• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שימוע בקונגרס על FATCA

מי שרוצה אמל"ק יש בהתחלה של הפוסט הזה. בנוסף ש שם לינקים לכל החלקים השונים של השימוע, כך שתוכלו לשמוע רק את החלק שמעניין אתכם.

לפחות תראו את זה למשך 10 דקות:
https://www.youtube.com/watch?v=rV5FpIn3Eyg#136m00s

נערך לאחרונה ב:
מה שמדהים אותי פה זה הbipartisanship סביב העניין. הדמוקרטים שחורטים על דגלם רגישות לסבלותיהם של מיעוטים, עניים, משוללי זכויות פוליטיות וכיוצא בזה, מגלים כזו אטימות בנושא. כאילו הנפגעים מFATCA הם רק אנשים עשירים. מדהים כמה שהם עיוורים לאיך רגולציית (ופיקוח) יתר פוגעים באדם הממוצע כתוצר לוואי של מאבק ב"עשירים".

תודה רבה על ההפניה לדיון הזה. מעניין.

ראנד פול (Rand Paul), סנאטור אמריקאי שדיבר בשימוע הגיש ב6.4.17 הצעה לביטול FATCA. את ההצעה המקבילה בבית הנבחרים הגיש Mark Meadows שעמד בראש השימוע. שימו לב שיש כאן גם ביטול של PFIC:

https://www.paul.senate.gov/imo/media/doc/FATCARepeal.pdf

מה שמצחיק זה שבנוגע לFATCA יש מחלוקות בין שתי המפלגות, אבל השדולות העיקריות שלהן מחוץ לארה"ב (Democrats abroad וRepublicans overseas) מסכימות שצריך לעבור ל Residence based taxation...

מדהים כמה שהם עיוורים לאיך רגולציית (ופיקוח) יתר פוגעים באדם הממוצע כתוצר לוואי של מאבק ב"עשירים".

איך FATCA פוגע באדם הממוצע? האם אתה, כאמריקאי בישראל נפגעת מFATCA?
יש את ה 8938. עוד טופס אחד, נו...
בעניין הבנקים, יש בעיות לאמריקאים בישראל?
בשוויץ, היו בעיות בתחילת הדרך, עכשיו אין לאמריקאים הגרים בשוויץ בעייה לפתוח חשבונות בבנקים שוויצריים (הגדולים לפחות). לי יש כאמריקאי ביותר מאחד.
כל מי שאני מכיר בשוויץ שוויתר על האזרחות (מכיר הרבה כאלו), זה היה בגלל שהם לא רצו לשלם מסים נוספים לארהב.(ראיתי את השימוע, ואני מאמין שכמה אנשים באמת ניזוקו קשות)
נקודה נוספת, לפחות בשוויץ, בבנקים הגדולים הם עכשיו לא נותנים לאזרחים אמריקאיים לקנות PFIC'S דרכם. כך שהם גם חוסכים הרבה בעיות לאנשים שלא מכירים את הבעייה. זה גם היה תוצר לוואי של FATCA.

(קצת קשה להאשים את הרגולצייה,בכך שבנקים שנתפסו בעבירות פליליות וקיבלו קנסות, נלחצו בהתחלה ופגעו באנשים תמימים)

בעניין אמריקאים שלא יכולים לפתוח חשבונות למיניהם, נראה לי שהפתרון הכי פשוט הוא, להכניס סעיף לFATCA שאסור למוסדות הפיננסיים להפלות אמריקאיים. הרי אין להם שום בעייה לאיים עליהם עם ה 30% ניכוי במקור;). לא?

בשוויץ, היו בעיות בתחילת הדרך, עכשיו אין לאמריקאים הגרים בשוויץ בעייה לפתוח חשבונות בבנקים שוויצריים (הגדולים לפחות). לי יש כאמריקאי ביותר מאחד.
כל מי שאני מכיר בשוויץ שוויתר על האזרחות (מכיר הרבה כאלו), זה היה בגלל שהם לא רצו לשלם מסים נוספים לארהב.(ראיתי את השימוע, ואני מאמין שכמה אנשים באמת ניזוקו קשות)
נקודה נוספת, לפחות בשוויץ, בבנקים הגדולים הם עכשיו לא נותנים לאזרחים אמריקאיים לקנות PFIC'S דרכם. כך שהם גם חוסכים הרבה בעיות לאנשים שלא מכירים את הבעייה. זה גם היה תוצר לוואי של FATCA.

(קצת קשה להאשים את הרגולצייה,בכך שבנקים שנתפסו בעבירות פליליות וקיבלו קנסות, נלחצו בהתחלה ופגעו באנשים תמימים)
מתוך 5 בתי השקעות שניסיתי לפתוח בהם חשבון, 3 אמרו לי שאי אפשר משום שאני אמריקאי. אני לא מרגיש בנוח שהIRS מקבל מידע על כל טרנזקציה שאני עושה בחשבון בנק (זה מידע שהם לא יכולים לקבל בשקיפות בארה"ב בלי צו). ככל שיודעים עליך יותר, כך יש סיכוי גדול יותר שטעויות דיווח שעשית בתום לב (וקל לעשות כאלה כשאתה נתון לשתי מערכות מס) יהיו לך למכשול. באופן כללי, החוק הזה יוצר מצב בו כל אזרח אמריקאי שחי מחוץ לארה"ב הוא בבחינת פושע מס (שמעתי איפשהו ששיעור הביקורות מחוץ לארה"ב הוא 4 אחוזים לעומת קצת פחות מאחוז בארה"ב), כך שכל טעות שאתה עושה עלולה להתקבל ביתר חשדנות לעומת מי שחי בארה"ב. כמובן שעדיף לכולנו שהמיסוי יהיה RBT ולא CBT, אבל ביטול FATCA (וPFIC כמו שמוצע במסמך שלעיל) הוא צעד בכיוון נכון (אבל בהתחשב בכך שרפורמת המס האחרונה חוקקה ב1986, אני סקפטי שאי פעם אראה את RBT אם זה לא יעבור בסיבוב הזה - הזדמנות פז). בכל אופן, כולנו נצא בתופים ובמחולות אם PFIC יבוטל.

נערך לאחרונה ב:
בעניין אמריקאים שלא יכולים לפתוח חשבונות למיניהם, נראה לי שהפתרון הכי פשוט הוא, להכניס סעיף לFATCA שאסור למוסדות הפיננסיים להפלות אמריקאיים. הרי אין להם שום בעייה לאיים עליהם עם ה 30% ניכוי במקור;). לא?
חחח פתרון מעניין אבל לא ישים. כמובן שאי אפשר להכריח אף מוסד בעולם לקבל לקוח כזה או אחר. ניכוי מס במקור הוא ישים וטכנית אין איתו בעיה.

אגב, אני קורא הרבה עדויות של אנשים בעולם שנדפקו מFATCA ובאמת לא שמעתי סיפורי זוועה כאלה בישראל. ביני לבין עצמי אני מעלה את ההשערות הבאות למדוע זה כך:
1) אחוז האזרחים האמריקאים בישראל גדול. יהודים אמריקאים הם אמידים יחסית. גופים פיננסיים בישראל יכולים להינזק משמעותית אם יחסמו פעילות פיננסית של אנשים כאלה.
2) שיעור הCPAs ונפח פעילות הcompliance industry הם יחסית גדולים בישראל. קל להשיג כאן יעוץ איכותי במחיר לא גבוה במיוחד. הייתה כאן סירקולציה של חדשות על החובה של אמריקאים לדווח עם המסים ובארצנו דברים כאלה עוברים מאד מפה לאוזן. מסיפורים שקראתי נדמה שאנשים קיבלו יעוץ קלוקל ומטעה.

אלה רק מחשבות, אין לי ממש אסמכתאות.

חחח פתרון מעניין אבל לא ישים. כמובן שאי אפשר להכריח אף מוסד בעולם לקבל לקוח כזה או אחר. ניכוי מס במקור הוא ישים וטכנית אין איתו בעיה.
מדוע לא ישים? המוסדות הפיננסיים צריכים להסכים לכך כדי שלא ינכו להם. בדיוק כמו שאר הדרישות מהם. אחרי שיש להם את המערכת לדיווח, נראה לי שאין סיבה שלא יקבלו כל אמריקאי. אני משער שהמוסדות שלא מתעסקים עם אזרחים אמריקאיים, לא מתעסקים איתם בכלל.

מדוע לא ישים? המוסדות הפיננסיים צריכים להסכים לכך כדי שלא ינכו להם. בדיוק כמו שאר הדרישות מהם. אחרי שיש להם את המערכת לדיווח, נראה לי שאין סיבה שלא יקבלו כל אמריקאי. אני משער שהמוסדות שלא מתעסקים עם אזרחים אמריקאיים, לא מתעסקים איתם בכלל.
גופים פיננסיים שעברו התאמה לFATCA שילמו על כך הון. אלה שבחרו לא לקבל אזרחים אמריקאיים עשו זאת בין השאר בגלל העלויות המטורפות שכרוכות בcompliance בנוסף לפחד מפני כך שאולי התהליך שעברו לא היה חף מטעויות. לאחר ששקלו וראו שהתאמה לתנאי FATCA היא מאד יקרה, כבר אין לאמריקאים כל כך במה לאיים. הרי שתי החלופות גרועות. כמו כן, לדעתי יש גבול לכמה רחוק ארה"ב תוכל ללכת עם איומים שכאלה. הרי על פניו יש לה את היכולת הצבאית (למשל) לכפות את האינטרסים שלה בכמעט כל מקום בעולם, אבל מן הסתם יהיו לכך השלכות. הטלת טרור פיננסי בעולם מעבר לרף מסויים תתנקם בה בסופו של דבר, כל כמה שתהיה המעצמה מספר אחת בעולם (כפי שהשלטת אינטרסים צבאיים בכל מקום בעולם אינה נטולת השלכות שליליות עליה).

נערך לאחרונה ב:
עוד סרטון שמפרק לחתיכות את הטענות של האדריכלית של FATCA
תייגתי ספציפית משפט שהצחיק אותי נורא:
"How many drug lords said to themselves, oh man FATCA? now I gotta go back to college"
https://www.youtube.com/watch?v=FKrbvau42Ok#20m56s

שכחתי לציין שיש גם הצעה לתיקון FATCA של Carolyn Maloney, נציגה דמוקרטית, כך שחובת הדיווח לא תחול על אדם במדינה בה הוא resident. לא רע, אבל לא מספיק.

שימו לב שיש כאן גם ביטול של PFIC
בכל אופן, כולנו נצא בתופים ובמחולות אם PFIC יבוטל.
אל תוציא את התופים עדיין.

ל-PFIC יש שתי חובות:
1) דיווח על הכנסות מ-PFIC (עם כל המיסוי הדרקוני)
2) דיווח על ה-PFIC עצמו

בשנה בה אין הכנסות חייבים לדווח על ה-PFIC עצמו (זה נעשה באמצעות אותו טופס 8621) - מדווחים על הסכום בחשבון/קרן וזהו. אם אין חובת הגשת 1040 עדיין צריך לשלוח בדואר את 8621.

הביטול מוצע רק עבור 2 :(

אל תוציא את התופים עדיין.

ל-PFIC יש שתי חובות:
1) דיווח על הכנסות מ-PFIC (עם כל המיסוי הדרקוני)
2) דיווח על ה-PFIC עצמו

בשנה בה אין הכנסות חייבים לדווח על ה-PFIC עצמו (זה נעשה באמצעות אותו טופס 8621) - מדווחים על הסכום בחשבון/קרן וזהו. אם אין חובת הגשת 1040 עדיין צריך לשלוח בדואר את 8621.

הביטול מוצע רק עבור 2 :(
אתה מתכוון שהוא מציע לבטל את הדיווח על PFIC בשנה שבה אין הכנסה ממנו? מה הטעם בלעשות רק את זה?

אתה מתכוון שהוא מציע לבטל את הדיווח על PFIC בשנה שבה אין הכנסה ממנו? מה הטעם בלעשות רק את זה?
זה בדיוק אותו רעיון של לבטל את FATCA. הרי FATCA הוא רק חוק על העברת מידע.
וההצעה היא לשנות אותה כך שהדיווחים יהיו דומים ל-1099, קרי רק כשיש הכנסות.
את סעיף 1298 (שמדבר רק על דוחות המידע) הוסיפו כחלק מ-FATCA. החוקים לגבי מיסוי PFIC קיימים עוד מ-1986 ואין להם קשר ל-FATCA.
צריך להבין ש-RAND PAUL הוא אידאליסט בקטע של זכויות אדם ללא קשר למיסוי, והוא לא רוצה שיחשף מידע לגבי אדם ללא צורך. ולכן הוא רוצה שהמידע יעבור רק בשנים של הכנסות, אבל אין לו כוונה לוותר על מסים (או בכלל לנסות לשנות את חוק המס).

צריך להבין ש-RAND PAUL הוא אידאליסט בקטע של זכויות אדם ללא קשר למיסוי, והוא לא רוצה שיחשף מידע לגבי אדם ללא צורך. ולכן הוא רוצה שהמידע יעבור רק בשנים של הכנסות, אבל אין לו כוונה לוותר על מסים (או בכלל לנסות לשנות את חוק המס).
לא מסכים עם הכוונה לא לוותר על מסים. קראתי עליו שהוא מאמין בRBT, בדומה ללא מעט רפובליקאים. ההיתכנות של זה היא כבר משהו אחר...
אני רוצה להוסיף שאני די מרוצה מהרצינות של Rand Paul וMark Meadows. הם הראו ידע מעמיק בהשלכות של החוק על חיים של אמריקאים שחיים מחוץ לארה"ב. אני אוהב את זה שמדברים על הUnconstitutionality של החוק. גם משיחות שיש לי עם אחד מהנציגים של Republican overseas שעובד מאחורי הlobbying בעניין ביטול FATCA, עולה שנעשית שם עבודה רצינית ושיש מודעות הולכת וגוברת להשלכות.

מה לדעתכם לוח הזמנים הצפוי, אם הם יצליחו לשכנע את הממשל?

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה