• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

אם יש לך שאלות לגבי קורס פראמידיקים את מוזמנת לפנות אלי, עשיתי את הקורס פראמידיקים של אסף הרופא.
תמיד עדיף, לכלל הצדדים שתהיה אישה (ואם היא גם פראמידיקית, מה טוב) במצבים של לידה.
ובכל מקרה, המקום הכי טוב ליולדת הוא בחדר הלידה בבית החולים הקרוב :>
מפתיע, איזה יופי,
אשמח מאוד להתייעץ...המחשבה שלי היא ללכת על הקורס ערב של מדא, אתה בטח עשית תואר משולב של פראמדיק וסיעוד. החשש שלי נובע מהאינטנסיביות,
מהתובענות הפיזית (סחיבות, פריצות דיסק...), ועם יד על הלב מגודל האחריות.

מפתיע, איזה יופי,
אשמח מאוד להתייעץ...המחשבה שלי היא ללכת על הקורס ערב של מדא, אתה בטח עשית תואר משולב של פראמדיק וסיעוד. החשש שלי נובע מהאינטנסיביות,
מהתובענות הפיזית (סחיבות, פריצות דיסק...), ועם יד על הלב מגודל האחריות.
אכן, עשיתי את הקורס המשולב תוך כדי התואר.
הקורס אכן תובעני ואינטנסיבי, כל שבוע אצלנו היה מבחן בשלב א׳ והמבחן היה מנפה (זאת אומרת בכל שבוע יש סיכוי שתעוף מהקורס).
לא יודע איך המתכונת עובדת בקורס ערב אבל אני מניח שזה לא כזה שונה במובן הזה.
צריך להשקיע המון בהתחלה, ללמוד ולהבין את החומר והפרוטוקולים.

מבחינת תובענות פיזית, זה נכון, אבל תלוי מרחב.
אני התנדבתי ואחר כך השתלמתי באיילון, המון בתים ישנים של 3-4 קומות בלי מעלית, המון הורדות של מטופלים בכיסא, לא קל בכלל.
אני מניח שיש אזורים יותר רגועים בארץ מהבחינה הזאת (בתים פרטיים, בנייה יותר חדשה עם מעליות).

לגבי האחריות, החשש מובן ולגיטימי, אך צריך לזכור שמהרגע שהתחלת את הקורס ועד הרגע שאת לבד מאחורה בניידת עם מטופל יש המון זמן.
גם במידה והחלטת להתחיל את הקורס, לסיים ולקבל את מספר הרישוי עוד יש הכשרת אט״ן שלמה עד שהאחריות תעבור לידיך.
יש המון זמן ללמוד, המון אנשים ללמוד מהם והדרך לאחריות היא ארוכה.

כל שבוע אצלנו היה מבחן בשלב א׳ והמבחן היה מנפה (זאת אומרת בכל שבוע יש סיכוי שתעוף מהקורס).
לא יודע איך המתכונת עובדת בקורס ערב אבל אני מניח שזה לא כזה שונה במובן הזה.
צריך להשקיע המון בהתחלה, ללמוד ולהבין את החומר והפרוטוקולים.
בנוגע לשלב א' היתה לי הקדמה לא רעה אני מנחשת בקורס חובשים, שעכשיו אני מסיימת בציונים טובים מאוד (אנטומיה פיזיולוגיה, טיפול בחולה, טראומה, אג"מ ונהלים וכו'...).

במקרה שלי הלימודים באיילון, והאיזור הוא ירקון...איך הנשים מסתדרות עם הסחיבות?

ההסבר שלך בנוגע לאחריות נשמע מרגיע...אתה יכול לומר כמה מילים על להיות פרמדיק כמתנדב (אין לי כוונה להתפרנס מזה כמקצוע) ?

אתה כרגע עוסק בזה כמקצוע עיקרי?

נערך לאחרונה ב:
בנוגע לשלב א' היתה לי הקדמה לא רעה אני מנחשת בקורס חובשים, שעכשיו אני מסיימת בציונים טובים מאוד (אנטומיה פיזיולוגיה, טיפול בחולה, טראומה, אג"מ ונהלים וכו'...).

במקרה שלי הלימודים באיילון, והאיזור הוא ירקון...איך הנשים מסתדרות עם הסחיבות?

ההסבר שלך בנוגע לאחריות נשמע מרגיע...אתה יכול לומר כמה מילים על להיות פרמדיק כמתנדב (אין לי כוונה להתפרנס מזה כמקצוע) ?

אתה כרגע עוסק בזה כמקצוע עיקרי?
אכן הקורס חובשים בונה סולל יסודות חשובים וטובים לקורס פראמידיקים.
קשה לי להגיד לך איך הנשים מסתדרות כי אין לי ניסיון בכך, מה שאני כן יכול להגיד לך שמסתדרים.
כמעט תמיד ניתן להתקשר למוקד ולבקש עזרה בהורדה, העברה וכדומה.
גם אם מדובר במצב דחוף, עדיף לקרוא לעזרה מאשר לעשות טעויות בהעברה.
לנסות ללמוד טיפים מהוותיקים על איך לשמור על הגב ואיך להתנהל נכון עם המיטה והכיסא.

אני לא מתנדב ועזבתי את התחום לחלוטין, אני כרגע עובד כאח במחלקת טיפול נמרץ כללי וזה מספיק לי.
אם ההסבר על האחריות הרגיע אותך והמטרה הסופית שלך היא רק להתנדב את אפילו לא חייבת להמשיך להרשאת אט״ן ופשוט להצטרף למשמרות כפראמדיק ב׳.

אכן הקורס חובשים בונה סולל יסודות חשובים וטובים לקורס פראמידיקים.
קשה לי להגיד לך איך הנשים מסתדרות כי אין לי ניסיון בכך, מה שאני כן יכול להגיד לך שמסתדרים.
כמעט תמיד ניתן להתקשר למוקד ולבקש עזרה בהורדה, העברה וכדומה.
גם אם מדובר במצב דחוף, עדיף לקרוא לעזרה מאשר לעשות טעויות בהעברה.
לנסות ללמוד טיפים מהוותיקים על איך לשמור על הגב ואיך להתנהל נכון עם המיטה והכיסא.

אני לא מתנדב ועזבתי את התחום לחלוטין, אני כרגע עובד כאח במחלקת טיפול נמרץ כללי וזה מספיק לי.
אם ההסבר על האחריות הרגיע אותך והמטרה הסופית שלך היא רק להתנדב את אפילו לא חייבת להמשיך להרשאת אט״ן ופשוט להצטרף למשמרות כפראמדיק ב׳.
תודה על האינפורמציה, אם זה מתאים אשמח לשמוע למה עזבת את התחום...? זה ישמע קצת מוזר ולא קשור למערכת הקיימת, אבל מביקור פתע שלי אתמול בתחנת מד"א שבמקרה ברחוב שלי, מהסיפורים של החברה שמתנדבים ועובדים הבנתי שהמסגרת הזו בסבירות גבוהה לא תתאים לי. הדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה "להרוג זמן"- בניתי חיים של חופש כלכלי בגלל תפיסת יוקר הזמן, ומשיחה איתם הבנתי שיחס האירגון וההתנהלות הלא יעילה, לא מתייחסת בכבוד לזמן של האנשים, וכשכל משמרת היא 8 שעות זה טו מאץ. עלתה בי מחשבה אולי ללכת על מסגרת אחרת של התנדבות להיות מן כוננית בקהילה, אולי במסגרת משמר אזרחי, כיתת כוננות או מסגרת אחרת מקומית שנותנת מענה חינמי ומיידי למי שזקוק, כשמנסיון קופות החולים נותנות מענה חלקי. אשמח לשמוע את דעתך. במוחי הקודח:) קלייר מ"זרה" מן מודל שכזה, משהו ברוח התקופה גורם לי להאמין שהעורף זקוק לאנשיי רפואה יותר מתמיד, גם אם כאילו חזרנו לשגרה.

נערך לאחרונה ב:
תודה על האינפורמציה, אם זה מתאים אשמח לשמוע למה עזבת את התחום...? זה ישמע קצת מוזר ולא קשור למערכת הקיימת, אבל מביקור פתע שלי אתמול בתחנת מד"א שבמקרה ברחוב שלי, מהסיפורים של החברה שמתנדבים ועובדים הבנתי שהמסגרת הזו בסבירות גבוהה לא תתאים לי. הדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה "להרוג זמן"- בניתי חיים של חופש כלכלי בגלל תפיסת יוקר הזמן, ומשיחה איתם הבנתי שיחס האירגון וההתנהלות הלא יעילה, לא מתייחסת בכבוד לזמן של האנשים, וכשכל משמרת היא 8 שעות זה טו מאץ. עלתה בי מחשבה אולי ללכת על מסגרת אחרת של התנדבות להיות מן כוננית בקהילה, אולי במסגרת משמר אזרחי, כיתת כוננות או מסגרת אחרת מקומית שנותנת מענה חינמי ומיידי למי שזקוק, כשמנסיון קופות החולים נותנות מענה חלקי. אשמח לשמוע את דעתך. במוחי הקודח:) קלייר מ"זרה" מן מודל שכזה.
התנדבתי שנה אחת בתור חובש בשיא תקופת הקורונה ובסך הכל היה בסדר, האחראי מתנדבים היה ממש נחמד, דאג לי ולמתנדבים באופן כללי, היה ״שומר הסף״ שלנו מניצול של המערכת. יש המון דעות ופוליטיקות בתוך הארגון ולדעתי זה תלוי המון באיזו תחנה תתנדבי.
אם להתנדב זה משהו שמעניין אותך אני חושב שאפשר לשים את הדברים הרעים בצד ולחיות בשלום בהתנדבות של פעם בשבוע-שבועיים למשמרת אחת.

מבחינת עבודה, מד״א כמו שאר מערכת הבריאות בישראל סובל מהמון מחלות, נתחיל בדברים היבשים:
1. חלק מהזמן עבודה מאוד פיזית וקשה והשכר גרוע מאוד.
2. רפואת החירום עוברת שיפט מטיפול במקרי חירום להמון, אבל המון רפואת שגרה וייצוב של חולים כרוניים.
3. גם זה זה תלוי מרחב, אבל לדוגמה באיילון, לא תמיד מסיימים את המשמרת בזמן, זאת אומרת לא מגיעים ב 15:00 לתחנה, מחתימים כרטיס והולכים.
4. הרבה פעמים כדי להגיע למצב שמגיעים ב-15:00 לתחנה ויוצאים ״מתקתקים״ את המקרה האחרון, הרבה פעמים ממש לא אהבתי את התנהלות הזאת, לא שהיא פוגעת במטופל, בסופו של דבר מביאים אותו לבית החולים ממש מהר אבל זה תמיד הרגיש לי התנהלות של עובדים שחוקים שאין להם כח כבר.
5. המון משחקים של חתול ועכבר של העובדים מול המוקד, יוצא לפעמים שמגיעים למיון, מורידים את המטופל ויוצאים להפסקה של 40 דקות למרות שיש עבודה במרחב ואז מתחיל המשחק של חפש את הנהג :>
6. עובדים שחוקים, לצערי לא חסרים כאלה, אני לא זוכר אם יש מחקר עדכני בנושא אבל ממוצע החיים של פראמדיק בארגון הוא בסביבות השלוש שנים.

עברתי דרך ארוכה של הבנה שזה לא מה שארצה לעשות בחיים, כשהתחלתי את הקורס כבר ידעתי שזה יהיו נטו לתחביב, להתנדבות, לא קריירה.
אבל כבר בקורס עצמו הבנתי שגם להתנדב אני לא ארצה, אני עמוס מספיק מהעבודה בתור אח.
האם כשאמשיך הלאה ואעזוב את מערכת הבריאות ארצה לחזור להתנדב פעם בשבוע במד״א? יכול להיות שהגוק יהיה חסר לי כשכבר לא יהיה חלק מהמערכת, אני לא יודע להגיד.
בשורה התחתונה, אפשר למצוא המון רע וגם לא קשה לעשות את זה בכמה שיחות קצרות עם עובדים במערכת, מנגד כל זה אני כן חושב שאפשר להתנדב ולהנות מאוד מההתנדבות (במינון נמוך) אם את לא עובדת ביום יום בעולם הזה, לא יודע אם הייתי טורח לעשות קורס פראמידיקים בשביל להתנדב, אפשר להתקדם בהמשך לקורס חובשים בכירים ועלות על האט״נים.

התנדבתי שנה אחת בתור חובש בשיא תקופת הקורונה ובסך הכל היה בסדר, האחראי מתנדבים היה ממש נחמד, דאג לי ולמתנדבים באופן כללי, היה ״שומר הסף״ שלנו מניצול של המערכת. יש המון דעות ופוליטיקות בתוך הארגון ולדעתי זה תלוי המון באיזו תחנה תתנדבי.
אם להתנדב זה משהו שמעניין אותך אני חושב שאפשר לשים את הדברים הרעים בצד ולחיות בשלום בהתנדבות של פעם בשבוע-שבועיים למשמרת אחת.

מבחינת עבודה, מד״א כמו שאר מערכת הבריאות בישראל סובל מהמון מחלות, נתחיל בדברים היבשים:
1. חלק מהזמן עבודה מאוד פיזית וקשה והשכר גרוע מאוד.
2. רפואת החירום עוברת שיפט מטיפול במקרי חירום להמון, אבל המון רפואת שגרה וייצוב של חולים כרוניים.
3. גם זה זה תלוי מרחב, אבל לדוגמה באיילון, לא תמיד מסיימים את המשמרת בזמן, זאת אומרת לא מגיעים ב 15:00 לתחנה, מחתימים כרטיס והולכים.
4. הרבה פעמים כדי להגיע למצב שמגיעים ב-15:00 לתחנה ויוצאים ״מתקתקים״ את המקרה האחרון, הרבה פעמים ממש לא אהבתי את התנהלות הזאת, לא שהיא פוגעת במטופל, בסופו של דבר מביאים אותו לבית החולים ממש מהר אבל זה תמיד הרגיש לי התנהלות של עובדים שחוקים שאין להם כח כבר.
5. המון משחקים של חתול ועכבר של העובדים מול המוקד, יוצא לפעמים שמגיעים למיון, מורידים את המטופל ויוצאים להפסקה של 40 דקות למרות שיש עבודה במרחב ואז מתחיל המשחק של חפש את הנהג :>
6. עובדים שחוקים, לצערי לא חסרים כאלה, אני לא זוכר אם יש מחקר עדכני בנושא אבל ממוצע החיים של פראמדיק בארגון הוא בסביבות השלוש שנים.

עברתי דרך ארוכה של הבנה שזה לא מה שארצה לעשות בחיים, כשהתחלתי את הקורס כבר ידעתי שזה יהיו נטו לתחביב, להתנדבות, לא קריירה.
אבל כבר בקורס עצמו הבנתי שגם להתנדב אני לא ארצה, אני עמוס מספיק מהעבודה בתור אח.
האם כשאמשיך הלאה ואעזוב את מערכת הבריאות ארצה לחזור להתנדב פעם בשבוע במד״א? יכול להיות שהגוק יהיה חסר לי כשכבר לא יהיה חלק מהמערכת, אני לא יודע להגיד.
בשורה התחתונה, אפשר למצוא המון רע וגם לא קשה לעשות את זה בכמה שיחות קצרות עם עובדים במערכת, מנגד כל זה אני כן חושב שאפשר להתנדב ולהנות מאוד מההתנדבות (במינון נמוך) אם את לא עובדת ביום יום בעולם הזה, לא יודע אם הייתי טורח לעשות קורס פראמידיקים בשביל להתנדב, אפשר להתקדם בהמשך לקורס חובשים בכירים ועלות על האט״נים.
תודה רבה....נתת לי הרבה חומר למחשבה.

תודה רבה....נתת לי הרבה חומר למחשבה.
מנסיון התנדבות בתור חובש בתא פעם בשבוע למשך שנה.
רב הקריאות זה קשישים שחלק גדול מהם מצריך סחיבה* של יותר מקומה בנוסף לציוד שהוא גם דיי כבד.
איך נשים התמודדו עם זה? ביקשו ציוות עם גברים.

*מעריך שזה בגלל שלאחוז גבוה -יחסית- מהאנשים שלא יכולים להרשות לעצמם דיור מוגן גם לא תהיה מעלית.

הייתי שמח לחזור להתנדב אם היה לי אחוז גבוה יותר של צעירים, פחות סחיבות במדרגות, יותר תאונות, ומתלבט לגביי חובש בכיר/אט"ן/פראמדיק

תודה, אתה מחזק בי את התחושה שענייני הסבלות במדא יתפסו חלק משמעותי במשוואה, וזה עבורי לא מתאים. אמר לי את זה שכן שהוא חובש וככל שהשיח מתרחב אני מבינה כמה הסיפור הזה בעייתי מעבר לחוויה אישית זו או אחרת. מבינה את ההתלבטות שלך, מבחינתי אנסה לחקור יותר ולהבין בנוגע למסגרות אחרות.

תודה, אתה מחזק בי את התחושה שענייני הסבלות במדא יתפסו חלק משמעותי במשוואה, וזה עבורי לא מתאים. אמר לי את זה שכן שהוא חובש וככל שהשיח מתרחב אני מבינה כמה הסיפור הזה בעייתי מעבר לחוויה אישית זו או אחרת. מבינה את ההתלבטות שלך, מבחינתי אנסה לחקור יותר ולהבין בנוגע למסגרות אחרות.
במוחי הקודח:) קלייר מ"זרה" מן מודל שכזה, משהו ברוח התקופה גורם לי להאמין שהעורף זקוק לאנשיי רפואה יותר מתמיד, גם אם כאילו חזרנו לשגרה.
מה עם התנדבות כחובשת במסגרת ארגון כדוגמת איחוד הצלה מוקפצים רק בזמן אירוע קרוב לך.

מה עם התנדבות כחובשת במסגרת ארגון כדוגמת איחוד הצלה מוקפצים רק בזמן אירוע קרוב לך.
הדברים שלך תופסים אותי בישורת הסיום תוך שבוע מסיימת את כל המבחנים המסכמים של קורס חובשים.
כן אשמח לשמוע...רוצה קצת להרחיב? שמעתי מפה ומשם אבל לא לעומק. מתנדב שם? חובש?

נערך לאחרונה ב:
הדברים שלך תופסים אותי בישורת הסיום תוך שבוע מסיימת את כל המבחנים המסכמים של קורס חובשים.
כן אשמח לשמוע...רוצה קצת להרחיב? שמעתי מפה ומשם אבל לא לעומק. מתנדב שם? חובש?
אין לי ידע אישי, סורי. יכול לנסות לברר

אין לי ידע אישי, סורי. יכול לנסות לברר

האמת שיש לי קצה חוט של קשר לאיחוד (של איזו מהממת שדואגת לי...:>), אסיים את הבחינות ואברר. תודה על סיעור המוחות.

האם אנחנו מתפרקים?
שבת האחרונה בארוחת יום שישי תמימה למראה ביתי הקטנה, תלמידת תיכון מצטיינת בהצטיינות יתרה ובכלליות ילדה טובה ירושלים באופייה (להבדיל מאחותה הגדולה המרדנית), הודיעה לנו שלא תרצה לשרת בצבא ולא תרצה לגור בארץ.
כן היא מתבגרת, כן ההורמונים משתוללים...אבל משהו באווירה הכללית במדינה בה אווירת הרילוקיישן הפכה לאפידמיה, גרם לי לחשוב שכל הטירוף הזה שמתגלגל לנו במדינה, נכנס לי לסלון בנחשול צונאמי. שרפה לי את הלב.

מה הסיבה שהיא חושבת לעשות את זה?
היה איזה טריגר?
או רק כי נמאס וחושבת שהדשא של השכן ירוק יותר או שבלונדון היאוש נעשה יותר נוח?
כי זה לא באמת נכון..
גל האנטישמיות והגינוי לישראל באדיבות חוסר ההסברה שלנו
מול מתקפת הסברה טובה הרבה יותר מהצד הפלשתינאי
מביאות למצב שאנחנו לא ממש אהודים בעולם...

הודיעה לנו שלא תרצה לשרת בצבא ולא תרצה לגור בארץ.
מבינה אותה :)
אני מוצאת את עצמי אחוזת תדהמה לאן, ובאיזו מהירות, המדינה שלנו מתדרדרת לעולם שלישי שנשלטת ע"י ארגוני פשע וטרוריסטים.
על הממשלה והעומד בראשה אין צורך להרחיב, אבל התחושה שלי היא שצה"ל מתחיל להיות דומה לאויב שלו מבחינת הברבריות.

מה הסיבה שהיא חושבת לעשות את זה?
היה איזה טריגר?
או רק כי נמאס וחושבת שהדשא של השכן ירוק יותר או שבלונדון היאוש נעשה יותר נוח?
כי זה לא באמת נכון..
גל האנטישמיות והגינוי לישראל באדיבות חוסר ההסברה שלנו
מול מתקפת הסברה טובה הרבה יותר מהצד הפלשתינאי
מביאות למצב שאנחנו לא ממש אהודים בעולם...
הטריגר הוא צו ראשון שבדרך...אני גרתי 3 שנים בלונדון כך שמכירה מקרוב מאוד את האנטישמיות בתחפושת, בכסות של מילים יפות בין כתלי האוניברסיטאות ועיתוני השמאל. אותי לא צריך לשכנע.

הכאב שלי הוא על המדינה שלנו שאט אט חדלה להיות אטרקטיבית דווקא למיטב בנינו ובנותינו, על הדרדרות הרצון להשפיע על הקולקטיב על מנת לצאת מהמצב הקשה, והתגברות התגובתיות כאינדיוודאלים. מן הרמת ידיים.

כותבת לך תוך התכוננות למבחן מעשי מסכם בקורס חובשים, אני כמו שאתה מבין מאמינה באג'נדה פרו אקטיבית.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
מבינה אותה :)
אני מוצאת את עצמי אחוזת תדהמה לאן, ובאיזו מהירות, המדינה שלנו מתדרדרת לעולם שלישי שנשלטת ע"י ארגוני פשע וטרוריסטים.
על הממשלה והעומד בראשה אין צורך להרחיב, אבל התחושה שלי היא שצה"ל מתחיל להיות דומה לאויב שלו מבחינת הברבריות.
הוא חייב ללכת, הרג אותנו.

הוא חייב ללכת, הרג אותנו.
יש בעסה באויר, אבל לא צריך להגזים.

אני גר קרוב לאחד הגבולות, וחושב דומה לנועזת, אבל הרג אותנו ;) ? וצה"ל , ברברים ? אני זוכר את השימוש שלך במילה הזאת גם בהקשר של רוכבי אופנועים בשטח. תרגיעי בבקשה. יש פה ילדים שקוראים.

לא קשור ישירות אבל :

הקבצנים הילדים הפלסטינאים אצלנו בצומת עוברים גבולות (פותחים דלתות, בועטים במכוניות) והציעו כבר לתת להם סטירה. המצב לא פשוט.

נערך לאחרונה ב:
האם אנחנו מתפרקים?
שבת האחרונה בארוחת יום שישי תמימה למראה ביתי הקטנה, תלמידת תיכון מצטיינת בהצטיינות יתרה ובכלליות ילדה טובה ירושלים באופייה (להבדיל מאחותה הגדולה המרדנית), הודיעה לנו שלא תרצה לשרת בצבא ולא תרצה לגור בארץ.
כן היא מתבגרת, כן ההורמונים משתוללים...אבל משהו באווירה הכללית במדינה בה אווירת הרילוקיישן הפכה לאפידמיה, גרם לי לחשוב שכל הטירוף הזה שמתגלגל לנו במדינה, נכנס לי לסלון בנחשול צונאמי. שרפה לי את הלב.
אני לגמריי יכול להבין אותה.
כאשר ציבור שלם לא מתגייס לצבא.
כאשר אתה חייל קרבי שמקריב את בריאותו הפיזית והנפשית ואת חייו ומכניסים אותך לכלא כי חיממת במטבח נקניקיות בשבת. ( במקום לקבל נזיפה או ריתוק).

ברגע שתיפצע חלילה או תחלה, בשבילם אתה כבר גלגל חמישי ואתה תקבל יחס מזלזל ויעשו לך את המוות בשביל לקבל הכרה או טיפול מתאים.

צה"ל - הפרה הקדושה שאסור לשחוט, נכשל בתפקידו בזמן אמת ולא הצליח להגן ולשמור עליך.
ועם כל זה, אני סבור שצריכים להתגייס.

ומה רע ברילוקיישן?
לא לכולם זה מתאים לחיות כאן, ויש אלטרנטיבות אחרות פחות נוירוטיות והרבה ותר רגועות.

אני לא חושב שלגור בישראל זו צריכה להיות חתונה קתולית.

***בשבילי לפחות, אין אלטרנטיבות אחרות ואין לי ארץ אחרת.

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה