• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המדען הראשי השקיע 2 מיליון שקל בחומוס של שטראוס ללא חומרים משמרים

שניהם בעלי ערכים תזונתיים מצויינים והסיבה לצרוך את שניהם היא לשם הגיוון, כפי שהוא חותם במאמר שהבאת:
In general, variety is a good strategy in nutrition, and thus consuming a variety of oils is desirable, for example using extra virgin oil when the special flavor is desired and canola oil or soybean oil for other uses. Both canola and soybean oils provide ω-3 fatty acids that are important to include in an overall diet.
נו באמת, מה האמרקאים מבינים באיכות שמן הזית... חלק מהמחקרים ממומנים.
זה כבר לא מדע אלא עובדה שתפריט ים תיכוני הוא הבריא ביותר ואין בו שמן קנולה.
בימי הצנע בארץ (שנות ה 50) המציאו לנו את שמן התירס, אחר כך את שמן הסוייה אבל המלך הוא ללא ספק שמן הזית.
אומגה 3 מקבלים מדגים ולא צריך לצרוך שמן דרעק מעובד...

• אהבתי
Reactions: Roi
אני רוצה לחזור לנושא השרשור - מדוע משלם המיסים אמור לספסד את שטראוס.
כשאני מכין בבית או קונה מאחמד, מוסטפה, איברהים או אמסאלם אני יודע שאני קונה חומוס איכותי במחיר הוגן.
אז למה צריך מחקר ממומן על חשבון משלם המיסים ב 2 מיליון פאקינג שקל, תשאלו את אחמד ויתן לכם תשובה בחינם -
חומוס, מי בישול, טחינה, מעט תבלינים וזהו זה.

אני שואל את עצמי למה 'המדען הראשי' פתח במיזם 'מימון ההמונים' (ז"א על חשבון המיסים שלנו) ולעזור לשטראוס שהיא חברת על בינלאומית ולא חסר לה כסף?
כי יש תקציב ואם לא ישתמשו בתקציב ויספרו כמה תועלת צמחה מההוצאה שלו בשנה הבאה בסבב הקיצוצים כבר לא יהיה תקציב. ככה מדינות בכל מקום בעולם מתנהלות, זה עדיין מפתיע מישהו?

אני רוצה לחזור לנושא השרשור - מדוע משלם המיסים אמור לספסד את שטראוס.
כי לשטראוס יש יותר לוביסטים מאשר לאזרחים.

יש דרך לתקן את זה אבל זה לא בהכרח כיף - להתפקד לליכוד ולהצביע למועמדים שיצמצמו את הממשלה ויבטלו חוקים. יש קבוצה שנקראת הליברלים בליכוד שמקדמת את זה (להזכיר שהליכוד במקור היא מפלגה לאומית וליברלית - ז'בוטינסקי). חוק הספרים בוטל לאחרונה על ידי יוזמה של כ-800 אנשים שהתפקדו, שזה מדהים שמספר כל כך קטן הצליחו לבטל חוק בישראל.

הסיבה שמספר כזה קטן הצליח נעוץ בזה שלליכוד יש כרבע מחברי הכנסת, וכדי להיות חבר כנסת מטעם הליכוד צריך לקבל כ-5,000 קולות בפריימריז שזה מספר קטן באופן מגוחך (כ-60K חברי ליכוד מצביעים בסך הכל). כלומר כמה אלפי אנשים יכולים להשפיע המון על מה שקורה במדינה באמצעי הזה וזה כוח אמיתי בניגוד לבחירות הכלליות שבהן בוחרים מתוך מועמדים שכבר נבחרו עבורינו על ידי אותם מעטים שציינתי.

נערך לאחרונה ב:
@yossik אני איתך.
משלם המיסים לא אמור לתמוך בדברים כאלו.
אני חושב שצריך אפילו להחריף את הצעתך ולשאול למה בכלל צריך את המדען הראשי?

כי יש תקציב ואם לא ישתמשו בתקציב ויספרו כמה תועלת צמחה מההוצאה שלו בשנה הבאה בסבב הקיצוצים כבר לא יהיה תקציב. ככה מדינות בכל מקום בעולם מתנהלות, זה עדיין מפתיע מישהו?
כן מפתיע, למה לא להשקיע במחקרים בריאותיים, פיתוח mri ללא קרינה או בסטרטאפים? שטראוס? מה? הם חברת הזנק או עמותה? משהו כאן מסריח.

יש דרך לתקן את זה אבל זה לא בהכרח כיף - להתפקד לליכוד ולהצביע למועמדים שיצמצמו את הממשלה ויבטלו חוקים. יש קבוצה שנקראת הליברלים בליכוד שמקדמת את זה (להזכיר שהליכוד במקור היא מפלגה לאומית וליברלית - ז'בוטינסקי). חוק הספרים בוטל לאחרונה על ידי יוזמה של כ-800 אנשים שהתפקדו, שזה מדהים שמספר כל כך קטן הצליחו לבטל חוק בישראל.
יש תנועה אל מפלגתית - התנועה הליברלית החדשה שאין לה תלות מפלגתית.

אני חושב שצריך אפילו להחריף את הצעתך ולשאול למה בכלל צריך את המדען הראשי?
המדען הראשי נחוץ אבל לדעתי הוא מועל בתפקידו. היו מספר הישגים, הצלחות והשגת מטרות אבל עם הזמן הוא מתחרפן וסתם נהפך לעוד משרד ממשלתי, כניראה קנו מניות של קייזי גלו לכיסאות שלהם...

כן מפתיע, למה לא להשקיע במחקרים בריאותיים, פיתוח mri ללא קרינה או בסטרטאפים? שטראוס? מה? הם חברת הזנק או עמותה? משהו כאן מסריח.
הבעיה העקרית עם ההצעה שלך היא שהממשלה לא באמת יודעת באילו סטארטפים כדאי להשקיע ויתנו תועלת למדינה ואילו הם סתם סטארטפים שנפתחו בשביל לקחת תקציבים ממשלתיים ומשכורות ענק ואז לסגור את הבאסטה.
כנ"ל לגבי פיתוחים מחקריים/MRI ושות'
המדינה צריכה לתת לקרנות הון/סיכון שזה התפקיד שלהם וזו המומחיות שלהם לבצע זאת.
מה שהיא צריכה לעשות זה פשוט לא להפריע. על הדרך תחסוך לחץ מלוביסטים ועשרות (מאות?) פקידים מיותרים

המדען הראשי נחוץ אבל לדעתי הוא מועל בתפקידו. היו מספר הישגים, הצלחות והשגת מטרות אבל עם הזמן הוא מתחרפן וסתם נהפך לעוד משרד ממשלתי, כניראה קנו מניות של קייזי גלו לכיסאות שלהם...
השאלה האם ההישגים הללו קרות רק בזכות המדען הראשי?
ואם כן האם ההישגים הללו שווים את העלות תוך שקלול כל ההפסדים.

השאלה האם ההישגים הללו קרות רק בזכות המדען הראשי?
ואם כן האם ההישגים הללו שווים את העלות תוך שקלול כל ההפסדים.
לא יודע, הפוטנציאל קיים, העלות שווה, היו תוצאות חיובות בעבר. ההתקציב שלהם כל כך קטן ו 2 מיליון לשטראוס אמור להרים גבה...

הקידמה המציאה לנו גם את המקרר והפריזר.
ושניהם אינם קיימים בתרחיש של "הלוואי והיינו יכולים לחיות כמו באיזה כפר אוזבקי - כל משפחה עם הפרה/תרנגולות וגידולי שדה שמספיקים לכל אחד..."

@Waler עוצרים...
קוראים לזה חיי משפחה וההבנה שאם אני משנה את דרכי לא אומר שהיתר מוכנים...
אז עושים מה שאפשר.
אבל בגדול היית מוותר על מקררים ואנטיביוטיקה בהינתן האופציה?

אבל בגדול היית מוותר על מקררים ואנטיביוטיקה בהינתן האופציה?
על מקררים -
אם יש לך לול מאחורי הבית - אתה שוחט תרנגולת לפני הארוחה ומכין טרי. ביצים מחזיקות שבוע~שתיים ותלוי בכמות התרנגולות המדוברת - אבל אפשר לכוון למספר ביצים שיספיק ליום~יומיים.
אם יש לך פרה בחצר - אתה שואב בשעה קבועה והחלב טוב לשעה~שתיים.
פירות/ירקות - טרי יחזיק שבוע שתיים גם בלי מקרר, בלי לדבר על שימור (בסוכר או על ידי החמצה).
נקודה נוספת - http://www.paleostyle.co.il/קללת-המקררים-והחטיפים-מתי-לאכול/

אבל אהבתי שניסית לדחוף אנטיביוטיקה/חיסונים כדי לנסות להוציא אותי "תמהוני" שמתנגד לקדמה.
היי, אפילו יש לי סמארטפון בכיס ואני כותב לך על גבי המרשתת, צבוע שכמותי.

אם אתה רוצה לצטט חלקי משפט אז בבקשה.
אני אמרתי "הקדמה גומרת אותנו" על התגובה של @yossik -
מסכים עם כל מילה ומילה...
אבל, עד המצאת הלחם הלבן - אשה נשארה בבית ונמדדה ביכולתה לאפות לחם.
אז נכון שעדיף בלי חומרים משמרים, מייצבים וכו', אבל היתה סיבה ראשונה למה חיפשו אותם ולמה משתמשים בהם.
הלוואי והיינו יכולים לחיות כמו באיזה כפר אוזבקי - כל משפחה עם הפרה/תרנגולות וגידולי שדה שמספיקים לכל אחד...
הקדמה גומרת אותנו.

בפיתוח מוצרי שימור ויצוב, כך שמזון מחזיק יותר זמן, לא צריך להכין לחם בבית... - האשה לא נמדדת רק על ביצועיה במטבח.

אז כן, לכל דבר יש טוב ויש רע.
הסמרטפון כובל אותנו למשרד, מנתק אנשים מהסביבה... מקשר בני משפחה רחוקים, מקל על החיים וכו'.
שוב, אז כן, לכל דבר יש טוב ויש רע...
תבחר את מה שאתה מוכן לשחרר ממך במטרה סולידית, כי לכל קדמה יש מחיר - אתה מוכן לשלם אותו?

הכנת חומוס בבית זה באמת להיט ועדיף בהרבה על כל חומוס שיש בסופר.

אז למה משלם המיסים בארץ אמור לסבסד את שטראוס?
מרתיח.

@OnTheVerge אפרופו חמאה, מגזין TIME הוציא על זה כתבה שנה שעברה ואמר שהם טעו לגבי איסור אכילת שומנים רווים

שמע, כדאי שתחשוב באופן סיסטמטי על אופן קבלת ההחלטות שלך. אתה מעדיף להתעלם מהמלצות רשמיות של גופי התזונה היוקרתיים בעולם ולהסתמך על מגזין TIME ועל סרטונים באינטרנט. זה חבל מאוד כי אתה פוגע בבריאות שלך בגלל חוסר ענווה וממליץ לאנשים אחרים המלצות תזונה חסרות ביסוס למרות היותך הדיוט בתחום.
אני אהיה מוכן להתייחס אם תביא לי מסקנות הפוכות של אוניברסיטאות עילית או גופי תזונה מובילים בעולם.

ביקורת של אוניברסיטת הרווארד על כתבת החמאה ב-TIME:
https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/2016/06/30/we-repeat-butter-is-not-back/

@OnTheVerge אני ממליץ לך לקחת את אותה המלצה שנתתי ל-@ROI ...

רק שתהיה רגוע - זה מה שאני אוכל אחרי אימון
13532765_10153905131073752_8543183862743674987_n.jpg

במקרה ולא רואים את התמונה - פרוסת גבינה צהובה עם 20~30 גרם חמאה.

• אהבתי
Reactions: Roi
Back
למעלה