• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבורסות האמריקאיות בשיא והויקס ממאן לרדת

לב אריה

משתמש רגיל
דירוג
53
יום אחרי יום הנאסד"ק שלעניות דעתי הוא המדד המוביל כיום ולא S&P 500 שובר שיאים וממאן לרדת ועדיין איתו התנודתיות שומרת על רמתה הגבוהה. לא חושב שאי פעם בהיסטוריה היה מצב שהבורסה הייתה בשיא כל הזמנים והויקס ריחף לו בסביבות ה-30, אם נלך שנה אחורה הויקס נע לו באיזור 13. כמעט חצי שנה שהויקס לא יורד מ-20 ועדיין השוק בשלו. לי יש כמה השערות בנושא אבל הייתי רוצה לשמוע את דעתכם לגביי האניגמה הזאת.

נ.ב כשאני מדבר על הויקס אני מכוון גם ל VXN רק שהויקס יותר מוכר

יום אחרי יום הנאסד"ק שלעניות דעתי הוא המדד המוביל כיום ולא S&P 500 שובר שיאים וממאן לרדת ועדיין איתו התנודתיות שומרת על רמתה הגבוהה. לא חושב שאי פעם בהיסטוריה היה מצב שהבורסה הייתה בשיא כל הזמנים והויקס ריחף לו בסביבות ה-30, אם נלך שנה אחורה הויקס נע לו באיזור 13. כמעט חצי שנה שהויקס לא יורד מ-20 ועדיין השוק בשלו. לי יש כמה השערות בנושא אבל הייתי רוצה לשמוע את דעתכם לגביי האניגמה הזאת.

נ.ב כשאני מדבר על הויקס אני מכוון גם ל VXN רק שהויקס יותר מוכר
לדעתי יש פחות כסף במשחק
משמע נזילות נמוכה שמעלה \ מורידה את המחיר בחדות עבור פחות יחידות של $$

עוד נקודה היא אי ודאות, העולם לא רגוע, חלק מהארצות כן, חלק לא
אנשים מבצעים שינויים חדים בהקצאות שלהם

בנקיים מרכזיים שואבים חלק גדול מהנכסים הסחירים מה שמוריד את זמינותם בשוק

לא הבנתי את השאלה, הויקס הוא אחד לאחד מתייחס לsp500 למה ששינויים בנאסדאק ישפיעו עליו?

אגב אף אחד לא טוען שיש מדד מוביל. לטווח הארוך הsp500 יותר מגוון, ולכן תהיה בו תנודתיות נמוכה יותר על אותה תשואה (לטווח ארוך).

לדעתי יש פחות כסף במשחק
לא הבנתי את המשפט הזה, מה זאת אומרת יש פחות כסף במשחק? עד כמה שידוע לי הנזילות בשווקים בשיאם עם כל ההדפסות בעולם, מה אני מפספס בתגובה שלך?
לא הבנתי את השאלה, הויקס הוא אחד לאחד מתייחס לsp500 למה ששינויים בנאסדאק ישפיעו עליו?
קראת את הנ.ב שלי?

קראת את הנ.ב שלי?
מעניין לא הכרתי. אין לי משהו אנליטי להגיד יכול רק להציע שאם היה קל לנחש את הכיוון והעוצמה של מדדי התנודתיות אז כולם היו עושים את זה וזה היה מאבד מהתשואה האפשרית שלו.

לא הבנתי איפה האניגמה פה? שמעת על הקורונה?
הויקס משקף את מידת התנודתיות בשוק או לחילופין רמת החשש שקיימת בשוק.
המשקיעים מבינים שאין תחליף לשוק ההון. קיימת הבנה שהקורונה פה וצריך לחיות איתה. יש ציפיות לצמיחה עתידית ולכן העלייה המתמדת במדדים.
מצד שני ברקע חששות מהמצב שלא היו קיימים ולכן הויקס גבוה והתנודתיות גבוהה יותר.

זה מלאכותי
זה לא "כסף פנוי להשקעה"
זה "כסף חינם לספקולציות"
למה לא? אם הפד רוכש חוב לא משנה כרגע איזה בשוק הוא משחרר כספים(למוכרים לפד) בהסתברות לא נמוכה להשקעות יותר מסוכנות.

מעניין לא הכרתי. אין לי משהו אנליטי להגיד יכול רק להציע שאם היה קל לנחש את הכיוון והעוצמה של מדדי התנודתיות אז כולם היו עושים את זה וזה היה מאבד מהתשואה האפשרית שלו.
למדדי התנודתיות אין תשואה(זה לא מדד שתעודות שעוקבות אחריו מחלקות דיבידנד), אני חושב שאתה לא כל כך בקיא בכלי הזה, ממליץ בחום ללמוד עליו לעומק.

לא הבנתי איפה האניגמה פה? שמעת על הקורונה?
הויקס משקף את מידת התנודתיות בשוק או לחילופין רמת החשש שקיימת בשוק.
המשקיעים מבינים שאין תחליף לשוק ההון. קיימת הבנה שהקורונה פה וצריך לחיות איתה. יש ציפיות לצמיחה עתידית ולכן העלייה המתמדת במדדים.
מצד שני ברקע חששות מהמצב שלא היו קיימים ולכן הויקס גבוה והתנודתיות גבוהה יותר.
ברור לך שמדובר באנומליה? כשיש חשש השוק לא שובר שיאים יום אחרי יום, יש כאן קצת מעבר לברור לעין אבל תודה על הדעה.

למה לא? אם הפד רוכש חוב לא משנה כרגע איזה בשוק הוא משחרר כספים(למוכרים לפד) בהסתברות לא נמוכה להשקעות יותר מסוכנות.
זה שתאגיד או אדם מחליט להשאיר את החוב שלו על כנו (כי מישהו אחר ידאג לו בסוף) ומשתמש בכסף הטרי שהוא קיבל כדי להמר עם "הכסף של הבית", הוא יעשה זאת

ראה את העלייה בשימוש באפליקציות כגון רובין הוד
המלניאלס שיושבים בבית מול הסמארטפון גילו לאחרונה את עולם ההשקעות "ללא עמלות"
התאגיד גילו שהם יכולים לקבל הלוואה שהופכת למענק
היא הופכת למענק אם העסק פושט רגל, מה שאומר, אפס סיכון לתאגיד

יש הרבה דברים שהשוק מגיב להם שהם לא חלק מהפעולה התקינה של השוק
משמע, במקום לבצע החלפה של סחורות ושירותים, מחליפים מניות בין אנשים

ראה את העלייה בשימוש באפליקציות כגון רובין הוד
המלניאלס שיושבים בבית מול הסמארטפון גילו לאחרונה את עולם ההשקעות "ללא עמלות"
זה לא סותר את הטענה הקודמת שלך שיש פחות כסף במשחק? אם יש שחקנים חדשים בשוק יש יותר כסף?!

יש הרבה דברים שהשוק מגיב להם שהם לא חלק מהפעולה התקינה של השוק
משמע, במקום לבצע החלפה של סחורות ושירותים, מחליפים מניות בין אנשים
יש לך דוגמא לדברים הללו שאתה מדבר עליהם? על איזה דברים השוק מגיב ללא הצורך? האם אתה טוען שמריצים את השוק?

VXN היה ברמות גבוהות יותר מ-VIX גם לפני. הגיוני - המדד תנודתי יותר.
cJm4w3B.jpg

סנופי לא ברמות שיא (נכון, לא מאוד רחוק, אבל הוא לא בשיא כבר כמה חודשים, ממש לא הסיטואציה של ויקס 13...).

ובכלל, ברור שהשוק מסוכן עכשיו. לא נראה לי שעל זה הדיון. מחירי האופציות זה רק סימפטום.
אם האופציות היו זולות עכשיו, במצב הנוכחי של כל כך הרבה אי וודאות ו-unknown unknowns, הייתי מעמיס. אני משוכנע שאני רחוק מלהיות היחיד, ובהתאם, מחירי האופציות גבוהים.

אני חושב שאתה לא כל כך בקיא בכלי הזה, ממליץ בחום ללמוד עליו לעומק.
לא עשיתי דוקטורט על מוצר שהוא נגזרת של מדד, אבל אני מכיר איך עובד נגזרת ואת כל הבעייתיות שיש בו במעבר מרציף לבדיד.
אגב אם המדד עולה בצורה ישרה, נשמע הגיוני שהנגזרת תישאר קבועה (עם תנודתיות מינורית) שזה פחות או יותר מה שהVXN עשה בחודש האחרון.

לא עשיתי דוקטורט על מוצר שהוא נגזרת של מדד, אבל אני מכיר איך עובד נגזרת ואת כל הבעייתיות שיש בו במעבר מרציף לבדיד.
אגב אם המדד עולה בצורה ישרה, נשמע הגיוני שהנגזרת תישאר קבועה (עם תנודתיות מינורית) שזה פחות או יותר מה שהVXN עשה בחודש האחרון.
אוקיי תגובה מעניינת, אתה בעצם טוען ש-30 זה ה13 החדש? כלומר הויקס הוסיף לעצמו קבוע כולשהו נקרא לו קורונה נכון?

אוקיי תגובה מעניינת, אתה בעצם טוען ש-30 זה ה13 החדש? כלומר הויקס הוסיף לעצמו קבוע כולשהו נקרא לו קורונה נכון?
אני נותן הסבר אפשרי. לא קשור לזה שהוסיף לעצמו קבוע, אלא בעיקר שאם הנגזרת של המדד קבועה, אז זה יהיה הערך של מדד שאמור לשקף נגזרת.
כמובן שיש גם השפעות למסחר בVXN עצמו, אבל הם אמורות להיות שוליות ביחס לשינויים במדד הבסיס.

פחות כסף במשחק?
כבר עניתי
אם זה כסף שנכנס למשחק כי הוא נוצר מהרווחים של היחיד או בתאגיד אז זה כסף פנוי להשקעה
כרגע, במצב הנוכחי, אנשים מכניסים פחות כסף או לא מצליחים לייצר עודפים

הכסף שהממשלות מחלקות באמצעות תוכניות שונות מזרימות כסף חדש למשחק, אבל הכסף הזה לא נוצר מ"פעילות עיסקית"
הוא לא הגיע משום ערך, הוא משמיד ערך
זה כסף שאף אחד באמת לא עבד עבורו, לכן הוא מרגיש יותר בנוח לסכן אותו
כל הההחלטות ההלו מצטבות לתנועות נועזות בשוק ההון במניות נוצצות
דווקא בזמן שהכלכלה המקומית לא מייצרת את אותו "החלפת כסף" בין ספק-לקוח, מוכר-קונה

יש לך דוגמא לדברים הללו שאתה מדבר עליהם?
חברה סגרה עיסקה גדולה - השוק מגיב
חברה לא זכתה בעיסקה גדולה - השוק מגיב
חברה הרוויחה \הפסידה יותר מהצפוי - השוק מגיב
אילו תגובות רגילות של השוק

מליוני אזרחים מקבלים כסף לביזבוזים, תאגידים מקבלים מענקים, הבנקים המרכזים יקנו כל דבר שיקרוס
אילו לא תגובות רציונליות של השוק
להתחיל לנחש מה יעלה , לא בגלל הפונדמנטליות, אלא בגלל הפוליטיקה הזמנית, המיידית, פתרונות הפלסטר

אם נשווה את זה לקרקס,
הלוליין קשור בחבל לתיקרה, עם רשת ביטחון למטה של כריות נוצה, מהלך על קורה בגובה 2 מטר מהריצפה ומטר ברוחבה
והקהל מוחא כפיים...על האומץ.

שיש פחות כסף במשחק?
בתאר של ה FED יש גרף
Velocity of Money Stock
https://fred.stlouisfed.org/series/M2V

הגרף מתאר את כמות הפעמים שאותו דולר יופיע בעיסקאות
משמע, כמה פעמים אותו דולר מוחלף בעד שירות או סחורה

יותר דולרים מחליף ידיים - שוק פעיל וצומח
אם פחות, אז הכסף "לא בתנועה", משמע הכלכלה דוממת , משמע מונשמת

• אהבתי
Reactions: Kya
ברור לך שמדובר באנומליה? כשיש חשש השוק לא שובר שיאים יום אחרי יום, יש כאן קצת מעבר לברור לעין אבל תודה על הדעה.
זאת ממש לא אנומליה. פשוט הסתכלות צרה על מה שקרה בתקופה האחרונה. הערך האבסולוטי של VXN לא משקף מצב. רצוי לבחון אותו באופן יחסי ביחס לחלון זמן מסוים.
אם תסתכל על VXN תראה שמאז התפרצות הקורונה הוא יורד ומשקף טוב את ירידת החשש בשווקים.
VXN יורד הוא קורלטיבי עם עליות בשווקים.

זאת ממש לא אנומליה. פשוט הסתכלות צרה על מה שקרה בתקופה האחרונה. הערך האבסולוטי של VXN לא משקף מצב. רצוי לבחון אותו באופן יחסי ביחס לחלון זמן מסוים.
אם תסתכל על VXN תראה שמאז התפרצות הקורונה הוא יורד ומשקף טוב את ירידת החשש בשווקים.
VXN יורד הוא קורלטיבי עם עליות בשווקים.
אני לא יודע על איזה גרף אתה מסתכל אבל אצלי ה VXN שומר על איזור 33 מאז סוף אפריל בעוד הנאסדק עצמו עלה 25% מאותה תקופה

חברות הטכנולוגיה מרוויחות יותר מהוירוס כי יש יותר אנשים באינטרנט, יותר קניות ויותר פעילות ונבדק מאה משקף. את ההצלחה של חברות הטכנולוגיה הגדולות שהן בינלאומיות. סה"כ נסדק חזר לעצמו אחרי הנפילה שנת 2001 רק אחרי 17 שנה ממה שזוכר אז לטווח ארוך לעבור מנופי לנסדק מאה יכול להיות מסוכן... אני עדיין עם VTI למרות שפיזור לא תמיד טוב...

נושאים דומים

Back
למעלה