• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההפיכה במבט מבחוץ

פטל ואוכמניות

משתמש רגיל
דירוג
1,088
היי, כמי שלא גרה בישראל, אני חושבת שזה מעניין לדון באיך זה נראה מבחוץ.

אתחיל בראייה הפרטית שלי, ואחרים מוזמנים להמשיך:
- בעבודה שלי פונים אלי ושואלים אותי ״מה קורה שם? זה קשור לפלסטינים…?״
- הילדים שלי שלא גדלו בישראל ניסו להבין האם כל יום זה יום העצמאות, או מה זה כל הדגלים פתאום…
- כשהסברתי להם ששר הביטחון פוטר כי היה לו משהו להגיד, אז הבת שלי אמרה: ״רגע, ראש הממשלה הזה כבר המון שנים בתפקיד ורק עכשיו הוא הופך לדיקטטור?״. לא הסתדר לה למול דיקטטורים אחרים בהיסטוריה….

ובביקור האחרון הבטחתי להורים הציוניים שלי שנולדו בישראל שבבחירות הבאות אגיע להצביע. אינשאללה הקיץ הזה אם לא יעבור התקציב.

- בעבודה שלי פונים אלי ושואלים אותי ״מה קורה שם? זה קשור לפלסטינים…?״
קשה לנו להגיד איך זה נראה מבחוץ - מבפנים זה נראה ממש רע ...
אבל למדנו שזה ממש לא בעיה שיחודית לישראל. דמוקרטיה מבוססת על איזונים מה שהופך אותה למבנה מאד לא יציב.
עמיתים בעבודה היתי מאתגר - רוב העולם נשלט על ידי דיקטטורים, וכל כך הרבה דמוקרטיות הפכו לדיקטטורות - איך מוודאים שזה לא יקרה גם כאן ?

-- איפה זה כאן? כמה זמן אתם שם והאים יש עידוד ו-או טיפים למיואשים שרואים גירוש-בריחה-הגירה מארצם בכדור הבדולח ?

איפה זה כאן? כמה זמן אתם שם והאים יש עידוד ו-או טיפים למיואשים שרואים גירוש-בריחה-הגירה מארצם בכדור הבדולח ?
לא אפרט הרבה, אבל אומר שגם אם מדינה היא דמוקרטית לתפארת ויש בה הפרדת דת-מדינה ברורה, זה לא אומר שהיא מושלמת;
- גם למדינה האמורה יש שטחים כבושים וזה נתפס כנורמטיבי לגמרי
- ולא מסבירת פנים לפליטים מסוריה אבל כן לפליטים מאוקראינה, אהממ…
- ותעשיית פרוות שתודה רבה לקורונה חוסלה ביומיים ובאופן לא חוקתי.

והייאוש יותר נוח בלונדון, כך אומרים (לא גרה שם)

- ולא מסבירת פנים לפליטים מסוריה אבל כן לפליטים מאוקראינה, אהממ…
זה לא דבר רע.
אין שום דבר טיבעי ב״זכויות טיבעיות״, ועל זכויות שהושגו חייבים לשמור ולהגן.
יש מספיק דיקטטורות ומלחמות ופליטים תמיד יהיו, ואחריות הממשל לוודא שהפליטים שנקלטים לא יערערו את שיווי המשקל הדמוקרטי - כולל גם בטווח הרחוק.
- גם למדינה האמורה יש שטחים כבושים וזה נתפס כנורמטיבי לגמרי
סיקרנת...

בלי קשר לאיפה - כמה זמן את שם? את עדיין מרגישה זרה?

נערך לאחרונה ב:
היא גרה כנראה בדנמרק
אם יש לך ניחוש מדויק לא כדאי לכתוב אותו אם פותחת האשכול לא מעוניינת לחשוף את הפרט הזה.
מסקרן ומשעשע לנחש? תעשה את זה בלי לפרסם

בלי קשר, זה ממש לא בהכרח. יש לא מעט מדינות שיש תחתן אוכלוסיות כבושות (לפחות לטענת אוכלוסייה מסוימת):
סין
רוסיה
מרוקו
טורקיה
צרפת
ספרד
ועוד

לא מעט מדינות שיש תחתן אוכלוסיות כבושות (לפחות לטענת אוכלוסייה מסוימת):
סין
רוסיה
מרוקו
טורקיה
צרפת
ספרד
הרשימה ארוכה מאד + כל העולם החדש... השאלה זה איך האוכלוסיה שנכבשה נטמעת באוכלוסיה הכובשת.

לא מעוניינת לחשוף את הפרט הזה.
אבל 3/3 הרמזים שנתנה נופלים בול על דנמרק. מי שלא רוצה לחשוף עדיף שלא ירמוז.

לנושא השרשור.. מהחוויה שלי עמיתים מהעבודה מגלים ידע רב במצב ומבינים אותו כמו שהוא.
העניין הציבורי בנעשה בישראל עולה מעל כל פרופורציה לחשיבות ו/או לגודל של מדינת ישראל הקטנטונת. זה דבר שתמיד הדהים אותי. בדרך כלל אני שומע מאנשים דברים חויבים על הנעשה בישראל מכיוון שהמחאות הגדולות נתפסות בעיני משקיפים זרים כהתנגדות המונית לממשל ולכן כמדינה עם רוב אזרחי בעלי אופי דמוקרטי וליברלי.

אישית מהכרות קרובה עם ישראל אני חש כי הם טועים וכי הממשלה הישראלית הנוכחית אכן משקפת חלק נכבד וגדול מהעם, ואת זה אני אומר בצער.

העניין הציבורי בנעשה בישראל עולה מעל כל פרופורציה לחשיבות ו/או לגודל של מדינת ישראל הקטנטונת. זה דבר שתמיד הדהים אותי
גם התגובות שאני מקבלת הן שישראל היא מדינה קטנה, אבל כל הזמן בכותרות.
ויש פה הרבה אמפטיה לישראל, ולמעמדה כנדינה לגיטימית דמוקרטית.

@פטל ואוכמניוצ דיון מאד מענין.
אני משקיע זמן רב בהתנדבות בנושאי המחאה בעיקר בפן הרשתות החברתיות בעיקר כלפי פנים.
מאד מענין אותי איך רואים את זה בחו"ל?
איזה תכנים כדאי לחשוף בפני אנשים בחו"ל?
ובעיקר מחפש תכנים מחו"ל שכדאי לחשוף לתומכי ה"רפורמה" המתנדנדים לטובת ההסברה של הנזקים.

איזה תכנים כדאי לחשוף בפני אנשים בחו"ל?
לא מבינה גדולה בתקשורת, אבל זה אולי כיוון:
- פשטות; להסביר בקצרה ובמילים פשוטות מה בכלל קורה ומה הרקע לזה. מה שלא נכנס ב 4-5 משפטים קצרים הוא ארוך מדי.
- להימנע מגישות שמאל/ימין/פרסונליזציה/שיימינג גם אם מוצדק. זה לא קמפיין בחירות.
- לדבר אל הלב שלהם, ליצור אמפטיה. לא ליצור הרתעה, ובגובה העיניים.

בלי קשר לפטל - מעניין. לא היתי מודע לכך שדנמרק צרפת ועוד עדיין שולטים על אוכלוסיה אחרת כך שיש יותר מקצת צביעות בגינויים שלהם לישראל.
לגמרי אופטופיק אבל כן מעניין לשמוע אם האוכלוסיות האילו לא דורשות עצמאות - בספרד @Roi מעדכן אותנו - הקטלונים בהחלט דורשים עצמאות.
הממשלה הישראלית הנוכחית אכן משקפת חלק נכבד וגדול מהעם
לצערינו כן, בהחלט לא רוב אבל חלק גדול מהעם. אבל יש הרגשה שרובם לא ממש מבינים במה מדובר. היה בארץ נהדרת מערכון שבו ״נהג מונית״ אוסף נוסעים ואת אילו שהזדהו כביביסטים הוא שאל מה הם אומרים על זה שהממשלה תוכל לבטל פסקי דין של בג״ץ או לבחור שופטים - הם ישר אמרו ״אבל זה לא דיקטטורה?״

ובעיקר מחפש תכנים מחו"ל שכדאי לחשוף לתומכי ה"רפורמה" המתנדנדים לטובת ההסברה של הנזקים.
אבל יש הרגשה שרובם לא ממש מבינים במה מדובר. היה בארץ נהדרת מערכון שבו ״נהג מונית״ אוסף נוסעים ואת אילו שהזדהו כביביסטים הוא שאל מה הם אומרים על זה שהממשלה תוכל לבטל פסקי דין של בג״ץ או לבחור שופטים - הם ישר אמרו ״אבל זה לא דיקטטורה?״
באמת שבא לי להגיב, אבל:
א. אלו טענות שעלו כבר כמה פעמים והגבתי
ב. זה יהרוס את השרשור החשוב והמעניין כשלעצמו
ג. אחר כך לא יהיה לי חשק לראות את הפורום הנהדר הזה כמה ימים
אז לפני שמישהו אחר מגיב מאחד הצדדים והשרשור יגדל אקספונציאלית, אשמח שדעות ודיונים פוליטיים יישארו ב"שאר מרעין בישין"

לא היתי מודע לכך שדנמרק צרפת ועוד עדיין שולטים על אוכלוסיה אחרת כך שיש יותר מקצת צביעות בגינויים שלהם לישראל.
בהחלט, סוגיה רבת שנים. במיוחד בהתחשב בהתערבות האקטיבית שלהם בסוגיות קשורות שלא אמורות להיות מושפעות ממדינות זרות (בנייה פלשתינית באזורים אסטרטגיים בשטחי סי עם כסף וציוד של האיחוד על מנת להשתלט על שטח, תרומות גדולות לעמותות פוליטיות או סמי פוליטיות על ידי מדינות ועוד)

נערך לאחרונה ב:
אם יש לך ניחוש מדויק לא כדאי לכתוב אותו אם פותחת האשכול לא מעוניינת לחשוף את הפרט הזה.

יש ליטרלי מדינה אחת בעולם שהשמידה את רב תעשיית הפרווה העצומה שלה ביומיים בתקופת הקורונה, ללא אישור חוקתי.
לכתוב רמז עבה כזה ואז לבוא להגיד לי שהיא לא מעוניינת לחשוף? נו באמת

Back
למעלה