• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההתחממות הגלובלית

ההתחממות הגלובלית בהחלט מתרחשת ואין ספק שבני האדם אחראים לה. עם זאת, זה תהליך איטי. התוצאות הקשות יגיעו לאורך מאות ואף אלפי שנים.

איך מאות שנים? מדברים על עליית פני הים בכמה מטרים בסוף המאה הנוכחית.

איך מאות שנים? מדברים על עליית פני הים בכמה מטרים בסוף המאה הנוכחית.
מי מדבר? יש כאלה שגם מדברים על כדור הארץ שטוח.
ומה זה כמה מטרים? 2? 7? 29?
למיטב הבנתי הערכות בנושא דומות להערכות הנפילות\עליות בבורסה.
גם בקביעה החד משמעית שהתחממות(זאת אומרת כולה\רובה) היא מעשה ידי אדם הייתי נזהר(אבל לא מבטל)
בכדור הארץ היו כבר שינוי מזג אוויר הרבה יותר קיצוניים בלי קשר לבני אדם.
אני מאמין שבראיה היסטורית בני האדם וכדור הארץ בשלב קריטי,הכן בני אדם התחילו להשפיע באופן קיצוני על כדור הארץ והחיים בו.
התהליך הזה יתפוס תאוצה בעשרות\מאות שנים הבאות והאדם יוכל ליצור שינוים מרחקי לכת בסביבה ,מזג האוויר,צורות חיים בכדור הארץ.
יש גם סיכוי גבוה שהאדם עצמו יעבור אבולוציה מלכותית מרחיקת לכת ואנשים עוד 100\200 שנים יהיו בעלי תכונות ויכולות שאנחנו לא מעלים בדעתנו.
קצת קשה לראות מהפכה בסדר גודל כזה כשאתה חיי בתוכה.
סתם דעתי המטורללת :)

ההתחממות הגלובלית בהחלט מתרחשת ואין ספק שבני האדם אחראים לה. עם זאת, זה תהליך איטי. התוצאות הקשות יגיעו לאורך מאות ואף אלפי שנים. אם בני האדם לא ישנו את דרכם, בעוד אלף שנה המצב בכדור הארץ יהיה קשה. למעשה גם אם נשנה את דרכינו, ייתכן מאוד שבעוד אלף שנה יהיה מצב קשה.
המצב קשה כבר עכשיו. עדיין לא הרגשת את זה, כי יש לך מזגן. מליוני אנשים מתים כתוצאה מבצורת ושטפונות, הגוררים אחריהם רעב, מחלות ומלחמות.

בכדור הארץ היו כבר שינוי מזג אוויר הרבה יותר קיצוניים בלי קשר לבני אדם
נכון, אבל לנו חשוב שהוא ישאר כמו שאנחנו רגילים. אנחנו מתעסקים פה עם תהליכים שמזינים את עצמם, כך שאפקט החימום מתגבר.
תקרא את נפילת המלאכים, ספר מד"ב חמוד שמסביר את התהליכים מהכיוון ההפוך.

המצב קשה כבר עכשיו. עדיין לא הרגשת את זה, כי יש לך מזגן. מליוני אנשים מתים כתוצאה מבצורת ושטפונות, הגוררים אחריהם רעב, מחלות ומלחמות.
מקור?

אבל כן, המצב יכול להדרדר לאין חשמל ואין דלק.
אל חשש.
הכל בשליטה, אנחנו חייבים שיקרה משהו קיצוני ואז זה ייפתר.
היה בעבר, יהיה בעתיד. פתיר.

זה ללא ספק עניין רציני, קראתי את הכתבה בארץ ולא התלהבתי.
בעבר הייתי מאוד מודאג מהנושא ותמיד חשבתי לעצמי איך ייתכן שאנחנו הורסים לעצמנו את הכוכב היחיד שלנו, אבל כיום אני מאמין שפיתוחים טכנולוגיים יוכלו לעצור את ההתחממות.
אולי מכונות שואבות CO2, אולי עצים שיהנדסו גנטית במיוחד לכך, אולי נוכל לבנות מכונות שמחקות את מנגנוני קיבוע הפחמן (C4 ו-C3 למיטב זכרוני)... מי יודע. מה שבטוח הוא שככל שהבעיה תחריף, ממשלות וארגונים פרטיים יקדישו יותר משאבים לפיתרון הבעיה.

העניין היחיד שקצת מדאיג בעיניי, הוא זה שלפי ההערכות יש לנו עד 2030 לעצור את ההתחממות-פחות מ-11 שנים.
בכנות, אני לא רואה את זה קורה כל כך מהר.

בכל אופן, התרחיש האופטימי בעיניי יגמר עם פיתרון טכנולוגי, מעבר לאנרגיה נקייה ונוכל להמשיך כרגיל.
תרחיש הביניים, הוא שמזג האוויר קצת ישתגע, אבל עדיין נשאר בסדר.
התרחישים היותר פסימיים בעיניי מתחילים משינוי דרסטי באורח החיים (יש סידרה קצרה בשם ''אין עתיד'' שממחישה זאת) ועד ל''חורבן העולם כמו שהכרנו'' וכו'.

אם הייתי צריך להמר מה באמת יקרה, הייתי נותן יותר סיכויים לתרחישים האופטימיים ושל הביניים.

אני יודע שהתחחמות אמיתית ומעשה ידי אדם ומנסה לחיות אורח חיים ידידותי לסביבה. (לא מסובך במיוחד כסולידי)
+1
מבחינתי ממש לא משנה אם ההתחממות היא תוצאה של פעילות אנושית או לא.
הררי זבל, ביזבוז מקורות אנרגיה מתכלים, שיחרור רעלים לסביבה, זיהום אויר, קרקע ומיים -- כל אילו רעים בפני עצמם בלי או עם השלכות נוספות.

טוב,
אז בהמשך לדברים,
דבר אחד שחשבתי עליו לראשונה אתמול (רק לפני כחודש התחלתי להחזיק רכב, לראשונה בחיי, ולא בלב שלם:'() זה גפ"ם לרכב - הנעה בגז.
מישהו התנסה, ואם לא אז למה לא?

כיום אני מאמין שפיתוחים טכנולוגיים יוכלו לעצור את ההתחממות.
אולי מכונות שואבות CO2, אולי עצים שיהנדסו גנטית במיוחד לכך, אולי נוכל לבנות מכונות שמחקות את מנגנוני קיבוע הפחמן (C4 ו-C3 למיטב זכרוני)... מי יודע

להניח שנספיק בפרק הזמן הקצר שיש לנו לפתח להפיץ ולתקן את התוצאות של מאות שנות השפעה אנושית זה קצת אופטימי.

מי מדבר? יש כאלה שגם מדברים על כדור הארץ שטוחה. ומה זה כמה מטרים? 2? 7? 29?
למיטב הבנתי הערכות בנושא דומות להערכות הנפילות\עליות בבורסה.

סך הכל השוואה לגיטימית. ההתחממות הגלובלית שנמצאת בקונסנזוס מדעי כמעט מוחלט עם חבורת אידיוטים שלא התעדכנו על התגליות של המאות האחרונות...

בנוגע להערכות הלכתי לבדוק ובאמת יש שונות בתחזיות (90 ס"מ ומעלה). אישית זה לא מעודד אותי במיוחד משתי סיבות:

א. גם עלייה נמוכה בפני הים תגרום לנזקים עצומים
ב. יש נטייה להתמקד בעליית פני הים כסיכון העיקרי. אבל, ההתחממות הגלובלית דופקת אותנו בעוד דרכים: בצורות, שטפונות, הוריקנים חזקים יותר ועוד.

נערך לאחרונה ב:
מנסה לחיות אורח חיים ידידותי לסביבה. (לא מסובך במיוחד כסולידי)
גם אנחנו בסיפור.
כבר 20 שנה שאנחנו מכינים בור קומפוסט בכל מקום שאנחנו גרים בו וזורקים לשם את כל שאריות המזון למעט מוצרי בשר וגבינה.
מעבר לכך יש מיחזור די מקיף במועצה שלנו כך שכל הפלסטיק, הנייר/קרטון, הסוללות והאלומיניום/מתכת מושלכים לשם. יש לנו פח אשפה קטן ליתר הדברים.
אפילו את משקעי הבוץ של הקפה אנחנו אוספים ושופכים בגינה (נחשב לדשן).
מה עוד? אני קונה בגדים רק כשצריך ובדרך כלל בחנות יד שניה של בגדי מעצבים. אנחנו לא קונים מים מינרלים ואנחנו כן משתמשים בבקבוקי זכוכית לקירור מי הברז במקרר. אנחנו עושים גינה אורגנית כל חורף ולא מרססים אף פעם כלום ושום דבר. אני מתעדפת חומרי ניקוי שאפשר גם לאכול אותם (סודה לשתיה, חומץ ומלח לימון). במקום קרם לפנים/גוף אני משתמשת (לעיתים נדירות, כשיבש מדי) במים עם שמן זית/קוקוס או חמאה לשפתיים.
אנחנו קונים מזון במידה כדי שלא נצטרך לזרוק. אנחנו נוסעים לחו"ל במידה כי זה מאד מזהם. עשינו רק 2 ילדים כדי לאפס את הנוכחות שלנו בבוא היום.
ועדיין יש דברים שאני משתמשת במידה רבה גם בידיעה שלא אקולוגי- מזגן ורכב למשל.
תוספת עריכה- אנחנו קרניבורים אבל כבר 30 שנה אוכלים לא יותר מפעמיים-שלוש בשבוע בשר. אם כולם יחתכו את צריכת הבשר שלהם בחצי, יהיה לזה אפקט עצום על פליטת גזי חממה ולדעתי זה משהו שקל יחסית לעשות (לא כולל כת הפליאו כמובן).

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שזה משעשע איך אנשים עושים כל כך הרבה מאמץ להשיג חתימה סביבתית נמוכה יותר, בזמן שבסין ועוד מדינות רק מזהמים יותר ויותר, בהיקפים דמיוניים.
להיות זה שמשקיע זמן מאמץ וכסף בזמן שתאגידים מזהמים פי מיליון, והמדינה מטיפה לאדם הבודד להפריד בין פלסטיק לאורגני (בפועל הכל מוטמן ביחד כמעט), זה אשליה נחמדה. האנושות היא מירוץ בלתי נגמר לצרוך את כל משאבי כדור הארץ עד שלא יישאר דבר כדי לקיים אותנו, אני חושב שכל מי שמנסה לעשות שינוי לגבי זה בעצמו, הוא פשוט פראייר . אני מעריך את המחוייבות והאכפתיות, אבל זה עדיין לא משנה עובדות. במקום לשרוף דלקים ופחם, משנים את צורת הצריכה דל אנרגיה לסולארי (מתכות ), בסוף גם זה ייגמר, וגם מה שיחליף את זה ייגמר.

אני חושב שזה משעשע איך אנשים עושים כל כך הרבה מאמץ להשיג חתימה סביבתית נמוכה יותר, בזמן שבסין ועוד מדינות רק מזהמים יותר ויותר, בהיקפים דמיוניים.
להיות זה שמשקיע זמן מאמץ וכסף בזמן שתאגידים מזהמים פי מיליון, והמדינה מטיפה לאדם הבודד להפריד בין פלסטיק לאורגני (בפועל הכל מוטמן ביחד כמעט), זה אשליה נחמדה. האנושות היא מירוץ בלתי נגמר לצרוך את כל משאבי כדור הארץ עד שלא יישאר דבר כדי לקיים אותנו, אני חושב שכל מי שמנסה לעשות שינוי לגבי זה בעצמו, הוא פשוט פראייר . אני מעריך את המחוייבות והאכפתיות, אבל זה עדיין לא משנה עובדות. במקום לשרוף דלקים ופחם, משנים את צורת הצריכה דל אנרגיה לסולארי (מתכות ), בסוף גם זה ייגמר, וגם מה שיחליף את זה ייגמר.

אתה יודע שיש לנו אינסוף משאבים שם בחוץ כן?
אסטרואידים, עולמות ריקים, הליום 3 על הירח...
אני לא רואה סיבה לפסימיות כזאת.

יש שם מספיק בשביל לקיים את כולנו, את ילדנו, את נכדינו, נינינו ואת כל האנושות עד כלות היקום במוות חום.
העניין היחיד הוא הפגיעה במערכות האקולוגיות תומכות החיים והמצב הסביבתי שבהם אנחנו תלויים, כי גם אם יש לך את כל המשאבים שביקום, אם השימוש בהם הורס את הבית שלך אין לך איפה לגור.

אני חושב שכל מי שמנסה לעשות שינוי לגבי זה בעצמו, הוא פשוט פראייר
ברור!
ישראלים גאים אנחנו, לא פראיירים של אף אחד. נצרוך כלים חד"פ כמה שבא לנו ונצחק על האירופאים הטיפשים האלה שאשכרה לוקחים אחריות אישית במקום לחכות עד שהפוליטיקאים יכפו על התעשיינים והחקלאים.

טוב,
אז בהמשך לדברים,
דבר אחד שחשבתי עליו לראשונה אתמול (רק לפני כחודש התחלתי להחזיק רכב, לראשונה בחיי, ולא בלב שלם:'() זה גפ"ם לרכב - הנעה בגז.
מישהו התנסה, ואם לא אז למה לא?
יש חניונים שאוסרים כניסת רכבים כאלו. נדמה לי שהם סוחבים פחות אבל לא מידע אישי.

• אהבתי
Reactions: HHH
ברור!
ישראלים גאים אנחנו, לא פראיירים של אף אחד. נצרוך כלים חד"פ כמה שבא לנו ונצחק על האירופאים הטיפשים האלה שאשכרה לוקחים אחריות אישית במקום לחכות עד שהפוליטיקאים יכפו על התעשיינים והחקלאים.
אני מבין את התגובה הרגשית למה שכתבתי, זה מעצבן גם אותי שזה המצב, לא בשום דבר שכתבתי צחוק על האירופאים ואני לא מעריך את זה שניסית לשייך לי שזה מה שאמרתי. להגיד שמישהו פראייר זה לא לצחוק עליו, זה פשוט לציין עובדה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח התחממות הגלובלית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 23

נושאים דומים

Back
למעלה