• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דילמת המהנדס

מהנדס חביב

משתמש רשום
דירוג
6
היי לכם,

אני מהנדס אזרחי , מאוד אוהב את התחום , עובד בו כמה חודשים במקביל לסיום התואר.

התחלתי לפזול לכיוון של תואר שני (כמובן לא מיד אלא רק כמחשבה) וחשבתי על התפתחות בכיוון שהוא לא בהכרח הנדסי.

מצד אחד - תעשייה וניהול כתואר שני מאוד מעניין אותי (בעיקר מהצד של אנליזה) , מצד שני - ראיתי שיש קורסים מקצועיים בנושא big data analyst או מפתח BI.
שניהם נושאים שמאוד מדברים אליי ומעניינים אותי.
תמיד נשארת בראש הדילמה של מנהל עסקים כי כולם עושים את זה או להמשיך בכיוון לימודי נדלן אבל הכיוון שלי יותר חזק לכיוונים שציינתי לעיל.
יחד עם זאת, אני מאוד אוהב גם את ההנדסה הקלאסית וקשה לי לראות את עצמי לא מתעסק בכלל בהנדסה או בענף הנדל"ן בעתיד ואם אני אלך לכיוון של הייטק זה יהיה רק בסטראט-אפים הקשורים לתחום הנדל"ן או לתחום הפיננסי האהוב עליי.

האם לדעתכם יש סיכוי לשלב בין שני התחומים הללו בעתיד או שאצטרך לבחור צד? בנוסף, אשמח לשמוע ממי שמכיר את היתרונות והחסרונות של המסלולים שציינתי. אני לא מכיר אנשים מהתחום בכלל.

תודה רבה!

למי שרואה את עצמו מתעסק בתחומי השקעה ויזמות נדל"נית אז פיננסי ונדל"ן הולכים מעולה ביחד (נראה לי? @אורי ג. @רוני )
שילוב של פיתוח תוכנה, או bigdata ונדל"ן הוא נשמע לי משהו מאד איזוטרי. לא שמעתי על משהו כזה מעולם. אולי יש סטראטאפים של בניה אבל לא שמעתי על דבר כזה בארץ. באופן כללי הנדסה אזרחית בארץ היא תחום לא מאד מתקדם ביחס לעולם בעתיו של כח העבודה הפלסטיני הזול ושאר עובדים זרים.
כמו כן הייתי שוקל לאחד את שני השרשורים שלך למרות שהם בנושאים קצת שונים יש קשר.
@yossik

האם לדעתכם יש סיכוי לשלב בין שני התחומים הללו בעתיד או שאצטרך לבחור צד?

לדעתי בשלב הנוכחי תצטרך לבחור צד ולהתמקצע בו, בעתיד אולי יהיה לך רעיון כיצד לשלב בין התחומים.

לדעתי בשלב הנוכחי תצטרך לבחור צד ולהתמקצע בו, בעתיד אולי יהיה לך רעיון כיצד לשלב בין התחומים.
לגמרי זה מה שחשבתי.

עדיין לא וויתרתי על תחום הזה שמדבר אליי אבל אני מאמין שגם במקצוע הנוכחי והעיקרי שלי אצליח.

כדאי לך להחליט לאן אתה רוצה להגיע - בתור שכיר, זה או להשאר כמהנדס או ללכת לתחום הדאטה. מבחינת משרות שמשלבות בין השניים, כרגע לא קיימות רבות כאלו, אם בכלל, וגם אם יש, התמחות אחת בוודאי תבוא על חשבון האחרת - כלומר אם המשרה היא ממוקדת דאטה, אז היא פחות הנדסית וההפך - הם לא חיים ביחד. דבר נוסף, אתה צריך להפריד בין ענף הנדל"ן שהוא יותר ביזנסי להנדסה פרופר - אלו שני דברים שונים, כמובן שהם תורמים אחד לשני אך עיסוק בהם הוא נפרד לגמרי. אם יש לך רעיון ותקים סטארט אפ בתחום - בהצלחה!

נושאים דומים

Back
למעלה