• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי

riuo

משתמש רשום
דירוג
0
שלום וברכה,
כפי שכתוב בכותרת אני מעניין לפתוח תיק השקעות (פסיבי) ראשון ואני אזרח אמריקאי.
קראתי מגוון פוסטים פה בפורים בנושא (המאוד מבלבל) ואיך שאני מבין יש 2 אפשריות ראליות עבורי:
1) דרך ברוקור אמריקאי לקנות ETF ואז לעשות דיווח לרשות בישראל
2) להעניק לאישתי הישראלית מתנה מתחת לתקרת המס ושהיא תשקיע.
יש לי מספר שאלות לגבי כל אחת מהאפשרוית
אופציה 1:
כרקע אשמח לכמה שיותר מידע (לינקים/פוסטים/טיפים) בנושא אבל נניח ועשיתי כך איך אני מדווח לצד הישראלי? מה העלות של זה דבר כזה?
אופציה 2:
מה המשמעות החוקית של דבר כזה אם לא עלינו יש גרושים וכו' האם הכסף נשאר רק אצלה? האם יש אופציה למעיין הסכם קדם ממון בנושא? ואם כן יש המלצות לעורך דין?
תודה!

אתה יכול לקנות ETF אמריקאי דרך ברוקר ישראלי. זה מה שאני עושה.

2. מבחינת החוק הישראלי אין משמעות מי רשום על החשבון, בכל מקרה כל הרכוש שלכם משותף (מלבד רכוש שהיה של אחד מבני הזוג מלפני הנישואין והמשיך להחזיק אותו באופן נפרד לגמרי מבן הזוג השני).

כך איך אני מדווח לצד הישראלי? מה העלות של זה דבר כזה?
אתה שוכר רו"ח והוא עושה לך זאת, סדר גודל של 1000-1500 ש"ח בשנה, כל שנה.
אתה יכול לקנות ETF אמריקאי דרך ברוקר ישראלי. זה מה שאני עושה.
אתה לא אזרח אמריקאי ויש לזה השלכות רעות על אזרחים כן אמריקאיים. זה לא מומלץ.

אתה שוכר רו"ח והוא עושה לך זאת, סדר גודל של 1000-1500 ש"ח בשנה, כל שנה.

ה חתיכת קנס! איך זה יוצא משתלם אם אתה משקיע בסכומים סבירים? (אני רוצה להתחיל באזור ה20K ולהשקיע חודשית)

ברוקרים בארץ (מיטב לפחות) התחילו לנכות מס במקור על דיבידנדים אמריקאיים (גם אם אתה חתום על W9!) אבל להעביר את הכסף למ"ה ולא לIRS.
זה יכול ליצור מצב בו אתה חייב כסף דווקא לIRS כי זכות המיסוי הראשונה היא שלהם ואז תאלץ להגיש דו"ח למ"ה הישראלי ולבקש החזר על המס ששילמת שם.
ה חתיכת קנס! איך זה יוצא משתלם אם אתה משקיע בסכומים סבירים? (אני רוצה להתחיל באזור ה20K ולהשקיע חודשית)
זה לא אבל אני יודע שבסכומים קטנים חבות המס שלך לארה"ב היא 0 בדרך כלל ככה שבמקרה שלך זה לא אמור להפריע לך הניכוי מס במקור למ"ה.

• אהבתי
Reactions: OJD
ברוקרים בארץ (מיטב לפחות) התחילו לנכות מס במקור על דיבידנדים אמריקאיים (גם אם אתה חתום על W9!) אבל להעביר את הכסף למ"ה ולא לIRS.
זה יכול ליצור מצב בו אתה חייב כסף דווקא לIRS כי זכות המיסוי הראשונה היא שלהם ואז תאלץ להגיש דו"ח למ"ה הישראלי ולבקש החזר על המס ששילמת שם.
זה אכן המצב. בסכומים שלי החזר המס על הדיווידנד נמוך מעלות הגשת דוח למס הכנסה (רו"ח) אז בינתיים לא עשיתי

מעניין.
עם IRA קרנ"ש/גמל אין לנו ברירה אלא לעבוד דרך ברוקר ישראלי, יש מה לדבר עם הברוקר ולהבהיר להם שהם צריכים להעביר את הכסף ל-IRS? אני מניח שלא.

לגבי מצב של גירושין. המצב המשפטי בישראל לא פשוט. אמנם להלכה זה באמת אמור להיות משותף (לכל מי שנישא אחרי שנות ה70), אבל למעשה ישנם הרבה פעמים סטיות מהכלל וזה גם מאוד תלוי בערכאה הפוסקת.

אני אישית הייתי עושה יפוי כח בלתי חוזר אצל עורך דין על המניות ולא הסכם ממון, אבל לא יכול להבטיח לך שזה יתפוס גם כן (במיוחד אם החשבון לא ישראלי).

מעניין.
עם IRA קרנ"ש/גמל אין לנו ברירה אלא לעבוד דרך ברוקר ישראלי, יש מה לדבר עם הברוקר ולהבהיר להם שהם צריכים להעביר את הכסף ל-IRS? אני מניח שלא.

לדבר אין מה לדבר, אבל אולי אפשר לפעול באמצעים משפטיים.

לגבי מצב של גירושין. המצב המשפטי בישראל לא פשוט. אמנם להלכה זה באמת אמור להיות משותף (לכל מי שנישא אחרי שנות ה70), אבל למעשה ישנם הרבה פעמים סטיות מהכלל וזה גם מאוד תלוי בערכאה הפוסקת.
יש סטיות כשמדובר ברכוש שנצבר לאחר הנישואין שייחשב שייך רק לאחד מבני הזוג?!
אני מתרשם שהסטיות הן דווקא לכיוון השני.

נערך לאחרונה ב:
עם IRA קרנ"ש/גמל אין לנו ברירה אלא לעבוד דרך ברוקר ישראלי, יש מה לדבר עם הברוקר ולהבהיר להם שהם צריכים להעביר את הכסף ל-IRS?
אין מס במקור בישראל על חשבונות כאלה, אז גם אין בעיה כזו.
מהנסיון שלי, בנק מזרחי שהוא הברוקר שלי בIRA מעביר 25% לIRS

לא רק שלא זה לא יעזור לך כי אתה לא יודע מה חבות המס שלך לIRS בכלל.
מה שכן אפשר לנסות לעשות זה להשיג ממ"ה פטור מניכוי מס במקור ואז הניכוי יחזור להיות 0.
לדבר אין מה לדבר, אבל אולי אפשר לפעול באמצעים משפטיים.
כנגד מי ובאיזה עילה?

יש סטיות כשמדובר ברכוש שנצבר לאחר הנישואין שייחשב שייך רק לאחד מבני הזוג?!
אני מתרשם שהסטיות הן דווקא לכיוון השני.
כן. לפעמים בתי דין רבניים מייחסים חשיבות גדולה לעניין הרישום ומחשבים רכוש הרשום על שם אחד מבני הזוג כרכוש שלו (בניגוד למה שחושבים זה פחות משנה האם הרכוש רשום על שם הגבר או על שם האשה, רק שבישראל יש יותר רכוש רשום על שם גברים מאשר על שם נשים).

כנגד מי ובאיזה עילה?

כנגד הברוקר. אם לפי כללי המקור במיסוי בינ"ל הוא אמור להעביר את הניכוי לרשות המס הזרה ובמקום זה הוא מעביר אותה לרשות המס המקומית, שלא כדין, וכתוצאה מכך נגרם נזק ללקוח הרי שכל יסודות עוולת הרשלנות מתקיימים כאן (ישנה חובת זהירות של הברוקר כלפי הלקוח, הפעולה הינה התרשלות שכן ברוקר "סביר ונבון" היה פועל על פי הדין, ישנו קשר סיבתי, ונגרם נזק). אפשר גם לנסות קונסטרוקציה של דיני נאמנות (שכן הברוקר הוא נאמן של הלקוח) ובמקרה שכללי המקור קבועים בחיקוק גם הפרת חובה חקוקה.

מה שכן אפשר לנסות לעשות זה להשיג ממ"ה פטור מניכוי מס במקור ואז הניכוי יחזור להיות 0.

אתה מכיר מישהו שהשיג ממ"ה פטור מניכוי מס במקור מני"ע? אני לא מכיר אדם פרטי שהשיג זאת.

כנגד הברוקר. אם לפי כללי המקור במיסוי בינ"ל הוא אמור להעביר את הניכוי לרשות המס הזרה ובמקום זה הוא מעביר אותה לרשות המס המקומית, שלא כדין, וכתוצאה מכך נגרם נזק ללקוח הרי שכל יסודות עוולת הרשלנות מתקיימים כאן (ישנה חובת זהירות של הברוקר כלפי הלקוח, הפעולה הינה התרשלות שכן ברוקר "סביר ונבון" היה פועל על פי הדין, ישנו קשר סיבתי, ונגרם נזק). אפשר גם לנסות קונסטרוקציה של דיני נאמנות (שכן הברוקר הוא נאמן של הלקוח) ובמקרה שכללי המקור קבועים בחיקוק גם הפרת חובה חקוקה.
אתה רק מפספס דבר אחד קטן - הברוקרים הישראלים עובדים בדיוק לפי החוק (הישראלי).
אתה יכול אולי לנסות לתבוע את המחוקק הישראלי על זה שהחוקים שלו מקשים על האזרחים, אבל קשה לי להאמין שתביעה כזאת תצליח...
בכל מקרה, אתה לא יכול לתבוע גוף על זה שהוא פועל בדיוק לפי מה שהחוק מורה לו לעשות

זה לא נשמע כמו השלכות כלכך רעות.
בהינתן שבין אם אתה עובד עם ברוקר ישראלי לבין אם אתה עובד עם ברוקר אמריקאי, בכל מקרה תצטרך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה (במקרה של אמריקאי כדי לדווח על הכנסות ולהשלים את המיסוי ל25% ובמקרה של ישראלי כדי לבקש החזר עבור המס ששילמת לארה"ב), אני לא מבין מה ההבדל הגדול.
ממה שאני מבין, ההבדל בסופו של דבר מסתכם בזה:
בברוקר אמריקאי אתה קודם מקבל את הכסף ואח"כ צריך לשלם אותו בסוף החציון (או השנה?), לעומת ברוקר ישראלי ששם קודם לוקחים לך את הכסף ואז אתה צריך לבקש החזר. כלומר במקרה הגרוע זאת "הלוואה" לחצי שנה (או שנה) שלא קיבלת.
לא אומר שזה לא כסף, אבל זה לא סוף העולם.

אתה רק מפספס דבר אחד קטן - הברוקרים הישראלים עובדים בדיוק לפי החוק (הישראלי).
אתה יכול אולי לנסות לתבוע את המחוקק הישראלי על זה שהחוקים שלו מקשים על האזרחים, אבל קשה לי להאמין שתביעה כזאת תצליח...
בכל מקרה, אתה לא יכול לתבוע גוף על זה שהוא פועל בדיוק לפי מה שהחוק מורה לו לעשות

זה לא מה שאורי טען. אורי טען שהברוקרים מעבירים את המס לישראל, גם כאשר על פי כללי המקור (שהינם משותפים לישראל וארה"ב, עקב האמנות למניעת כפל מס) הם היו צריכים להעבירם לארה"ב. ככל שהם פועלים על פי החוק (ואין לי שמץ של מושג, האם כן או לא, כי אני לא יודע מתי ואיך הם מנכים), אז אכן אין עילת תביעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
D תיק השקעות ראשון שוק ההון 7
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
S תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 6
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
JTAC תיק השקעות ראשון שוק ההון 8
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16