1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שר המיסים מכה שוב

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י amit, ‏20/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. amit

amit משתמש רשום

wa11a, טל51 ו-daat99 אוהבים את זה.
  2. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

עד 30K ש"ח לחודש, לא 30K סך הכל, ואל תשכח לציין:
    "הפיכת סעיף 14 לחוק פיצויי הפיטורים לסעיף חובה"

סה"כ צעד חיובי לדעתי.

naftul21 אוהב/ת את זה.
  3. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש רשום

לא מדויק, זה לא מס על משיכה, זה מס במועד ההפקדה (יותר גרוע :(). עובד שמרוויח יותר מ30,000 שח לחודש ישלם מס שולי על חלק הפיצויים שהמעסיק מפקיד עבור השכר שמעבר לכך. כיון שיש כבר היום מס על משיכת פיצויים מעל תקרה של 12000 שח לכל שנת עבודה, המשמעות היא שמי שימשוך פיצויים על שכר מעל 30,000 ש"ח ישלם פעמיים: גם מס שולי בהפקדה וגם מס במשיכה. אבל אני מניחה שגם פה ייכנסו המנגנונים של "קצבה מוכרת" ו"קצבה מזכה" כדי למנוע את העניין.
    מה שמעצבן אותי במיוחד במסים האלו הוא שבדרך כלל את ההפקדה מפקידים לקרן ובכך נועלים אותה, ואילו את המס לוקחים מחשבון הבנק ומקטינים את הנטו. למשל אם המעסיק מפקיד 100 ש"ח שחייבים במס של 50 ש"ח, היית מצפה שהוא פשוט יפקיד 50 ש"ח לקרן ו50 ש"ח יגיע למדינה. במקום זאת מה שקורה זה שהוא מפקיד 100 ש"ח לקרן ו50 ש"ח של מסים יורד מהנטו של העובד.

4. amit

amit משתמש רשום

ממה שאני מבין 3 פעמים המשכורת הממוצעת החודשית אבל 30000 זה סה"כ למשיכה.

5. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש רשום

לדעתי לא הבנת נכון. 3 פעמים המשכורת הממוצעת, שהם כיום כ30000 ש"ח הם התקרה שמעליה ישלמו מס שולי על הפקדת פיצויים. בשום מקום לא כתוב שיש מגבלה על משיכה מעבר לזאת שכבר קיימת היום, מס על משיכת פיצויים מעל תקרה של כ12000 ש"ח לשנה. מתוך הכתבה:

6. c881

c881 משתמש רשום

צריך היה להיות לשנת עבודה - אתה לא יכול למשוך את כל סכום הפיצויים, אלא בהתחשב במספר שנות העבודה.. אם הבורסה עלתה וחגגה אתה לא יכול למשוך את הכל.
    מצד שני, אם עכשיו אני משלם מיסים במעמד ההפקדה - אז הכסף שלי ובמטותא ממך - לתת לי את הכל.

פזרן אוהב/ת את זה.
  7. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש רשום

זה הגיוני, אבל לך תדע אם ההגיון יעבוד פה. אני לא חותמת על זה.

8. c881

c881 משתמש רשום

@מרק עוגיות בבקשה ממך.
    עד ההגיון.
    הרי ידוע שבתי המשפט שואלים תמיד על ההגיון של האדם הפשוט מהרחוב. לא על ההגיון של פקיד המיסים.

עד כמה שידוע לי, ההגיון של פקיד מס זהה להגיון של ילד בן 2:
    מה שראיתי שלי
    מה ששלך שלי
    מה ששמעתי עליו שלי
    מה שהצלחתי לקחת ולא ביקשת חזרה תוך 5 שניות - שלי.

