• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול

דוס שקובע מה מותר ומה אסור לאכול זה אכן חלום בלהות, אבל במקרה הספציפי הזה אני דווקא בעד. לא צריך להאביס ילדים בזבל.

אני לא מבינה למה כל "דרבון" במדינה תמיד נעשה דרך ענישה?
במקום לא לממן קייטנות המספקות שוקו מלא בסוכר אפשר "לממן" (=סבסוד) תחליף בריא, כך שקייטנות יוכלו להרשות זאת, תוך קמפיין קטן להעלאת המודעות לסבסוד התחליף הבריא.

http://news.walla.co.il/item/3013910
ואני מתווכח עם אנשין שלא רואים את הבעיה בכפייה.
אני נגד סוכר, אבל יותר נגד כפייה.
התכוונת מינסטריון האמת מחליט מה מותר ומה אסור
למה כל "דרבון" במדינה תמיד נעשה דרך ענישה?
כי דרך קנסות הקופה מתמלאת ודרך מענקים הקופה מתרוקנת.

אני לא מבינה למה כל "דרבון" במדינה תמיד נעשה דרך ענישה?
במקום לא לממן קייטנות המספקות שוקו מלא בסוכר אפשר "לממן" (=סבסוד) תחליף בריא, כך שקייטנות יוכלו להרשות זאת, תוך קמפיין קטן להעלאת המודעות לסבסוד התחליף הבריא.
א. אפשר לטעון שהמדינה לא צריכה לממן קייטנות
ב.אם היא מממנת היא בהחלט לא חייבת לממן כל קייטנה
ג. קייטנה שמתעקשת להגיש אוכל לא בריא , שתממן את עצמה לבד

לא רואה את הבעיה. המדינה ממנת / מסבסדת קייטנות לילדים. לגיטימי לחלוטין לדרוש מהקייטנות שיאכילו את הילדים באוכל בריא.

במחשבה שנייה - לא. זאת צריכה להיות אחריות של ההורים גם אם המדינה ממנת / מסבסדת.

על אותו עקרון של ואוצ'רים לחינוך... האחריות לבקר צריכה להיות על ההורים... מי שלא לוקח אחריות על מה שהילדים שלו אוכלים, שלא יתלונן שיש להם סוכרת.

• אהבתי
Reactions: ogi
אני לא רואה שום בעיה. המדינה משלמת על שירות, למדינה יש זכות לקבוע מה הוא יכלול. אם זאת כפייה, אז כל בחירה של המדינה לממן משהו היא כפייה, בעצם זה שהיא לא מממנת גם את כל שאר הדברים. לפי זה גם לשכור אדם X כמדריך בקייטנה ולא את אדם Y זו כפייה. גם לממן קייטנה זו כפייה כי לא מימנו גם מחנה דינוזאורים בירח.

בעיני אין בעיה עקרונית שהמדינה מחליטה על מדיניות לגבי שירות שהיא מממנת, והשאלה החשובה היחידה היא מה ההחלטה והאם מסכימים איתה. אני אישית מאד מסכימה עם ההחלטה הזאת. בשבילי כהורה, אם מספקים לי קייטנה שמחלקת אוכל לא בריא, אני לא יכולה למנוע מהילדים שלי לאכול אותו, אני רק יכולה לבחור לא לשלוח לקייטנה, כך שגם זאת כפייה עלי להאכיל את הילדים שלי באופן לא בריא או לא להנות מהשרות. אז אם צריך לבחור בין לכפות אוכל לא בריא ללכפות אוכל כן בריא, אני מעדיפה את השני. ובאותה הזדמנות, שיאכפו את ההוראות, שכבר קיימות, לגבי האבסה במתוקים בגנים.

האחריות לבקר צריכה להיות על ההורים... מי שלא לוקח אחריות על מה שהילדים שלו אוכלים, שלא יתלונן שיש להם סוכרת.
אין לי שום דרך למנוע מהילדים שלי לאכול דבר מה שמחולק במהלך שהותם במוסד חינוכי שבו הם נמצאים. וברוב המקרים גם אין לי בחירה אם לשלוח אותם לאותו מוסד חינוכי (במיוחד אם כל המוסדות החינוכיים פועלים באותה צורה ונותנים אוכל לא בריא). אני לוקחת אחריות על דברים שאני יכולה לשלוט בהם. אבל על זה אני לגמרי לא יכולה לשלוט, אלא אם כן אבחר בחינוך ביתי. ואני בהחלט מתלוננת אם נותנים להם שם אוכל לא בריא. אבל זה שאני אבקר ואעיר לא יעזור לי כלום כשמולי עומדים עובדי משרד החינוך שלא אכפת להם ממה שאני חושבת. שאל כל מי שניסה להקטין את מגפת המתוקים בגן של הילדים שלו. זו משימה בלתי אפשרית, כשהגננות עצמן לא מבינות מה לא בסדר בלתת לילדים כמויות של ופלים, עוגיות, ממרח שוקולד ומיץ ממותק.

אין לי שום דרך למנוע מהילדים שלי לאכול דבר מה שמחולק במהלך שהותם במוסד חינוכי שבו הם נמצאים. וברוב המקרים גם אין לי בחירה אם לשלוח אותם לאותו מוסד חינוכי (במיוחד אם כל המוסדות החינוכיים פועלים באותה צורה ונותנים אוכל לא בריא). אני לוקחת אחריות על דברים שאני יכולה לשלוט בהם. אבל על זה אני לגמרי לא יכולה לשלוט, אלא אם כן אבחר בחינוך ביתי. ואני בהחלט מתלוננת אם נותנים להם שם אוכל לא בריא. אבל זה שאני אבקר ואעיר לא יעזור לי כלום כשמולי עומדים עובדי משרד החינוך שלא אכפת להם ממה שאני חושבת. שאל כל מי שניסה להקטין את מגפת המתוקים בגן של הילדים שלו. זו משימה בלתי אפשרית, כשהגננות עצמן לא מבינות מה לא בסדר בלתת לילדים כמויות של ופלים, עוגיות, ממרח שוקולד ומיץ ממותק.
אין לך בחירה לאיזה קייטנה את שולחת את הילדים שלך?

אני גם מעדיף את הגישה הפוזיטיבית.
מה שכן צריכים לקבוע במשרד הבריאות/חינוך שמה שאוכלים בגנים/צהרונים זה אוכל טרי ומזין, במקום זבל כמו חומוס משומר על לחם לבן או שניצל קפוא מפוצץ בסוכר מלח וכימיקלים. וזה עוד החלק שנחשב שם אוכל ולא ממתק.

צריך להתחיל מברירת המחדל שנגישה ומסובסדת.
תמיד יש חלופות פרטיות ויקרות. אבל כמו שאתה מצפה מרופא ציבורי לתת לך מענה טוב (ברוב המקרים לפחות), כך אגם הוגן לצפות מגן עירייה להציע מפרט תזונתי שאינו רעיל רובו ככולו כמו היום.

אנשים לא מבינים את האבסורד בתגובות שלהם כאן. כל אחד רוצה את הכפייה הנכונה לטעמו- אם כופים בלי סוכר זה בסדר, אבל כפייה של כשר זה לא.
כל כפייה זה רעיון רע, כמו גם סבסוד קייטנות וצהרונים. זה בדיוק מה שיוצר את המצב שאין אלטרנטיבות (כי הסבסוד מייצר שירות גרוע אך חינמי שדוחק שירות בינוני אך בתשלום מהשוק). הפתרון הוא לקצץ כמה שיותר בסבסוד צהרונים, גנים וקייטנות, ולהפריט את כל מערכת החינוך.

צריך להתחיל מברירת המחדל שנגישה ומסובסדת.
תמיד יש חלופות פרטיות ויקרות. אבל כמו שאתה מצפה מרופא ציבורי לתת לך מענה טוב (ברוב המקרים לפחות), כך אגם הוגן לצפות מגן עירייה להציע מפרט תזונתי שאינו רעיל רובו ככולו כמו היום.
אבל בכוונה שאלתי על קייטנות ולא על גנים....

ואני מבטיח לך שאפשר לבנות מודל של מימון/ סבסוד ציבורי, ו"יצור" פרטי גם לגנים...

אנשים לא מבינים את האבסורד בתגובות שלהם כאן. כל אחד רוצה את הכפייה הנכונה לטעמו- אם כופים בלי סוכר זה בסדר, אבל כפייה של כשר זה לא.
כל כפייה זה רעיון רע, כמו גם סבסוד קייטנות וצהרונים. זה בדיוק מה שיוצר את המצב שאין אלטרנטיבות (כי הסבסוד מייצר שירות גרוע אך חינמי שדוחק שירות בינוני אך בתשלום מהשוק). הפתרון הוא לקצץ כמה שיותר בסבסוד צהרונים, גנים וקייטנות, ולהפריט את כל מערכת החינוך.
ואז תישאר עם מערכת חינוך למעמד הביניים ומעלה.

לגבי קייטנה לכיתות א-ב, יש לי בחירה אם לשלם פי 10 לקייטנה פרטית או לשלם לקייטנה בבית הספר.
לגבי גן ילדים, אין לי בחירה, חוץ מחינוך ביתי. גן חובה הוא חובה, והרישום נקבע לפי אזור מגורים ושיקולים אחרים של העיריות.

ואני מבטיח לך שאפשר לבנות מודל של מימון/ סבסוד ציבורי, ו"יצור" פרטי גם לגנים...
הכל אפשרי, אבל הדיון הוא על המצב הנוכחי. המצב הנוכחי הוא שיש קייטנות במימון המדינה, ובהנתן שזה מה שיש, לדעתי זכותה של המדינה להחליט מה יהיה ולא יהיה בהן.

החשש שלי שבנגלה הבאה יחליטו לא לממן מוסדות שמאפשרים לשתות חלב אחרי ארוחת צהריים בשרית כי זה "לא בריא". בטוחה שאפשר למצוא ציטוטים שמוכיחים גם את זה.

ולכן אני בעד גישה שמעודדת בריאות ומקדמת בריאות ולא בענישה, פחות פתח לכפייה מסוג שלא נראית לי.

האבסורד בתגובות שלהם כאן. כל אחד רוצה את הכפייה הנכונה לטעמו- אם כופים בלי סוכר זה בסדר, אבל כפייה של כשר זה לא.
זה לא אבסורד למי שלא רואה את הדברים בשחור ולבן. יש כפייה שהיא לגיטימית בעיני (למשל - לכפות על אנשים לא לרצוח זה את זה), ויש כפייה שאינה לגיטימית בעיני. יש כפייה שהיא חלק בלתי נפרד מכל החלטה שהמדינה מקבלת, ויש כפייה שאפשר להמנע ממנה. כפייה על מזון במוסד חינוכי של המדינה - תמיד תהיה כל עוד יש כאלה מוסדות, לא משנה מה המדינה מחליטה זו כפייה בכך שהיא מונעת את כל האפשרויות האחרות. האפשרות שלא יהיה מוסד כזה - אפשר לדון עליה, אבל היא לא רלוונטית למצב הנוכחי שבו כבר יש מוסד כזה וצריך להחליט מה יאכילו בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
c881 שר אוצר בשירות האל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 35
H קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? התפתחות אישית 6
amit שר המיסים מכה שוב שוק ההון 1564
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
מ אינדקסים בארץ לתעשיית הבריאות והצריכה שוק ההון 9
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
ה חשיפה לשוק הבריאות בארצות הברית שוק ההון 4
Henchman34 אז למה פוסלים באופן גורף את ביטוח הבריאות של הקופות? צרכנות פיננסית 17
whybe השטחה של ביטוחי הבריאות הפרטיים צרכנות פיננסית 0
breezblock הרפורמה בביטוחי הבריאות. צרכנות פיננסית 30
Danielovich גישה לוגית\מדעית לתחום הבריאות... אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה