• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינטיליגנט כושל

יש פה אנשים שהחוויה הסטודנטיאלית שלהם במקצועות STEM לא הייתה ורדים ושושנים, בטח בסמסטר א'? אשמח לשמוע על החוויה שלכם ואם ואיך הצלחתם להתמיד בכל מקרה ולשפר בסמסטרים ב'-ג'.

הממוצע שלי כרגע במדמ"ח באוניברסיטה גדולה הוא לא מספיק טוב. עברתי בקצת את אינפי, נכשלתי באלגברה (קורס חוזר), ציון טוב בדיסקרטית ועובר בינארי (בקושי) במבוא למדעי המחשב (אם היה ציון הוא היה כמעט טוב כי יש משקל גבוה לתרגילים).

רקע: בתיכון לא השקעתי בכלל וקיבלתי 100 ב5 יח"ל אנגלית ו-5 מדעי המחשב ו-95 ב-5 מתמטיקה ו-5 פיזיקה. שאר הציונים גם גבוהים.
קיבלתי 740 בפסיכומטרי עוד בתיכון עם כמות לימוד מאוד מינימלית. אני יודע שזה לא מבחן שבוחן הרבה מעבר לזריזות, ועדיין טוענים שיש התאמה כלשהי לאקדמיה. שירתתי ביחידה טכנולוגית (בתפקיד לא טכנולוגי, אבל תפקיד "נחשב").

אני לא מתקשה בחומר עצמו. כלומר, כן, החומר הוא קשה משמעותית מ-5 יחידות מתמטיקה אבל עדיין כשאני נכנס לזה אני בהחלט מבין מי נגד מי. הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא מצליח לשבת, ללמוד, להתמיד ולתרגל. אולי אני כל כך מפחד מלהכשל למרות שלמדתי, שניסיתי ליצור לעצמי תירוץ "אוקיי לא למדת הרבה ברור שלא הצלחת". בסמסטר א' חצי סמסטר לא למדתי בכלל, ניסיתי להשלים חצאי קורסים בשבוע לפני המבחנים וכמו שאפשר לראות למעלה זה לא הצליח כ"כ. אני כן אוהב מתמטיקה ולתכנת, אבל משהו בעובדה שמדובר בתואר שאני "צריך" לעשות ועם ממוצע גבוה (בשביל משרת סטודנט בחברת FAANG) ולא בהכרח "רוצה" לעשות עוצרת אותי. העובדה שאני לא רואה איך נגזרת של פונקציה הפיכה תתרום לי בפיתוח בעוד 5 שנים (ואני מניח שבהחלט יש מקומות שזה יתרום) לא עוזרת.

איך אני גורם לעצמי ללמוד?

נערך לאחרונה ב:
אף פעם לא מאוחר ללכת לאבחון.
די שכיח אצל אנשים מאד מוכשרים שלקויות למידה ו adhd מתגלים בגיל מאוחר.
חשבתי על זה. הלכתי לנוירולוג שטוען שהוא לא חושב שזה מתגלה בגיל מאוחר ואני כנראה לא מתעניין במה שאני לומד, עדיין אמר שאפשר ללכת לאבחון.
בעיקרון אין לי שום בעיה לשבת ולהתרכז שעות בלמידה (קריאה, צפייה בסרטונים וכו') על משהו שמעניין אותי (פיננסים, ספורט, תזונה). כמובן שזה לא שקול ללשבת ולפתור מבחני עבר באלגברה ליניארית, אבל בסוף אני כן יודע להתרכז. גם בצבא, במשימות שחשובות לי, יכלתי להתרכז ל8-10 שעות רצוף (בלי הגזמה), וזה היה בסה"כ לפני 4 שנים...

חשבתי על זה. הלכתי לנוירולוג שטוען שהוא לא חושב שזה מתגלה בגיל מאוחר ואני כנראה לא מתעניין במה שאני לומד, עדיין אמר שאפשר ללכת לאבחון.
בעיקרון אין לי שום בעיה לשבת ולהתרכז שעות בלמידה (קריאה, צפייה בסרטונים וכו') על משהו שמעניין אותי (פיננסים, ספורט, תזונה). כמובן שזה לא שקול ללשבת ולפתור מבחני עבר באלגברה ליניארית, אבל בסוף אני כן יודע להתרכז. גם בצבא, במשימות שחשובות לי, יכלתי להתרכז ל8-10 שעות רצוף (בלי הגזמה), וזה היה בסה"כ לפני 4 שנים...
אני לא נוירולוג, אבל מהכרות שלי, הפרעת קשב בהחלט יכולה להתגלות בגיל מאוחר (לעיתים לא מתגלה אף פעם) ולא סותרת יכולת ריכוז ממושכת בנושא נקודתי מעניין.
אני ממליץ לך לקרוא על הפרעת קשב אצל מבוגרים, זה הרבה מעבר ליכולת ללמוד כמה שעות ברצף.

לפעמים הבעיה בעודף ריכוז, הישארות על פרטים לא נחוצים במקום ללמוד.
יש לי חברה טובה שאובחנה לראשונה אחרי גיל 35. חותמת על טיפול תרופתי מאז ומרוצה

אני לא מצליח לשבת, ללמוד, להתמיד ולתרגל
מציע לחפש פרטנר ללימודים. החברותא יכולה לעזור עם בעיות מוטיבציה.

אני לא רואה איך נגזרת של פונקציה הפיכה תתרום לי
האמת היא שזו בעיה שאני קצת מזהה אצלי מאז שהתחלתי להתעניין בפיננסים. מרגע שהתחלתי למדוד הצלחה במספר יחידות ה-VT בחשבון שלי, אני מתקשה להשקיע בדברים שהם סתם מעניינים או עשויים להביא לי יוקרה. זה לא דבר טוב - לאורך זמן גישה חמדנית לחיים (לעשות בכל נקודת זמן מה שיביא הכי הרבה כסף בטווח הקצר) היא לא אופטימלית, אפילו לא מבחינה כלכלית. לך זה נכון שבעתיים, בתור מישהו בתואר ראשון במדעי המחשב. לא יודע בדיוק מה הפתרון.

אתה יכול לנסות לחשוב על זה ככה: בעתיד תתקל בהרבה אנשים חכמים עם כסף, והם זוכרים איך לגזור פונקציות סתומות, ויעשו את זה על הלוח מדי פעם. אתה רוצה להיות מסוגל לנהל שיחה ברמה שלהם.

הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא מצליח לשבת, ללמוד, להתמיד ולתרגל.
סיפור חיי, לא רק באוניברסיטה.
אני לקראת סיום התואר, הייתי פשוט מגיע לשיעורים\זום - חלק מסכם, חלק זוכר, מה שלא זוכר לוקח מסיכומים של חברים.
לא הצלחתי ועדיין לא מצליח לשבת בבית וללמוד ולתרגל - מטלות אני מסיים בשניים, ללמוד למבחן - גם אם יהיה לי חודש אני אלמד לא יותר מ6 שעות בסך הכל.
אם זה קורס מאוד מעניין אז מצליח ללמוד קצת יותר, אם זה קורס מאוד משעמם אז הרבה פחות.

באיזה משהו מקום מה שקצת עזר לי זה לוז שבועי-יומי, להגיד לך שזה פתר את הבעיה ? ממש לא.
אני פשוט קיבלתי את רוע הגזירה והבנתי שלא אהיה סטונדט בFANG - ממוצע קצת גבוה מ80.
את הזמן שאני לא משקיע בלמידה למבחנים אני משתדל להשקיע בדברים פרודקטיביים כמו להרחיב על החומר שמעניין אותי או בתחביבים שלי.

אפשר להגיד שאני מוותר לעצמי,

מניסיוני, הנוירולוג ממש לא צודק. אובחנתי בגיל מבוגר והאבחון סייע לי מכל הבחינות. עצם זה שאתה יודע עם מה אתה מתמודד (ויש דרכי התמודדות מיוחדות ל-ADHD) לדעתי יעזור לך. מה שאתה מתאר נקרא Hyperfocus, והוא אחד המאפיינים של ADHD.

עריכה: סרטון "בוחן ADHD" למבוגרים. כמובן שזה לא תחליף לאבחון רשמי.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Osterreicher טיפול בתיק כושל שאינו שלך שוק ההון 13
ס מכירת תיק כושל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה