• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שימוע בקונגרס על FATCA

מה לדעתכם לוח הזמנים הצפוי, אם הם יצליחו לשכנע את הממשל?
ממה שהבנתי, אם יצליחו לשכנע את הממשל, כבר משנת המס הבאה נראה תוצאות. אם אתה מעוניין לקבל חדשות FATCA לוריד, אתה יכול להצטרף לעמוד American Expatriates בפייסבוק. מי שמנהל את העמוד מורעל על העניין ויש לו חלק מרכזי בלובי שפועל מאחורי הקלעים של הביטול (הוא אחראי בין השאר לזימון ובניית העדויות). גם העדים שהיו בשימוע מגיבים הרבה בעמוד הזה.
אני רק מזהיר שהאווירה בעמוד קצת היסטרית. מצד שני, יש לי הרושם שאזרחים אמריקאים שחיים באירופה, אסיה ואוסטרליה סובלים יותר מאיתנו.

ממה שהבנתי, אם יצליחו לשכנע את הממשל, כבר משנת המס הבאה נראה תוצאות. אם אתה מעוניין לקבל חדשות FATCA לוריד, אתה יכול להצטרף לעמוד American Expatriates בפייסבוק. מי שמנהל את העמוד מורעל על העניין ויש לו חלק מרכזי בלובי שפועל מאחורי הקלעים של הביטול (הוא אחראי בין השאר לזימון ובניית העדויות). גם העדים שהיו בשימוע מגיבים הרבה בעמוד הזה.
אני רק מזהיר שהאווירה בעמוד קצת היסטרית. מצד שני, יש לי הרושם שאזרחים אמריקאים שחיים באירופה, אסיה ואוסטרליה סובלים יותר מאיתנו.
אבל איזה משמעות יש לזה כל עוד קיים CBT?
לא מפריע לי כל כך שאני לא יכול לפתוח חשבון באקסלנס. ולאט לאט נראה לי שהם (=בתי השקעות בארץ) מתעשתים.
ברור ש-FATCA היא לא חוקתית והיא דריסה גסה אל חייהם שלא לא רק אמריקאים, אלא גם תושבים זרים שאינם חייבים לסור למרותה של הממשל האמריקאי.

מה לדעתכם לוח הזמנים הצפוי, אם הם יצליחו לשכנע את הממשל?
אבל איזה משמעות יש לזה כל עוד קיים CBT?
לא מפריע לי כל כך שאני לא יכול לפתוח חשבון באקסלנס. ולאט לאט נראה לי שהם (=בתי השקעות בארץ) מתעשתים.
ברור ש-FATCA היא לא חוקתית והיא דריסה גסה אל חייהם שלא לא רק אמריקאים, אלא גם תושבים זרים שאינם חייבים לסור למרותה של הממשל האמריקאי.
קודם כל החוסר יכולת לפתוח בכמה בנקים משפיעה עליך כי היא מצמצמת את האפשרויות וקשה לך יותר לתמרן עם עלויות. אם לא יעצרו את הכדור שלג הזה, בסוף גם לא יהיה אפשר לפתוח חשבון במיטב דש (אם זה מעניין אותך) ובIBI. שנית, יש את עניין היחס לexpats כאל פושעי מסים שמוחרף בגלל FATCA. שלישית, המידע שמועבר אל הIRS הוא רב יותר ממה שמועבר אליהם ב1099 דרך בנק אמריקאי רגיל. רביעית, FATCA חושפת את הסרבול וההשלכות ההרסניות של הינתנות לשתי מערכות מס. עד FATCA לא הייתה לזה מודעות אולי בגלל שמעט מאד EXPATS היו מודעים לכך שהם צריכים לדווח. עכשיו האוויליות של השיטה נחשפת לעיני כל וההתעסקות בביטול מגבירה לדעתי את הסיכוי למעבר לRBT או לפחות לצעדים משמעותיים לערוך קודיפיקציה בדיווח לאזרחים שחיים במדינות אחרות (למשל מיפוי ממוצרים פיננסיים מקומיים למוצרים הפיננסיים האמריקאים. כלומר להתחיל להתייחס לאזרחים שחיים מחוץ לארה"ב בצורה שפויה תחת ההבנה שהמוצרים הפיננסיים שלהם שונים מאלה שקיימים בארה"ב). בכלל, כל המצב הזה הוא חדש מאד (למרות הקיום של CBT במשך 150 שנה) ואני די אופטימי שיהיו הקלות בהמשך כי זה פשוט מתגלה כסיוט בירוקרטי (אגב גם לIRS).

