• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התנאים שהבנק הציע לי - האם עדיף להשקיע דרך בית השקעות?

gumbi

משתמש סולידי
דירוג
22
שלום, אשמח לשמוע מניסיונכם האם באפשרותי לקבל תנאים טובים יותר בבתי השקעות, קיבלתי הצעה די פשוטה -
אני לא משלם דמי כרטיס וכו', ויכול להשקיע בכל קרן נאמנות שארצה - ולשלם את דמי הניהול למנהל הקרן ואת דמי הנאמנות בלבד. לגבי קרנות מחקות - אותו סיפור, רק עמלה של 0.2% בקניה ובמכירה (מסבך אותי קצת, כי הן יכולות להעלות דמי ניהול בכל רגע, ויקר לעבור לאחת אחרת).
מה דעתכם?

תחפש סקר העמלות הגדול בפורום.

תחפש סקר העמלות הגדול בפורום.
פספסתי, או שאין שם התייחסות לעמלות ק/מ על קרנות מחקות?
לינק כשירות לציבור: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/סקר-העמלות-הגדול-גוגל-פורמס-תוצאות.1318/

@gumbi עמלות ק/מ של 0.2% זה גבוה, לפעמים בנקים מוכנים לרדת ל-0.1% בנושא הזה.
דבר שני, ספציפית בנוגע לקרנות מחקות, לפי הסקר העדכני בבלוג, באקסלנס יש פטור מעמלות ק/מ גם עליהן:
http://www.hasolidit.com/השוואת-בתי-השקעות-למסחר-עצמאי-בבורסה
ראיתי גם דיווחים על זה בפורום כמה פעמים, אבל לא בדקתי באופן אישי.

שנה טובה!
פרט לעמלות מכירה קניה באחוזים יש לבדוק גם מהי עמלת המינימום. בד"כ בבתי ההשקעות עמלת המינימום נמוכה מזו של הבנקים.
בנוסף, יש לבדוק האם הבנק גובה דמי משמרת. דמי משמרת בבנקים הם בד"כ אחוזים מהתיק בעוד שבבתי השקעות מדובר בד"כ בתשלום חדשי קבוע ללא תלות בגודל התיק.

פספסתי, או שאין שם התייחסות לעמלות ק/מ על קרנות מחקות?
לינק כשירות לציבור: http://www.hasolidit.com/kehila/threads/סקר-העמלות-הגדול-גוגל-פורמס-תוצאות.1318/

@gumbi עמלות ק/מ של 0.2% זה גבוה, לפעמים בנקים מוכנים לרדת ל-0.1% בנושא הזה.
דבר שני, ספציפית בנוגע לקרנות מחקות, לפי הסקר העדכני בבלוג, באקסלנס יש פטור מעמלות ק/מ גם עליהן:
http://www.hasolidit.com/השוואת-בתי-השקעות-למסחר-עצמאי-בבורסה
ראיתי גם דיווחים על זה בפורום כמה פעמים, אבל לא בדקתי באופן אישי.
אקסלנס כבר לא מציעים פטור מק/מ של מחקות ללקוחות חדשים. (עדכני מלפני שבוע).

אני לא משלם דמי משמרת.
מה הכוונה עמלת מינימום?
והאם עלויות המרת מט"ח רלוונטיות לתיק ההשקעות באיזשהי צורה?

אני לא משלם דמי משמרת.
מה הכוונה עמלת מינימום?
והאם עלויות המרת מט"ח רלוונטיות לתיק ההשקעות באיזשהי צורה?
עמלת מינימום - אם אתה מבצע פעולת קנייה ב 100 שח והעמלה היא 0.1 אחוז, הפעולה לא תעלה לך 10 אג' אלא סכום קבוע שהוגדר מינימום - בדרכ בבתי השקעה זה שקלים בודדים.
עמלת המרת מטח, רלוונטית אם תרצה לרכוש ניירות ערך זרים.

נדמה שמגמת הרעת התנאים באקסלנס נמשכת..
בפורום מקביל דווקא פרסמו תנאים מצויינים:
ברוקראז' אקסלנס נשואה
עמלות מסחר:
מניות 0.085% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח ממשלתי 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח קונצרני 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
מק"מ 0.05% עמלת מינ' 3 ש"ח
אופציות 2.5
ארצות הברית:
1 סנט למניה מינ' 8 $ או 9.5$ פיקס
דמי טיפול 19 ש"ח בחודש- מקוזזים מלא כנגד עמלות
#ללא דמי שמירה
#ללא עמלת אי ביצוע/ביטול פעולה
#ללא דמי טיפול בדיבידנד
#ללא עמלת פדיון

אשמח לשמוע מניסיונכם האם באפשרותי לקבל תנאים טובים יותר בבתי השקעות, קיבלתי הצעה די פשוטה
הבנק שלי הציע לנו יופי של תנאים אבל בסוף השנה עברנו לבית השקעות. למה? הבנק נותן הטבות רק עד סוף השנה הקלנדרית ואז הוא מחליט אם וכמה הטבות לתת לך בשנה הבאה. לכן כל שנה ההטבות יכולות להשתנות או להתבטל ואתה צריך לחדש את המו"מ איתם.
לנו הם הקטינו את ההטבות בטענה שאנחנו לא משתלמים לבנק כי אנחנו לא מבצעים כמעט שום תנועות בתיק.
אני תוהה מתי בתי ההשקעות יתחילו להעלות עמלות לסולידים שלא נוגעים בתיק כמעט...

לנו הם הקטינו את ההטבות בטענה שאנחנו לא משתלמים לבנק כי אנחנו לא מבצעים כמעט שום תנועות בתיק.
עשו לי את אותו התרגיל, למדתי את הלקח.

ידועה לך עמלת העברת תיק (ני"ע זרים וישראלים) מ-אקסלנס?
רובם גובים על זה עמלת מכירה רגילה (פר נייר), במיטב לדוגמא זה 20$ פר ני"ע אמריאי אני חושב.
בזמנו שנטשתי את מגדל זה עלה לי לא מעט כסף.
הכי טוב שתשאל אותם (וזכור שגם זה בר מיקוח).

בפורום מקביל דווקא פרסמו תנאים מצויינים:
ברוקראז' אקסלנס נשואה
עמלות מסחר:
מניות 0.085% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח ממשלתי 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
אג"ח קונצרני 0.07% עמלת מינ' 3 ש"ח
מק"מ 0.05% עמלת מינ' 3 ש"ח
אופציות 2.5
ארצות הברית:
1 סנט למניה מינ' 8 $ או 9.5$ פיקס
דמי טיפול 19 ש"ח בחודש- מקוזזים מלא כנגד עמלות
#ללא דמי שמירה
#ללא עמלת אי ביצוע/ביטול פעולה
#ללא דמי טיפול בדיבידנד
#ללא עמלת פדיון
אממ... לא יודע מה הבאנצמרק שלך למצוינות אבל להלן התנאים שהיו עד לאחרונה: (בוטל הפטור מעמלת ק/מ קרנות מחקות, המחיר 10 שח חודשי כבר לא קיים)
uc

הבנק שלי הציע לנו יופי של תנאים אבל בסוף השנה עברנו לבית השקעות. למה? הבנק נותן הטבות רק עד סוף השנה הקלנדרית ואז הוא מחליט אם וכמה הטבות לתת לך בשנה הבאה. לכן כל שנה ההטבות יכולות להשתנות או להתבטל ואתה צריך לחדש את המו"מ איתם.

אני מחזיק תיקים בשני בנקים. כשאחד מהם מתחיל להתחכם, אני פשוט מבקש להעביר את התיק לבנק השני, ואז הם יורדים מזה.

אני מחזיק תיקים בשני בנקים. כשאחד מהם מתחיל להתחכם, אני פשוט מבקש להעביר את התיק לבנק השני, ואז הם יורדים מזה.
לבנק שלי בכלל לא היה אכפת שאנחנו מעבירים מהם תיק, אפילו שזה סניף קטן והתיק היה די גדול וגם העברנו את התיקים של שני הילדים.
פשוט לא היה אכפת!
אני חושבת שאם לא מתנהל מסחר בתיק, זה לא עושה להם כמעט רווח ולא משנה גודל התיק.
לכן אני חושבת שאולי יש משמעות לתיק בבנק רק למי שמתכנן לקנות ולמכור בכמות יותר גדולה משלוש פעמים מקסימום בשנה.
אולי אתה לקוח משתלם ולכן הם נלחמים עליך :)

נושאים דומים

Back
למעלה