• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תבנית לניהול תיק השקעות

מצאתי פתרון מבוסס ביזפורטל והפונקציה שמפורטת בתגובה הזו:

קוד:
=INDEX(importTableHTML(CONCATENATE("https://www.bizportal.co.il/bonds/quote/generalview/",D10), 3), 2, 2)/100

מבוסס על זה שהוא לוקח את מחיר העסקה האחרונה. עובד לי לני״ע סטנדרטים, אבל לא לבלאקרוק
לא עובד.
הפונק' importTableHTML אינה מוכרת ע"י google sheets.

מחיר יחידה של הניירות האיריים שנסחרים בבורסה בישראל אפשר להוציא מגוגל פייננס.
פתרון שעובד לי עבור קרנות נאמנות שנסחרות בארץ (במקום ספונסר):

קוד:
importXML(CONCATENATE("https://info.tase.co.il/heb/General/trustfund/Pages/fundmaindata.aspx?FundID=",F2),"(//td[@class='IndexesValuesRed']/text() | //td[@class='IndexesValuesGreen']/text())[2]"

כאשר F2 = 5117700 לדוגמא
אבל זה עובד!

למקרה שזה עוזר, הנה מה שעובד לי (כש-A1 זה מספר הנייר):

שער עדכני:

=IMPORTXML(CONCATENATE("https://finance.themarker.com/etf/", A1), "/html/body/div[1]/div[4]/main/div/div[1]/div[5]/div/div[1]/div[2]/table/tbody/tr[1]/td[2]")

דמי ניהול:

=IMPORTXML(CONCATENATE("https://finance.themarker.com/etf/", A1), "/html/body/div[1]/div[4]/main/div/div[1]/div[7]/div[2]/div[2]/div/table/tbody/tr[3]/td[2]")*0.01

דמי נאמנות:

=IMPORTXML(CONCATENATE("https://finance.themarker.com/etf/", A1), "/html/body/div[1]/div[4]/main/div/div[1]/div[7]/div[2]/div[2]/div/table/tbody/tr[1]/td[2]")*0.01

אני מעדיף למשוך את הנתונים מ-themarker ולא מ-tase, כדי שאוכל להשתמש באותה נוסחה גם לקרנות ישראליות וגם לקרנות איריות. הנוסחאות שלמעלה עובדות לי לשני הסוגים, שזה די נוח.

התבניות מעולות!

למישהו יצא להוסיף עלות דמי ניהול של ספק ה IRA ועלות ק/מ של הברוקר לתבנית של @עומר או @liranviper ?
או יכול להסביר איך לחשב את זה?

יש את דמי הניהול שמתייחסים לנייר אבל הייתי רוצה לשים את כל העלויות

תודה :)

הרבה זמן לא הייתי פה, אבל בניתי עכשיו דרך למשוך את הנתונים של שער הדולר היציג לגוגל שיט דרך הAPI של בנק ישראל, וזה נראה מגניב, אז החלטתי לשתף.

קוד:
=INDEX(IMPORTDATA("https://edge.boi.gov.il/FusionEdgeServer/sdmx/v2/data/dataflow/BOI.STATISTICS/EXR/1.0/?c%5BSERIES_CODE%5D=RER_USD_ILS&format=csv-series&startperiod=" & TEXT(A1,"yyyy-mm-dd")  &"&endperiod=" & TEXT(A1,"yyyy-mm-dd"),","),2,2)
צריך לדאוג שבתא A1 יהיה את התאריך שלגביו רוצים למשוך שער דולר יציג (או לשנות את הנוסחה בהתאם).

אולי יהיו פה כאלו שישלבו את זה בעוד דברים, או לחילופין ישחקו עם הAPI הזה למשחקים מעניינים ומועילים נוספים.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא מוסמך אקסל. לא מוסמך גוגל שיט.

לבקשת הקהל הנאמן, עידכנתי לגרסא 3.2
מבין הדברים שהתווספו:
* מחשבון הענקות rsu / אופציות
* תיקונים
* קרן נאמנות יותר מורכבת

לא זוכר הכל. דברים קטנים בעיקר.. עיצובים, משיכת מחירים של מניות, כאלו
אהלן. האם אפשר הסבר מחודש לאיך להשתמש בפורמט הזה? ההוראות בתחילת הפוסט לא תואמות לכל השינויים שקרו מאז ועד הגרסה האחרונה.

היי, לא הצלחתי להבין מה עושים עם פעולת מכירה ?
נניח יש לי את הטבלה הבאה,
נקודת ההתחלה היא שהפקדתי 100 וקניתי 50 מניות בעלות של 2 למניה והיום המניה עלתה ל-4 והשווי שלי עלה ל-200

שםהפקדהכמותשער אחרוןשווי נוכחיתשואה באחוזיםתשואה בשקלים
מניה 1100504200100%100
סהכ100200100%100

עכשיו אני רוצה למכור 25 מניות ובכסף לקנות מניה אחרת:
1. כמות המניות יורדת מ50 ל-25
2. השווי של מניה 1 ירד ל-100 אז התשואה עכשיו היא 0% ? אולי לא מעניינת אותי היסטוריית התשואה באחוזים של מניה ספציפית אלא רק התשואה הכללית של התיק ?
3. בכסף החדש קניתי 10 יחידות מניה 2 אז אין תשואה (הגיוני שיהיה 0%)
4. איך בעצם אני מפריד בעמודה "הפקדה" בין כסף שנכנס ממכירה לבין כסף שנכנס ממשכורת כדי לשקף את התשואה הכללית בתיק ? האם זה נכון להחסיר את הכסף שנכנס מהמכירה, מהעמודה של ההפקדות ?

שםהפקדהכמותשער אחרוןשווי נוכחיתשואה באחוזיםתשואה בשקלים
מניה 11002541000%0
מניה 210010101000%0
סהכ2002000%

אודה לעזרתכם לסדר את המחשבות

אודה לעזרתכם לסדר את המחשבות
אני באופן כללי מתעלם מ"תשואה" שזה משהו שכבר קרה בעבר ולא משפיע על העתיד. מה גם שאם תמדוד אותו במטבע אחר תקבל ערך שונה. הדבר היחיד שמשנה זה כמה כסף יש לך עכשיו ואיך אתה מפזר אותו.

היי, לא הצלחתי להבין מה עושים עם פעולת מכירה ?
תחליף הפקדה ושווי נוכחי בשער בסיס ושער נוכחי - התשואה מחושבת ע״פ שינוי השער. ברגע שאתה מוכר אז זה ״נעלם״, התשואה היא ספציפית על המניות שרכשת באותו תאריך ואתה עדיין מחזיק.

לגבי תשואה של התיק כולו ולא רכישה ספציפית, יש שתי דרכים לחשב: TWR ו-MWR. הראשונה מנטרלת הפקדות והשנייה היא התשואה על הכסף בפועל. את השנייה אפשר לחשב יחסית בקלות:

אני באופן כללי מתעלם מ"תשואה" שזה משהו שכבר קרה בעבר ולא משפיע על העתיד. מה גם שאם תמדוד אותו במטבע אחר תקבל ערך שונה. הדבר היחיד שמשנה זה כמה כסף יש לך עכשיו ואיך אתה מפזר אותו.

לא בטוח שאני מסכים שרק זה חשוב, לפי חישוב (גם נראה לי שקראתי על זה איפשהו) אנחנו מצפים בסוף התקופה של הצבירה להיות במצב שבין 2/3 ל3/4 מההון שלנו הוא מהרווחים. שזה יוצא סדר גודל של 400% תשואה על פני כל התקופה (7% שנתי) אז חשוב לי לעקוב גם אחרי התשואה המצטברת של התיק. לדעתי זה יכול להיות גם סוג של אינדיקטור להורדת רמת סיכון ככל שמתקרבים לזה

תחליף הפקדה ושווי נוכחי בשער בסיס ושער נוכחי - התשואה מחושבת ע״פ שינוי השער. ברגע שאתה מוכר אז זה ״נעלם״, התשואה היא ספציפית על המניות שרכשת באותו תאריך ואתה עדיין מחזיק.

לגבי תשואה של התיק כולו ולא רכישה ספציפית, יש שתי דרכים לחשב: TWR ו-MWR. הראשונה מנטרלת הפקדות והשנייה היא התשואה על הכסף בפועל. את השנייה אפשר לחשב יחסית בקלות:

כן באמת במחשבה שניה אני מבין שהתשואה של מניה שמכרתי כבר לא מעניינת יותר. אבל לא ככ הצלחתי להבין מה עשית כדי לחשב mwr (מה הראשי תיבות ?) בנתיים חיסרתי את הכסף שמהגיעה ממכירה מתוך ההפקדות אז הוא נספר רק בצד של השווי הנוכחי, לא בטוח אם זה נכון

אבל לא ככ הצלחתי להבין מה עשית כדי לחשב mwr (מה הראשי תיבות ?)
Money-Weighted Return
לא עשיתי משהו מיוחד, אתה מזין את התזרים שלך (הפקדות במינוס משיכות בפלוס) ומשתמש בפונקציה מובנית של אקסל / גוגל שיטס - XIRR/IRR.

אחרי כל הדיונים.
יש נוסחא שעובדת באקסל (לא גוגל שיטס) לקרנות ומניות ישראליות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F שאלה לגבי תבנית לניהול תיק השקעות שוק ההון 6
A תבנית מתעדכנת לניהול תיק השקעות שוק ההון 38
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
ע תוכנה לניהול תיק השקעות StockDiv שוק ההון 42
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
י אפליקציה\קובץ לניהול אישי צרכנות פיננסית 0
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O אפשרויות לניהול קרן השתלמות כIRA - 2021 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
נ מסמך אקסל טוב לניהול השקעות- יש למישהו? שוק ההון 2
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
ו חשבונות בנק לניהול השקעות צרכנות פיננסית 1
א תצוגת תיק מטעה בפלטפורמת השקעות +לקח קטן בנוגע לניהול תיק במשבר שוק ההון 19
Z תוכנה לניהול השקעות - portfolio performance אוף טופיק 2
Maureen האם זה עיתוי להעביר קרנות השתלמות לניהול עצמי? שוק ההון 1
סתןלי ת'כסף בחירת בית השקעות לניהול חשבון מסחר ב UK שוק ההון 0
OiNK כלים לניהול סיסמאות אוף טופיק 2
Ben Dover עוד דוגמא לניהול אקטיבי של קרנות בארץ שוק ההון 30
ח לגרום לדברים לקרות - אפליקציה לניהול משימות? התפתחות אישית 8
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
V רשיון לניהול תיקי השקעות התפתחות אישית 9
T אפליקציה לניהול תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
C הפניקס מעבירה את קרן הפנסיה לניהול אקסלנס צרכנות פיננסית 1
yossik מתנדבים/ות לניהול אתר וורדפרס עבור עמותה אוף טופיק 5
ל מתלבט בחברה לניהול IRA צרכנות פיננסית 7
M כלי לניהול תקציב וניהול שוטף צרכנות פיננסית 2
ל מסמך שלי לניהול הכנסות והוצאות (google spreadsheet) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
amikal איך בוחרים בית השקעות לניהול תיק השקעות עצמאי? שוק ההון 9
K כלי לניהול המצב הכלכלי שוק ההון 8
oz1987 המלצה לאפליקציה לניהול תקציב אישי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ש המלצה על בנק לניהול עוש ותיק השקעות צרכנות פיננסית 8
M יש פה מישהו שכבר העביר כספים קיצבתיים במעמד שכיר לניהול אישי (IRA)? צרכנות פיננסית 4
B מחפש אופציה זולה לניהול תיק בחשבון פרטי שוק ההון 2
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
ז המלצתכם לבית השקעות לניהול תיק של כ500-600אלף שוק ההון 11
O מעבר מתיק מנוהל לניהול פאסיבי שוק ההון 13
G ניוד ביטוח מנהלים לניהול עצמי, כן או לא? שוק ההון 8
Oziris בין יועץ השקעות לניהול שלי שוק ההון 18
שני ביטי עזרה במציאת קורס לניהול תיקי השקעות אוף טופיק 7
רולי אקסל פשוט לניהול השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה