• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטחונות לשוכר נכה.

גל מ

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
איזה ביטחונות אתם מבקשים מאנשים שאין להם משכורות?

מקבלי קצבאות למשל?

פנה אלי אדם נכה שאמר שהוא מקבל קצבה ויש לו נכסים. יש לי דרך לוודא את זה?

היי,
איזה ביטחונות אתם מבקשים מאנשים שאין להם משכורות?

מקבלי קצבאות למשל?

לא מכניס אותם לדירה, לא רואה ביטחונות עדיפים על זה

פנה אלי אדם נכה שאמר שהוא מקבל קצבה ויש לו נכסים. יש לי דרך לוודא את זה?

אם יש לו נכסים אז מה הוא צריך את הדירה שלך? נשמע קצת חשוד, במיוחד כשמדובר באדם נכה שזקוק להתאמות מיוחדות בדירה עבורו.

אם יש לו נכסים אז מה הוא צריך את הדירה שלך? נשמע קצת חשוד, במיוחד כשמדובר באדם נכה שזקוק להתאמות מיוחדות בדירה עבורו.
מקווה שתתעורר בלי רגליים

אפשר להבין אם לאדם יש נכס אבל הוא רוצה לעבור לדירה חדשה יותר/ גדולה יותר/ קרובה יותר לאנשהו

אפשר להבין אם לאדם יש נכס אבל הוא רוצה לעבור לדירה חדשה יותר/ גדולה יותר/ קרובה יותר לאנשהו

אולי.... לטעמי יש פה לא מעט סימני שאלה וזה מריח מאוד חשוד. אתה יכול להתעקש ולדרוש חלק מהדברים שהציעו לך פה, אני הייתי מוותר.
ולא כי אני כזה בן אדם רע (אתה יכול ליפול גם עם דייר בריא שעובד), אני פשוט דואג לכסף שלי, ואני בשלב בחיים שאני פחות מתעסק בפילנתרופיה.

מקבלי קצבאות למשל?
קצבאת נכה מקסימלית היא 3,321 ש"ח (מצב של 100% נכות)
יכול להיות שהוא מקבל עוד מהפנסיה/ביטוחים שונים וכדומה

בלי קשר לכך שהוא נכה הבעיה העיקרית היא שאין לו משכורת - אדם שהוא 100% בריא וחסון ואין לו משכורת זה מצב מאוד בעייתי לכל משכיר -מיילא זה היה קורה כשהוא כבר בדירה אבל פה הוא עוד לא נכנס.
לא אתה ולא הוא יודעים מתי הוא ימצא עבודה ובאיזה שכר, ובזמן הזה יכול להיות שהוא צובר חובות.
הייתי שוקל לפסול אותו רק על המשכורת, אלא אם הוא יכול להראות בצורה חד-משמעית שיש לו נכסים וכספים והם לא ממושכנים או משהו כזה - צריך פה עבודה יסודית כדי לראות מה רמת הסיכון.

הייתי חושב על זה הרבה.

בלי קשר לכך שהוא נכה הבעיה העיקרית היא שאין לו משכורת
אבל יש לו נכסים אז כדאי להקשיב לאורי ולבדוק כמה הוא מרוויח מהנכסים שלו ברמה חודשית.
להתפרנס מנכסים זה לא פחות בטוח (וגם לא יותר) מאשר מעבודה כשכיר או כבעל עסק.

ע״פ כמות הלייקים תרומתו עולה על שלך.

תרגיש חופשי לתרום גם, נראה כמה אתה יצירתי... אני חייב לציין שהבחור הציב רף מכובד.
אני אגב חושב שהתגובה שלו היא ביוב שמתאימה יותר לדף של הצל מלפורום הסולידית. והעובדה שמנהלת עשתה לזה לייק זה די מביך לטעמי...

אמא שלי החורגת היא נכה 100%.
אני מאחל לכולם שוכרת כמוה.

אני מבין שאתה מגיב פה ממקום אישי...
אני מכיר מישהו שמעשן שתי קופסאות ביום והגיע לגיל 90, זה לא אומר שזה בריא לעשן
אני מכיר מישהו שהפך למיליונר משליחת טופס לוטו, זה לא אומר שכלכלית ששליחת טפסי לוטו זו פעולה נכונה

תרגיש חופשי לתרום גם
בבקשה -

אני מכיר מישהו שמעשן שתי קופסאות ביום והגיע לגיל 90, זה לא אומר שזה בריא לעשן
אני מכיר מישהו שהפך למיליונר משליחת טופס לוטו, זה לא אומר שכלכלית ששליחת טפסי לוטו זו פעולה נכונה
נתת פה שתי טענות שיש להן מובהקות סטטיסטית חזקה והשווית אותן לטענה שלך ש
אדם נכה שאמר שהוא מקבל קצבה ויש לו נכסים.
הוא שוכר מסוכן.

אשמח לקבל ביסוס סטטיסטי לטענה שלך.

קצבת נכה 3000 ומשהו ש"ח לחודש.
שכר מינימום 5000 ומשהו ש"ח לחודש.
אני מעדיף את האדם העובד.

הוא אומר שיש לו נכסים, את זה הוא עוד צריך להוכיח.

זו לא הוכחה לטענה שלך שנכה מסוכן יותר מאדם עובד.

הוא אומר שיש לו נכסים, את זה הוא עוד צריך להוכיח.
ברור. כמו שכל שוכר צריך להוכיח את האיתנות הכלכלית שלו. מה הקשר?

זו לא הוכחה לטענה שלך שנכה מסוכן יותר מאדם עובד.

לטעמי כן.
אני חושב שיש קשר בין רמת ההכנסה של השוכר למסוכנות שלו.
ואדם עובד בממוצע מרוויח יותר מאדם נכה שאינו יכול לעבוד.

ברור. כמו שכל שוכר צריך להוכיח את האיתנות הכלכלית שלו. מה הקשר?

מניסיוני כמשכיר דירה.
אנשים מספרים סיפורים ומפזרים הבטחות כשהם באים לראות את הדירה, אם אין הוכחות, וכרגע לפותח השרשור אין, הוא צריך להתייחס לבן אדם כאילו אין לו כלום.
מה זה "יש לו נכסים", הוא אפילו לא יודע כמה ואילו.
כל הטענה שלי היתה שיש פה לא מעט נורות אזהרה. אדם נכה לא בנוי למעבר דירה כל שנה, תמוה בעיני שהוא מעדיף לגור בשכירות על דירה משלו, בייחוד כשלא פעם אתה צריך לעשות לא מעט התאמות בדירה.
תמוה בעיני שהוא טוען שיש לו "נכסים" והוא לא מפרט.
לי זה מריח חשוד, אני ממליץ לו לרדת מזה, בייחוד שלדעתי (ואין לי מקור סתם הרגשה) יהיה קשה יותר לפנות דייר סרבן נכה מדייר סרבן בריא.

אני חושב שיש קשר בין רמת ההכנסה של השוכר למסוכנות שלו.
רמת ההכנסה הפנויה.

ואדם עובד בממוצע מרוויח יותר מאדם נכה שאינו יכול לעבוד.
איזו סטטיסטיקה חזקה. כמעט כמו הדוגמאות שנתת לאורי על הלוטו והעישון.

(ואין לי מקור סתם הרגשה) יהיה קשה יותר לפנות דייר סרבן נכה מדייר סרבן בריא.
מצחיק שהדבר היחיד שסייגת וכתבת שמבוסס על תחושה הוא באמת נכון.

הוא צריך להתייחס לבן אדם כאילו אין לו כלום.
נכון. ולכן הוא יבדוק את הדייר כמו שיבדוק כמו דייר אחר.
אתה בעצם מציע לו להדיר נכים מהדירה שלו מכיוון שאתה (מנחש) שנכים בממוצע הם שוכרים מסוכנים יותר מלא נכים.

אני מעדיף את האדם העובד.
גבר מרוויח בממוצע יותר מאישה. אתה תמיד תעדיף את הגבר?

רמת ההכנסה הפנויה.

מסכים, מקבל את התיקון

איזו סטטיסטיקה חזקה. כמעט כמו הדוגמאות שנתת לאורי על הלוטו והעישון.
אתה טוען שזה לא נכון?
אורי לא אובייקטיבי, זה שהאמא החורגת שלו היא שוכרת נהדרת זו לא הוכחה שאדם שחי על קצבאות הוא שוכר יותר טוב מאדם עובד.

נכון. ולכן הוא יבדוק את הדייר כמו שיבדוק כמו דייר אחר.
אתה בעצם מציע לו להדיר נכים מהדירה שלו מכיוון שאתה (מנחש) שנכים בממוצע הם שוכרים מסוכנים יותר מלא נכים.

למה אתה טוען שאני מנחש? אתה טוען שההכנסה הפנויה של גבר נכה רווק היא גבוהה יותר מההכנסה הפנויה של גבר בריא עובד?
אני מציע לו להכניס אנשים ללא עבר פלילי, עם ההכנסה הפנויה הכי גבוהה שהוא יכול להשיג.
אני פשוט טוען שסביר להניח שזה לא יהיה אדם נכה כי קצבת הנכה היא נמוכה משמעותית.

גבר מרוויח בממוצע יותר מאישה. אתה תמיד תעדיף את הגבר?
לא, יש לי עוד שיקולים...
אני מעדיף אישה רווקה על חד הורית עם כמה ילדים. אני מעדיף רווקים על זוגות כי יש פחות בלאי. אני מעדיף נשים על גברים כי אני יודע שבמקרה של דייר סרבן זה יכול להתפתח גם לאלימות ואני די פחדן, לא רוצה את האיום הפיזי(אני מכניס גברים אם הם נראים לי חנונים מספיק). אם יש לבחור תמונה עם כובע וחולצה של BOSS ואיזה שרשר עבה סביב הצוואר אני מוותר בנימוס עוד לפני שהוא בא.
אני מדיר קבוצות ומגזרים שלמים מהדירה שלי, אני מודה. זה נטו משיקול כלכלי, אין לי את הלוקסוס להפוך לפילנתרופ כרגע בחיי. אני חושב שיש קבוצות באוכלוסיה שהן נוטות יותר לפורענות.
קל להעביר ביקורת ולזלזל, אני לא מאחל לך להיות בסרט של דייר סרבן, אני הייתי בסרט הזה ואני בוחר אנשים בפינצטה.
המיקום של הדירה והביקוש מאפשרים לי את זה, אם הדירה היתה בפריפריה אני מניח שהייתי צריך להתגמש יותר.

נערך לאחרונה ב:
אני מעדיף את האדם העובד.
אדם עובד יכול לאבד את העבודה שלו. קצבה זה מובטח לכל החיים (טוב, גם את זה אפשר לאבד, אבל הרבה יותר נדיר).

ולעניין השרשור:
איך מוודאים? קצבה מוודאים בעזרת מסמכים מב"ל. נכסים לפי העניין (נסח טאבו, תדפיסי חשבון וכד').
אפשרות נוספת זה ערבות של קרובי משפחה (שלהם יש גב עמוק במשכורת \ נכסים).

הייתי מציע לפות"ש לחזור לכאן אחרי שיש לו יותר פרטים מהם הנכסים ורמת הוודאות לקיומם...
בעיקרון מסכים עם הנקודה של @bengi - נכה 100% שיש לו נכסים יעדיף הרבה פעמים לגור בדירה משלו בגלל כל הסיפור של ההתאמות. אם זה לא המצב צריך להבין גם את זה.

@אורי ג. - אמך החורגת שוכרת דירה? היא ביצעה התאמות בדירה שהיא גרה בה? איך זה עובד?

אדם עובד יכול לאבד את העבודה שלו. קצבה זה מובטח לכל החיים (טוב, גם את זה אפשר לאבד, אבל הרבה יותר נדיר).

נתתי דוגמא של שכר מינימום, גם אם יפטרו אותו הוא תמיד ימצא משהו אחר.

נושאים דומים

Back
למעלה