• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם התפקדתם למפלגה?

קצבאות ילדים זו דרך מקורית לקחת מהכיס של כולם בצורת מיסים, ולחלק לקבוצה קטנה יותר שיש לה יותר ילדים, בעיקר ערבים וחרדים. זה שחלק מקבלים בחזרה קצת ממה שהם נתנו בצורת מיסים לא משנה את זה.

ההוכחה הכי טובה לזה הוא שמי שדוחף לכך זה המפלגות החרדיות.

אם עכשיו יגדילו את קצבאות הילדים, המשמעות של זה היא קצת יותר מס מכולם שחוזר בצורה לא שוויונית לאותם 2 שבטים, כלומר לקחת מהכיס של ציבור אחד ולתת את הכסף לציבור אחר. כל השאר זה ההצדקות לאותו הדבר.

אה, ויותר גרוע: זה מעודד דווקא את האוכלוסיות הכי חלשות שלא יכולות לתמוך בילדים שלהם להוליד עוד ילדים. למשל, על ילד חמישי מקבלים יותר מעל ילד ראשון למרות שהעלות שלו קטנה יותר

זה מעודד דווקא את האוכלוסיות הכי חלשות שלא יכולות לתמוך בילדים שלהם להוליד עוד ילדים.
אעזור לך קצת עם מספרים בשביל לקבל מושג על סדרי גודל.
השפעת גובה קצבאות הילדים על פריון הילודה באתר ביטוח לאומי:
המחקר בחן את השפעת גובה קצבאות הילדים בישראל על הילודה במהלך השנים 2007-1994, תוך התמקדות בקיצוץ בקצבאות בשנת 2003. ...... המחקר מגלה השפעה דיפרנציאלית לפי קבוצות אוכלוסייה: קצבת הילדים הממוצעת לילד מסדר גבוה הגדילה את ההסתברות של נשים נשואות ערביות ללדת בסדר גודל של 7-6 אחוזים ושל חרדיות בכ-3 אחוזים, ולא הייתה לקצבה השפעה על הילודה של כלל הנשים היהודיות הלא-חרדיות והדרוזיות; ההשפעה של הקצבה על הילודה של כל האוכלוסייה הסתכמה בפחות מ-2 אחוזים. נשים מבוגרות, מטופלות בהרבה ילדים, בעלות הכנסה משפחתית נמוכה וכאלו שגדלו במשפחות ברוכות ילדים הגיבו בדרך כלל חזק יותר לשינויים בגובה הקצבה, יתר הדברים קבועים.
קצבאות ילדים זו דרך מקורית לקחת מהכיס של כולם בצורת מיסים, ולחלק לקבוצה קטנה יותר שיש לה יותר ילדים
אאל"ט המטרה הראשונית המוצהרת אכן הייתה עידוד ילודה כדי להתמודד דמוגרפית מול הערבים, אז אם מגיעים למסקנה שכבר לא צריך את זה או סיבה אחרת, אז כן,
אני די מתחבר לגישה של @סתם מישהו לשנות מדיניות מכאן ולהבא (כפי שהרבה שינויים מחילים להבא)

התפקדתי לליברלים בליכוד.

אבל, מרגיש שחשוב להוסיף כי:
אין לי נאמנות מסויימת לשום מפלגה. אני נאמן למי שברגע הנתון משקף את הדעות שלי וה"אני מאמין" בצורה הכי טובה. כרגע, הרע במיעוטו לטעמי זה הליכוד.

אנא חסוך מאיתנו את הבולשיט הקולקטביסטי הזה
כשאתה כותב דברים כאלה אל תתפלא שבר הפלוגתא שלך קורא לך אנרכיסט ושולך אותך לאי-סגור.

אפשר לדון באפקטיביות של המיסוי באופן החלוקה של השרותים, והאם גישה "חמדנית" שגורסת שאין מקום למימון אחרים לא-וולונטארית ,עובדת במציאות
לאור אופיים של בני האדם.

כשאתה רוכב על הסוס הגבוה של ליברליזם מוחלט יתכן שבר הפלוגתא יציג אותו כפוני בקרקס כשם שאתה עשית כשקראת לו קולקטיביסט על לא פחות מאשר קצבת ילדים כן/לא .... מה היה קורה אם היית נתקל בסוציאליסט "אמיתי" ? כינויי הגנאי שלך היו כבר ברוויה

נערך לאחרונה ב:
קצת מחזיר לנושאים הראשונים של תחילת הפוסט.

אני בהחלט מבין חברים כאן שהצטרפו ל"ליברלים בליכוד". נשמע כמו ימין כלכלי אמיתי, ואידיאולגיה של חירות באופן כללי.
ראש הקבוצה אמיר וויטמן נשמע כמו בחור לענין.
הקבוצה לא עוסקת בנושאים מדיניים.

הקבוצה השניה, "הליכודניקים החדשים", על פי האתר שלהם ועוד יותר על פי ראיונות עם אנשי הקבוצה בכתבה השבוע בערוץ 2, היא סוס טרויאני פר אקסלנס.
ראשי הקבוצה, וחבריה היותר פעילים, הינם אנשי שמאל, שלא לומר שמאל קיצוני, בכל רמ"ח אבריהם. ראש הקבוצה היה פעיל במחאה החברתית, אין הרבה קשר בין דעותיהם לימין כלכלי(אולי למעט יחס לוועדים) וודאי שאין שום קשר לימין ואפילו מרכז מדיני.

איך שאני מבין את זה "ליברלים בליכוד" מנסים להחזיר את הליכוד למקום המקורי הנכון. הקבוצה השניה במוצהר מנסה לחבל בשיטה, עיינו בראיון של ליאור מאירי בערוץ 2. זה דבר אחד להיות חבר במפלגה ובסוף להצביע משהו ליד כי המפלגה עדיין לא הציגה רשימה מספיק ראויה.
זה דבר אחר לגמרי שחבורה של מצביעי מרץ והעבודה פשוט מנסים לחסל מפלגה מבפנים.
יש כאן צד פוליטי שכל פעם מראה מחדש שקשה לו עם הקטע הזה של דמוקרטיה, ושה"עמך" הזה, הרוב הזה, יחליט בשבילו.

אנחנו חברה מספיק מפולגת. אני חושב שדמוקרטיה מרגיעה את זה קצת.
כל דבר טוב אפשר להרוס.

"הליכודניקים החדשים"
אני כנראה שייכת לקבוצה הזו. השתכנעתי להתפקד בזכות החברים שלי שפעילים בה.
מבחינה כלכלית אני ימין, מבחינה מדינית אני שמאל.
לא חושבת שאני סוס טרויאני, להיפך אני חושבת שאני סוג של בקרת איכות, שתוודא שאנשים ראויים יקבלו קולות בפריימריז, ולא לייצנים כמו רגב, ביטן וחזן.

"ליברלים בליכוד"
לפחות אלה שאני פגשתי, הם חבורת תל"חניקים, הכי סטריאוטיפיים שיש, שונאי נשים ותומכי כיבוש.
לא בטוחה שהם מייצגים את הערכים המקוריים של הליכוד.

אממ... טוב.
אני מזכירה לך שמי שהחזיר שטחים תמורת שלום היו אנשי ליכוד...
חוץ מזה, ההתפקדות שלי לליכוד לא נועדה כדי לקדם פתרון מדיני, אלא כדי לתת קונטרה לסחטנות של קבוצות לחץ כגון מתנחלים, חרדים, ועדי עובדים, צבא האריות של הצל, צבא האמת של שי חי, על חשבון האינטרסים שלי (הקטנת מיסוי, ביטול עודף חוקים, הקטנת רגולציה וחסמים, צמצום הכפייה הדתית)
אם להם מותר, אז בטח שגם לי.

תל"חניקים
אפשר תרגום?

זה דבר אחד להיות חבר במפלגה ובסוף להצביע משהו ליד כי המפלגה עדיין לא הציגה רשימה מספיק ראויה.
לא. זה בדיוק אותו דבר. אם אתה לא מצביע למפלגה, אין לך מה לחפש בין מתפקדיה. ורצוי גם השתתפות מינימלית במה שהולך במפלגה.

אגב, הפייגלינים, ומצביעי הבית היהודי בליכוד גרועים יותר מ"הליכודניקים החדשים" ולו כי יש להם הרבה יותר כוח.

אני מזכירה לך שמי שהחזיר שטחים תמורת שלום היו אנשי ליכוד...
לא ניקח דוגמה מראש ממשלה על גבול הסנילי(זו עובדה אין מה לעשות. מספיק לראות סרטון שלו מהתקופה ולהבין) תחת חקירות חמורות, עליהן מעיד שופט עליון בזמנו(חשין) שזוכה בעליון כדי שתהיה התנתקות(כי העם רוצה התנתקות), שמצפצף על משאל שהוא יזם - כדוגמה לדמוקרטיה והליכה בדרכי הליכוד.

חוץ מזה, ההתפקדות שלי לליכוד לא נועדה כדי לקדם פתרון מדיני, אלא כדי לתת קונטרה לסחטנות של קבוצות לחץ
מצוין אז תצביעי ליכוד

אני יכולה להבטיח לך שהקול שלי לא ילך למרץ או לעבודה, אם זה מה שמדאיג אותך.
את מבינה שמבחינה עקרונית זה לא ממש משנה אם זה לפיד, זהות, או מרצ

בגין היה סנילי?
מניח שברור לך שהתכוונתי למישהו אחר.
עם זאת, אין לי שום כוונה להגן על בגין בנושא הזה.
היו לו גם עוד כמה חסרונות

את מבינה שמבחינה עקרונית זה לא ממש משנה אם זה לפיד, זהות, או מרצ
מה אני אגיד לך...
פשוט לא איכפת לי. :)
אני דואגת לאינטרסים שלי.

אם לך זה לא נעים, תפעל למען חקיקה שתקשור התפקדות להצבעה אוטומטית.

וואלה? אפשר מקור?
כי נראה לי שאתה חוזר על שטויות ושקרים.
אל תיקח קשה. לא מדבר מבחינת הגדרה רפואית ממש. לא מדבר על תאוריות קונספירציה.

אני סבור שאדם בן שמונים פלוס לא מתאים בעליל לתפקיד כזה*, אלא אם כן הוא במצב בריאותי נדיר.(מה ששרון לא היה)
בגיל מבוגר מאוד גם אנשים צלולים נופלים בתכונות "זקנות" לעיתים, כמו עקשות בלתי מוסברת, וחוסר ערנות לסביבה.
רק תראה סרטון שלו מדבר מהתקופה, ותגיד לי אם היית נותן לו לנהל את חשבון ההשקעות שלך, אם היה מבין בזה...

* מותר להגיד את זה? עומד בכללי הפוליקלי-קורקט?

הקבוצה השניה, "הליכודניקים החדשים", על פי האתר שלהם ועוד יותר על פי ראיונות עם אנשי הקבוצה בכתבה השבוע בערוץ 2, היא סוס טרויאני פר אקסלנס.
ראשי הקבוצה, וחבריה היותר פעילים, הינם אנשי שמאל, שלא לומר שמאל קיצוני, בכל רמ"ח אבריהם. ראש הקבוצה היה פעיל במחאה החברתית, אין הרבה קשר בין דעותיהם לימין כלכלי(אולי למעט יחס לוועדים) וודאי שאין שום קשר לימין ואפילו מרכז מדיני.
בתור חבר בקבוצה הזו מזה שנים אתה טועה ובענק, אל תהיה מוזן מהתשקורת או מכמה טוקבקיסטים צעקנים.
הקבוצה היא חד וחלק ליברלית, בעד חיזוק השוק החופשי והחלשת הועדים (אה וגם בעד לגליזציה) הם הרבה יותר ליברלים מאשר הליכוד כיום, נכון פחות מאשר הליברלים בליכוד (שגם שם אני חבר) אבל עדיין.
אתה מוזמן לקרוא באג'נדה, זה מצויין שם שחור על גבי לבן:
https://www.newlikud.org/agenda

Back
למעלה