• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אומנויות לחימה

עם הילד כרגע, התחלנו אייקידו.
יש כמה דוגואים שמעבירים בחינם.

חשבתי לנסות את תחום האומנויות לחימה בגלל שאני צריכה פעילות גופנית לטווח ארוך שיהיה בה כיף, אתגר ויעילות (כך שהפעילות הגופנית היא בעצם השלכה של הפעילות המהנה ולא המטרה עצמה כמו בחדר כושר)

לא באתי לתרום יותר מידי, סתם העיקה לי נקודת המבט שבחדר כושר באים רק בשביל "המטרה", לא בא להגיד שזה בשביל כולם אבל בהחלט יש דברים מאתגרים שאני אישית נהנה מהם, ומאמין שלרוב האנשים שרוצים להיות אתלטיים/בכושר יש מה למצוא בחדר כושר גם מבחינת פונקציונליות וגם בשביל הנפש.
ללכת לחדר כושר רק כדי להשיג מטרה ואז לשמר אותה באמת נשמע כמו גיהינום ומטלה מעיקה שאף פעם לא רוצים לבצע, בשבילי אחד הדברים שהכי קשה לי בתקופה הזאת של הבידוד זה שחדרי הכושר סגורים ואין לי דרך להתאמן עם מוטות אולימפיים.

עריכה: לא שמתי לב שהפוסט המקורי הוא מ2018, השעה 02:00 בלילה ואני מרגיש מתוסכל..

@Clove
מן הסתם, דברתי על עצמי, אבל אם אתה ניהנה מהחדר כושר, אז כנראה שזה הספורט האולטימטיבי עבורך:)
בעיניי הספורט האידאלי אלה שחייה ויוגה שהם גם קשים ברמות (בתרתי משמע) אבל גם עדינים מהבחינה שאי אפשר 'לקרוע' את עצמך = לשחוק את הגוף לטווח ארוך, כי משתמשים בגבולות הטבעיים של הגוף בלבד.
וגם זה שאפשר לעשות את זה בבית, בחינם, ובלי הדרכה מיוחדת.

נערך לאחרונה ב:
איזה מומלץ?
אני התאמנתי בעבר באיאידו (אמנות שליפת החרב). התחלתי מאייקידו (שם יש שלושה נשקים - סכין, חרב ומקל - וביפנית טנדו, קטאנה ובוקן. עד היום יש לי את שלושתם בארון והמון פנטזיות על זה שיום אחד אוכל לחזור לזה) ובהמשך הוספתי איאידו - זה שונה מדברים אחרים שהוזכרו פה כמו קנדו, זה מאוד לא אלים, מאוד אמנותי. דורש הרבה ריכוז ובונה יכולות פיזיות מאוד גבוהות מאוד מהר - באימון הראשון אתה תבין כמה הכתפיים שלך חלשות, אחרי חודשיים אתה כבר תרגיש בן אדם אחר. מתגעגע לזה מאוד.
זה פחות מתאים להוצאת אגרסיות וכו' - אם המטרה היא לדפוק מכות באנשים אז קנדו זו הכתובת.

השמח ללמוד איך אפשר לשחות בבית בלי להשקיע בבריכה פרטית?
את שוחה באמבטיה או בבריכה מתנפחת :) ?
+1. אני והגב שלי מחכים בקוצר רוח שהבריכות ייפתחו מחדש

השמח ללמוד איך אפשר לשחות בבית בלי להשקיע בבריכה פרטית?
את שוחה באמבטיה או בבריכה מתנפחת :) ?
האמת היא שלא ציינתי ספציפית לאיזה מהם התכוונתי, כי אני נותנת מספיק קרדיט שלאדם עם iq ממוצע זה יהיה ברור.
סליחה שזה בלבל אותך.

איזה מומלץ?
אני מתעסק עם חרבות דו ידניות בסגנון ספרדי, וברפייר איטלקי.
בשנים האחרונות החרב הארוכה פורחת בעולם וגם קצת בארץ. היא אפילו הגיעה למשחקים האולימפיים הארופאיים. אולי כדאי להתחיל ממנה.
אני מציע לא להתחיל מסייף אולימפי.

קרוספיט = מתכון לפציעות.

זה מתכון לפציעות בעיקר בגלל שאין בסוגי האימון שעושים בקרוספיט שום הדרגתיות.
בשונה מחדר כושר שאתה יודע שאם באימון X עשית לחיצת חזה לדוגמא עם 60 ק"ג, באימון הבא אתה תעשה 62 ק"ג וככה תוכל גם לעלות הדרגתי במשקל עבודה וגם למדוד את ההתקדמות שלך. בקרוספיט אתה כל אימון עושה משהו אחר ככה שאין ממש יכולת למדוד אם התקדמת במשהו כי באימון 1 אתה תעשה "טיפוס" על חבל ובאימון הבא אחריו תנסה להתקדם לאורך מסלול עם צמיגים ובאימון אחרי זה עליות מתח.

+1. אני והגב שלי מחכים בקוצר רוח שהבריכות ייפתחו מחדש
אני - שהים 'ייפתח'. אינשאללה בקרוב.

מסקרן איך עברת מזה לזה. אם בא לך לשתף. (אולי זה חוויות חדשות שעברת? מורה אחר/ת? סגנון יוגה אחר?):
מזה:
*ניסיתי יוגה וזה שעמום טוטאלי
לזה:
בעיניי הספורט האידאלי אלה שחייה ויוגה

עם או בלי חיתוך?
לרוב יש תנועת חיתוך אחת, והרבה פעמים היא כחלק מתנועת השליפה. החיתוך הוא לא העיקר, לפחות איך שלימדו אותי. זה מאוד שונה מסיוף למשם ששם כל הדגש הוא על התנועות האלה - באיאידו עושים תנועה אחת או שתיים בכל תרגיל.

שוב, ייתכן והידע שלי מוגבל לשיטה שלימדו אותי.

לרוב יש תנועת חיתוך אחת, והרבה פעמים היא כחלק מתנועת השליפה. החיתוך הוא לא העיקר, לפחות איך שלימדו אותי.
התכוונתי לשאול אם התאמנת בחיתוך בפועל (של מטרה עם חרב חדה).
אני מבין שהתשובה שלילית.

מסיוף למשם ששם כל הדגש הוא על התנועות האלה
גם תרגילי חיתוך כוללים תנועה אחת או שתיים, וגם במסורות האירופאיות יש חוקים של חיתוך בתנועה אחת עם השליפה (ושימוש נבון בנדן).
וככל שישמע מוזר, גם תרגילי חיתוך הם אינם אלימים, ו
מאוד אמנותי. דורש הרבה ריכוז ובונה יכולות פיזיות מאוד גבוהות מאוד מהר - באימון הראשון אתה תבין כמה הכתפיים שלך חלשות, אחרי חודשיים אתה כבר תרגיש בן אדם אחר.

התכוונתי לשאול אם התאמנת בחיתוך בפועל (של מטרה עם חרב חדה).
אני מבין שהתשובה שלילית.
אה, שלילי חזק. רוב הזמן מתאמנים עם בוקן (חרב מעץ), כשכן מתאמנים עם קטאנה אז היא לא חדה ושומרים מרחק גדול אחד מהשני

@Judith
חדת אבחנה:)

ההבדל הוא שאני שומעת מוזיקה תוך כדי וזה שינה הכל.

שאלה של בור וטירון (זהו, אין צורך לרדת עלי עשיתי את זה לבד...)
בדברים האלו של אומנויות לחימה וכושר, יש מצב ללימוד עצמי?
לא על ידי סרטונים ביו טיוב, אלא באמצעות ספר/דיסק הדרכה.
מישהו מכיר מישהו שמע??
יש ביוטיוב המון ערוצים בנושא.
צריך להפריד בין אומנות לחימה לכושר מהבחינה של הקלות ללמוד.
לשני הנושאים יש לך המון ערוצים ביוטיוב רק שאומנות לחימה מאוד קשה לתרגל ללא פרטנר בעוד ספורט אתה לא צריך אף אחד.

ההבדל הוא שאני שומעת מוזיקה תוך כדי וזה שינה הכל.
מממ! זה מעניין!
איך אני שמחה שמצאת לך את השילוב המתאים לך!
אין לך מושג כמה זה עושה לי טוב בלב - שמישהו 'יוצא קצת מהקווים' בשביל לייצר את השילוב שנותן לו מענה.

המורה שלי ליוגה כל הזמן אומרת: להקשיב לגוף, ולא להנחיות.
לי זה מאתגר להקשיב לגוף. ברגע שאני שומעת הנחיה, כמו האסקי סיבירי שקשור למזחלת - אני מזנקת ליישם אותה, בלי קשר לשרשרת הכובלת!
(ואז נתפס לי הגב. ואני מחכה לשחות בים...)
ובינתיים חוזרת לעשות רק תנוחות שלא אאמץ בהן את הגב.

שאלה של בור וטירון (זהו, אין צורך לרדת עלי עשיתי את זה לבד...)
:)
בדברים האלו של אומנויות לחימה וכושר, יש מצב ללימוד עצמי?
כמו ש @yossik ציין למעלה - הרבה מאומנויות הלחימה יש להן צד של פילוסופיה ודרך חיים, וזה בהחלט אפשר להכיר דרך ספרים. ולהעשיר את הידע והיכולות הנפשיות.
אבל לא חושבת שיש דרך בלי לתרגל על המזרן. ויותר מזה - לא חושבת שיש דרך בלי הכוונה של מורה. שמדריך את ה'אגרסיביים' מידי ל'אסוף' את עצמם, ולתקוף ממקום בשליטה ולא אימפולסיבי. ומדריך את ה'חלשים' מידי למקד את עצמם וליצור עוצמה פנימית, ומתוכה לתקוף ולהדוף/להטיל.
(האדם מתוך עצמו, ללא מורה, לא מודע איזה אנשים/ איומים מוציאים ממנו את ה'אגרסיבי' ואיזה מוציאים ממנו את ה'חלש'. זה בד"כ המורה משקף)
אין לי הרבה ניסיון. זה מה שזכור לי משנתיים של קונג פו (Shaolin)

בהקשר של ספר, קופץ לי עכשיו לאסוציאציה גם הספר המפורסם על שחייה: TI. שאנשים מוכשרים כמו Tim ferriss ממליצים עליו . אבל גם זה ביחד עם הדרכה פרונטלית. (ומספר גם על אחד מפורסם שקנה את הספר בגיל 94 נראה לי, ולמד ממנו. ובגיל 95 דפק בדלת הבית של המחבר, וביקש שידייק איתו את הטכניקה. ובגיל 96 גם שיפר את הזמנים של עצמו! :>)

Back
למעלה