• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות?

באיזו פלטפורמה של instant messaging תשתמשו מעכשיו?

• אמשיך עם whatsapp

הצבעות: 38 53.5%
  • telegram

הצבעות: 10 14.1%
  • signal

הצבעות: 20 28.2%
  • אחר

הצבעות: 3 4.2%

• סך הכל מצביעים
    71

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אל תשכח לשלם במזומן, ללבוש קפוצון ולא להסתכל לכיוון של המצלמות, ולא להשתמש בטלפון באזור המגורים או העבודה שלך כי אפשר לאתר אותך עם אנטנות הסלולר
ולזהות את הקול בשיחה.

Henchman34

משתמש רגיל
דירוג
1,009
אל תשכח לשלם במזומן, ללבוש קפוצון ולא להסתכל לכיוון של המצלמות, ולא להשתמש בטלפון באזור המגורים או העבודה שלך כי אפשר לאתר אותך עם אנטנות הסלולר
אמרתי שזה מקום טוב להתחיל ממנו :) עקרונית עדיף להשתמש במכשיר שלא כולל קישוריות סלולרית כלל(ביחוד שזו בניגוד לאיזה wifi עלום מאוד מנוטרת וריכוזית).

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
תראו,
מי שבאמת רוצה פרטיות, הפתרון זה TOR, יחד עם PGP , ומחשב שהוא AIR-GAPPED , וללא דיסק בר כתיבה. וגם זה, כנראה יצבע אתכם. אם כי, מאוד מאוד יקשה לדעת עם מי אתם מדברים, ודיי בוודאות יגן על תוכן השיחות.

באופן כללי,
נראה לי שמספיק להשתמש במוצרים של חברות, שמכבדות את המשתמשים שלהן. גם אם הם עולים כסף.

Edmond

משתמש רגיל
דירוג
513
צריך לפני זה למצוא את המפתח ששמור בטלפון כמובן
לא בטוח שיש לך גישה לזה בלי להרוס פיזית את המכשיר (או למצוא zero day רלוונטי ל TEE)
בגלל שימוש ב TrustZone, דבר שמאוד מאוד מקשה על פורנזיקה כאשר יש בו שימוש.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,855
לא בטוח שיש לך גישה לזה בלי להרוס פיזית את המכשיר (או למצוא zero day רלוונטי ל TEE)
בגלל שימוש ב TrustZone, דבר שמאוד מאוד מקשה על פורנזיקה כאשר יש בו שימוש.
אתה לא חייב את המפתח עצמו. אתה יכול לגרום לטלפון לפתוח את ההודעה עם המפתח הקיים (כלומר לעשות מה שווטסאפ עושה בטלפון של המקבל).

השפוי

משתמש רגיל
דירוג
334
שאלה: מה היה השימוש של טלגרם עד עכשיו? מי השתמש בזה? כי אף אחד מאנשים בסביבתי לא משתמש בזה אלא אם זה בשביל לקנות ירוק או למען קבוצות למיניהם, שבטלגרם הן הרבה יותר גדולות.חוץ מזה אני מפספס משהו?

נערך לאחרונה ב:

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
אני אתן את השנקל שלי...
א. יש לי TELEGRAM ו-SIGNAL כבר כמה שנים.
SIGNAL יכולה לשמש גם ל-SMS/MMS, אז לא משנה אם לצד השני יש SIGNAL - היא תשלח לאיש קשר שלא נמצא אצלה כ-SMS
ב. גם FB, אבל בלי אפליקצית FB/ מסנגר על המכשיר.
ג. שמח לראות בימים האחרונים כ-50 הודעות ביום שאנשים מצטרפים.
ד. לדעתי, אם FB היתה מפרסמת את ההודעה המדוברת כ - OPT OUT - כלומר, מודיעה שמעכשיו מעבירים את המידע ומי שרוצה יוריד את ה- V,
היתה יכולה להעביר הרבה יותר מידע וכ-2% מהמשתמשים היו אכן יוצאים.

לסיום - מזכיר את הסיפורים של BOA שניסה פעם אחת להודיע שמעלה את המחיר של שימוש בכרטיס ה-DEBIT שלו מחינם ל-5$ חודשי ופעם
ניסה לשנות את האפשרות מחשבון בלי עמלות ל - חשבון בלי עמלות רק למי שמפקיד כל חודש 250$...
בשני המקרים 40,000 ~ 100,000 לקוחות שלחו לבנק את הכרטיס, שלחו בקשה לסגירת החשבון כדי שהנהלת הבנק תגיע למסקנה שהתוצאה לא שווה זאת.
https://www.nytimes.com/2011/11/02/business/bank-of-america-drops-plan-for-debit-card-fee.html
https://www.tampabay.com/news/busin...-eliminating-free-checking-account_164808655/

The revenue the bank expected to raise from the debit fee was not worth the damage to its reputation, the person briefed on the matter said.

ישראל היא מקום קטן ואירופה תחת GDPR לא מושפעת, אבל אולי התגובה החזקה פה ובהודו (שוק גדול שלהם) ואולי, רק אולי FB והחברות האחרות יחשבו לפני שינויי מדיניות חד צדדיים שכאלו.
נכון, מכיר את המשפט "אם המוצר הוא בחינם, אתה הוא המוצר", אבל מצד שני, למוצרים הנ"ל, יש זכות בחירה.
וכנראה שקפיצה של SIGNAL/TELEGRAM ברשימת האפליקציות להורדה תגרום לכמה אנשים שם להבין שהם קפצו מעל הפופיק של צוקי.

נערך לאחרונה ב:

Spanz

משתמש רגיל
דירוג
897
שאלה: מה היה השימוש של טלגרם עד עכשיו? מי השתמש בזה? כי אף אחד מאנשים שלי לא משתמשים בזה אלא בשביל לקנות ירוק או קבוצות למיניהם, שבטלגרם הן הרבה יותר גדולות.חוץ מזה אני מפספס משהו?
היא אפליקציה נהדרת בעיניי.
אני משתמש בה הרבה מאד שנים, ולא נמצא באף קבוצה ולא קונה כלום.
בזמנו היה בה אפשרויות הרבה יותר רחבות (שאח"כ התווספו לווטסאפ) כמו בוטים, מחיקת הודעות לצד השני, וכו' וכו'...
יש לה קהילת מפתחים נהדרת, תראה למשל את telegram X
לי יש טלפון פשוט ו"מעפן" וטלגרם משמעותית יותר קלה על הטלפון שלי ומהירה הרבה יותר
תוכנת הדסקטופ שלה מעולה
אפשר להשתמש בה ללא מספר טלפון כלל
אפשר לתת למשהו את הכינוי שלך בטלגרם ולא את המספר טלפון שלך
בקיצור.. אני חושב שמדובר באפליקציה רצינית.

על אבטחה אני לא נכנס כי אני לא מומחה גדול בתחום

לארוצה

משתמש בכיר
דירוג
1,467
ד. לדעתי, אם FB היתה מפרסמת את ההודעה המדוברת כ - OPT OUT - כלומר, מודיעה שמעכשיו מעבירים את המידע ומי שרוצה יוריד את ה- V,
היתה יכולה להעביר הרבה יותר מידע וכ-2% מהמשתמשים היו אכן יוצאים.
עשו את זה כבר ב-2019. מי שלא שינה את ההגדרות אז, לא מושפע. גם לא מי שפתח חשבון חדש מאז.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,392
שאלה: מה היה השימוש של טלגרם עד עכשיו? מי השתמש בזה? כי אף אחד מאנשים שלי לא משתמשים בזה אלא בשביל לקנות ירוק או קבוצות למיניהם, שבטלגרם הן הרבה יותר גדולות.חוץ מזה אני מפספס משהו?
לפני כמה ימים היה פה ניסיון (כושל) לפתוח קבוצת טלגרם של הפורום ותוך שעות ספורות 25 סולידיים הצטרפו.
ככה שזה רחוק מאוד מהמציאות להגיד שאף אחד לא משתמש בטלגרם.

לערוץ של עמית סגל ולערוץ של משרד הבריאות יש 150-200 אלף רשומים (לכלל אחד מהם).
אלה אנשים אמיתיים כמוני וכמוך...

השפוי

משתמש רגיל
דירוג
334
לפני כמה ימים היה פה ניסיון (כושל) לפתוח קבוצת טלגרם של הפורום ותוך שעות ספורות 25 סולידיים הצטרפו.
ככה שזה רחוק מאוד מהמציאות להגיד שאף אחד לא משתמש בטלגרם.

לערוץ של עמית סגל ולערוץ של משרד הבריאות יש 150-200 אלף רשומים (לכלל אחד מהם).
אלה אנשים אמיתיים כמוני וכמוך...
התכוונתי לכתוב "אנשים בסביבתי" אבל מחקתי את זה בטעות. האמת התכוונתי לשאול בדיון ההוא למה פותחים קבוצת טלגרם ולא וואטסאפ אבל אז נעלו אותו

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
למה פותחים קבוצת טלגרם ולא וואטסאפ
א. יותר משתמשים בקבוצה, למרות שבפורום הזה, כנראה ואין לזה משמעות.
ב. ניתן לראות הודעות מהקמת הקבוצה, גם לפני שהצטרפת.

השפוי

משתמש רגיל
דירוג
334
א. יותר משתמשים בקבוצה, למרות שבפורום הזה, כנראה ואין לזה משמעות.
ב. ניתן לראות הודעות מהקמת הקבוצה, גם לפני שהצטרפת.
באמת נשמע טוב יותר מוואטסאפ, אם כי אני באמת לא מבין מה היתרון על פני פורום מקוון

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,392
באמת נשמע טוב יותר מוואטסאפ, אם כי אני באמת לא מבין מה היתרון על פני פורום מקוון
זה יכול לתפקד כמו צ'אט.
בכל רגע נתון יש כמה סולידיים משועממים וחבל לזבל את הפורום, אז קבוצת טלגרם יכולה לעזור בזה.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,392
לא הספקתי לקרוא את כל השרשור אבל אציין שההצפנה בווטסאפ לא שווה הרבה כי התוכנה שומרת את הגיבויים ב-plain text על השרתים של גוגל.

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,702
מניח שאתה מתכוון שאפשר לנתר את התעבורה בשליחת הודעה ולראות שהיא מוצפנת, אבל כשהקוד לא פתוח, לך תדע מה הם עושים...
ספיציפית לאפליקציית whatsapp יש כמה פורקים לאנדרואיד שקהילות מתחזקות לבד עם כל מיני פיצ׳רים, תחפשו ״whatsapp mod app״
אחד השימושים העיקריים הם למנוע מאחרים לראות שקראתי הודעה שלהם, אך כן לראות אם כשהם קראו את ההודעה שלי (בניגוד לאפליקציה הרגילה שזה הדדי).
הפורקים הללו צריכים לשחרר עדכוני גרסאות בתכיפות גבוהה, כי whatsapp מאוד מקשים עליהם לתפקד,
כל ההקדמה הזו נכתבה בשביל המסקנה הבאה: מדובר באפליקציה שעשו ועושים ויעשו לה revere engneering באופן קבוע, לו ההצפנה שהם יישמו בפועל אינה עולה בקנה אחד עם המדיניות המוצהרת שלהם זה היה מתפוצץ בקול רעש גדול.
אמנם ה reversing נעשה בעיקר למטרת פיצרים ולא בדיוק מחקר אבטחה, אבל אנשים שכבר מילא עושים את זה מחטטים באזורים רבים בקוד.

לארוצה

משתמש בכיר
דירוג
1,467
לא הספקתי לקרוא את כל השרשור אבל אציין שההצפנה בווטסאפ לא שווה הרבה כי התוכנה שומרת את הגיבויים ב-plain text על השרתים של גוגל.
יש הבדל במטרות בין הצפנה בתעבורה לבין הצפנה באחסון, אבל בכל מקרה ההודעות כן מוצפנות עם מפתח שמחושב ממספר הטלפון.

דורון

משתמש רגיל
דירוג
1,024
רשמתי signal רק כי לא נתתם אופציה של גם וגם. הורדתי סיגנל, ומדבר עם אחרים על מעבר. בסה״כ אוהב מאוד את WhatsApp, וסומך לחלוטין על ההצפנה מקצה לקצה. אם בזה היו פוגעים, הייתי מוחק את האפליקציה מייד. אני לא רואה יותר מדי בעיה בשינוי המדיניות, אישרתי אותה.
העיקרון מפריע לי. שוב דוחפים לי לגרון את זה שאני מוצר ולא לקוח. ובפירוש הייתי מעדיף לשלם להם את ה-1$ של פעם, ולהמנע מזה. לא מבין למה לא נותנים את האופציה לבחור. האפליקציה טובה, הרבה השקעה, נקיה, בלי פרסומות, בשמחה הייתי משלם.
משתמש *המון* בטלגרם, כמנוי לקבוצות, למשל משרד הבריאות, ״גנבי הדמוקרטיה״, ועוד. יש כמה קבוצות מעולות. לא משתמש בזה להודעות, ולא אשתמש, כי לא מוצפן טוב מקצה לקצה. בעצם, אם אצטרך לבחור אפליקציה אחת, זו תהיה טלגרם, יותר מווצאפ + יוטיוב ביחד.

הבהרה: אם מישהו נמצא בפייסבוק, ומתלונן על WhatsApp, אז הוא לא מבין את המציאות. זה פשוט מגוחך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
כ שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס שוק ההון 1
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 14
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 358
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 11
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

למעלה