• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך

danl

משתמש רגיל
דירוג
52
שלום לכולם,
לאחר קריאה רבה בפורום, וכמו כן קריאה של 'המשקיע הנבון', פתחתי סוף סוף תיק השקעות ראשון.
בן 22 , אופק השקעה ארוך.
סכום השקעה: 76k
מניות- 75 אחוז מהתיק. מתוכם:
55 אחוז בspx של בלאקרוק.
30 אחוז בקרן של בלאקרוק על אירופה.
15 אחוז בקרן של בלאקרוק על שווקים מתעוררים.
אגח- 25 אחוז מהתיק. מרכיבים:
קרן על כלל האגח הממשלתי 5116181.
אשמח לתגובות.

לגבי המרכיב האגחי:
לפי מה שאני רואה המחמ גם של הצמוד וגם של השקלי יחסית גבוה, אתה לא חושש מזה שאנחנו נמצאים בריבית אפסית? ישנן קרנות של אגח ממשלתי כללי עם מחמ ממוצע נמוך יותר. או לחלופין ללכת על מחמ 2-5 חצי שקלי חצי צמוד?

שמע קראתי הרבה בפורום סביב הנושא הזה והתלבטתי בין החלוקה של 50-50 על 2-5 שנים לבין מה שעשיתי. בסופו של דבר מרגיש לי שההליכה עם המחם הקצר בלבד יש בה מן הניסיון לתזמון שוק, ועוד בהתחשב בכך שכבר לא מעט שנים 'מחכים' שהריבית תעלה וזה לא קורה. בפועל, מדובר באיבוד של תשואה פוטנציאלית והאגח הקצר מניב מעט מאוד, מה גם שהוא לא נותן מענה הולם לירידות מניות. לכן, וגם בעקבות הפשטות שבקרן אחת, נראה היה לי שזה הצעד ה'נכון' יותר (עם כל הניסיון להמנע מספקולציות).
אשמח לשמוע מה אתה , ובכלל שאר המומחים פה חושבים על מה שכתבתי.

מאוד דומה לתיק שלי
אני חילקתי 60/25/15 בין הקרנות של בלאקרוק
בין מניות לאג"ח 70/30 במקום 75/25
קרן אג"ח קצת שונה, לדעתי עדיפה על קרן אג"ח כללי (הוספתי שם פירוט למה)

שמע קראתי הרבה בפורום סביב הנושא הזה והתלבטתי בין החלוקה של 50-50 על 2-5 שנים לבין מה שעשיתי. בסופו של דבר מרגיש לי שההליכה עם המחם הקצר בלבד יש בה מן הניסיון לתזמון שוק, ועוד בהתחשב בכך שכבר לא מעט שנים 'מחכים' שהריבית תעלה וזה לא קורה. בפועל, מדובר באיבוד של תשואה פוטנציאלית והאגח הקצר מניב מעט מאוד, מה גם שהוא לא נותן מענה הולם לירידות מניות. לכן, וגם בעקבות הפשטות שבקרן אחת, נראה היה לי שזה הצעד ה'נכון' יותר (עם כל הניסיון להמנע מספקולציות).
אשמח לשמוע מה אתה , ובכלל שאר המומחים פה חושבים על מה שכתבתי.

מסכים, אתה צעיר עם נקודת פתיחה טובה ויש לך אופק השקעה ארוך. אני באופן אישי לא רואה סיבה להחזיק אחוז שמן של אג"חים בגיל כל כך צעיר.
דעתי - החזק בעיקר מניות, בטווח הארוך ובהנחה שתצליח להתעלם מהתנודתיות האופיינית לשוק ההון ולשמור על הכסף בפנים גם ברגעים קשים - זה ישתלם לך הרבה יותר.

ג"נ: מחזיק בתיק עם חלוקה של 90/10 לטובת מניות.
לא ממליץ, לא מייעץ.

בהצלחה!

מאוד דומה לתיק שלי
אני חילקתי 60/25/15 בין הקרנות של בלאקרוק
בין מניות לאג"ח 70/30 במקום 75/25
קרן אג"ח קצת שונה, לדעתי עדיפה על קרן אג"ח כללי (הוספתי שם פירוט למה)
הסיבה שאני מעדיף את זו שלי היא ששווי הנכסים בה גדול פי 2, מה שנותן לי יותר ביטחון בעניין דמי הניהול והסיכוי שהקרן תסגר בעתיד.
בנוסף, אני דווקא מרגיש שליטה גדולה יותר במה שמדד הזה עושה מכיוון שהוא בהגדרה קונה את כלל האגח הממשלתי, לעומת הקרן שאתה קנית שיוצרת רכישה מלאכותית שצריכה לאזן את ה 25-25-25-25 בצורה מדויקת .
אבל בהחלט לא רואה פה תשובה ודאית וזה דיון חשוב.

מסכים, אתה צעיר עם נקודת פתיחה טובה ויש לך אופק השקעה ארוך. אני באופן אישי לא רואה סיבה להחזיק אחוז שמן של אג"חים בגיל כל כך צעיר.
דעתי - החזק בעיקר מניות, בטווח הארוך ובהנחה שתצליח להתעלם מהתנודתיות האופיינית לשוק ההון ולשמור על הכסף בפנים גם ברגעים קשים - זה ישתלם לך הרבה יותר.

ג"נ: מחזיק בתיק עם חלוקה של 90/10 לטובת מניות.
לא ממליץ, לא מייעץ.

בהצלחה!
בהתחלה הנטייה שלי הייתה ל100 או 90 אחוז מניות, גם בגלל גילי הצעיר וגם בגלל שאנחנו בתוך משבר וזו נקודת פתיחה עדיפה למניות.
עם זאת, הקריאה במשקיע הנבון דחפה אותי יותר ויותר לעקרון הברזל של גראהם שתמיד שומר על מינימום של 25 אחוז אגח. זה מתבסס על-
1. רצון לפזר את ההשקעה ולא לשים את כל הביצים בסל אחד, מכיוון שעשויות להיות תקופות ארוכות בהן אגח יניב תשואה גבוהה בהרבה ממניות, על אף שתמיד ניתן לחשוב שכיום אנחנו בתקופה שהאגח לא שווה.
2. לא ניתן לקבוע בוודאות את הצרכים הכלכליים העתידיים שלי, וייתכן שפתאום אשנה את התכנית וארצה חלק מהכסף לטובת מטרה כזו או אחרת (על אף שזו ממש לא התכנית שלי כרגע). צריך להיות מוכן לזה, ולכן יש חשיבות לאיזון התיק עם אגח שיקטין תנודתיות. בנוסף, כמו שכתבה הסולידית מספר פעמים על "למה לא 100 אחוז מניות" , המטרה היא לא רק מקסום תשואה אלא גם שמירה על תיק יציב שניתן להשתמש בו במידת הצורך, כך שאוכל להגשים את היעדים הכלכליים שלי בזמנם ולא להיות כבול תקופה ארוכה מדי לכך ששוק המניות הרצפה מאיזשהי סיבה.
על כן, אני רואה בכלל האצבע של אחוז האגח לפי הגיל כלל מצוין שמסייע לי לשמור על יציבות בתיק, למרות שהוא נועד כאמור לטווח ארוך מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
S תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 6
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
R תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי שוק ההון 41
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
JTAC תיק השקעות ראשון שוק ההון 8
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72