• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
לא יודע איפה מצאת את המספר הזה, הממוצע ארוך הטווח הוא קצת מעל 2% ממה שאני ראיתי.

סיבה מצויינת לא לעבוד עם מייטב :)
אני משלם 35סנט עמלת מינימום.

את שוכחת שרוב חברי הפורום משקיעים גם ככה כל חודש (או רבעון, או שנה) בשוק ההון. הדיבידנד פשוט מצטרף להשקעה השוטפת, ולכן העמלה על השקעה מחדש זניחה לחלוטין.
בנוסף בהרבה ברוקרים יש אפשרות של DRIP, שזה אומר השקעה מחדש אוטומטית של הדיבידנדים, בהרבה מקרים בחינם או בעלות מופחתת.
אופציה אחרת כמובן זה להחזיק קרן צוברת (בד"כ אירית או קנדית. למשל CSPX האירית), ואז לא צריך להתעסק בזה בכלל.

איך הצלחת להגיע ל 0.35 סנט עמלת מינימום?

״הדרך של הסולידית״ אוסרת על השקעה חד פעמית?
לא, אבל כל הרעיון ברוב מה שקראתי זה להמשיך להשקיע תוך כדי הייתי אומר שזה יותר מתאים לשיטה שהסולידית מנסה לפרסם
לפחות ככה אני הבנתי...

זה לא, פשוט תלוי בפרספקטיבה ומה אתה עושה בשוק ההון.
כשהתחלתי עם מניות רק קניתי ומכרתי מניות פרטניות סטייל swing trade. מניה ממוצעת נשארה בתיק ימים או שבועות גג. החזקתי מניות בשביל לעשות 10-20% מהקניה עד המכירה.
דיבידנדים בסגנון ההשקעה הזה הם קיוריוז במקרה הטוב או מטרד אחרת.
לא כל העולם קונה סנופי כדי להחזיק עד המוות, למרות שזה יכול להראות ככה בפורום.
זה לדעתי גם הסיבה למה דיבידנדים הם חיה מוזרה בשביל @Nina Tax Adviser
איך הצלחת להגיע ל 0.35 סנט עמלת מינימום?
אתה מתכוון 35 סנט, אולי?

בסדר, אז אם אתה לא מתייחס לחברות שלא ביצעו חלוקות הטבה ומחיריהן נעים מעל 1500 דולר, התעריף הזה יוצא אטרקטיבי אך בהנחה שמחיר המניה הוא 50 דולר ופחות הרי שאם קנית ב2500 דולר 50 מניות הרי שיוצא שאתה משלם 35 סנט, כפול 50 זה 17.5 דולר לרכישה, שזה יותר מ8 דולר במיטב

בסדר, אז אם אתה לא מתייחס לחברות שלא ביצעו חלוקות הטבה ומחיריהן נעים מעל 1500 דולר, התעריף הזה יוצא אטרקטיבי אך בהנחה שמחיר המניה הוא 50 דולר ופחות הרי שאם קנית ב2500 דולר 50 מניות הרי שיוצא שאתה משלם 35 סנט, כפול 50 זה 17.5 דולר לרכישה, שזה יותר מ8 דולר במיטב

זה לא 35 סנט למניה, זה 35 סנט לכל הקנייה.

זה לא 35 סנט למניה, זה 35 סנט לכל הקנייה.
רק לדייק, יש עמלת מינימום של 35 סנט לכל הקניה ו 0.35 סנט פר מניה בודדת (בהנחה שקונים פחות מ300,000 מניות בעסקה. מעל זה המחיר יורד אפילו יותר). כלומר אם תקנה 200 מניות תשלם 70 סנט בסה"כ.
ועוד דבר - זה לפני החזרים שמקבלים מחלק מהבורסות על הגדלת נזילות. כלומר בפועל העמלה יכולה להיות גם באזור ה20 וקצת סנט לפעולה.

רק לדייק, יש עמלת מינימום של 35 סנט לכל הקניה ו 0.35 סנט פר מניה בודדת (בהנחה שקונים פחות מ300,000 מניות בעסקה. מעל זה המחיר יורד אפילו יותר). כלומר אם תקנה 200 מניות תשלם 70 סנט בסה"כ.
ועוד דבר - זה לפני החזרים שמקבלים מחלק מהבורסות על הגדלת נזילות. כלומר בפועל העמלה יכולה להיות גם באזור ה20 וקצת סנט לפעולה.

מה לגבי עמלה של קניית דולרים עם שקלים והפוך?

מה לגבי עמלה של קניית דולרים עם שקלים והפוך?
אתה מקבל את הדיבידנדים בדולרים וקונה איתם מניות בדולרים. איפה יש פה המרת כספים?

אתה מקבל את הדיבידנדים בדולרים וקונה איתם מניות בדולרים. איפה יש פה המרת כספים?
אם אתה משקיע דרכם אפשר לשאול אותך שאלה בפרטי?
כי זה לא ממש קשור לדיון פשוט..

אם אתה משקיע דרכם אפשר לשאול אותך שאלה בפרטי?
כי זה לא ממש קשור לדיון פשוט..
אתה יכול לפתוח דיון חדש (אם זה משהו שיעניין את כולם) או לשלוח לי הודעה בפרטי

לקראת אוקטובר שנה שעברה חשבתי מסיבות שתיארתי פה שאנחנו נמצאים לקראת ירידות משמעותיות במניות שימשכו זמן רב. הירידות אכן הגיעו. עם זאת, בשיא הירידות בדצמבר התקשיתי למצוא מציאות. אני יודע מה זה מציאות. לא פעם מצאתי בעבר מניות במחירים מצחיקים. כמה שחיפשתי, לא מצאתי. זה לא אומר שלא היו כאלה, אבל אני לא ידעתי למצוא אותן. היו מניות שהרגישו לי שנסחרות במחיר סביר, אבל לא מעבר לזה. הרגיש לי שהשוק עדיין לא זול בכלל. כן חשבתי שזה זמן טוב לסגור פוזיציות שורט ומכרתי את רוב אופציות הפוט שהחזקתי בסוף דצמבר והימים הראשונים של ינואר.
העליות שבאו אחר כך הפתיעו אותי מאוד. לא ציפיתי שהשוק יתאושש כל כך מהר. בשלב מסוים החלטתי לקנות קצת אופציות פוט על מניות מסויימות, שבהתאם לכל מה שהכרתי מהעבר היו צפויות לרדת והיו לי סיבות טובות להעריך שהן יירדו. בניגוד מוחלט לעבר הן דווקא עלו. זה גרם לי קצת להתחיל לפקפק באם אני מבין מה קורה פה ואם השוק מתנהג כמו שאני רגיל או שאולי אין לי מושג מה קורה עכשיו. לאחרונה התחלתי להרגיש שהשוק קצת חוזר לעצמו ומתנהג בצורה קצת יותר מוכרת. אני עדיין לא מחזיק פוזיציות לונג ומקווה שהמניות יירדו מספיק כדי שיהיו מציאות.
אני ממש מבינה אותך, כפי שאני רואה את זה, זו החייאה מלאכותית בגלל אי העלאת ריבית, כסף זול שנכנס לשוק ודוחה את המפולת זה בשילוב עם הדחקה קלה/אי הכרה בעובדות שממש מדובר על משבר עם סין + הנטייה של השוק לעלות בשנה שלישית לנשיאות כשיש יותר יציבות פוליטית, גורמת להמשך התגלגלות המשבר, דבר שיביא למפולת חריפה יותר. כסף זול מאד מניע את שוק ההון

אתה בשורט?
נכון, כמו כן אני בתהליכים של שינוי חשיפה ל-% המניות מהתיק שלי כבר תקופה ארוכה.
כרגע אני סה"כ בחשיפה של 0% במצטבר ואני מתכוון לעבור לחשיפה שלילית ברבעון הבא.
אני בדומה לנינה העברתי את הפנסיה שלי למסלול עם הרבה אגחים ומיועדות.

ושימו לב לדימיון בין כל ההודעות הבאות:
ממש ממש לא. אם כבר אז אנשים דואגים שלא תעסוק בהימורים.

אתה עסוק בהימורים. למשקיע לטווח ארוך אין לזה משמעות. הוא לא קורא חדשות ולא איכפת לא מה קורה בימים הקרובים.

אם תחפש בגוגל "הרע מכל בבורסות עדיין לפנינו" הקישור הראשון שיעלה לך זה מ 2011 של כל מני נביאי זעם שטענו שיש עוד ירידות בדרך...
הם מחקו את הכתבה (מעניין למה) אבל במנוע החיפוש עוד אפשר למצור אותה
http://prntscr.com/no942u

עד לא מזמן זה היה זמין...
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000685522 זה הקישור לכתבה

https://prnt.sc/lrkrra זה צילום מבפנים שצילמתי עם תאריך וסיכום של מה שהוא אומר..
סך הכל כל ניסיון לומר שלקראת שינוי מגמה ובדרך לעוד ירידות וכל מני מילים כאילו הם מילים ריקות.. אין להן שום משמעות מעבר אולי למשאלת לב של מישהו או פחד של מישהו אחר..

אנשים כאן סומכים על ראיות, והנה העיקריות שבהן:
- " זה סוף הסייקל כמעט" נאמר הרבה עוד מ 2012.
- אתה אומר שיש הרבה שיודעים מתי יהיה שינוי מגמה ועושים מזה הרבה כסף, מה עם כל הכסף שהפסידו מאז 2012 כי חזו את שינוי המגמה עוד מאז?
-טענת ה" אנחנו מתקרבים כל יום לסוף הסייקל " נכונה עבור כל דבר, אנחנו גם מתקרבים כל יום למוות שלנו- זה לא אומר שאני יודע ומתכנן איך ייראה סידור ההלוויה שלי. לכן זו אמירה חסרת משמעות בקונטקסט הזה.
- אני לא יודע מה הניסיון שלך שאותו אתה מתאר כאן, אבל אני ראיתי ושמעתי הרבה בעלי ניסיון מכריזים על סוף הסייקל כבר שנים, אז כן כשתהיה קריסה הם יגידו שהם ידעו והזהירו אבל זה יהיה נכון רק כי עשו זאת ללא הפסקה. כמו להטיל קוביה לנצח עד שיוצא 20 פעמים המספר 6 ברציפות- ואז להגיד שהם ניבאו זאת.

המשותף הגדול ביניהן זה שכולם מדברים על נבואות זעם משנת 2011-2012, וכולם זוכרים להגיד היטב איך לאורך ההיסטוריה השקעה במניות/מדדים
הניבה תשואה חיובית.
אך כולם שוכחים לציין שזו ההרחבה הארוכה בהיסטוריה של ה SP500 משנת 2009(!) שאורכת כבר 10 שנים!
כל ה- charts של האינדקסים נראים כמו triple top אגב.

אני מאמין שחייב להגיע תיקון בשנה שנתיים הקרובות ואני לא מצליח לראות סיכוי לגידול משמעותי נוסף.
מי שלא מוריד סיכון / % מניות בתיק לדעתי בוחר ביודעין להתגרות באלילת המזל שלו, וזה מה שמראה ההיסטוריה וזה מה שכולכם שוכחים לציין.

לא באתי לפה להתריס לאנשים לברוח על חייהם או להיכנס במידית לשורטים, אלא שכל אחד ידע שאם כרגע הונו מושקע בשוק - ההיסטוריה מעידה על כך שהוא צריך להיות מוכן לעקל ירידה של עד 50% (שזה אגב סיכון תמידי בשוק), והיום זה נראה קרוב מתמיד...

רק לדייק, יש עמלת מינימום של 35 סנט לכל הקניה ו 0.35 סנט פר מניה בודדת
קניתי עכשיו משהו ולקחתי נזילות במקום להוסיף, גבו ממני 0.65C למניה.
שוד לאור יום!!
מזל שזה היה רק לחלק קטן מהפקודה ולרובה הוספתי נזילות בסוף אז גבו ממני רק 0.35C בממוצע.
GOD BLESS IB

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה