• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החמאה יצאה מפיקוח

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
עכשיו נשאר לראות מי צודק...
התומכים שאומרים שמחיר החמאה ירד (כבר קניתי בארץ חמאה מיובאת ב-3.10)/ מבצעים של עד 50% על חמאה, חודש לפני פג תוקף...
או הרפתנים שטוענים שהמחיר יעלה.

הימורים?

המהנדל

משתמש רגיל
דירוג
1,173
המחיר הממוצע יעלה, אך איתו גם התמורה למחיר.

נניח והיו מונעים ייבוא של מכוניות, והיית נאלץ לקנות רק דגם אחד של סוסיטה, אזי המחיר הממוצע היה קבוע.
נניח שיום אחד היו פותחים את המשק לייבוא חופשי של מכוניות. אנשים היו מנצלים את המצב כדי לקנות רכבים יותר זולים, אבל כנראה גם לקנות רכבים הרבה יותר איכותיים, גם אם מחירם גבוה יותר.

ככה יוצא, שהמחיר הממוצע עולה, אבל איכות המוצר עולה בקצב מהיר יותר.

עריכה - פתיחת הייבוא בדוגמא הזו תאפשר להביא לפה גם רכבי יוקרה, אשר יקפיצו את המחיר הממוצע.

נערך לאחרונה ב:

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
ספציפית לחמאה, אין ולא יהיה שיפור מוצר, כי המוצר מוגדר...
אפשר לומר חמאה עם עשבי תיבול/ חמאה מעורבבת בשמן קנולה (יש כזו תועבה)
אבל, זה לא יתאים למתכונים הקיימים.
מצד שני, לחברות יש x חלב ליצר ממנו מוצרים - חלק מהמוצרים בפיקוח (חלב, גבינה, שמנת) והחמאה שלא.
קשה לי לראות חברה שתחליט להטות רכיבים ממחיר מובטח למחיר נמוך יותר.
אולי היבואנים יורידו מחיר, להצדיק...
אבל יש לכאן ולכאן.
יש מי שיטען שהחמאה שלו טובה יותר - כמו שציינת, כי grass fed, כי ערבוב של 10% קנולה, עושה את החמאה לרכה יותר.

minimizer

משתמש בכיר
דירוג
3,122
אם אני לא טועה הפיקוח הוסר מכיוון שהמחיר בפועל כבר ירד מתחת למחיר המפוקח בזכות הייבוא

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,379
אם אני לא טועה הפיקוח הוסר מכיוון שהמחיר בפועל כבר ירד מתחת למחיר המפוקח בזכות הייבוא
הוא לא הוסר מכיוון שעדיין היו מכסות, עכשיו אין מכסות.
בוודאי שיש הבדלים באיכות, אבל זה לא בשבילך להחליט: שהצרכן יחליט.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,575
ולא רק זה, החמאה של תנובה בכלל לא רעה.
היתה תקופה לפני כשנתיים שמכרו חמאה מיובאת טעימה ב"טיב טעם" במעדניה במחיר נמוך מהמפוקח. תוך זמן קצר הפסיקו לייבא אותה וייבאו חמאות אחרות, יקרות בהרבה ופחות טעימות, אז חזרנו לתנובה.
*שמתם לב שכמעט אין להשיג יותר חמאה במשקל 100 ג'?
התומכים שאומרים שמחיר החמאה ירד... או הרפתנים שטוענים שהמחיר יעלה.
שאלה גדולה.
מבחינה היסטורית - זוכרים את הקוטג' ואיך הוא טס למעלה כשיצא מפיקוח? אבל זה לא מוצר מיובא, "הרעים" בסיפור היו תנובה.
מבחינה תמחירית - אף אחד לא מפריע ליצרני החמאה המקומיים להמשיך למכור ב-3.90 אבל הניסיון עם החמאה המיובאת מראה שכולם יעלו מחירים.
הישראלים לא יוצאים מאזור הנוחות שלהם כדי ליצור חרם זמני על מוצר/חברה/רשת להורדת מחירים. רק החרדים יודעים לעשות את זה.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
עכשיו נשאר לראות מי צודק...
התומכים שאומרים שמחיר החמאה ירד (כבר קניתי בארץ חמאה מיובאת ב-3.10)/ מבצעים של עד 50% על חמאה, חודש לפני פג תוקף...
או הרפתנים שטוענים שהמחיר יעלה.

הימורים?
קשה לדעת לגבי המחיר.. כי זה שזה יצא מפיקוח לא אומר שהיבוא חופשי

לפחות כנראה שיהיה פחות מחסור (לא שיצא לי להשתמש בכמה חודשים האחרונים לפחות)

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
החמאה של תנובה בכלל לא רעה.
זה טעם שהתרגלנו אליו כמו לנס קפה ולכן גם לי טעים אבל, ההולנדית המיובאת של שופרסל, במבחן השפים הגיע למקום ראשון ותנובה אחרונה.
טעמתי את ההולנדית של שופרסל והיא אכן הטובה ביותר ממה שאני מכיר וניתן להשיג במחיר של תנובה.
שמתי לב. למה למכור מאה גר' אם אפשר למכור 200 :).

Almoni

משתמש רגיל
דירוג
92
מי שחושב שהסרת הפיקוח והמכסים/מכסות מועילה יגיד שאפשר למצוא חמאות זולות יותר, ומי שחושב שהיא מזיקה יגיד שכל החמאות הזולות הן באיכות נמוכה. עקרון ההפרכה לא מתקיים כאן.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,402
מי שחושב שהסרת הפיקוח והמכסים/מכסות מועילה יגיד שאפשר למצוא חמאות זולות יותר, ומי שחושב שהיא מזיקה יגיד שכל החמאות הזולות הן באיכות נמוכה. עקרון ההפרכה לא מתקיים כאן.
מנקודת מבט של צרכן, אני לא רואה איך יבוא של חמאה זולה באיכות ירודה מזיק לי.
ליהפך, כך תחרות משרתת אותי גם אם לא אקנה את המוצרים המיובאים.

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
היתה תקופה לפני כשנתיים שמכרו חמאה מיובאת טעימה ב"טיב טעם" במעדניה במחיר נמוך מהמפוקח. תוך זמן קצר הפסיקו לייבא אותה וייבאו חמאות אחרות, יקרות בהרבה ופחות טעימות, אז חזרנו לתנובה.
טיב טעם מכרו צרפתית ביחידות של 100 גר' ב-3.4
שופרסל מכרה חבילות של קילו (עטיפה תכלת) גם לפי 3.4 ל-100 גר.
אף אחד לא מפריע ליצרני החמאה המקומיים להמשיך למכור ב-3.90 אבל הניסיון עם החמאה המיובאת מראה שכולם יעלו מחירים.
ברור שאף אחד לא מפריע למכור ב-פחות.
אבל מחיר מפוקח תמיד גרם לכך שכולם מוכרים לפי "מחיר בפיקוח".

נ.ב.
לאחרונה ראיתי כתבה שהזכירה שבתחילת הקורונה - היה מי שרצה לקבוע מחיר מפוקח על מסיכות.

המהנדל

משתמש רגיל
דירוג
1,173
לאחרונה ראיתי כתבה שהזכירה שבתחילת הקורונה - היה מי שרצה לקבוע מחיר מפוקח על מסיכות.
סיכום דיון ועדת מחירים מיום 6.4.2020.

"כמו כן, משרד הכלכלה הודיע כי הושגה הסכמה מצד ארבע הרשתות הקמעונאיות ורשתות הפארמה הגדולות לפיה הן ירכשו מהמפעל את המסכות וימכרו אותן במחיר מירבי של 3.3₪ למסכה (3 מסכות ב10₪)."

חודש-חודשיים לאחר מכן המחיר ירד ל50 מסיכות ב50₪, לאחר מכן ל30₪ והתקבע על 5-10₪ ופחות היום.
כמובן שמדובר על מסיכות "רגילות וכחולות" ואתה יכול למצוא בכל פינת רחוב מסיכות ססגוניות במחירים דומים.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,575
והתקבע על 5-10₪ ופחות היום.
בהתחלת המגפה היתה היסטריה של מסכות (וג'ל חיטוי) וספקים דפקו מחירים בלי חשבון.
בעניין מזון - איפה שיש ביקוש קשיח וגבוה, יהיה מחיר גבוה וזוחל מעלה. הקוטג' טיפס כי אנשים לא היו מוכנים לוותר עליו איזושהי תקופה.
טעמתי את ההולנדית של שופרסל והיא אכן הטובה ביותר ממה שאני מכיר וניתן להשיג במחיר של תנובה.
בקניות הבאות אבדוק, אם כי זה לא משהו קריטי אצלנו. אני בעיקר משתמשת למריחה.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
בקניות הבאות אבדוק, אם כי זה לא משהו קריטי אצלנו. אני בעיקר משתמשת למריחה.
חמאה לא ״מורחים״, חמאה שמים בוכטה על בגט טרי ונהנים מכל ביס.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,772

זלמן85

משתמש רגיל
דירוג
325
נניח והיו מונעים ייבוא של מכוניות, והיית נאלץ לקנות רק דגם אחד של סוסיטה, אזי המחיר הממוצע היה קבוע.
נניח שיום אחד היו פותחים את המשק לייבוא חופשי של מכוניות. אנשים היו מנצלים את המצב כדי לקנות רכבים יותר זולים, אבל כנראה גם לקנות רכבים הרבה יותר איכותיים, גם אם מחירם גבוה יותר.
עושים חשבון? :lol:

המהנדל

משתמש רגיל
דירוג
1,173
בהתחלת המגפה היתה היסטריה של מסכות (וג'ל חיטוי) וספקים דפקו מחירים בלי חשבון
בשבועיים שלא היו מבקשים מסיכות במקומות סגורים, והיו בטוחים שהנה נגמר, המחיר ירד לשקל לחבילה.

הבעיה עם פיקוח מחירים הוא, כפי שציין @c881, שזה המחיר אליו מתכנסים.

אילו היה פיקוח מחירים, כל מסיכה הייתה נמכרת בארץ ב3.3₪ גם היום, ואנשים היו הולכים עם סמרטוט על הפנים עד שהיה מתפרק.

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,441
החמאה של תנובה מצוינת, לא צריך יבוא בכל דבר. להשאיר בפיקוח ולמכור בלעדית רק אותה בארץ מצידי.
קצת גאווה כחול לבן לא יזיק לנו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מוריארטי הבורסה לניירות ערך יצאה בקמפיין אוף טופיק 5

נושאים דומים

למעלה