עד FATCA לא הייתה לזה מודעות אולי בגלל שמעט מאד EXPATS היו מודעים לכך שהם צריכים לדווח. עכשיו האוויליות של השיטה נחשפת לעיני כל וההתעסקות בביטול מגבירה לדעתי את הסיכוי למעבר לRBT או לפחות לצעדים משמעותיים לערוך קודיפיקציה בדיווח לאזרחים שחיים במדינות אחרות (למשל מיפוי ממוצרים פיננסיים מקומיים).
מה איכפת להם להשאיר CBT ולקחת את מה שיכולים מבלי לעשות אכיפה יקרה מדי?
FATCA הוכיחה שאכיפה יקרה יותר מהתקבולים (והתקבולים כללו בעיקר קנסות ולא מסים), אבל מה איכפת להם להשאיר את הפחד מנחת זרועו של ה-IRS ולהשאיר את החוק ולאכוף רק מספיק בשביל להרתיע.

מה איכפת להם להשאיר CBT ולקחת את מה שיכולים מבלי לעשות אכיפה יקרה מדי?
FATCA הוכיחה שאכיפה יקרה יותר מהתקבולים (והתקבולים כללו בעיקר קנסות ולא מסים), אבל מה איכפת להם להשאיר את הפחד מנחת זרועו של ה-IRS ולהשאיר את החוק ולאכוף רק מספיק בשביל להרתיע.
הגישה שלך פסימית ואני לא יכול לפסול אותה. קשה לי להאמין שלנצח משטר הקנסות האסטרונומיים והעיוורון הבירוקרטי ימשיכו. אולי זו גישה נאיבית.

נערך לאחרונה ב:
משטר הקנסות האסטרונומיים והעיוורון הבירוקרטי ימשיכו
זה רק ממשל אובמה, אבל קשה לי לראות אותם מבטלים את זה לגמרי, ולו רק בשביל לעשות מגביות כמו שעשו ב-2011-2012 מאזרחים תמימים שנכנסו ל-OVDP.

אני מניח שידרוש ממשל מאוד אמיץ והוגן בשביל זה.

זה רק ממשל אובמה, אבל קשה לי לראות אותם מבטלים את זה לגמרי, ולו רק בשביל לעשות מגביות כמו שעשו ב-2011-2012 מאזרחים תמימים שנכנסו ל-OVDP.

אני מניח שידרוש ממשל מאוד אמיץ והוגן בשביל זה.
למה אתה מתכוון ב"רק ממשל אובמה"? יש לך רק שלושה חודשים להסיק מהם שצומצמו הקנסות האסטרונומיים.

אני מתחיל להרגיש כמו הפרקליט של השטן ;)
די ברור שצריך לעשות הרבה שינויים בחוק, בשביל EXPATS. זה נוגע גם ל FATCA אך בעיקר למיסוי (או כמובן לעבור ל RBT).
(הבעיה המרכזית למען האמת קיימת בכל מערכת מס, כשהנישומים חיים/מרוויחים במדינה אחרת. לדוגמא ישראלי המתגורר בחול אך עדין נחשב תושב ישראל ישנם הרבה מצבים בהם הוא סובל מיסויית. טכנית, כמובן כל אחד עושה מה שבא לו).

כל הסיפורים על אי חוקתיות, ושהמידע שמועבר לIRS הוא הרבה יותר מב 1099 לא כל כך משכנעים אותי. כמו שהיא הזכירה בשימוע, הסכמי חילופי המידע האוטומטיים הפכו לסטנדרט עולמי. ומה כל כך יותר פגיעה בפרטיות בדיווח על סך ההון מאשר כל שאר הנתונים ב1099 גם לא ברור לי. (בדרך כלל ניתן אפילו להגיע לקירוב על בסיס הריבית השנתית)
כל האומדנים על הכנסות מהסכמי חילופי המידע, מבוססים על מיסים שנגבו בעקבות המידע שסופק. די ברור שישנה השפעה גדולה על ההחלטה האם כדאי לרמות, ונראה לי ששם הכסף הגדול. בהרבה מדינות (נראה לי כולל ישראל), שיעורי הדיווח על הכנסות מחול עלו בשיעורים מטורפים בשנים האחרונות.

Rand Paul והחברים שלו, היו רוצים לבטל פחות או יותר כל דיווח לממשלה, כולל 1099 W-2 וכל השאר. הבעייה היא שבמציאות אנשים לא כל כך ישרים...
ב 1986 כשהתחילה החובה ל SSN בשביל Dependents מעל גיל 5, מספרם ירד בכ 7M כ 10% מכלל הDependents בשנה הקודמת. גם עכשיו, האומדנים (והגילויים) של רמאויות מס בתשלומי Alimony, בהם אין מערכת דיווח הם גבוהים מאוד. אני מעוניין שהכל יהיה כמה שיותר מדווח ונטל המס יתחלק בצורה הוגנת ככל האפשר.

כל הסיפורים על אי חוקתיות, ושהמידע שמועבר לIRS הוא הרבה יותר מב 1099 לא כל כך משכנעים אותי. כמו שהיא הזכירה בשימוע, הסכמי חילופי המידע האוטומטיים הפכו לסטנדרט עולמי. ומה כל כך יותר פגיעה בפרטיות בדיווח על סך ההון מאשר כל שאר הנתונים ב1099 גם לא ברור לי.
א. אין היום סימטריה בהעברת המידעים האלה בין ממשלות העולם (ארה"ב דורשת לקבל מידע אך מקשה בנתינה).
ב. הפגיעה בחוקתיות היא החיפוש ללא probable cause. מופעל כאן חשד לא סביר על תשעה מיליון אזרחים אמריקאיים ללא כל ביסוס לכך שנתח מספיק גדול מהם מעלים מסים. יש כאן איפה ואיפה- בארה"ב הממשלה לא יכולה לדוג את כל המידע ללא warrant.
ג. סימטריה בהעברת המידעים אינה מספקת. שכן, אחת הבעיות הגדולות של האזרח האמריקאי היא הרשלנות הלא תמימה של הרשויות בארה"ב. מצד אחד משיתים על אזרחים אמריקאיים בעולם מערכת מס נוספת על זו שהם נתונים לה. מצד שני, לא נעשה כל מאמץ לערוך קודיפיקציה של אופני הדיווח. זה שיש לך לכל סוג חשבון פיננסי 2-3 אסכולות של דיווח נראה לך תקין? האזרח הפשוט, השכיר, אמור לישון בשקט כשהוא מדווח על, רחמנא ליצלן, חשבון פנסיוני או כל חשבון דחוי מס אחר שאמור להבטיח את עתידו הפיננסי במדינה בה הוא מנהל וכנראה ינהל את כל חייו.

Rand Paul והחברים שלו, היו רוצים לבטל פחות או יותר כל דיווח לממשלה, כולל 1099 W-2 וכל השאר. הבעייה היא שבמציאות אנשים לא כל כך ישרים...
ב 1986 כשהתחילה החובה ל SSN בשביל Dependents מעל גיל 5, מספרם ירד בכ 7M כ 10% מכלל הDependents בשנה הקודמת. גם עכשיו, האומדנים (והגילויים) של רמאויות מס בתשלומי Alimony, בהם אין מערכת דיווח הם גבוהים מאוד. אני מעוניין שהכל יהיה כמה שיותר מדווח ונטל המס יתחלק בצורה הוגנת ככל האפשר.
אני טוען שרוב מקרי האי דיווח (ומקרים כאלה הם כנראה גם רוב בקרב אזרחים אמריקאים שחיים מחוץ לארה"ב) נובעים מחוסר מודעות. רוב טעויות הדיווח נובעות מכשלים שמובנים בתוך המצב של דיווח לשתי מערכות מס. גם אם לא מדובר על רוב המקרים, אין שום סיבה להחריב את החיים הפיננסיים של אדם על טעויות שהIRS מחשיב שנעשו "willfully". יש לך ערובה כלשהי שהם עשו due diligence בבירור נסיבות האי דיווח שלך? כמה באמת הIRS משקיע בלנסות להבין את הרקע הספציפי של הנישום,ביחס למערכת המס השנייה לה הוא נתון? למשל בישראל, יש רואי חשבון אמריקאיים שנמנעים מלדווח על הכנסות מעסיק בקרן השתלמות. כמה רגישות יגלה המבקר האמריקאי שטוען שבעשרים השנה האחרונות הנישום היה צריך לדווח על ההכנסות מהמעסיק לקה"ש והוא נחשב על ידו למעלים מס? אתה מדבר על הוגנות? אז לטעמי קודיפיקציה צריכה לבוא לפני חובת דיווח ולא להיפך. כמו שנותנים לחברות ברחבי העולם זמן להסתגל לתקנות שיפגעו בהן כלכלית (למשל חובת סימון הערך הבריאותי על מוצרי מזון מוחלת בפעימות ובהתראה מראש).

נערך לאחרונה ב:
Because one of my most fervently held wishes is for the EU to finally get a backbone, declare all 2nd and 3rd generation emigrants in the US to be EU citizens for tax purposes, and then start fining all US banks that don’t hand over money from the US accounts of their newly minted ‘non-compliant’ citizens.

Of course they shouldn’t be unreasonable about it. Any newly created EU/US dual citizen should be able to renounce their second citizenship for a reasonable price, say 3k EUR. They would of course first need to file 6 years back taxes in Italian or whatever.

I know this will never happen, but I will laugh my ass of if it ever does. A person can dream.

http://isaacbrocksociety.ca/2017/05...-ever-written/comment-page-1/#comment-7894846

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק :)

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה