• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אומנויות לחימה

לעניין המורה, אין לי שום כוונה ללכת להלחם עם מישהו, אני פשוט מחפש דרך להיות בכושר בצורה כיפית. השאלה אם גם אז אני זקוק למורה צמוד?
או די לי בהדרכה שאינה אישית?
לא יודעת לגבי אומנויות לחימה. אבל לשפר את הכושר בצורה כיפית ע"י ספר - לדעתי אפשר.
אני מבוגרת מספיק כדי לומר שלפני המצאת היוטיוב הייתי עושה בבית תרגילי התעמלות ויוגה בעזרת ספרים, שהיו בהם איורים :)

מנצל את השרשור במקום לפתוח אחד חדש, מעוניין ללמוד קרב מגע כבר תקופה כי אני די מתחרט שלא יצא לי לעסוק באומנות לחימה להגנה עצמית בילדות(גם כי לא רציתי במיוחד וגם כי רוב הגדול של חבריי היו בעלי נסיון די עשיר בתחום והרגשתי שבמידת הצורך הם יהיו לצידי בכל מקרה), הבנתי שקרב מגע זה הכי "value for money" לאנשים שנטו מעניין אותם הגנה עצמית פרקטית לחיי היום יום, את הפילוסופיה אני משאיר לבודהיזם ולפילוסופיה היוונית.

האם יש סיכוי ללמוד את האומנות לבד בבית באמצעות סרטוני יוטיוב/קורסים מוקלטים בתשלום? או שיש תועלת רבה ועדיף ללכת למכון מקצועי?
יש לי עבר באימוני כושר של פיתוח גוף, הרמות אולימפיות וקצת רכיבה על אופניים שזה בעיקר מה שאני עושה היום, אך כלום באומנויות לחימה ואני יודע שטכניקה זה אלוהים וללא בסיס טוב זה בעיה.
אה, ואני לא רואה כמעט כלום ללא המשקפיים ועדשות מגע לא מתאימות לי, הקורדינצית עין יד שלי בערך לא קיימת והשיווי משקל שלי לוקה מאוד בחסר אם כל זה רלוונטי לצורך שלי במורה/ללא מורה

נערך לאחרונה ב:
@ImCarryGG
זה מהדברים הבודדים שאני לא מסוגל אפילו לדמיין איך אפשר ללמוד בלי אדם חי מולך. אולי אם יש לך יכולת למישה מאד גבוהה ושותף ברמה דומה אפשר ביחד לעשות תרגילים בהדרכת מישהו חיצוני. ממש לא ממליץ וזה נראה לי פתרון של מוצא אחרון.
לדעתי גם בניגוד לתרגילי כושר רגילים יש ערך ללימוד בקבוצה ולהתמודדות עם רמות שונות. הייתי עושה אולי אנלוגיה ללימוד שפה ותקשורת. צריך ללמוד סוגים שונים של אינטרקציות עם אנשים שונים

אנצל את השרשור, בשביל לקבל פרספקטיבה קצת שונה מה-OP.

אני מאמין גדול שהדרך הכי טובה להתכונן למצב אמת היא לתרגל אותו באופן ריאליסטי עד כמה שאפשר. כלומר אם אתה רוצה להתכונן למצב שתוקפים אותך אתה חייב לתרגל את המצב הזה. הדבר האחרון שאני רוצה זה לשחק בכאילו ולקבל תחושה מזוייפת של בטחון. בסוף הדרך היחידה לא להיות מופתע מאגרוף לפנים היא פשוט לחטוף אותו :) כלומר התרגול חייב להיות full contact.

מה לא
  • קראטה שוטוקאן - התאמנתי מעל שנה, התרכזנו בעיקר בתרגול קטות והיה קרוב לאפס full contact. הרגשתי שאנחנו עובדים על הרבה דברים(פילוסופיה, משמעת, כושר) אבל לא הרגשתי שום שיפור בבטחון העצמי שלי או ביכולת להסתדר בסיטואציה אמיתית.
  • האבקות - התאמנתי קרוב ל-6 שנים, מאוד נהנתי(זה גם למה לא הפסקתי גם כאשר הבנתי שזה לא בדיוק מה שאני מחפש), ספורט מאוד פיזי, הרבה מאוד full contact אבל המטרה היא לא להגן על עצמך או לנטרל את היריב אלא לרתק את היריב לקרקע(אין שימוש באגרופים, בעיטות או חניקות). זה ספורט שהרגיש לי הרבה יותר "בכיוון הנכון" אבל עדיין לא זה.
מה נראה לי שכן
  • אגרוף - ספורט מאוד פיזי, המטרה היא לנטרל את התוקף כך שישאר למטה, יש הרבה מאוד full contact. עם עקומת לימוד קצרה יחסית.
אז איזו אומנות לחימה מכינה בצורה מיטבית למצב שבו אתה מותקף ברחוב?
* בפרק זמן סביר

אז איזו אומנות לחימה מכינה בצורה מיטבית למצב שבו אתה מותקף ברחוב?
* בפרק זמן סביר
לרחוב עדיף ג'יוג'יטסו ברזילאי, הסיבה היא שהלחימה הזאת נלמדת על הקרקע שלשם מגיעים רוב קרבות הרחוב, מיועד למי שיכול להכיל הרבה מגע גופני, כאבי מרפקים וצלעות. האימונים מתישים

קראטה שוטוקאן - התאמנתי מעל שנה, התרכזנו בעיקר בתרגול קטות והיה קרוב לאפס full contact. הרגשתי שאנחנו עובדים על הרבה דברים(פילוסופיה, משמעת, כושר) אבל לא הרגשתי שום שיפור בבטחון העצמי שלי או ביכולת להסתדר בסיטואציה אמיתית.
התאמנתי בתור ילד... כיתה א וחושב ששוב בכיתה ו', אולי שנה וחצי בכולל.
גדלתי בחולון.
הרגשתי מספיק בטוח להסתובב ב-ג'סי כהן. גם בתור חנון מחשבים.
שנה שעברה הספקתי שנה אייקידו לפני הפסקת האימונים...

Back
למעלה