• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעות והערות למעבר למסלול מחקי מדד

Anonymous1

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,

אני בן 29, רווק וסטודנט.
יש לי קרן השתלמות לא פעילה ממקום העבודה שלפני הלימודים בשווי 18K.
בנוסף, יש לי קרן פנסיה בשווי 72K.
בנוסף, יש לי כ-240K בעו"ש.

קרן ההשתלמות נמצאת כרגע במסלול הכללי באלטשולר עם דמי ניהול של 0.8%.
קרן הפנסיה גם היא באלטשולר עם דמי ניהול ברירת-מחדל של 1.49% ו-0.1% על ההפקדה והצבירה בהתאמה. נמצאת במסלול כללי לבני 50 ומטה.
לאחר שקראתי והבנתי את המשמעות של החיסכון בדמי הניהול לאורך זמן ואת אפקט הריבית דריבית ואת החשיבות של השקעה פאסיבית עצמאית במדדים, ועד שאלמד לעשות זאת כמו שצריך, החלטתי לעשות כמה שינויים שאשמח לשמוע דעות, הארות והערות עליהם.

קרן ההשתלמות תעבור להלמן-אלדובי מחקה מדד S&P500 עם דמי ניהול של 0.6%.
קרן הפנסיה תעבור גם היא להלמן-אלדובי למסלול החדש, גם הוא מחקה מדד S&P500. דמי ניהול ברירת-מחדל 1.49% ו-0.05% על ההפקדה והצבירה בהתאמה.

בנוסף לנ"ל ובהמשך לאמור פה, אשמח לשמוע את דעתכם על כדאיות העברה של סכומים כאלה לחשבון השקעות פרטי.
הסכום שצויין בעו"ש היה עד לפני מספר חודשים בתיק השקעות בבנק, שלא הניב תשואה רצינית (עכשיו אני גם יותר מבין למה) וסגרתי אותו לפני מספר חודשים כשרק התחילה הקורונה. מכיוון שבתיק השקעות פרטי אנחנו מכוונים להשקעה פאסיבית וארוכה, לא אכניס את כל הסכום לתיק כזה (אם וכאשר) אבל אפשרי בהחלט סכום נמוך יותר של אזור ה-50K, ואת השאר באפיקים יותר סולידיים.

כמה הערות:
ידוע לי שדמי ניהול של 0.6% על קרן ההשתלמות הם לא נמוכים ואשמח לשמוע רעיונות איך לשפר. קראתי בפורום המלצות לבדוק מול אינטרגמל (מור) שהציעו לי דמי ניהול מצחיקים של 0.85%. ניסיתי לפנות גם לקל גמל. הרבה זמן עד שענו ובסוף נציגה אמרה שמישהו יחזור אלי. טרם קיבלתי מהם הצעה רלוונטית. השירות שלהם לא נראה טוב, לא יודע כמה טוב הקרן שלהם מחקה את המדד.

תודה מראש.

מכיוון שבתיק השקעות פרטי אנחנו מכוונים להשקעה פאסיבית וארוכה, לא אכניס את כל הסכום לתיק כזה
לא, מכוונים למה שרוצים.
אפשר למשל ש- 75% מהתיק יהיה באג"ח מדינה צמוד ו- 25% יהיה במניות.
הכל בהתאם למטרת ההשקעה, סיבולת הסיכון וכו.

ראה למשל את מגוון התיקים פה.

בסכום כזה אני כבר הייתי מתחיל ללמוד ברצינות על השקעה. מהמידע פה באתר, לא צריך קורסים חיצוניים.

לא, מכוונים למה שרוצים.
אפשר למשל ש- 75% מהתיק יהיה באג"ח מדינה צמוד ו- 25% יהיה במניות.
הכל בהתאם למטרת ההשקעה, סיבולת הסיכון וכו.

ראה למשל את מגוון התיקים פה.

בסכום כזה אני כבר הייתי מתחיל ללמוד ברצינות על השקעה. מהמידע פה באתר, לא צריך קורסים חיצוניים.
צודק לגמרי. אפשר לעשות שילוב כזה או אחר של מניות ואג"ח.
משתדל ללמוד כמה שאפשר אבל לצערי זה כנראה ייקח לי כמה חודשים.

עד שיהיה לי הידע המספיק - מה דעתך על השינויים שאני מתכנן עם מעבר למסלולי מחקי המדד?
אפשרי אולי לנצל בינתיים את הסכום בעו"ש עם קופת גמל להשקעה, למרות שקראתי שזה מוצר גרוע (יותר מתיק ני"ע בבנק?) אין לי הרבה חלופות כרגע.

ידוע לי שדמי ניהול של 0.6% על קרן ההשתלמות הם לא נמוכים ואשמח לשמוע רעיונות איך לשפר. קראתי בפורום המלצות לבדוק מול אינטרגמל (מור) שהציעו לי דמי ניהול מצחיקים של 0.85%. ניסיתי לפנות גם לקל גמל. הרבה זמן עד שענו ובסוף נציגה אמרה שמישהו יחזור אלי. טרם קיבלתי מהם הצעה רלוונטית. השירות שלהם לא נראה טוב, לא יודע כמה טוב הקרן שלהם מחקה את המדד.
כאמור, שלחתי לך בפרטי איש קשר, מקווה שאולי יעזור.
לדעתי יקר הדמי ניהול בקרן השתלמות.
בהצלחה!

אני אישית בעד מחקה מדד, כי זה מוריד ממני את הרעשי רקע של
"איך לא רכשתי את המניה ההיא לפני חצי שנה" , "שמעתי שזה הולך להיות הביטקוין הבא" ושאר מרעין בישין שחולפים בראשו של מהמר כושל כמוני... זה פותר מלא בלאגנים, שגר ושכח.

• אהבתי
Reactions: HHH
מה דעתך על השינויים שאני מתכנן עם מעבר למסלולי מחקי המדד?
אני בעד מחקי מדד, אבל שים לב שאתה עושה אופטימיזציה לחלק קטן מההון שלך, שזה פחות מועיל.

קופת גמל להשקעה, למרות שקראתי שזה מוצר גרוע
זה מוצר טוב למי שלא רוצה ללמוד להשקיע בעצמו (ומוכן לשלם עבור השרות).

כאמור, שלחתי לך בפרטי איש קשר, מקווה שאולי יעזור.
לדעתי יקר הדמי ניהול בקרן השתלמות.
בהצלחה!

אני אישית בעד מחקה מדד, כי זה מוריד ממני את הרעשי רקע של
"איך לא רכשתי את המניה ההיא לפני חצי שנה" , "שמעתי שזה הולך להיות הביטקוין הבא" ושאר מרעין בישין שחולפים בראשו של מהמר כושל כמוני... זה פותר מלא בלאגנים, שגר ושכח.
קודם כל תודה רבה. אעדכן מה קיבלתי מהם (ענו במייל בינתיים) וממנו.
באותה נשימה אמרת: "חבלי לידה קשים עד רמה שאתה מתגעגע לשירות לקוחות של HOT"
חח שזה מעלה תהיות עד כמה זה שווה את זה בסכומים הנ"ל. שירות לקוחות ברמה של HOT יכול להוציא אדם מדעתו.
אני בעד מחקי מדד, אבל שים לב שאתה עושה אופטימיזציה לחלק קטן מההון שלך, שזה פחות מועיל.

זה מוצר טוב למי שלא רוצה ללמוד להשקיע בעצמו (ומוכן לשלם עבור השרות).
אכן זה החלק הקטן יותר, אם כי לפנסיה יש עוד יותר מ-30 שנה להיות שם ובתקווה גם קרן ההשתלמות. הפנסיה גם תלך ותגדל אני מקווה בקרוב בצורה יותר משמעותית.
לגבי החלק הגדול יותר - אשמח כמובן לעשות גם לו אופטימיזציה ואני פתוח להצעות.
האופטימיזציה הטובה ביותר תהיה כנראה דרך חשבון השקעות פרטי אבל באין כזה בנמצא כרגע, לפחות בחודשים הקרובים, חשבתי על קופת גמל להשקעה.
כאומר אני פתוח לרעיונות נוספים בעניין הזה.

מכיוון שבתיק השקעות פרטי אנחנו מכוונים להשקעה פאסיבית וארוכה, לא אכניס את כל הסכום לתיק כזה (אם וכאשר) אבל אפשרי בהחלט סכום נמוך יותר של אזור ה-50K, ואת השאר באפיקים יותר סולידיים.
בדיוק להפך. אתה מחליט כמה אתה סולידי או לא סולידי בתיק הפרטי שלך.
משתדל ללמוד כמה שאפשר אבל לצערי זה כנראה ייקח לי כמה חודשים.
שים את זה בעדיפות הראשונה לניצול הזמן שלך כרגע לדעתי.
אין לי הרבה חלופות כרגע.
החלופה הפיננסית הכדאית ביותר כרגע לדעתי היא קריאה של הבלוג ומקורות אחרים אם תרצה. כמה חודשים זה כלום, ובעוד שנה מהיום תהייה במקום מבוסס ובטוח הרבה יותר רגשית ובעיצוב סל הנכסים הנוכחי והעתידי שברשותך.
אבל באין כזה בנמצא כרגע, לפחות בחודשים הקרובים, חשבתי על קופת גמל להשקעה.
כפי שהצעתי לעיל, אתה רותם את הכרכרה לפני הסוסים. קח נשימה, שום דבר לא בורח, שב ולמד, זה לא באמת כזה ארוך, וזה שווה את ההשקעה עשרות מונים על פתיחת קופת גמל להשקעה.

קרן ההשתלמות תעבור להלמן-אלדובי מחקה מדד S&P500 עם דמי ניהול של 0.6%.
קרן הפנסיה תעבור גם היא להלמן-אלדובי למסלול החדש, גם הוא מחקה מדד S&P500. דמי ניהול ברירת-מחדל 1.49% ו-0.05% על ההפקדה והצבירה בהתאמה.
אני חושב שלהעביר למחכה מדד מנייתי בפנסיה זה רעיון חכם בגיל הזה, כי אתה באמת לא הולך לגעת בכסף לטווח המאוד ארוך.
לגבי קרן השתלמות, זה רעיון חכם בהתאם למה מטרת החיסכון שלך. אם יש לך רצון לקנות דירה ב-5 שנים הקרובות, ייתכן ולא תרצה לקחת סיכון. בכל מקרה כפי שמומלץ לא מעט בבלוג, קרן השתלמות היא מוצר פטור ממס ולכן כדאי כמה שפחות לגעת בו. בכל מצב בו אתה צריך למשוך כסף עדיף ממקומות אחרים.
ידוע לי שדמי ניהול של 0.6% על קרן ההשתלמות הם לא נמוכים
נמוכים ביחס למה? יש לי קרן השתלמות בסכומים דומים לשלך, לא הצלחתי למצוא תנאים טובים בשום מקום. אני נמצא במסלול מנייתי של ילין לפידות עם 0.75% דמי ניהול, ולא מצאתי הצעה יותר מוצלחת. התכנון הוא לעבור ל-IRA ברגע שהקרן שלי תגיע לסכומים שמאפשרים את זה.
כסף שיושב בעו"ש הוא כסף שבמקרה הטוב שומר על ערכו ובמקרה הרע מאבד ערך לטובת אינפלציה. אני מסכים לחלוטין עם התגובה מעליי שצריך לשבת ללמוד ולהבין (ולי אישית לקח כמעט שנתיים עד שנכנסתי למסחר עצמאי) אבל זה משהו שכן כדאי לך להתחיל בו. אם אתה חושש, אלטרנטיבה לא מוגבלת בתקרת הפקדה לכסף שלך יכולה להיות פוליסה פיננסית. כמו קופת גמל להשקעה, רק דמי ניהול גבוהים יותר, אבל לא מוגבלת ב-~70K בשנה. יש הרבה מסלולים מסוכנים יותר ומסוכנים פחות, וזה יכול להיות פיתרון ביניים עד שתחליט מה בדיוק אתה רוצה לעשות.

אוקיי מעדכן שקל גמל ענו לי במייל ואכן ההצעה שלהם היא:
"דמי הניהול הינם 0.3 מצבירה, ללא דמי ניהול מהפקדה וללא סכום מינימום להצטרפות."
@Shlomi Z לבחור שלך טרם פניתי אבל אולי אעשה זאת אם אחליט לנייד אליהם בשביל הסיכוי לשירות סביר יותר.
בדיוק להפך. אתה מחליט כמה אתה סולידי או לא סולידי בתיק הפרטי שלך.
אכן, כמו שחתול לילה העיר בצדק.
שים את זה בעדיפות הראשונה לניצול הזמן שלך כרגע לדעתי.
הייתי רוצה אבל החיים מכתיבים אחרת בשלב הזה. זה בהחלט בדחיפות ברקע. אשתדל כמה שיותר אבל זה ייקח לדעתי לפחות כמה חודשים. אולי אני אופטימי והבחור פה למטה אמר שלקח לו שנתיים.
החלופה הפיננסית הכדאית ביותר כרגע לדעתי היא קריאה של הבלוג ומקורות אחרים אם תרצה. כמה חודשים זה כלום, ובעוד שנה מהיום תהייה במקום מבוסס ובטוח הרבה יותר רגשית ובעיצוב סל הנכסים הנוכחי והעתידי שברשותך.
מסכים, התכוונתי לחלופה זמנית במקום שהכסף ישכב בעו"ש.
כפי שהצעתי לעיל, אתה רותם את הכרכרה לפני הסוסים. קח נשימה, שום דבר לא בורח, שב ולמד, זה לא באמת כזה ארוך, וזה שווה את ההשקעה עשרות מונים על פתיחת קופת גמל להשקעה.
אין טעם לדעתך בפתיחת קופת גמל להשקעה לפחות עד שאלמד את הנושא בצורה טובה (שכאמור יכול לקחת מספר חודשים - שנתיים)?

לגבי קרן השתלמות, זה רעיון חכם בהתאם למה מטרת החיסכון שלך. אם יש לך רצון לקנות דירה ב-5 שנים הקרובות, ייתכן ולא תרצה לקחת סיכון. בכל מקרה כפי שמומלץ לא מעט בבלוג, קרן השתלמות היא מוצר פטור ממס ולכן כדאי כמה שפחות לגעת בו. בכל מצב בו אתה צריך למשוך כסף עדיף ממקומות אחרים.
אני עוד צריך להתבשל בעניין הדירה אבל גם אם נניח וכן, הסכום בקרן ההשתלמות הוא נמוך ומבחינתי יכול להישאר שם ולא שווה משיכה בשלב הזה. לא הוא מה שיעשה את ההבדל בין דירה ללא דירה.
נמוכים ביחס למה? יש לי קרן השתלמות בסכומים דומים לשלך, לא הצלחתי למצוא תנאים טובים בשום מקום. אני נמצא במסלול מנייתי של ילין לפידות עם 0.75% דמי ניהול, ולא מצאתי הצעה יותר מוצלחת. התכנון הוא לעבור ל-IRA ברגע שהקרן שלי תגיע לסכומים שמאפשרים את זה.
לא נמוכים ביחס לדמי ניהול שאנשים אחרים קיבלו באותו מסלול. כמובן שלא נמוכים ביחס ל-IRA אבל זה ברור. לגבי ה-0.75% שאתה משלם, שים לב להצעה של הלמן לדמי ניהול של 0.6% ולהצעה של קל גמל שהזכרתי עם דמי ניהול של 0.3%.
מהם הסכומים שמאפשרים מעבר ל-IRA?
כסף שיושב בעו"ש הוא כסף שבמקרה הטוב שומר על ערכו ובמקרה הרע מאבד ערך לטובת אינפלציה. אני מסכים לחלוטין עם התגובה מעליי שצריך לשבת ללמוד ולהבין (ולי אישית לקח כמעט שנתיים עד שנכנסתי למסחר עצמאי) אבל זה משהו שכן כדאי לך להתחיל בו. אם אתה חושש, אלטרנטיבה לא מוגבלת בתקרת הפקדה לכסף שלך יכולה להיות פוליסה פיננסית. כמו קופת גמל להשקעה, רק דמי ניהול גבוהים יותר, אבל לא מוגבלת ב-~70K בשנה. יש הרבה מסלולים מסוכנים יותר ומסוכנים פחות, וזה יכול להיות פיתרון ביניים עד שתחליט מה בדיוק אתה רוצה לעשות.
זאת אכן המטרה - פיתרון ביניים עד ללמידה טובה של נושא ההשקעה העצמאית. חשבתי ללכת על קופת גמל להשקעה עם המקסימום המותר (70K) והיתר פוליסת חיסכון. בדיוק מהסיבה שציינת, דמי הניהול שלה גבוהים יותר.

אגב, בהינתן המסלול החדש בקרן הפנסיה של הלמן-אלדובי עם דמי ניהול ברירת מחדל נמוכים, יש עדיין יתרונות בקופת גמל פנסיונית בניהול עצמאי? יש עדיין חיסכון בדמי ניהול/עמלות? מצדיק את ההתעסקות עם רכישת ביטוח במקום זה של קרן הפנסיה (שלא קיים הרי בקופת גמל)?

אגב, בהינתן המסלול החדש בקרן הפנסיה של הלמן-אלדובי עם דמי ניהול ברירת מחדל נמוכים, יש עדיין יתרונות בקופת גמל פנסיונית בניהול עצמאי? יש עדיין חיסכון בדמי ניהול/עמלות? מצדיק את ההתעסקות עם רכישת ביטוח במקום זה של קרן הפנסיה (שלא קיים הרי בקופת גמל)?
כאמור, אלו שני מוצרים שונים במהות. שמו שציינת בסוגריים בסוף.
רק אם תבדוק כמה עולה לך הביטוחים החיצוניים ותסמלץ תוכל באמת להשוות תפוחים לתפוחים.
בד בבד, יש כאלו הגורסים שהביטוחים בקרן פנסיה [המובנים] זולים ומשתלמים , גם אם לא אפשר להוסיף מטריה ביטוחית.
שירות לקוחות ברמה של HOT יכול להוציא אדם מדעתו.
הייתי עדין עוד ...

ובנוגע לקופת גמל להשקעה, הרוח הנושבת היא: חדמש לא.

"חדמש לא" למי שמסוגל לנהל תיק בעצמו (וזה באמת לא מדע טילים, אפשר יופי של תיק שמכיל שני ניירות ערך).
עבור מי שמתעקש לא ללמוד, נניח כי אין לו זמן, זה פתרון סביר.

"חדמש לא" למי שמסוגל לנהל תיק בעצמו (וזה באמת לא מדע טילים, אפשר יופי של תיק שמכיל שני ניירות ערך).
עבור מי שמתעקש לא ללמוד, נניח כי אין לו זמן, זה פתרון סביר.
אחדד:
@Anonymous1 כוונתי הייתה שאם אפשר מחקה מדד בקרן פנסיה/השתלמות זה עדיף מגמל להשקעה.
כמובן שאם האופציה היא כלום או גמל להשקעה אז אפשר לחשוב על גמל להשקעה.

רק חשוב להבין מה היתרונות/חסרונות של המוצר הזה, הוא עדיין בעייתי [לדעתי]

אין טעם לדעתך בפתיחת קופת גמל להשקעה לפחות עד שאלמד את הנושא בצורה טובה (שכאמור יכול לקחת מספר חודשים - שנתיים)?
זה בדיוק מה שחשבתי ועשיתי לפני שלוש שנים. מאז צברתי נסיון ולימוד ואני מציע אותו כמו כולם כאן, במקום לחוות זאת בעצמך. כמובן שלכל אחד נסיבות חיים אחרות ויש להתאים החלטות לכך. לשיקולך.

כאמור, אלו שני מוצרים שונים במהות. שמו שציינת בסוגריים בסוף.
רק אם תבדוק כמה עולה לך הביטוחים החיצוניים ותסמלץ תוכל באמת להשוות תפוחים לתפוחים.
בד בבד, יש כאלו הגורסים שהביטוחים בקרן פנסיה [המובנים] זולים ומשתלמים , גם אם לא אפשר להוסיף מטריה ביטוחית.
כן, אני שואל כי אולי מישהו בדק. מעבר לחוסר הידיעה כמה יעלה הביטוח, חסר לי גם הידע לדעת מה זה יעלה בניהול עצמי.
הייתי עדין עוד ...
עם כל האמירות השליליות על השירות שלהם אני בספק אם משתלם ללכת אליהם אפילו בדמי ניהול של 0.3% לעומת 0.6% בהלמן...
אפשר בבקשה הסבר למה? למה זה פחות טוב מלתת לכסף לשכב בעו"ש. (שוב, כנראה שעדיף תיק השקעות בניהול אישי אבל עד אז).
כוונתי הייתה שאם אפשר מחקה מדד בקרן פנסיה/השתלמות זה עדיף מגמל להשקעה.
כמובן שאם האופציה היא כלום או גמל להשקעה אז אפשר לחשוב על גמל להשקעה.
מדובר על 3 דברים בלתי תלויים.
אפשר מחקה מדד בקרן הפנסיה ובקרן השתלמות. ככל הנראה אעשה זאת. פנסיה בהלמן אלדובי. קרן השתלמות מתלבט בין הלמן ב-0.6% לקל גמל ב-0.3%.
הגמל להשקעה בא כדי לנצל את הסכום שבעו"ש.

זה בדיוק מה שחשבתי ועשיתי לפני שלוש שנים. מאז צברתי נסיון ולימוד ואני מציע אותו כמו כולם כאן, במקום לחוות זאת בעצמך. כמובן שלכל אחד נסיבות חיים אחרות ויש להתאים החלטות לכך. לשיקולך.
מפנה את אותה השאלה ששאלתי את שלומי:
אפשר בבקשה הסבר למה זה פחות טוב מלתת לכסף לשכב בעו"ש?
לא במקום תיק בניהול אישי אלא עד שאסיים את תהליך הלימוד ואצבור ניסיון כמו רבים אחרים כאן.

אפשר בבקשה הסבר למה זה פחות טוב מלתת לכסף לשכב בעו"ש?
כמו בכל השקעה, יש אלמנט של סיכון. זאת אומרת שבטווח קצר בהחלט ייתכן שתסיים עם פחות כסף מאשר אם הוא היה נשאר בעו"ש. זה שכביכול הקופה מנוהלת ע"י "מומחים" לא מבטיח כלום.
עכשיו, בנוסף לסיכון הזה יש גם דמי ניהול שהם גובים, בלי קשר לתוצאה.

בתיק עצמאי יש לך שליטה טובה יותר גם על הסיכון, וגם על הוצאות דמי הניהול.

מהם הסכומים שמאפשרים מעבר ל-IRA?
לפי מה שאני ראיתי, לא פחות מ-100K. לא מכיר מספיק את התחום ולכן קח בערבון מוגבל. יכול להיות שתמצא חברה שתכניס את הקרן השתלמות שלך ל-IRA גם בסכום הנוכחי. מודה לך על הנתונים על קרנות אחרות, אבדוק.
חשבתי ללכת על קופת גמל להשקעה עם המקסימום המותר (70K) והיתר פוליסת חיסכון
רעיון מוצלח. מטעמי נוחות אני הלכתי רק על פוליסה פיננסית כי כל הכסף במקום אחד, אבל אם יש לך כח להתעסק עם כמה מקומות, לך על זה
יש עדיין יתרונות בקופת גמל פנסיונית בניהול עצמאי?
למיטב ידיעתי קופות גמל פנסיוניות גובות עמלות שהופכות אותן ללא כדאיות בעליל. כמו גם שהרכיב הביטוחי הוא משהו שכדאי לך להתייחס אליו. השאלה של איך אתה מבטח את עצמך מסיכונים היא שאלה שאתה צריך לדעת לענות עליה. רוצה לבטח את עצמך בביטוחים פרטיים? מבטח את עצמך באמצעות כסף נזיל? לא רוצה בכלל לשלם על ביטוח? כל אלה אפשרויות. אני אישית משתמש רק בקרן פנסיה.

שלום לכולם,
בנוסף לנ"ל ובהמשך לאמור פה, אשמח לשמוע את דעתכם על כדאיות העברה של סכומים כאלה לחשבון השקעות פרטי.
תודה מראש.
בקה"ש השתלמות כעקרון ניתן לקבל הלוואה ע"ח ההפקדה בתנאים מצויינים. הקורונה כמובן קצת ציננה את התחום הזה. בכל מקרה שיקול משמעותי בבחירת בית השקעות וניהול הכספים באופן כללי.

רק מעדכן שקל גמל מציעים דמי ניהול של 0.3% גם עבור קופות גמל להשקעה במסלול מחקה מדד S&P500, לטובת מי בנמצא במצב שלי ורוצה פיתרון זמני עד ללמידת נושא ההשקעה העצמאית בצורה טובה יותר.
בקה"ש השתלמות כעקרון ניתן לקבל הלוואה ע"ח ההפקדה בתנאים מצויינים. הקורונה כמובן קצת ציננה את התחום הזה. בכל מקרה שיקול משמעותי בבחירת בית השקעות וניהול הכספים באופן כללי.
תודה שהפנת את תשומת הלב לכך. בהחלט שיקול משמעותי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
G חילוקי דעות בנוגע לשכר, כיצד לנהוג? אוף טופיק 19
T IBI PILLAR - דעות וחלופות נדל"ן 4
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
T Coinbase הונפקה בורסת הקריפטו - דעות השקעות אלטרנטיביות 38
B דעות על תיק השקעות עתידי שוק ההון 21
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
M דעות על הרכב תיק שוק ההון 10
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
G דעות על מגדלי הים התיכון שוק ההון 3
הק995 שתי דעות מנוגדות עם השלכות עצומות. מה דעתכם? שוק ההון 18
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
A קרן השתלמות מגדל פאסיבי כללי , דעות צרכנות פיננסית 1
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
ב שאלות + צ'ק ליסט למעבר עבודה צרכנות פיננסית 13
T סוכן למעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
G שאלות בסיסיות בנוגע למעבר לקופת השתלמות בניהול עצמי צרכנות פיננסית 2
K הובלת טלוויזיה למעבר דירה אוף טופיק 8
A כמה שאלות בנוגע למעבר מתיק ממוסה לקרן השתלמות IRA שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה