• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופ"ח כללית עשו טעות ואני משלם?

מצב
הנושא נעול.

בובין חוט-השני

משתמש סולידי
דירוג
22
שלום לכולם, קיבלתי מכתב בדואר מחטיבת הכספים של קופת חולים כללית בזאת הלשון:
"הנדון: הודעה בדבר חוב להרשאה לחיוב חשבון "המסלול המהיר"
הנני להודיעך כי עקב תקלה צורפת ונהנית משירותי המסלול המהיר, אך שירותים אלו לא נגבו מחשבונך. עקב כך ייגבה מכ"א XXXX חוב בסך 302 ש"ח ב-3 תשלומים שווים. התשלום הראשון יגבה בתאריך 10.01.2024. שירות המסלול המהיר עבורך בוטל עקב חוב זה."
בהמשך המכתב פורטו כל השירותים שקיבלתי, התנצלות וחתימה.

השאלה שלי פשוטה - הדבר חוקי בכלל? מותר לכללית (או כל גוף אחר) פשוט לגבות ממני סכום כסף בלי הסכמתי רק כי הם מצאו טעות אצלהם? הכסף כמובן כבר ירד מהחשבון ואני כעת שוקל את צעדי.

ראוי לציין כי אכן קיבלתי את השירותים הנ"ל אבל מעולם לא הסכמתי שהם ייגבו כחלק משירות "המסלול המהיר".

מה זה השירות הזה?
אם מעולם לא ביקשת או נתת את הסכמתך להצטרף לשירות כזה, כמובן שהקופה לא רשאית לחייב אותך על כך.
בתור התחלה, פנה לנציב תלונות הציבור של הקופה, ודרוש את השבת הסכום שחייב שלא כדין וללא הסכמתך על שירות שלא ביקשת.

עריכה: לאחר שבדקתי במה מדובר, נראה ש"המסלול המהיר" פשוט אומר שפעולות בתשלום שאתה מבצע דרך הקופה, יחויבו דרך הוראת הקבע שלך במקום שתצטרך לשלם במקום. כלומר לא מדובר בתשלום על שירות שנקרא "המסלול המהיר", אלא בסך הכל בצורת תשלום על פעולות בתשלום שאתה צורך (למשל רכישת תרופות, ביקור אצל רופא מומחה וכו׳).
לכן מה שרשמתי מעלה אינו רלוונטי כלל, ועליך כמובן לשלם על שירות שצרכת.

נערך לאחרונה ב:
לפני כל חיוב הם אמורים לשאול אותך אם לחייב את כרטיס האשראי, גם אם נתת להם את הפרטים - כך שהם לא יכולים אוטומטית לחייב אותך.
למשל שאני קונה בבית מרקחת של כללית הם תמיד שואלים אותי אם לחייב באשראי שנמצא אצלם במחשב ולא מחייבים אוטמטית.
אבל נשאלת השאלה - איך יש להם את פרטי האשראי שלך. הם יכולים לקבל אותם רק ישירות ממך בהסכמתך אם הצטרפת לערוץ החיוב הישיר. גם זה כאמור עדיין לא מאפשר להם חיוב אוטומטי.

השאלה שלי פשוטה - הדבר חוקי בכלל? מותר לכללית (או כל גוף אחר) פשוט לגבות ממני סכום כסף בלי הסכמתי רק כי הם מצאו טעות אצלהם?
כמו שכבר אמרו - הטעות היחידה שלהם הייתה שהם לא גבו קודם את הכסף.
התשלום הוא עבור שרותים שרכשת והתחייבת לשלם עליהם, הטעות הייתה רק בצורת התשלום.

אבל נשאלת השאלה - איך יש להם את פרטי האשראי שלך
מספיק שיש לו ביטוח משלים בהוראת קבע כדי שיהיה להם את אמצעי התשלום שלו.

מספיק שיש לו ביטוח משלים בהוראת קבע
זה עדיין לא אומר שהם יכולים לגבות ממנו את התשלומים מפעם לפעם (כדוגמת: תרופות, השתתפות עצמית בביקור אצל רופא) שלא נכללים בדמי הביטוח. כפי שאמרתי - לי יש סידור כזה והם שואלים אותי כל פעם אם ניתן לגבות מכרטיס האשראי שנמצא ברקורד.
הוא אמור לתת להם את פרטי האשראי במיוחד לצורך זה וגם אז זו לא הרשאה אוטומטית

זה עדיין לא אומר שהם יכולים לגבות ממנו את התשלומים
היכולת עצמה קיימת. האם הם רשאים משפטית לעשות זאת, זו כבר שאלה שונה.
ובכל מקרה אם צרך מוצר/שירות בתשלום ולא שילם, הוא צריך להסדיר את החוב.

