• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

האם לחזור לעבוד בפול טיים?
מאז גירושיי ב 2007, עברתי למסלול עבודה לייט, בחברה משפחתית.
כשכירה הבאתי אולי תועלת לא רעה, אבל מבחינת שעות העבודה נדרשתי למעט מאוד שעות.
הכנסותיי מנדל"ן כחלק עיקרי בתזרים ,העדר התלות בהכנסה מהמשכורת הלא גבוהה הזו והחופש על הזמן, יצרו מצב בו דה פאקטו של יציאה ממרוץ העכברים .
למעלה בשרשור סיפרתי על היציאה מהמטריקס האישית שלי ומשבר הצפיות שהגיע בעקבותיו,
האחריות על ייצור התוכן הפנימי כדלק להמשך ההתפתחות האישית מבלי להסתמך על מסגרת כלשהי, כאמור זה אתגר לא פשוט.

בימים אלו, אני בוחנת אפשרות של חזרה לעבודה בפול טיים לא מי יודע מה מתגמלת כספית וסופר תובענית, בעמותה שתתפוס חלק ניכר מהזמן הפנוי שלי.
שני שיקולים מניעים אותי לעבר הבחירה הזו,
הגדלת ההכנסה הפנויה כמנוף כלכלי לרכישת נכסים נוספים,
ושיקול נוסף חשוב מקודמו , הוא עניין והליכה אחר נטיותיי הסוציאליות.
ככל שהתנדבתי יותר נחשפתי לעובדה, שיש סיפוק לא פרופורציוני בפשוט לעזור לאנשים.
לא מזמן נכחתי בלוויה של אדם שמת מוות פתאומי, הוא מת בגיל צעיר והותיר אחריו אישה וילדים.
זו היתה לוויה עצובה מאוד, אך מה שחרט בי את הרושם העמוק של האירוע הזה, היה שעל קברו הטרי עלה אב לילד אוטיסט והקריא לו הספד,
הסתבר שאותו אדם שעבד כשכיר כל יום בבוקר היה לוקח את הילד להסעה שלו לבית הספר. לכאורה עניין פעוט של חצי שעה כל יום.
בין הילד ואותו אדם נרקמה מערכת יחסים מיוחדת, ששינתה לילד הזה את חייו.
אולי דווקא אחריי שהמרכיב הכלכלי-השרדותי כבר פחות משחק תפקיד, רקימת משמעות לחיים, היא זו שנותרת.

נערך לאחרונה ב:
ככל שהתנדבתי יותר נחשפתי לעובדה, שיש סיפוק לא פרופורציוני בפשוט לעזור לאנשים.
ממש כך, אולי זה מסביר למה אנשים עדיין בוחרים מקצועות לא מתגמלים כלכלית ואפילו שוחקים נפשית אבל הסיפוק מלקדם/להציל מישהו אחר מכסה על זה.

מדהים, נשמע כל כך נכון, משפט מזוקק.
בהצלחה ותמשיכי לשתף, את מהווה השראה!
תודה רבה ממש על הפירגון
זקוקה לחיזוקים האלה:)

• אהבתי
Reactions: Roi
ממש כך, אולי זה מסביר למה אנשים עדיין בוחרים מקצועות לא מתגמלים כלכלית ואפילו שוחקים נפשית אבל הסיפוק מלקדם/להציל מישהו אחר מכסה על זה.
ממש ככה, מן דחף כזה לא ראציונלי...

זה לא מדויק, יש המון מתנדבים שדווקא כן נמצאים בשלב הישרדותי ולא מוותרים על החלק הזה בחייהם.
איך שזה נשמע לי, אתה חושב שזה מותרות.
בואי נסכים שזה קל יותר להתפרנס ממשרה במסגרת עמותה, כשאין לך תלות בהכנסה הזו למחייה.

בואי נסכים שזה קל יותר להתפרנס ממשרה במסגרת עמותה, כשאין לך תלות בהכנסה הזו למחייה.
ברור, אני מדברת על אנשים שמתנדבים אחרי שעות העבודה גם כשהמצב הכלכלי הוא עדיין בדרגת הישרדות.

יזם באובר מוטיבציה
יש משהו סופר מרגש במפגשים עם יזמים צעירים. אפשר לשמוע את הכנפיים שלהם הדביקות בוקעות ונמתחות...וממש כמו בסיפור הילדים המיתולוגי של "הזחל הרעב", עם קצת סבלנות אפשר לצפות בהם מתגלגלים להיות, פרפרים נהדרים.

אז ח' בן 31 למד בנערותו בבית ספר מקצועי חשמל ובא מרקע סוציו- אקונומי מאתגר. הוא הקים בעמל כפיו עסק לשיפוצים לפניי מספר שנים ,עם רעב להצליח שהרבה זמן לא ראיתי כמוהו. הוא גולל בפניי את סיפורו ואני פשוט ישבתי והקשבתי. ואז בתוך השטף בעודו מספר בהתלהבות את קורותיו, שמתי ברקס. צד את עייני סעיף ביוגרפי שגרם לי לעצור.
שרשרת של פציעות במסגרת היותו ספורטאי מצטיין בתקופת התיכון, הביאו אותו בסופו של דבר לשירות צבאי מנוטרל, בו במקום לקבל הטבות של ספורטאי מצטיין ולככב, שכב רוב הזמן בבית חולים או בבית, כשכל חבריו עשו חיל. דפוס מאמץ היתר חזר על עצמו גם בהמשך, עליות וירידות תלולות באופן בלתי פוסק, גם בזירה העיסקית. הוא הבין שמשהו לא עובד לו, רק לא היה ברור לו מה...לי לעומת זאת היה ברור שלבחור הנהדר הזה אורבת סכנת מוטיבציית יתר.

אם אצל מרבית היזמים אני מאיצה תהליכים, אצלו זיהיתי שצריך להאיט ולבנות בסיס רחב. הרקע שלחלקנו הוא מובן מאליו, אצלו חסר.
הצעד הראשון שבו בחרתי להתחיל עוד לפניי סוגיית ההתנהלות העסקית, היא התנהלות כלכלית נכונה וחיסכון אגרסיבי, או במילים אחרות, סוג של מאיט טבעי שיש בו תועלת.

נערך לאחרונה ב:
דירה לכל ילד
מי לא יכול לחסוך 150 אש"ח, בטווח זמן של 23 שנה?
כמעט כל אדם לא בימי קורונה בישראל, יכול לשים 350 ש"ח לחודש לכל ילד (כש- 100 ש"ח מתוכם באמצעות חסכון לכל ילד ע"ח קצבת ילדים- ועוד 250 ש"ח מהשוטף) למשך תקופה של 23 שנה, אפילו לפניי ריבית דריבית אותה משפחה יכולה לצבור עבור הילד 96,600 ש"ח, עכשיו בואו נניח שהכסף המופקד זוכה לתשואה של 4% לשנה כאן כבר ניתן להגיע ל- 157,000 אש"ח. אבל עזבו נניח שלמשפחה פרנויה משוק הההון, הילד עצמו יכול להתחיל להוסיף על החיסכון הזה מגיל 16-23 700 ש"ח בממוצע לחודש, כלומר 58,800 ש"ח אפילו ללא הפלא השמיני של איינשטיין של ריבית דריבית, והנה הסכום במלואו יחד עם כספיי ההורים ועוד עם אקסטרה לסכומים הנלווים לרכישת הדירה.
כדי לקנות דירה בישראל צריך סך הכל 25% מסכום הדירה. 150 אש"ח קונה דירה של 600 אש"ח. המהלך הזה לא ממוסה עבור דירות בסדר גודל הזה, ברכישה ובמכירה. לזה יקרה לייצר יש מאיין.

נערך לאחרונה ב:
כדי לקנות דירה בישראל צריך סך הכל 25% מסכום הדירה. 150 אש"ח קונה דירה של 600 אש"ח. המהלך הזה לא ממוסה עבור דירות בסדר גודל הזה, ברכישה ובמכירה. לזה יקרה לייצר יש מאיין.
א. אם מדד הדירות ימשיך כפי שהוא, בעוד 23 שנה 600 אש"ח לא יספיקו לדירת שני חדרים בשום מקום במדינה. להנחות שלך בנוגע למיסוי בעתיד אין שום אחיזה במציאות.
ב. למה אדם צעיר צריך להתחייב למשכנתא בגיל 23, לרסק את היכולת שלו לקחת סיכונים ולשעבד את עצמו לתשלומים חודשיים?
ג. לחסוך לילדים (או בכלל) זהו מצב רצוי. הצימוד לנדל"ן תמוה.

הצימוד לנדל"ן תמוה.
על מה אתה מתווכח כאן ובשביל מה?
זה הדף של סנופי, היא מאמינה בנדל"ן ופועלת בהצלחה בתחום, ובו היא מביאה את הדרך והמחשבות שלה (גם) על נדל"ן.
בדיוק כמו שהסולידית מתארת איך אדם יכול לחסוך ולהשקיע בבורסה, או שצדיק נסתר מספר את דרכו כבעל עסק.
אם אדם מצליח לשלב בין כמה סוגי השקעות (מניות, עסקים, נדל"ן) הרי זה מבורך.

אם היא מעוניינת להביע את דעתה מבלי שאחרים יוכלו להביע את דעתם, היא מוזמנת לבקש או ליצור פלטפורמה משלה. היות והיא בוחרת לעשות זאת באמצעות הפורום, הגיוני להניח שהיא דווקא מעוניינת שאנשים יגיבו להגיגיה. אם את מעוניינת לייצר כאן Echo Chamber, כנראה שדווקא את במקום הלא נכון.
אם אדם מצליח לשלב בין כמה סוגי השקעות (מניות, עסקים, נדל"ן) הרי זה מבורך.
מסכים. מנגד, אני חושב שהרעיון להכנס להרפתקאות נדל"ן ממונפות בגיל 23 כי אפשר הוא גרוע.

אני חושב שהרעיון להכנס להרפתקאות נדל"ן ממונפות בגיל 23 כי אפשר הוא גרוע.
תראה, גם אני בחרתי בסוף להשקיע במניות ולא בנדל"ן אבל אני בהחלט חושבת שהשקעה ממונפת בנדל"ן יכולה להיות טובה אם מבינים מה עושים.
בחורה בת 23 שיכולה להרשות לעצמה נניח לשלם 2500 ש"ח בחודש משכנתא (כמו שאני אצפה ממנה לחסוך סכום כזה לפחות בשביל תיק השקעות) - אפשר להתייחס לתשלום הזה כסוג של השקעה שלא היתה מתקיימת אילולא קנתה דירה. רוב הצעירים לא מסוגלים לחשוב על חסכון ובטח לא על מניות, וכאן זה סוג של חסכון והשקעה כפויה.
2500 ש"ח מאפשר לה לקנות משכנתא של 450K בריבית של בערך 3.6% ריבית ל-20 שנה. אם היא מצליחה להשכיר בסביבות 1800-2000 ש"ח לחודש אז מה רע?

אם היא מצליחה להשכיר בסביבות 1800-2000 ש"ח לחודש אז מה רע?
זה מציב אישה צעירה בסיטואציה שבה היא לא מסוגלת לקחת סיכונים שבתמורה יכולים להעלות משמעותית את שביעות הרצון שלה מהחיים או את פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלה. במקום ללכת ללמוד, לטייל או להקים עסק, היא תחשוב פעמיים אם היא תהיה מסוגלת לעשות זאת במקביל לתשלומי המשכנתא.

אחד הפרמטרים האהובים עלי ב"פילוסופיה" של הסולידית הוא חוסר שבירות - לקחת משכנתא בגיל 23 מערער את היסודות עליהם כל אדם צעיר אמור לבנות את חייו.

מה הבעיה בלדון על מה שהיא אומרת או "חס ושלום" להתווכח?
סה"כ Oringa העלה כמה טענות מעולות ויהיה נחמד לשמוע את התשובה של סנופי בנושא.

Back
למעלה