• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

אר"ן
אתמול בסביבות ארבע וחצי ראיתי את כוחות ההצלה יוצאים בדהרה מכל עבר, הייתי בדרך לקורס חובשים במד"א.
לא הכרתי את המשמעות של ראשי התיבות האלה עד שהתחלתי את הלימודים.
אירועים רבי נפגעים הפכו בבת אחת לחלק ממציאות חיינו. השבוע התחלנו ללמוד את פרק הטראומה.
מדינה בטראומה.

העובדה שדובר בחצי שנה לימודים הרתיעה אותי לפני שהחלטתי
תהיתי עוד כמה אוכל להועיל למאמץ המלחמתי הנוכחי, התהיה הזו לצערי במרחק הזמן נראית כל כך לא שייכת.

...דוהרים לעימות בצפון, מפלח את הבטן לחשוב שהרע מכל סביר שעוד לפנינו.

נלחמים על המדינה, על הזכות הבסיסית שלנו פה...אין יותר בועה, אין יותר עוטף עזה ותל אביב.
כולנו בכאב הבלתי נסבל.

לא יודע אם זה מעודד, אבל אני בספק שהנורא מכל עוד לפנינו.
בשביעי לאוקטובר נשחטנו. אזרחים מתו חסרי אונים. משפחות, ילדים, קשישים.
זה לא יקרה בצפון, לפחות במהלך המלחמה. מה יקרה עוד 50 שנה אני לא יודע.

יכול להיות שיהיו מחירים כבדים מאוד למלחמה בצפון, אבל לא יהיה את חוסר האונים המשווע של השביעי באוקטובר. מבחינתי, הצלקת של החוסר אונים הזה הרבה יותר נורא.
גם אם נגיע למספר נרצחים/נופלים גבוהה יותר במחמת לבנון ה3, אני רוצה להאמין שרובם יפלו במלחמה על הארץ. לא בשחיטה חסרת כל רחמים שהזכירה לנו את שנות ה40 של המאה הקודמת.

מבחינתי, חוסר האונים, של תמיר שטיימן שמתחנן לצבא להגיע למקומות, של אזרחים שלא מוגנים בארצם, יותר נורא, גם אם המספרים יהיו קטנים יותר מאשר מספר הנופלים במלחמת לבנון ה3. (ואני לא חושב שהמספרים יהיו קטנים יותר).
את הנורא מכל כבר עברנו לדעתי. לפחות לעשורים הקרובים, עד ששוב נרדם בשמירה.

דוהרים לעימות בצפון,
אני לא בטוחה בכלל. הדיבורים המתלהמים של כל הצדדים יכולים להיות צעדים טקטים למניעת המלחמה בלבנון. אף צד לא רוצה בכך באמת.
בשביעי לאוקטובר נשחטנו. אזרחים מתו חסרי אונים. משפחות, ילדים, קשישים.
זה לא יקרה בצפון, לפחות במהלך המלחמה.
תושבי הצפון והדרום לא יחזרו לבתיהם כל עוד אין בהם אמון ביכולת להגן עליהם מברברים שבאים לשחוט. את זה ישראל מבינה, ולכן היא תגיע להסכמים עם לבנון ועם עזה שיהיו מספיק איכותיים כדי להשיב חלק מהאמון. אחרי מלחמת לבנון השניה השתרר שקט יחסי בצפון במשך יותר מ-15 שנה, בעקבות הטראומה של שני הצדדים וההסכם שהגיעו אליו. באזור שלנו זה זמן ארוך מאד של שקט, והישראלים הם עם חסון מאד שיודע להסתגל ולתמוך אחד בשני. הפוליטיקאים והתקשורת הם סיפור אחר.

תושבי הצפון והדרום לא יחזרו לבתיהם כל עוד אין בהם אמון ביכולת להגן עליהם מברברים שבאים לשחוט. את זה ישראל מבינה, ולכן היא תגיע להסכמים עם לבנון ועם עזה שיהיו מספיק איכותיים כדי להשיב חלק מהאמון. אחרי מלחמת לבנון השניה השתרר שקט יחסי בצפון במשך יותר מ-15 שנה, בעקבות הטראומה של שני הצדדים וההסכם שהגיעו אליו. באזור שלנו זה זמן ארוך מאד של שקט, והישראלים הם עם חסון מאד שיודע להסתגל ולתמוך אחד בשני. הפוליטיקאים והתקשורת הם סיפור אחר.
לכן אמרתי בזמן המלחמה. יכול להיות שהמלחמה תיגמר, בין אם בהכרעה ובין אם לא, ויכול להיות שיהיה שקט. אך אין לדעת לכמה זמן.
כרגע, שהגבול מוצף בחיילי מילואים, אני לא חושש מחדירות מחבלים. אני אתחיל לחשוש דווקא לאחר המלחמה. הגבול הצפוני פרות לחלוטין לעומת הגבול הדרומי, וראינו מה עשו לנו בגבול הדרומי. שצה"ל לא יהיה שם, כפי שקרה בשביעי באוקטובר, אז אני חושש.

לא חושב שהנורא מכל עוד לפנינו. עברנו את הנורא מכל. אני רוצה להאמין שהפקרות כזו לא תהיה עוד. לפחות בשנים הקרובות.

ולגבי תושבי הצפון, גם עכשיו אני בנהריה. אם הלימודים בק"ש היו מתקיימים, הייתי הולך לשם ולא לומד בזום. אני מאמין שגם הרבה בעלי עסקים ואנשים עובדים היו נשארים במידה והיו קליינטים ועם מי לעבוד. כרגע, בגלל שהמדינה החליטה (בין אם בצדק או לא) לפנות את כל הצפון, אין טעם להיות שם. אז קל לצאת בהכרזות שהם לא יחזרו, אבל אם החיים ימשכו, אם המימון למפונים ייפסק, אני מתקשה לראות מצב שלא יחזרו. זה עצוב אבל זו המציאות.

לכן אמרתי בזמן המלחמה. יכול להיות שהמלחמה תיגמר, בין אם בהכרעה ובין אם לא, ויכול להיות שיהיה שקט. אך אין לדעת לכמה זמן.
כרגע, שהגבול מוצף בחיילי מילואים, אני לא חושש מחדירות מחבלים. אני אתחיל לחשוש דווקא לאחר המלחמה. הגבול הצפוני פרות לחלוטין לעומת הגבול הדרומי, וראינו מה עשו לנו בגבול הדרומי. שצה"ל לא יהיה שם, כפי שקרה בשביעי באוקטובר, אז אני חושש.

לא חושב שהנורא מכל עוד לפנינו. עברנו את הנורא מכל. אני רוצה להאמין שהפקרות כזו לא תהיה עוד. לפחות בשנים הקרובות.

ולגבי תושבי הצפון, גם עכשיו אני בנהריה. אם הלימודים בק"ש היו מתקיימים, הייתי הולך לשם ולא לומד בזום. אני מאמין שגם הרבה בעלי עסקים ואנשים עובדים היו נשארים במידה והיו קליינטים ועם מי לעבוד. כרגע, בגלל שהמדינה החליטה (בין אם בצדק או לא) לפנות את כל הצפון, אין טעם להיות שם. אז קל לצאת בהכרזות שהם לא יחזרו, אבל אם החיים ימשכו, אם המימון למפונים ייפסק, אני מתקשה לראות מצב שלא יחזרו. זה עצוב אבל זו המציאות.
אני מרגישה שעידן התמימות הסתיים, שהתודעה הקולקטיבית הוחתמה על ידי זכרון קשה. הרבה מתוכנו בטראומה ברמה הפסיכולוגית, חרדים עם סכין מתחת לכרית, כמטאפורה ובפועל. יקח שנים לחבוש את הפצעים.
בנוסף אני חושבת שהמציאות תמשיך לזמן לנו ברבורים שחורים בזירה הבטחונית, כאלה שאנו עדיין לא ערוכים אליהם.
חובה עלינו להמשיך ולחיות...ועם זאת לא להכנס שוב לזחיחות.

אני לא בטוחה בכלל. הדיבורים המתלהמים של כל הצדדים יכולים להיות צעדים טקטים למניעת המלחמה בלבנון. אף צד לא רוצה בכך באמת.

כיף לשמוע ממך מילים אופטימיות....

המעשים דווקא מראים אחרת.

שהתודעה הקולקטיבית הוחתמה על ידי זכרון קשה. הרבה מתוכנו בטראומה ברמה הפסיכולוגית, חרדים עם סכין מתחת לכרית, כמטאפורה ובפועל. יקח שנים לחבוש את הפצעים.
אחת הרעות החולות של המין האנושי היא התשוקה לצרוך פורנו. במקרה הזה מדובר על פורנו של מעשי זוועה.
אני הקפדתי מהיום הראשון של הטבח לא להסתכל בכלל על סירטוני זוועות, ואני מקפידה לא לקרוא ראיונות חושפניים לגבי ההתעללויות.
אני יודעת שקרו דברים, אני לא צריכה לראות ולדעת בפרטי פרטים כדי להבין מה שצריך להמשך. כך גם נהגתי בנושא השואה - קראתי המון ספרים והתעמקתי בסיבות, בנסיבות ובתוצאות לפני המלחמה, במהלכה ואחריה. שום סירטון שלדים (שהכריחו אותנו לראות בילדותנו) לא עזר לי להבין יותר, רק לגרום לחרדות חסרות מוצא.
אגב, יש סדרה חדשה בכאן, של גיא רולניק, על המוות והכאוס שיוצרות הרשתות החברתיות - במודע - כי זה מייצר להן עושר.

@הנועזת

כמשכירה לעובדים זרים בשכונת התקווה, איך הם עברו את התקופה מאז 7.10 ?

בוקר טוב:) היתה עזיבה של "האליטה" הטורקית...הבניין היה בשני שליש תפוסה, והאמת היה רגע של חשש אמיתי, כי כל התקווה התרוקנה וידעתי שאם יעזבו עוד, לא יהיה מי שיחליף. ואז כבמטה קסם לפני שלושה שבועות הכל התמלא מחדש קודם בבניין ואז בתקווה. ריבוי מקורות הכנסה, הוא זה שמאזן בתקופות קיצוניות כמו הקורונה ועכשיו במלחמה.

דילמות
אוטוטו מסיימת את הקורס חובשים שיש לציין לא היה קל...חצי שנה עברה לה במהירות וזה הזמן מבחינתי להחליט לגביי הקורס פרמדיקים. זו מן תחושה של עכשיו או לעולם לא.
מתקשה לקבל החלטה, הקורס תובעני ועבורי להיות סוג של רופאה זהו חלום ישן, שכרגע מחובר עם צורך השעה ברמה הלאומית. העמדת האתגר הזה, שהוא חיצוני לגמריי לתחום העיסוק שלי, יוצר איזה דיסונאנס קוגניטיבי...אותו אני דווקא מבקשת לייצר בחיי.
לא להרדם, להתפתח, מודל לאונרדו דה וינצ'י.

במקביל דילמה נוספת היא מכירת הבניין, ופינוי המרחב...לדבר הבא.

נערך לאחרונה ב:
ופינוי המרחב...לדבר הבא.
נשמע מעניין. יכולה לפרט?

אוטוטו ממסיימת את הקורס חובשים שיש לציין לא היה קל...חצי שנה עברה לה במהירות וזה הזמן מבחינתי להחליט לגביי הקורס פרמדיקים. זו מן תחושה של עכשיו או לעולם לא.
מתקשה לקבל החלטה, הקורס תובעני ועבורי להיות סוג של רופאה זהו חלום ישן, שכרגע מחובר עם צורך השעה ברמה הלאומית. העמדת האתגר הזה, שהוא חיצוני לגמריי לתחום העיסוק שלי, יוצר איזה דיסונאנס קוגניטיבי...אותו אני דווקא מבקשת לייצר בחיי.
לא להרדם, להתפתח, מודל לאונרדו דה וינצ'י.
מעורר השראה.
(כמו כל היומן שלך)
בהצלחה.

נשמע מעניין. יכולה לפרט?
למה להיות בסימן קניה על השוק?
טוב אז יש פה איזו תפיסה שלי את שוק הנדל"ן בישראל באשר לטיימינג הנוכחי, מה שמאיץ תהליכי הבשלה האישיים שלי, אז כמאמר ביינים אכנס לזה כאן.

טיימינג- דרום תל אביב בכלל, ואיזור 9 בפרט מהווים לתפיסתי את ראש החנית של ההתחדשות העירונית בישראל.
תל אביב שהחזיקה שנים בתואר המפוקפק של העיר היקרה בעולם, דרך דרום העיר מספקת את הלוקיישן הנכסף כשהרכבת הקלה מנגישה את רחוב ארלוזרוב באריזה של 10 דק, כמעט לכל תת איזור.
המהירות שבה דרום תל אביב מדביקה את הסיטי של תל אביב דרך הבניה המאסיבית שכפולה ממנה ברמות המחיר במונחי מטר מרובע, היא מטאורית כשהאופרציה מתנהלת באופן מרשים דרך תוכנית 5000. מכיוון שבסוף לעשות נדל"ן ולהרוויח נובע מעליות ערך, חשוב לנוע ולהתקדם עם התהליך עם עין על העניין המיסויי במיוחד לאחר שנעשתה הצפת הערך (ע"י: שיפוץ, השכרה, קבלת היתר וכו').
מה שקרה בשוק הנדל"ן בכלליות ובאיזור המדובר בפרט התרחשה חזרה לרמת המחירים של 2022. מעבר לזה, ככל שנתמקד בשוק "היוקרה" (לא באמת יוקרה אבל מחירי שוק שפחות נגישים לזוגות צעירים) ברמת התמחור מ- 3 מליון צפונה כך מצב הדירות הלא מכורות קשה יותר עד לא זז בכלל , בגלל הריביות הגבוהות, הירידה בשכירויות והדכדכת הגיאו-פוליטית . כל זה אומר הזדמנות בעולם בתי הקרקע ובעולם הדירות עם המטראג' הגבוה יותר.

אם ככה למה למכור את הבניין בשוק מדוכדך?
אז לזה יש שתי תשובות אחת גנרית ואחת ספציפית. הגנרית היא שאנחנו באים לשדרג דיור או השקעה, אנחנו נהנה מדיסקאונט יותר גבוה על הרכישה שלנו ממה שנמכור, גם אם אחוז הדיסקאונט הוא זהה. על אחת כמה וכמה שמדובר במשקיעים מתוחכמים.
ברמה האישית, מדובר בנכס מניב הנמדד קצת אחרת מהשוק.

נערך לאחרונה ב:
תמיד כיף לקרוא את מה שאת כותבת, תודה על העדכון.
לגבי עכשיו או לעולם לא - למה? באופן אישי אני סולד ממטרות בגדר תנאי כמו עכשיו או לעולם לא - לא בריא לנו נפשית. הכנסה מיותרת לסטרס.
מה יקרה אם תבחרי לעשות הפסקה לאחר קורס חובשים ולעשות את קורס הפרמדיקים בעוד שנה שנתיים או עשר? :)

בכל אופן, בהצלחה!

תמיד כיף לקרוא את מה שאת כותבת, תודה על העדכון.
לגבי עכשיו או לעולם לא - למה? באופן אישי אני סולד ממטרות בגדר תנאי כמו עכשיו או לעולם לא - לא בריא לנו נפשית. הכנסה מיותרת לסטרס.
מה יקרה אם תבחרי לעשות הפסקה לאחר קורס חובשים ולעשות את קורס הפרמדיקים בעוד שנה שנתיים או עשר? :)

בכל אופן, בהצלחה!
אהלן עידו אהבתי את מה שכתבת, תודה על הפידבק.
עקרונית יש לא מעט בדבריך,
ועם זאת קיים הבדל בין הפרספקטיבות שלנו
נתחיל מזה שאתה בגילאי ה20-30 ואני בת 53.
ובמידה ולא אצור דחיפות ברצונות שלי, ישנם כאלו שבסבירות גבוהה לא יתממשו.
אבל חשוב מזה ברמה הרחבה יותר,
קיים פה עיוות תפיסה המבוסס על לא מעט מחקרים
יצירת דחיפות במימוש חלומות, יוצרת סטרס מהסוג הטוב.
רובנו נרדמים במהלך החיים ומחפשים נוחות, זה מה שיוצר את הסטרס הרע! הקפיאה על השמרים, הדקדנט, מה שחלקנו מפרש כרוגע ושלווה.

ההתפתחות היא זו שיוצרת מניעה של ניוון ומקדמת ויטאליות וסיפוק.

אם ככה למה למכור את הבניין בשוק מדוכדך?
אז לזה יש שתי תשובות אחת גנרית ואחת ספציפית. הגנרית היא שאנחנו באים לשדרג דיור או השקעה, אנחנו נהנה מדיסקאונט יותר גבוה על הרכישה שלנו ממה שנמכור, גם אם אחוז הדיסקאונט הוא זהה. על אחת כמה וכמה שמדובר במשקיעים מתוחכמים.
ברמה האישית, מדובר בנכס מניב הנמדד קצת אחרת מהשוק.
למה לא לקחת מימון כנגד הבניין, אשר ישמש לרכישת נכסים אחרים?
אם את לא רוצה להשאר עם מינוף תוכלי עוד כמה שנים למכור את הבניין ולעשות את זה בנחת, בניין בתקווה זה נכס שלא קל למכור מהר במחיר שוק.

למה להיות בסימן קניה על השוק?
כיף גדול מאוד לשמוע ממך

ואני בעד שתהיי פארמדיקית
כמעט בכל איזור חסר כוח נשי באמבולנסים
מה שגורם ללא מעט נשים להגיע ללידה בבית חולים עם צוות גברי
כל אישה נוספת היא מכפלת כוח
ושלא נצטרך כוחות רפואיים בחירום
לדברים אחרים
אני בעדך ממש

לגבי הבניין
לא בטוחה שהצלחתי להבין
הכותרת הפוכה לתוכן?

כלומר, אם זה זמן טוב לקנות
למה את מוכרת? לטובת מה?

שוב, כיף לשמוע אותך 3>

למה לא לקחת מימון כנגד הבניין, אשר ישמש לרכישת נכסים אחרים?
אם את לא רוצה להשאר עם מינוף תוכלי עוד כמה שנים למכור את הבניין ולעשות את זה בנחת, בניין בתקווה זה נכס שלא קל למכור מהר במחיר שוק.
אין שום כוונה למהר, אבל הגיע הזמן להגיד תודה רבה ולהתקדם...כמו שאמרתי למעלה איזור נוחות הופך בסופו של עניין למלכודת דבש.

כיף גדול מאוד לשמוע ממך

ואני בעד שתהיי פארמדיקית
כמעט בכל איזור חסר כוח נשי באמבולנסים
מה שגורם ללא מעט נשים להגיע ללידה בבית חולים עם צוות גברי
כל אישה נוספת היא מכפלת כוח
ושלא נצטרך כוחות רפואיים בחירום
לדברים אחרים
אני בעדך ממש

לגבי הבניין
לא בטוחה ש הצלחתי להבין
הכותרת הפוכה לתוכן?

כלומר, אם זה זמן טוב לקנות
למה את מוכרת? לטובת מה?

שוב, כיף לשמוע אותך 3>
יקרה כיף גדול לשמוע ממך...תודה על המחשבות הטובות, אגב השיעור הקרוב בקורס חובשים הוא גניקולוגיה ומיילדות...אחד המעניינים! אני שם עדיין בהתלבטויות לגביי הפרמדיקים ויש גם תהליך ארוך של קבלה ומבחנים, נראה בינתיים עושה צעדים ראשונים. הכותרת לא הפוכה, אם וכאשר אמכור גם אקנה, בשוק יורד כשמשדרגים זו פעולה מתגמלת ביותר, כי הדיסקאונט (לרוב) גבוה ברכישה מהמכירה. אם לא הסברתי טוב, תבואי כבר לקפה ואשתדל יותר.... :>

יקרה כיף גדול לשמוע ממך...תודה על המחשבות הטובות, אגב השיעור הקרוב בקורס חובשים הוא גניקולוגיה ומיילדות...אחד המעניינים! אני שם עדיין בהתלבטויות לגביי הפרמדיקים ויש גם תהליך ארוך של קבלה ומבחנים, נראה בינתיים עושה צעדים ראשונים. הכותרת לא הפוכה, אם וכאשר אמכור גם אקנה, בשוק יורד כשמשדרגים זו פעולה מתגמלת ביותר, כי הדיסקאונט (לרוב) גבוה ברכישה מהמכירה. אם לא הסברתי טוב, תבואי כבר לקפה ואשתדל יותר.... :>
אם יש לך שאלות לגבי קורס פראמידיקים את מוזמנת לפנות אלי, עשיתי את הקורס פראמידיקים של אסף הרופא.
תמיד עדיף, לכלל הצדדים שתהיה אישה (ואם היא גם פראמידיקית, מה טוב) במצבים של לידה.
ובכל מקרה, המקום הכי טוב ליולדת הוא בחדר הלידה בבית החולים הקרוב :>

Back
למעלה