איש(3718), Ron1, Roi ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. yossik

yossik מודרטור

אני לא מסכים עם הצהרה גורפת וכוללת כזו.
    [אוף טופיק, ביום ראשון ביקרתי (ביקור שני) את מס הכנסה סניף עכו. הנושא - פדיית טוטאלית של ביטוח המנהלים הוותיק שלי (מה שנשאר שחייב במס כ 75K). בביקור הראשון נאמר לי להביא אישור תושב, מכתב מביטוח לאומי של 'לא עובד' ומילוי טופס שומה לשנת 2016. אז הגעתי בפעם השנייה עם הטפסים, המחשבים נפלו, ניגש אלי פקיד שומה ושאל מה אני צריך, הסברתי במשפט אחד והגשתי לו את כול שביקשו ממני מלפני שבוע. בלי לראות נתוני מחשב אישר את הבקשה לפדיית ביטוח מנהלים ללא תשלום 35% מס. אני ממתין עכשיו לטופס אישור בדואר.
    אז בבקשה, עברו הימים כשהיינו עוברים למדרכה ממול כדי אפילו לא לראות אותם מרחוק, יש דור חדש של פקידים ומומחים שאכן עובדים למען משלם המיסים ולא למען הביג-בוס].

Tom, esh, Ron1 ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. נדב

נדב משתמש רשום

להבנתי באוצר מתכננים זקיפת הכנסה על הפקדה לכספי פיצויים כפי שקיים היום על כספי תגמולים. רק במקרה הזה הם מפרגנים לציבור תקרה יותר גדולה. תצרפו לכך את העלאת מדרגות המס לבעלי ההכנסות הגבוהות ויש כאן ירידה בנטו החודשי של 200 - 300 שקלים.
    מהצד השני, במדרגות המס הנמוכות יותר, יקטן המס.

דוג, מתכנת ו-מרק עוגיות אוהבים את זה.
  11. amit

amit משתמש רשום

כל תקרה היא הכנה למהלכים רחבים יותר, בסוף זה יהיה מס לכל הפקדה

HHH ו-c881 אוהבים את זה.
  12. c881

c881 משתמש רשום

@yossik
    אני אתן את החוויה שלי -
    ב-2007 פקיד שומה צפת.
    ב-2006 עברתי לגור בקרית שמונה. את ה-25% הקלה במס מקבלים רק אחרי שגרים לפחות 12 חודש בישוב מזכה.
    אז ב-03/2007 הגשתי את הטפסים.
    לקח זמן... ב-08/2007 קיבלתי מכתב שמבקש ממני לסור לפקיד המס כי משהו לא ברור.
    לוקח את כל הניירת ומגיע מ-קרית שמונה לצפת (50 קמ).
    פ - חסר כאן תאריך סיום מגורים.
    C - כי אין סיום מגורים אני עדיין גר בקרית שמונה.
    פ -המחשב לא מבין מה זה עדיין גר - אני צריך אישור תושב מקרית שמונה.
    C - טוב... חסר משהו נוסף? לא.
    חוזר לקרית שמונה, בעיריה לא ממש מבינים מה אני רוצה מהם, אבל מוציאים לי אישור תושב על כל שנת 2006.
    חוזר לצפת.
    פ - אוקיי, אז גרת בקרית שמונה בשנת 2006. איפה אתה גר היום?
    C - בקרית שמונה.
    פ - איפה האישור תושב של שנת 2007?
    C - שאלתי אותך... האם חסר עוד משהו לפני שיצאתי מפה, אמרת לא.
    פ - כן, אבל רק מי שעדיין תושב מקבל את ההנחה.
    C - אבל בגלל זה יש לך אישור תושב בלי תאריך סיום, כי אני עדיין גר שם.
    פ - אבל המחשב לא מבין.
    חוזר שוב פעם לקרית שמונה. שוב פעם הפקידות לא מבינות מה אני רוצה מהן, אבל נותנות לי בסוף אישור תושב על כל 2007.
    חוזר לצפת - השומר בכניסה שאל אם אני עובד בבניין, למה אני לא מחתים כרטיס.
    פ - טוב, אני מבין שאתה לא הולך להכנע.
    בבקשה 8500 שח החזר מס.

ולמקרה ומישהו שואל - 3 פעמים הלוך חזור קרית שמונה-צפת זה 300 קמ.
    אבל אין פקקים והיה לי אופנוע עם נפח בינוני (650CC) אז לפחות נהנתי מהפיתולים.

נ.ב.
    שכנה שלי קיבלה שנה שעברה בקשה לדוח הון - הגישה ספר (בעלה רואה חשבון). קיבלה חותמת.
    עברו חודשיים וקיבלה קנסות כי לא הגישה.
    חזרה למס הכנסה עם התינוק ועם החותמת על האישור...
    זה לא חותמת שלנו, זו חותמת לא ברורה, תגישי שוב
    היא על הפרנציפ, לא זזה עם תינוק בן 4 חודש שצורח עד שמישהי חשבה קצת יותר רחוק מהשולחן שלה ומצאה שהניחו את הספר שהגישה בארכיון ולא בטיפול.

נ.נ.ב.
    מהנסיון שלי עם חוק ההסדרים (ביטוח חובה, חוק חינוך חובה מגיל 3) - אם זה מגיע לעיתונות רוב הסיכויים שהבחור שדחף את זה לספר הכניס את זה כ-עז ומחכה שמישהו יתמקח איתו על להוציא את זה השנה מהספר בתמורה ל...
    כמובן, זה לא אומר ששנה הבאה (אם לא יכנס השנה) לא ינסו להכניס את זה שוב.

13. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש רשום

למה יקטן המס במדרגות הנמוכות?

14. נולי

נולי משתמש רשום

מתוך הכתבה:
    התקרה שנקבעה היא שלוש פעמים השכר הממוצע במשק - כ-30 אלף שקל בחודש.

אני יכולה רק לקנא במי שנפגע.

15. yossik

yossik מודרטור

@c881 , צר לי לשמוע על התלאות שלך והחוויות השליליות בנושא.*
    כנראה שזה נובע מהבדלים במבנה הדמוגראפי בין צפת לעכו ולא ארחיב למעט העובדה שבעכו יש הרבה פקידי שומה מהמגזר והם אוהבים לעזור לאזרח ולא לפריץ והכול במסגרת החוק.
    ד"א מה שתיארת דומה/קורה לי בימים אלו עם פקידי ביטוח לאומי בנהריה. הבאתי להם אישור סגירת תיק מע"מ (2009) עם תאריך הדפסה 2016.
    הפקידה אומרת לי שזה הודפס בשבוע שעבר ואין לזה תוקף, היא רוצה את המקור. ואני עונה לה WTF, הלכתי למשרדי מע"מ כי אין לי את המקור.
    עכשיו אני צריך להגיע שוב למשרדי מע"מ כדי להוציא טופס חדש תחום אישית ע"י מנהל המחלקה שמשנת 2009 ועד היום לא פתחתי תיק חדש והפלט של המחשב מלפני שבועיים הוא נאמן למקור ועם הטופס אני אמור לקבוע תור למנהל גביה בביטוח לאומי לערעור כי מגיעים לי החזרים על עודף גביה למעלה מ 7 שנים...
    בקיצור, לפעמים זה תלוי על איזה פקיד נופלים, בביטוח לאומי הפקידה יכלה פשוט ללחוץ על <enter> והסיפור היה נגמר אבל נראה לי שכמה פקידים קיבלו תואר מאסטר בשימור הג'וב שלהם ובניפוח תורים כדי להצדיק את המשכורת שלהם...
    טוב, הוצאתי קיטור ומצטער עם גרמתי למעקף קטן בשרשור הזה, הנושא הכאוב הזה באמת ראוי לשרשור בפני עצמו.

* זו עוד סיבה טובה להעסיק רו"ח. במלחמת לבנון האחרונה שהיתי בת"א ולא עבדתי (ברחתי מהגליל המערבי דרומה), הרו"ח שלי מייד התקשר לנוגעים בדבר ותוך חודשיים קיבלתי החזר על הפסד הכנסות למשך חודשיים. אני מכיר אנשים שלא קיבלו אגורה שחוקה כי לא ידעו שמגיע להם ואילו שידעו ניסו להגיש מסמכים בעצמם וקיבלו החזרים רק אחרי שנה+.

ברננקי, בת העמק ו-daat99 אוהבים את זה.
  16. c881

c881 משתמש רשום

אל תקנאי, זה גורם לקמטים.
    וכמו שכתב @amit זה מתחיל ב-30,000 ובעוד כמה שנים ירד ל-25,000 ועם הזמן יגיע לכל סכום.
    שיטת הסלאמי עובדת יחד עם מצליח ועובדת טוב.

artist, Yevgeny ו-מתכנת אוהבים את זה.
  17. מתכנת

מתכנת מודרטור

וגם אם לא ייצא מחוק ההסדרים סיכוי טוב שיעבור ריכוך רציני

18. נולי

נולי משתמש רשום

מאיפה לך?
    גם שנים מדברים על זה שקרן ההשתלמות תמוסה, וזה עדיין לא קרה.

נחייה ונראה.
    כרגע זה לא נוגע בי, ועד שיגע, אני מקווה כבר לעזוב.. :)

19. c881

c881 משתמש רשום

כי יש 2 שיטות שעובדים איתן בארץ - סלאמי ומצליח.
    אני אנסה לדחוף את החוק הזה - אם יצליח לי - כיף לי. אם לא יצליח לי השנה - יש שנה הבאה.
    אם לא הצלחתי לדחוף את החוק השנה... למה זה קרה?
    יש אופוזיציה חזקה מידי - צריך לנסות לזהות את התפרים ולפצל בקהל האופוזיציה...
    בדרך כלל אם מעלים את הרף אז החלשים אומרים "לא אכפת לי" וה"עשירים" שמרוויחים הרבה (משתכרים שכר סביר) נפגעים ונופלים.
    עכשיו ננסה שוב - עדיין אופוזיציה חזקה מידי.
    נעלה שוב פעם את הרף.
    הצלחנו - ניתן לארץ לשקוט שנה~שנתיים.
    ננסה שוב עם רף נמוך יותר - עכשיו השכירים שהרוויחו וכבר נפגעו לא באים להפגנות של ה"עניים" שלא משתכרים מספיק.
    וכן הלאה..

מאיפה לי?
    השתתפתי במאבק של רוכבי האופנוע להוריד את העלות המטורפת של ביטוח החובה.
    הצלחנו לבלום את העליה, לא הצלחנו להוריד.
    זה גם לא מצטלם טוב כל כך שמי שהוביל את המאבק היו עו"ד על אופנועים גדולים ונוצצים, אבל מה לעשות והם אלו שיש להם זמן וכסף לצאת למאבקים?
    אז כל הזמן דיברנו על הסטודנטים המסכנים שלא גומרים את החודש, שכבר רוכבים בלי ביטוח כי אין להם את הכסף...
    האוצר אמר "אין בעיה", הכניס דיפרנציאציה בין הרוכבים ומי ש"הרוויח" הפחתה היו הצעירים על הקטנועים/אופנועים קטנים.
    שנה אחרי זה כשהאוצר ניסה שוב להעלות את הביטוח - מי שבזמנו הוביל אמר "למה לי להלחם? בסוף הילדים שלא באים להפגין מרוויח ולי לא יוצא כלום, שיסתדרו לבד".
    יש גם את העובדה שעד שכבר חבר כנסת אכן עושה משהו בכיוון ושינה את החישוב...
    בא המפקח על הביטוח ואומר לכנסת "נא באוזן, זה ישפר את המאזן של הפול, אני לא משנה עלות".
    ויש לי עוד בטן מלאה על המפקחים לדורותיהם.
    לפחות כיום, אני לא שומע יותר מידי את סלינגר בכיוון.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  20. c881

c881 משתמש רשום

דרך אגב, שנים מדברים על חוק ההסדרים ושנים זה לא הולך, כי זו אחת הנוצות האחרונות שנשארו להסתדרות לנפנף בהן.
    ולכן ההסתדרות תלחם עליה עד טיפת הדם האחרונה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות פינת המשקיעים ‏ביום שבת ב- 18:40
האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? פינת המשקיעים ‏ביום חמישי ב- 10:49
איך אפשר לשפר קרן השתלמות? פינת המשקיעים ‏14/11/17
ריבית דריבית כאשר משקיעים בקרנות אינדקס פינת המשקיעים ‏21/10/17
עתיד הדולר ואפשרויות השקעת דולרים פינת המשקיעים ‏21/10/17
מצב נושא:
הנושא נעול.

שתפו: