• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
גיל 30
93%~ מניות
אין לי זמן מדוייק.. כשיהיה מספיק.. יכול להיות 50,55,60 ואולי גם יותר אני לא יודע מה תהיה התשואה של שוק המניות
אוקי, אז נשמע שלכל הפחות יש לך 20 שנים עד שאתה אמור למשוך כסף.
יש מעט מאוד תרחישים בעבר שהתשואה על 20 שנים של השקעה הייתה שלילית (והרבה תרחישים שהתשואה הייתה חיובית ממש, במיוחד למי שממשיך להשקיע באופן קבוע גם בירידות וגם בעליות)

כן, זה לא ממש מרגיע
מרגיע?
לא ניסיתי להרגיע (per say)
תתעמק על הסיכום ברשומה, זה החלק שרלוונטי
לא בכוח
אם, למרות הפוסט הזה, הזעזוע האחרון בשוק הוביל אתכם למסקנה שחשיפתכם למניות גבוהה מדי ביחס לסיבולת הסיכון, אזי אין הרבה ברירות: הדרך היחידה להקטין את הסיכון במקרה זה היא לצמצם את החשיפה לשוק המניות, גם אם המשמעות היא למכור בהפסד.

זהו “שכר לימוד” יקר מאוד – אבל אם זה מה שיאפשר לכם לישון בשקט, יתכן שזה שווה את המחיר (זכרו שהמכירה בהפסד תייצר לכם מגן מס שתוכלו להעביר לשנים הבאות ולהשתמש בו לטובת קיזוז רווח הון כשהשוק יתאושש).

יתכן שחלקכם ימצא שהשקעה במניות פשוט לא מתאימה לו, ושהפתרון העדיף מבחינתו הוא לדחוף את הכסף מתחת לבלטות (או בפקדונות — לא שיש הרבה הבדל בימינו). הסיכון ברביצה ממושכת על הר מזומנים הוא קטלני (אם נביא בחשבון את השפעותיה ההרסניות של האינפלציה), אבל לפחות הוא “בלתי נראה”, וככזה יאפשר לכם לישון בשקט.

כואב בעיניים.

@Shaz
כמה חודשי הכנסה משכר איבדת היום בשווי שוק תיק המניות שלך?

כן, זה לא ממש מרגיע
תנסה דימיון מודרך:
השנה היא שנת 2052. נתניהו עדיין ראש ממשלה. אתה יושב במרפסת באחוזה שלך בקיסריה ולוגם תה חם מספל העשוי זהב.
רוח קרירה נושבת ומלטפת את פניך כשאתה בדיוק נכנס לפורום הסולידית לפוסט "האם הקריסה הגדולה הגיעה", עמוד 83,941,230.
שוב בחור צעיר חושש מקריסה אחרי שמדד ה-S&P500 ירד שוב מ-9,450,000 ל-9,449,950.
ואתה, לוקח לגימה, מגחך קלות, ומפנה את הבחור לפוסט של הסולידית שירגיע אותו. הבחור לא נרגע. אתה מוותר ונוטש לטובת שחייה לילית.

* לא ממליץ, לא מייעץ, לא פסיכולוג וכו'.

קצת פחות מחודש נטו

או קצת פחות מחודשיים של חיסכון
שום דבר להתרגש ממנו.
ב-2017 הרווח בתיק שלי היה דמיוני וב-2018 ההפסד היה דמיוני. שים דברים בפרופורציה.
תאמין לי שככל שהזמן יחלוף אתה תלמד לא להתרגש משטויות כאלו.
וזה כבר נאמר פה - מי שמשקיע בביטקוין או נגזרות vix לא סופר בכלל ימים של 2%. מתחיל להיות מעניין רק מימים של עשרות אחוזים. זה מלמד אותך שסנופי זה כמו אגח, אין לו יותר מדי לאן לזוז (למטה או למעלה) בתמונה הגדולה.

תנסה דימיון מודרך:
השנה היא שנת 2052. נתניהו עדיין ראש ממשלה. אתה יושב במרפסת באחוזה שלך בקיסריה ולוגם תה חם מספל העשוי זהב.
רוח קרירה נושבת ומלטפת את פניך כשאתה בדיוק נכנס לפורום הסולידית לפוסט "האם הקריסה הגדולה הגיעה", עמוד 83,941,230.
שוב בחור צעיר חושש מקריסה אחרי שמדד ה-S&P500 ירד שוב מ-9,450,000 ל-9,449,950.
ואתה, לוקח לגימה, מגחך קלות, ומפנה את הבחור לפוסט של הסולידית שירגיע אותו. הבחור לא נרגע. אתה מוותר ונוטש לטובת שחייה לילית.

* לא ממליץ, לא מייעץ, לא פסיכולוג וכו'.
אני חייב להודות שגרמת לי לחייך

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה