעת עם אבני סברובסקי ועשויה מזהב, שהם שורדים הרבה זמן ויש להם ברק מיוחד כזה. תמיד אנשים מסתכלים על הטבעת שלי ולא מבינים איך השקענו ב"יהלום" כזה גדול. הם פשוט מניחים שאנחנו עובדים בהייטק ואין לנו בעיה להוציא כל כך הרבה. הם לא יודעים שזה עלה לנו 500 ש"ח בעיצוב אישי =)

אפשר למצוא תחליפים שנראים בדיוק כמו יהלומים ושורדים לא פחות. בשבילי הערך הסנטימנטלי שווה את זה. כל פעם שאני מסתכלת על הטבעת זה גורם לי לחייך. בעיניי יש לזה ערך עצום.

100$ גם יקר מידי.
אני קניתי טבעת באלפי שקלים כי ידעתי שזה חשוב לאשה (יהלום עלאק איכותי בגודל סבבה), אבל הייתי מעדיף להוריד את הפקק מפחית פפסי ולענוד לה על האצבע לרגע סימבולי אחד. ולא רק בגלל החסכון, גם כי הייתי תופס ממנה הרבה יותר אם זה היה מרשים אותה. אבל זה לא.

אירוסין בכלל לא היה נהוג בתקופתי אצל החילונים. כל המלודרמה לצורך תמונה בפייסבוק/אינסטגרם זה פשוט מביך.
לי היתה טבעת נישואין פשוטה מזהב שנחתכה ונזרקה במהלך ההריון כתוצאה מהתנפחות קלה של האצבע. אין לי טבעת, גם לבעלי אין, ולמרבה הפלא אנחנו נשואים כבר כמעט 30 שנה.
זה בסך הכל טרנד, שום עניין רגשי. בדיוק כמו החתונות הרומנטיות והקיצ'יות.

לא היתה לי טבעת אירוסין אף פעם. לא בגלל סולידיות - לא אהבתי את כל הענין וזה נראה לי מאד אמריקאי וצבוע. אני ממש מופתעת שמישהו בכלל מצפה לטבעת כזו, בין אם בצד הנותן או המקבל.
לעומת זאת, הרבה פעמים היה לי חשק לקנות תכשיט יקר ואישי. אפילו יהלום. אבל אז, כמו שאמרו לך, גיליתי שמדובר אך ורק בחומר לא יקר במיוחד שמשווק היטב כך שאנשים חושבים שיהלומים הם משהו מיוחד, כולל תשלום לכוכבים הוליוודים למיניהם, כמו מרלין מונרו ב"חמים וטעים" כדי לשווק את ענין היהלומים. הם לא השקעה טובה כי אינם מעלים בערכם כי אינם נדירים במיוחד, למען האמת. בכל פעם שעלה בי החשק ליהלום, הסתכלתי שוב והבנתי שזה לחלוטין חסר ערך ולזרוק כסף לפח. קניתי לי טבעת סברובסקי או תכשיט אחר בסכום נמוך בהרבה, נהניתי מהם אין קץ ובסופו של דבר נהניתי גם להחליף אותם.
לעומת זאת, בטבעת נישואין הייתי משקיעה טיפה יותר כסף מאשר "סתם" טבעת בגלל שטבעות איכותיות הן בעלות גימור טוב שלא שורט והוא מאד נוח, כך שכיף ללכת איתן לאורך זמן.
מכיוון ששמעתי יותר מדי פעמים על טבעות יקרות שאבדו, הייתי מאד חוששת ללכת עם תכשיט יקר. למען האמת, אני באמת לא רואה סיבה.

עוד נקודה למחשבה: בהנחה שמדובר בקשר שוויוני ולא הולכים על סוג של הסכם ממון, אז סביר שהכסף הפנוי של כל אחד מבני הזוג ישותף בחיי הנישואין ואז למעשה כל מתנה שנקנית היא בעצם על חשבון המשאבים המשותפים.
כמובן שאם מדובר בפערי הכנסה משמעותיים ושמירה של כל אחד על חשבון נפרד (והסכם ממון) אז יש טעם והיגיון בהעברת מתנות מאחד לשני ויש לזה משמעות כלכלית. במצב כזה, נראה לי כבר שעדיף תכשיט זהב ולא יהלום כי יותר קל להמיר אותו בכסף.

קניתי טבעת יהלום שעלתה סביבות 3,700 (נמכרת בקצת יותר מ5,000 , כלל משא ומתן ובעיקר חיבור טוב עם הבעלים שלגמרי במקרה היה שם באותו יום הוא לרוב לא עוסק בזה) אני יכול לומר שמבחינתי זה כן היה חשוב לקנות יהלום ושיהיה נחמד ולטעמה. ידעתי פחות או יותר את העיצוב האהוב עליה. חושב שזה משהו חד פעמי ומבחינתי מהרגע שהחלטתי שאני קונה טבעת יהלום ולא זרקון (שזה גם אחלה!) עשיתי את כל הבדיקות הנדרשות שאני קונה ממקום אמין וישר והגעתי לחנות שעברה בדורות. לא מבין גדול בתכשיטים אבל כל ההתנהלות שם הייתה ברמה גבוהה והם מעצבים ומייצרים הכל בעצמם. לסיכום גם טבעת יותר זולה הייתה מתקבלת בשמחה אני יודע את זה בוודאות. אבל כן היה חשוב לי לקנות יהלום ואם כבר לקנות אז לא חתול בשק ולהשקיע (מי שרוצה לדעת את השם של החנות ניתן לפנות בפרטי)

לדעתו של בן זוגי היקר, עמו אני חושבת למסד את הקשר ביום מן הימים, אין שום צורך לרכוש טבעת אירוסין (יהלום) במסגרת הצעת נישואין. בן זוגי חושב שקניית תכשיט כ"כ יקר זו הוצאה אסטרונומית ומיותרת שאין בה כל צורך, ושהיא נוגדת את העקרונות לפיהם אנו חיים. במקרה הגרוע , הוא חושב לרכוש טבעת ב-100$ אונליין, אותה אוכל גם להחליף מדי כמה שנים לפי טעמי.
אני יצאתי קצת מאוכזבת בהיבט הרגשי אבל בהיבט הרציונלי מנסה לגבש את דעתי. חשבתי לעצמי שאם כבר קונים משהו, אולי כדאי להשקיע מעט יותר מ-100$ כי לא הייתי רוצה להתעסק בהחלפה כל כמה שנים. זה לא תכשיט "עונתי" מבחינתי. שנית, הפריע לי שיהיה לי קשה להסביר להורים ולחברים איפה הטבעת(?!?!) ואיך "הסכמתי" לא לקבל אחת, שהרי זה אירוע כ"כ חשוב וחד פעמי בחייה של כל אישה (יאדה יאדה). מצד שני, חייבת לומר שאני יודעת לגבות בביטחון מלא את כל הבחירות הכלכליות, התזונתיות והמינימלסיטיות שלי בלי שום בעיה, אז אולי בכלל לא תהיה לי בעיה ואני סתם מתרגשת לשווא. אולי זו פשוט גחמה.
הייתי שמחה לשמוע האם לדעתכם יש חשיבות לטבעת כזו? למי שקנה, מה חשבתם על ההוצאה הזו? והאם מישהו הציע נישואין ללא טבעת או עם טבעת צנועה? תודה :)

בלי לקרוא תגובות קודמות..

אני קיבלתי טבעת יהלום.. כמו שרציתי. אבל אני לא יודעת כמה היא שווה.
היום הייתי מבקשת טבעת עם פנינה, יותר יפה בעיני ואם אני לא טועה גם יותר זול..
יש מעט אירועים בחיים בהם אפשר להתפרע, מבחינתי זה אחד מהם אבל כל אחד זכאי לדעתו.
לדוגמה אני ניצלתי את החתונה כדי לקנות עגילים (גם פנינה) שבמשך שנים רציתי אבל לא הרשתי לעצמי לקנות (קרן וולף אם אני לא טועה, 400 ש"ח).
אם זה משהו שאת רוצה באמת אז כדאי וראוי להשקיע. אם זה רק בשביל הסביבה אז פחות.. אחותי התחתנה בלי טבעת אירוסין, גם לי לא הייתה בעיה להתחתן בלי.. אבל שמחתי לקבל, היא ממש יפה.

אם זה משהו שאת רוצה באמת אז כדאי וראוי להשקיע. אם זה רק בשביל הסביבה אז פחות..
בלי קשר הדוק לנושא השרשור, אני די אלרגית למשפט הזה. כאילו שבני אדם באמת מנתקים את רצונם "האמיתי" מהסביבה.
רוב הרצונות והתשוקות שלנו קשורים היטב למה שהחברה סביבנו כיוונה אותנו לרצות דרך פרסומות, סרטים, קובעי טרנדים ועוד שפע גניבות דעת.

בלי קשר הדוק לנושא השרשור, אני די אלרגית למשפט הזה. כאילו שבני אדם באמת מנתקים את רצונם "האמיתי" מהסביבה.
רוב הרצונות והתשוקות שלנו קשורים היטב למה שהחברה סביבנו כיוונה אותנו לרצות דרך פרסומות, סרטים, קובעי טרנדים ועוד שפע גניבות דעת.
אז אין חשיבה מחוץ לקופסא?
ברור שתופעת העדר קיימת, זה לא אומר שהיא נכונה או רצויה.

אני קניתי לאשתי הסולידית מאוד טבעת אירוסין "רגילה", עם יהלום, ב-3000₪. לא הייתי מוכן לקחת את הסיכון שהיא תגיד לא :>

ולמרות שהיא מאוד סולידית היא אוהבת תכשיטים, ודווקא כאלה "איכותיים". לי זה נראה כמו בזבוז כסף אבל כשמדובר ברכישות בעלות אופי חד פעמי, וכשהיא משתמשת בהם ברמה יומיומית, אני מכבד את זה. לכל אחד יש את החטאים הלא סולידיים שלו...

אירוסין בכלל לא היה נהוג בתקופתי אצל החילונים.
אני יותר צעירה מבת העמק בעשור או שניים, וגם בתקופתי, שהיתה ממש לא מזמן, לפני עשור בערך, כמעט לא היה נהוג לקנות טבעת אירוסין בישראל. כיון שלא היה נהוג אז, אני יכולה לראות את התפתחות המנהג הזה מהצד. הוא הגיע מסרטים וסדרות אמריקאיים ששם תמיד מציעים עם טבעת נישואין וישראלים התחילו לחקות את זה. אני רואה היום גם מנהגי חתונה אמריקאיים אחרים שיובאו לישראל. בעיני זה מלאכותי כי זה לא חלק מהתרבות שלנו בכלל. ושוב, כיון שאני מסתכלת על המנהג הזה מהצד, קל לי מאד לראות שזה חלק מהצרכניזם והעליה ברמת ההוצאה הנחשבת הכרחית לדורות הצעירים יותר.

לסבר את האוזן לגבי התעמולה של חברת היהלומים דה בירס בארה"ב, בזמנו היא שילמה כדי שבסרטים הוליוודים הכוכבות יתהדרו בטבעות יהלום, ואף החדירה לתודעת הציבור את האמרה שהיום נחשבת כמקובלת, שהגבר צריך להוציא על טבעת הנישואין משכורת חודשית אחת שלו. נדמה לי שבשלב מסוים הם גם העלו את זה לשתיים, שיהיה. לא מוצאת עכשיו את הסרטון המעולה שמסביר את זה אבל הנה מאמר שמתאר חלק מהטכניקות שאותה חברה השתמשה בהן.
http://www.edwardjayepstein.com/diamond.htm

בעיני - אם את רוצה טבעת יפה, תקני לך טבעת יפה. המחיר שלה לא אמור לשנות לך והאיש שלך לא אמור להיות זה ש"נותן" לך אותה, מכספכם שעוד שניה יהיה משותף. אגב, העובדה שהוא חושב שזו הוצאה אסטרונומית ומיותרת היא סימן מאד טוב לשאר החיים הפיננסיים שלכם ביחד, אם את רואה את עצמך כיחסית סולידית. הוא לא בזבזן ויודע להבדיל בין "צריך" ל"רוצה" ובין הוצאה סבירה להוצאה מוגזמת. עדיף בהרבה על מישהו שיוציא עכשיו אלפים על הטבעת שלך, ומחר עשרות אלפים על מערכת קולנוע ביתית שהוא פשוט חייב.

אני קניתי לאשתי הסולידית מאוד טבעת אירוסין "רגילה", עם יהלום, ב-3000₪. לא הייתי מוכן לקחת את הסיכון שהיא תגיד לא :>

ולמרות שהיא מאוד סולידית היא אוהבת תכשיטים, ודווקא כאלה "איכותיים". לי זה נראה כמו בזבוז כסף אבל כשמדובר ברכישות בעלות אופי חד פעמי, וכשהיא משתמשת בהם ברמה יומיומית, אני מכבד את זה. לכל אחד יש את החטאים הלא סולידיים שלו...
נצא לשיט?
אנחנו באותה סירה :)

רק שאצלי קניתי בהתחלה ב-1,700 (הייתי סטודנט), ו"שידרגנו" לאחר שהתחלתי לעבוד.

• אהבתי
Reactions: Ran

נושאים דומים

Back
למעלה