• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

והפעם בפינת הקומוניסט היומי -עמיר פרץ :)

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך

amit

משתמש בכיר
דירוג
4,339
אז מה היה לנו כאן :
שכר מינימום 40 שח לשעה
פנסיית מינימום 6000 שח לקשיש
מעמ 0 ל100 מוצרים
העלאת קצבאות
העלאת מס שולי לעד 65% ,והשוואת מס רווח הון אליו !.

אז אם אמצא את עצמי בארץ עם האיש והמשקפת כשר אוצר ואחליט להישאר פה, מה שאני הולך לעשות זה:
1. למכור את אחזקותיי בבורסה.
2. לקנות דירה במחיר מופקע.
3. להתפטר מהעבודה בתור מהנדס, אין טעם להתאמץ.
4. כדי להתפרנס אשלים הכנסה כנותן שיעורים פרטייים, דוג ווקר, מטעין קורקינטים ועוד רעיונות מה gig economy. אולי לנסות לעבוד בתור מהנדס בחצי משרה.
5. בפעם הראשונה להצביע למפלגת ימין.

נראה לי שתול של נתניהו - מנסה להעביר בכח קולות לימין.
לא ממש. אנחנו (אנשי ההייטק) די מעטים ואין לנו כוח אלקטורלי.
לעומת זאת ההמונים ישמחו לקבל את אותן שפע הטבות שפרץ מבטיח להם.

זו גם הסיבה שכל פעם אנחנו לא מצליחים להבין (בתל אביב :) ) מי כל האנשים שממשיכים להצביע לימין למרות יוקר המחייה. בסך הכל בפריפריה משלמים פחות מיסים, ולכן ימשיכו להצביע בעד חלוקת המשאבים הזו.

אתה טועה, האנשים פחות מטומטמים ממה שאתה חושב, ולראיה תראה בדיוק כמה קולות העבודה/כולנו מקבלים.
זו גם הסיבה שכל פעם אנחנו לא מצליחים להבין (בתל אביב :) ) מי כל האנשים שממשיכים להצביע לימין למרות יוקר המחייה.
1. יוקר המחייה יורד, כל טענה אחרת הינה שקרית.
2. מדיניות ימנית כלכלית מורידה את יוקר המחייה, מדיניות סוציאליסטית מעלה אותה.

זו גם הסיבה שכל פעם אנחנו לא מצליחים להבין (בתל אביב :) ) מי כל האנשים שממשיכים להצביע לימין למרות יוקר המחייה. בסך הכל בפריפריה משלמים פחות מיסים, ולכן ימשיכו להצביע בעד חלוקת המשאבים הזו.

נהפוך הוא. ה״המונים״ בורחים מכל דבר שמריח ״קומוניסטי״. הרבה מהתל אביבים מהמעמד שאתה מדבר עליו (כולל אותי) דווקא היו שמחים לראות את המדינה הולכת לכיוון יותר סוציאל-דמוקרטי. רק שהתוכנית הזאת היא באמת ברוטאלית.

אז מה היה לנו כאן :
שכר מינימום 40 שח לשעה
מעמ 0 ל100 מוצרים
העלאת קצבאות
קראתי את זה גם והאמת היא שעמיר פרץ נשאר נאמן לדרכו כל השנים והוא באמת מאמין בה.
חלק ממה שהוא מציע כבר קיים במדינות רבות, במיוחד באירופה. אחוזי מע"מ שונים לפי מידת הנחיצות של מצרכים, לימודי חינם, רגולציה על השכרת דירות, מיסוי גבוה לעשירים, קיצבאות נדיבות וכן הלאה.
מה שמקומם אותי זה שהוא לא הביא בצורה רצינית את הצד השני של המשוואה כי עם כל אהדתי אליו, נמאס לי לשמוע שוב על הגדלת גרעון כדרך לממן הוצאות מופרזות.
מה שמשמח אותי זה שיש בכלל מישהו שמעלה איזו שהיא תכנית כלכלית שאפשר לדון עליה. כבר שנים שמפלגות לא טורחות להציע שום תכנית מדינית, כלכלית וחברתית. רק התלהמות וציוצים.

מי יצביע לו עכשיו ? שסניקים?

משעשע שכותבים כאן שהליכוד מציע מדיניות כלכלית ימנית. עם כחלון? ברצינות?
יש למישהו מושג אם ההצעות של פרץ עולות יותר או פחות מהכספים ששפך כחלון? (שפך בפועל, לא כתוכנית בחירות).
התוכנית לא נכונה בעיני. חבל שמפלגות אחרות לא מציגות תוכניות נגדיות כדי שהמצביעים יוכלו להשוות.

דווקא היו שמחים לראות את המדינה הולכת לכיוון יותר סוציאל-דמוקרטי
מה זה סוציאל דמוקרטי?
אל תעטוף במילים יפות, אתה מתכוון לסוציאלי פשוט.

חלק ממה שהוא מציע כבר קיים במדינות רבות, במיוחד באירופה.
באילו מדינות?

חבל שמפלגות אחרות לא מציגות תוכניות נגדיות כדי שהמצביעים יוכלו להשוות.
אם כבר הגבתי ראשון אחריך- זהות!:>

אז מה היה לנו כאן :
שכר מינימום 40 שח לשעה
מעמ 0 ל100 מוצרים
העלאת קצבאות
הוא מנסה להתחרות בברני (סנדרס)
אבל ברני רוצה "רק" 15$ לשעה

האמת, בכיף הייתי מקבל בוסט בדמות שכר מינימום של 40 ש''ח לשעה למשכורת, אבל לא במחיר של הרס הכלכלה הישראלית והתמוטטות עסקים קטנים

אולי במקום לדון על מדיניות שמחלקת את ה''עושר'' (כאלו שעושר זה מושג סופי וחמקמק), מפלגות ידונו במדיניות שתיצור יותר מה''עושר'' הזה?

הוא מנסה להתחרות בברני (סנדרס)
אבל ברני רוצה "רק" 15$ לשעה

היי, אולי הדולר יירד כל כך שבסוף נקבל שכר מינימום של 15 דולר לשעה גם לפניי העלאת שכר המינימום הבאה :)

(קראתי פעם שפרץ הבטיח בעבר שכר מינימום של ''1,000 דולר!", אבל אז שער הדולר ירד כל כך, שזה התגשם גם בלי העלאת שכר המינימום)

גם בלי העלאת שכר המינימום
ואז ההסתדרות רדפה אחריו כלפי מעלה

היי, אולי הדולר יירד כל כך שבסוף נקבל שכר מינימום של 15 דולר לשעה גם לפניי העלאת שכר המינימום הבאה
נקבל? נשלם!
בכל קצה של חלוקת שכר יש לקוח שמשלם על המוצרים שעובד זה יצר
אז אם העסק יגדיל את השכר כך יגדלו גם המחירים
זה מה שנקרא פיזור פרייארלי (מהמילה פרייאר)

הוא דווקא הביא -העלאת מיסים קטלנית
ראשית, זה לא קטלני. שנית, זה לא מספיק לצורך תוספת התקציב האדירה הדרושה. שלישית, בישראל יש מס הכנסה נמוך בפועל לעומת מדינות אירופה.
הייטקיסט ישלם על המשכורת שלו בסביבות 35% אם לא פחות. רביעית, המדינות המוצלחות ביותר מבחינת מדד האושר הן גם המדינות עם המיסוי הכי גבוה.
בעצם, אני חושבת שפרץ מנסה ללמוד מהם לקחת הרבה מס, להילחם בהון השחור (הוא מציע גם דו"ח שנתי לכל אדם כמו בארה"ב למשל) ומצד שני להקל בנושא תשלומי חינוך, דיור וקיצבאות שמאפשרות חיים בכבוד.
ידוע לי שרוב אנשי הפורום מעדיפים להשאיר את הכסף שלהם לעצמם כי הם נורא מוצלחים ואחראים ודואגים לעצמם בזמן שכל השאר בחרו בחירות שגויות.
אני חושבת אחרת אבל לא נראה לי שאכנס עוד פעם לויכוחים האלה.

Back
למעלה