• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם התפקדתם למפלגה?

אשמח שתספרו לי אם התפקדתם ולאן, וכו'
הייתי חבר בליברלים בליכוד זמן מה מתוך התרשמותי מעניין ביטול חוק הספרים.

לאחר זמן מה הגעתי למסקנה שהתא הליברלי הוא אחלה, אבל הליכוד כמפלגה זה דבר פסול כי היא לא מיישמת את מעט האידאולוגיה שכן יש לה. זה סוג של סידור עבודה ובקשיש לקבוצות לחץ שונות - לדוגמא המקרה של ההתנגדות להכנסת אובר לארץ, הסירוב לחתור ליישום חוקת הליכוד לגבי מעמד יהודה ושומרון, וכו'. אני גם חושב שהליכוד שרף את עצמו בהיותו קבלן הביצוע של השמאל לכל דבר ועניין, מה שעקר מהיסוד את האשליה שיש הבדל מהותי בינו לבין מפלגות השמאל.

כבר זמן מה הייתי מעריץ שקט של אחד משה פייגלין מצפיה בראיונות שלו בתקשורת ודברים שהוא כתב. בהתחלה הייתי סקפטי לגבי מפלגת זהות, אבל לאחר שעשיתי סקר שוק בנושא וקראתי את המצע שלהם (שהוא פשוט פנטסטי לדעתי מהרבה בחינות), התפקדתי למפלגה. יש אגב כנס ראשון של המפלגה בהאנגר 11 בשעה 18:00 ב-28.2.

כרגע בישראל שולטת אידאולוגיה של סקטוריאליות, כפיה (חילונית ודתית), וכרסום בצדק של עצם קיומה של המדינה כאן. מפלגת זהות נותנת אנטי-תזה לכל הדברים הללו על ידי הפרדת הדת מהמדינה, התנגדות לסקטוריאליות וסחיטה על הבסיס הזה, מדינה יהודית, וביסוס הצדק שבישיבתינו במקום כלשהו בארץ הזו (כרגע אנחנו במצב של ויתור על הצדקה כלשהי על ישיבה ולו במילימטר מהמדינה שלנו).

אני מהמר (מה איכפת לי להמר) שזהות תקבל סביב 10 מנדטים בבחירות הקרובות רק בגלל הקונטרסט מול המפלגות האחרות, ומשיכה של גרעינים אידאולוגיים ממפלגות שונות כמו ליברלים ממר"צ, העבודה, יש עתיד, ובמידה מסויימת ממפלגות ימניות.

לגבי כמה דברים שנאמרו כאן:

מי שמתלונן על כך שמתנחלים מקבלים תקצוב עודף מהמדינה - האם הוא מתלונן על תקצוב היתר שקיבלו הקיבוצים? והאם הוא מודע לכך שכל יישוב מקבל תקצוב הרבה יותר גבוה לאדם מהמדינה רק בגלל היותו יישוב ולא עיר?

לגבי הספקולציה שזהות לא יעברו את אחוז החסימה, אני חושב שכל אדם צריך להצביע למפלגה שהכי קרובה אליו אידאולוגית באופן עקרוני. אם הצבעתי לזהות פעם או פעמיים והם עדין לא עברו את אחוז החסימה אני יכול להבין את הטיעון הזה, אבל הוא לא רלוונטי למפלגה שעוד לא נבחנה בבחירות כלליות.

לגבי סיפוח השטחים - יש סדר גודל של 1.5 מליון ערבים ביהודה ושומרון, שעל פי סקרים שלהם עצמם כ-60% מהם מעוניינים להגר. בפועל, מהגרים 20-30 אלף מהם בכל שנה בעשור האחרון, למרות שאנחנו מאוד מקשים עליהם לעשות כך. צריכה להיות מדיניות שעוזרת למי שלא מזדהה עם חזון המדינה היהודית לעזוב למדינה אחרת, ולתקצב את זה - אם נחליט לתת לכל משפחה כזו 50 אלף דולר על מנת שיהגרו מכאן, זה הרבה יותר זול מהעלויות האסטרונומיות של חזון אוסלו בשני העשורים האחרונים. זה יכול לתת פתרון טוב למחצית מהאוכלוסיה.

החצי השני יישאר במעמד תושב ויוכל לקבל אזרחות אם יצהיר בגלוי על הזדהות עם רעיון המדינה היהודית לאחר כמה שנים. ככל הנראה הרוב יישארו במעמד תושבי קבע בלבד, כמו בפורטו ריקו בארה"ב.

גם מבחינת ריבוי טבעי אין בעיה, אגב.

כלומר הגיוני וצריך לספח את יהודה ושומרון.

אגב, אני מעדיף את תוכנית הסיפוח של הבית היהודי על פני התוכנית של זהות אבל שתי האפשרויות טובות בעיניי.

נערך לאחרונה ב:
מדינה יהודית, וביסוס הצדק שבישיבתינו במקום כלשהו בארץ הזו
הייתי שמח להבין איך לאומנות שכופה "זהות" על מדינה דרה בשלום עם ליברטריאניות שמשמעותה היא חופש ולא רק כלכלי.
מותר להעדיף אזרחים בהעדפה מתקנת ובלבד שיהיו לפחות לא ערבים ? אבל תשלומי העברה לעניים ללא הבדל דת גזע ומין זה big no no ?

*** הערה
ליברטריאנייות דרה בעיני באופן טיבעי עם המושג של מדינת כל אזרחיה החביב על בלד, אבל אולי זהות יכולה להגדיל את האלקטורט שלה על ידי התחברות לסקטורים נוספים ...

נערך לאחרונה ב:
הייתי שמח להבין איך לאומנות שכופה "זהות" על מדינה דרה בשלום עם ליברטריאניות שמשמעותה היא חופש ולא רק כלכלי.
מדינת ישראל קמה כמדינה יהודית וזו זכות קיומה. זו לא מדינה ללא חזון ומטרה שקמה כדי להיות עיר מקלט זמני לניצולי שואה.

מכיוון שליברטריאניזם זה בסיס מאוד יסודי בתרבות היהודית עצם היותה של המדינה יהודית מבטיח את חירותך ואת חירויות המיעוטים בתוכה. זה בערך כמו שהחוקה האמריקאית מבטיחה את חירותם של האמריקאים, רק במקרה של האמריקאים זו מדינה המבוססת על ערכי הנצרות ואצלינו על ערכי היהדות.

זה לא אומר שהמדינה בעלת אופי דתי אלא שהתרבות של המדינה יהודית. כמו שבארה"ב יש הרבה דתיים והתרבות מאוד דתית אבל המדינה לא דתית.

מותר להעדיף אזרחים בהעדפה מתקנת ובלבד שיהיו לפחות לא ערבים ? אבל תשלומי העברה לעניים ללא הבדל דת גזע ומין זה big no no ?
אין הבדל בין תושב לאזרח מלבד הזכות להצביע והחובה להתגייס לצבא. לכולם אותם זכויות וחובות מלבד הדברים האלה. אני לא רואה מה הבעיה עם המשוואה הזו, והיא קיימת בעשרות מדינות בעולם. אזרחות היא לא דבר שניתן באופן אוטומטי לכל מי שנמצא בתחומי המדינה. זכויות אדם מלאות כן.

לא הבנתי מה הקשר לתשלומי העברה.

ליברטריאנייות דרה בעיני באופן טיבעי עם המושג של מדינת כל אזרחיה החביב על בלד
מדינת כל אזרחיה נשמעת מצויין בדיוק כמו דברים כמו קומוניזם. בתיאוריה זה מאוד אוטופי, בפרקטיקה צריך תרבות של ליברליזם. לצורך הדוגמא, אם תביא לגרמניה מליוני אפריקאים ותביא להם אזרחות גרמניה תהפוך למדינה אפריקאית ולא תישאר גרמניה. ישראל הפכה למדינה מצליחה בזכות התרבות של מי שבנה אותה, וחרבה לפני כן בזכות התרבות של יושביה תחת השלטון המוסלמי.

אם אנחנו חושבים שמתן זכויות הצבעה לאוכלוסיות שלא שותפות לתרבות קונסטרוקטיבית תייצר לנו מדינה טובה יותר אנחנו נסיים עם משהו שיותר דומה ללבנון מאשר לארה"ב, ומכאן ההצדקה לאי מתן אזרחות לכל מי שלא שותף לערכי התרבות שלנו. לא קשור ללאום אגב - להתגייר מותר. זה קשור לתרבות וערכים.

נערך לאחרונה ב:
רק במקרה של האמריקאים זו מדינה המבוססת על ערכי הנצרות
החוקה האמריקאית מפרידה בן דת ומדינה

אזרחות היא לא דבר שניתן באופן אוטומטי לכל מי שנמצא בתחומי המדינה. זכויות אדם מלאות כן.
אתה מתאר מדינת אפרטהייד שבה האזרחות ניתנת לשותפים ל"בעלי תרבות משותפת" שזה ביננו כיסוי ל הפליה אתנית, מי קבע שאני ואתה "בעלי תרבות משותפת", אולי כל שנה צריך לדגום את מדד התרבותיות של כל אזרח ולבדוק שמא הוא כבר ירד מהסדכ של בעלי התרבות המשותפת ?

בכלל לקחת חזון של מדינה ולמר שהוא תקף לעד ללא שינוי מזכיר את לבנון והמשטר שלה שבסופו קרס עקב הדמוגרפיה.
(הרעיון של החלת חוק ישראלי על השטחים ועל האזרחים הישראלים שם בלבד זה צעד "נכון" בכיוון)

הנסיון לשמר בכוח חזון ללא קשר לרצונות התושבים זה לא רק לא ליברטריאני זה פאשיזם
לא נעים אבל זהות נראית לי מפלגה נאציונל-ליברטריאנית.

אם אנחנו חושבים שמתן זכויות הצבעה לאוכלוסיות שלא שותפות לתרבות קונסטרוקטיבית תייצר לנו מדינה טובה יותר אנחנו נסיים עם משהו שיותר דומה ללבנון

אתה מבלבל מקור ותוצאה - לבנון נבניתה כדי לתת יתרון למיעוט המרוני בצורת חוקה, הדמוגרפיה ריסקה את זה.
ככה
מכאן ההצדקה לאי מתן אזרחות לכל מי שלא שותף לערכי התרבות שלנו. לא קשור ללאום אגב - להתגייר מותר. זה קשור לתרבות וערכים.
1.מקימי המדינה היו חילונים ואין ביניהם והחזון שלך מאום
2. אפשר להתגייר כדי לקבל אזרחות - ממש הפרדת דת ומדינה
3. אין בין זה ובין תרבות משותפת כלום - אני מסכים אין בין חילוני וחרד אשכנזי כמעט שום דבר משותף,
השימוש ביהדות הוא אמצעי להפליה אתנית

• אהבתי
Reactions: HHH
אני גם חושב שהליכוד שרף את עצמו בהיותו קבלן הביצוע של השמאל לכל דבר ועניין, מה שעקר מהיסוד את האשליה שיש הבדל מהותי בינו לבין מפלגות השמאל.
אני אגלה לך סוד ידוע: כולם נבלות וכולם רק עושים קולות של רצון לפתרון מדיני (ומבחינתך כמובן הפוך- כולם בדעתך ולכן נפלאים). מציעה לך להיכנס לאתר "עקבות" (אולטרא שמאלני, טפו עליו) שמעלה מסמכים ארכיונים של ועדת חוץ ובטחון מאחרי מלחמת ששת הימים ותראה כמה המפא"יניקים היו "שוחרי שלום".
את ההמצאה של "תהליך השלום" למראית עין המציאו כבר אז.

http://main.knesset.gov.il/About/Occasion/Pages/IndDeclaration.aspx

החזון של מדינת ישראל בעת הקמתה אינו שיוויון חוקי לכל מי ש"קרוב אלינו תרבותית" (שזה תרגם לישראלית של הפולק ו ה-היימאט הגרמניים, בכלל יש לפחות קבוצה אחת של אזרחים מישראלים שאינב אוכלת כשר, וחוגגת נוביגוד ומדליקה עצי אשוח, אולי גם הם לא חלק מהפולק וההיימאט ?)

אני אגלה לך סוד ידוע: כולם נבלות וכולם רק עושים קולות של רצון לפתרון מדיני (ומבחינתך כמובן הפוך- כולם בדעתך ולכן נפלאים). מציעה לך להיכנס לאתר "עקבות" (אולטרא שמאלני, טפו עליו) שמעלה מסמכים ארכיונים של ועדת חוץ ובטחון מאחרי מלחמת ששת הימים ותראה כמה המפא"יניקים היו "שוחרי שלום".
את ההמצאה של "תהליך השלום" למראית עין המציאו כבר אז.
כמובן שלתהליך השלום אין דבר עם שלום. כל העניין קשור לפוליטיקה ישראלית פנימית, כדברי שמעון פרס, "היהודים ניצחו את הישראלים". לא לימין איכפת מהערבים ולא לשמאל.

אתה מבלבל מקור ותוצאה - לבנון נבניתה כדי לתת יתרון למיעוט המרוני בצורת חוקה, הדמוגרפיה ריסקה את זה.
לא הדמוגרפיה ריסקה את זה אלא חוסר הרצון של הנוצרים להילחם על מדינתם ריסק את המדינה שלהם. הם חשבו שלשתף פעולה עם המוסלמים יביא להם שקט וקיבלו את ההיפך.

1.מקימי המדינה היו חילונים ואין ביניהם והחזון שלך מאום
2. אפשר להתגייר כדי לקבל אזרחות - ממש הפרדת דת ומדינה
3. אין בין זה ובין תרבות משותפת כלום - אני מסכים אין בין חילוני וחרד אשכנזי כמעט שום דבר משותף,
השימוש ביהדות הוא אמצעי להפליה אתנית
1. מקימי המדינה היו קומוניסטים, ואין שום הבדל מבחינתי בין האמונה בקומוניזם לבין האמונה באלוהים.

2. זה מה שקורה היום - אם אתה מתגייר אתה זכאי לאזרחות מתוקף חוק השבות. מקווה שאני לא מחדש לך שום דבר.

3. אם זה מה שאתה חושב אין לך מושג מה זה איסלאם ונצרות. יש לך הרבה יותר מן המשותף עם חרדים מאשר עם עמי האיזור.

החזון של מדינת ישראל בעת הקמתה אינו שיוויון חוקי לכל מי ש"קרוב אלינו תרבותית" (שזה תרגם לישראלית של הפולק ו ה-היימאט הגרמניים, בכלל יש לפחות קבוצה אחת של אזרחים מישראלים שאינב אוכלת כשר, וחוגגת נוביגוד ומדליקה עצי אשוח, אולי גם הם לא חלק מהפולק וההיימאט ?)
בארץ-ישראל קם העם היהודי....
לאחר שהוגלה העם מארצו בכוח הזרוע שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקוה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרו היהודים בכל דור לשוב ולהאחז במולדתם העתיקה;

אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל.

מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל;

אנו קוראים אל העם היהודי בכל התפוצות להתלכד סביב הישוב בעליה ובבנין ולעמוד לימינו במערכה הגדולה על הגשמת שאיפת הדורות לגאולת ישראל.
-----------------------------------------------------------------------------------------

לא יודע, המילה יהודי מופיעה כאן מלא פעמים. כנראה שהמשורר התכוון למשהו. גם מדברים פה מלא על היסטוריה, מסורת, תפילות, כל מיני דברים ארכאיים ששכאלה. ממש מוזר.

הזלזול שלך בקשר של העולים הרוסים לתרבות היהודית ממש מקומם.

אגב, מומלץ לראות את הראין הבא עם ה-"ימינו-פאשיסט" (במונחים של היום) דוד בן גוריון, ששוטח את משנתו:
https://www.youtube.com/watch?v=jXb5FXtSuJ4

וגם נכנס בדקה העשירית לעניין האלוהים.

נערך לאחרונה ב:
לא הדמוגרפיה ריסקה את זה אלא חוסר הרצון של הנוצרים להילחם על מדינתם ריסק את המדינה שלהם. הם חשבו שלשתף פעולה עם המוסלמים יביא להם שקט וקיבלו את ההיפך.
מה שריסק את המדינה המרונית הוא עצם הקמתה
במקום להסתפק ב"מועט" הם לחצו על הפטרונים הצרפטים להגדיל את הטריטוריה ואז הומצאה הנוסחא העדתית שקרסה תוך 100 שנה,

. זה מה שקורה היום - אם אתה מתגייר אתה זכאי לאזרחות מתוקף חוק השבות. מקווה שאני לא מחדש לך שום דבר.

ממש ליברטריאניזם קלאסי, הפרדת דת ומדינה בשיטה האמריקאית
הזלזול שלך בקשר של העולים הרוסים לתרבות היהודית ממש מקומם
לא ציינתי רוסים, אני לא מזלזל בהם, אני משתמש בטיעונך כדי להראות את הפשיזם והחוסר ליברטריאניות שגלומה בהם.

השתדלתי לא לצטט ארוכות ממגילת העצמאות כדי לא לחרוג ממדיניות הפורום, אבל אם אתה מתעקש על "חזון משותף" ואתה טוען שמקימי המדינה היו קומוניסטים אז מאיפה הקרצת חזון משותף של קהילה משותפת כתרוץ להפליה אתנית ? אתה רוצה לשנות את החזון כרצונך בתואנה של "הומגניות תרבותית" שהיא כסות לאפליה אתנית.
דמוקרטיה ליברטריאנית ל"לא ערבים " זה פאשיזים ימני קלאסי , אז הזלזול אם קיים הוא לא ברוסים אלא באידאולוגיה שמשלבת אפליה אתנית ללא מעצורים, שאיפות התפשטות גאוגרפיות וכל זה במעטפת ליברטריאנית כלכלית.

היה כאן משהוא שהציע דמוקרטיה שכל קול יהיה במשקל לפי תרומתו במיסוי ישיר ועקיף, זה כבר הגון יותר מליברטריאניזם ל"לא ערבים".

וגילוי אישי
אני מחזיק גנים רוסים ומזרח ארופאים וכנל אשתי, לשמחתי לא כל הרוסים במשפחתי נשמעים כמוך, וחלקם גם בעלי זהות יהודית גם אם הם מעט קומוניסטים לטעמך ואפילו שפכו מדמם כדי שנוכל ביום מן הימים להעלות ולממן אותך ואת משפחתך , כדי שתוכל להציג את הגותך הלא בדיוק ליברטריאנית
(כמו שכתבתי נציונאל-לבירטריאנית או נאצליבית)

• אהבתי
Reactions: HHH
מקימי המדינה היו קומוניסטים, ואין שום הבדל מבחינתי בין האמונה בקומוניזם לבין האמונה באלוהים.
חלק ממקימי המדינה היו קומוניסטים, חלק סוציאליסטים, חלק ליברלים וקפיטליסטים וחלק סתם ציוניסטים. אה, וחלק דתיים בלי שום איזם.
תסתכל על החתימות במגילת העצמאות ותקרא על כל אחד מהחותמים.
הבאת משפט שקרי ברובו (נדמה לי שאתר "רוטר" והנשיא טראמפ אוהבים לקרוא לזה "פייק ניוז").

בטח גידלו אותך בחממה.
קרוב, בנגב.

ניגודים נמשכים.
אני יודעת שצחקת, אבל שנייה ברצינות - אני לא בטוחה שעדות המזרח והרוסים הם עד כדי כך מנוגדים, נכון שתרבות המקור שונה, אבל בהרבה מובנים הסטטוס החברתי אל מול החברה הכללית מאוד דומה.
רבים מאיתנו גדלנו בעיירות פיתוח, הורים לא בדיוק עשירים, לא היינו חשופים למסלול ה"נכון" להצלחה בחיים (8200 ואז בין-תחומי).. וגם דפוסי ההצבעה במגזרים יחסית דומים.

Back
למעלה