נערך לאחרונה ב:
בדקתי באתר כללית:

בפירוש כתוב שהשירות חינם.
את החיובים אפשר לראות בכללית און ליין.
זה עדיין לא אומר שהם יכולים לגבות ממנו את התשלומים מפעם לפעם (כדוגמת: תרופות, השתתפות עצמית בביקור אצל רופא) שלא נכללים בדמי הביטוח.
+1

הנני להודיעך כי עקב תקלה צורפת ונהנית משירותי המסלול המהיר, אך שירותים אלו לא נגבו מחשבונך
הייתי מסביר להם שלא ביקשתי ואני לא מעוניין ב"מסלול המהיר". מאמין שיחזירו לך את הכסף.
אם הוציאו לי במסעדה מנה שלא הזמנתי כי התבלבלו בשולחן לדוגמא, גם אם טעמתי=אכלתי חצי ממנה, אני לא אמור לשלם עליה.

אני לא כל כך מבין. אולי תסביר. התקלה היא שחייבו אותך בשירותים שצרכת, דרך המסלול המהיר שאתה לא זוכר שהצטרפת אליו?
אם כן, אני לא חסיד של מוסדות גדולים, אבל בסה"כ לא גבו ממך במקום, עבור שירותים שאכן קיבלת, כי חשבו שאתה במסלול המהיר ואתה לא, ועכשיו כשרוצים לגבות אתה לא רוצה לשלם? הרי זה משהו שהיית צריך לשלם עליו.
אלא אם כן מדובר במשהו אחר, ואז שכח את מה שכתבתי.

הייתי מסביר להם שלא ביקשתי ואני לא מעוניין ב"מסלול המהיר". מאמין שיחזירו לך את הכסף.
אם הוציאו לי במסעדה מנה שלא הזמנתי כי התבלבלו בשולחן לדוגמא, גם אם טעמתי=אכלתי חצי ממנה, אני לא אמור לשלם עליה.
הוא לא שילם על המסלול המהיר, הוא שילם על שירותים / מוצרים שצרך. קופת החולים חשבה שיש לו את השירות המהיר, לכן לא חייבה אותו עליהם באותו רגע. כשגילו שהשירות המהיר אינו פעיל אצלו, חייבו אותו דרך כרטיס אשראי על מה שצרך בפועל (יתכן שגם ניסו לשלוח לו דרישת חוב באמצעים אחרים).

אני אנסה לעשות סדר בתקווה שאני לא טועה\מטעה.

מה השירותים האלה שקיבלתי ולמה לא שילמתי עלייהם במקור\בזמן אמת
מדובר בשירותים רפואיים שאכן קיבלתי. מסיבה כלשהי אבא שלי שילם עליהם עבורי כשקיבלתי אותם. אני לא הייתי מודע לעלות שלהם ולכך שהם בכלל עולים כסף מאחר והם כביכול חויובו דרך השירותי החינמי (וה"נהדר") של "המסלול המהיר" ( אם אני מבין נכון, שירות שהוא בגדול הוראת קבע). בכללית החליטו לזכות את אבא שלי ולהעביר את החיובים עליי בדיעבד. שוב, אני לא מתכחש לעובדה שקיבלתי שירות. אני כן טוען שאולי הייתי מתנהג אחרת אם הייתי יודע את העלות שלהם בזמן אמת. אז הבעיה היא לא שחייבו אותי על שירות שלא קיבלתי (כי כן קיבלתי. הכל בסדר) הבעיה, מבחינתי, היא שמחייבים אותי על (תזכורת: טעות שלהם, הם מודים בזה) שירות שלא ידעתי את העלות שלו בזמן אמת.

מה עוד מפריע לי, ואולי זאת השאלה המקורית של כל השרשור הזה
האם עסק כלשהו (לא בהכרח קופ"ח כללית) יכול פשוט לנצל את העובדה שיש לו את פרטי הכרטיס אשראי שלך, להודיע מראש, ולחייב בלי לחכות לתגובה שלך? זה חוקי בכלל? באותה מידה שירות טלוויזיה יכול בטעות לפתוח לצפייה חינם את ערוצי הספורט בעלות שלו. אני אצפה ואז בגלל הטעות יחליטו לחייב אותי בדיעבד בלי בכלל לשאול אותי. בקיצור - מותר לעסק לחייב אותך בלי אישור מוקדם שלך?

לא יודע איך זה בכללית, בקופת החולים שלי כל שירות שבתשלום מיידעים אותי מראש שהוא בעלות.

גם בכללית מיידעים בעלות (אני לא נציג כללית..), בכל ביקור אצל רופא מומחה או תרופות בבית מרקחת שואלים אם לחייב דרך ההרשאה (המסלול המהיר...), או לחייב באמצעי תשלום אחר.
אני מבין את התסכול שלך, אבל אני חושב שזה דווקא לא לגמרי אנלוגי למקרה של הכבלים. צרכת שירות שידעת שאתה צורך אותו. אולי לא לגמרי היית מודע לכך שהוא עולה כסף. אני מניח שזה רופא/בדיקה/תרופה?

לא יודע איך זה בכללית, בקופת החולים שלי כל שירות שבתשלום מיידעים אותי מראש שהוא בעלות.
אולי זאת הזדמנות עבורי לעזוב את הכללית ולהכיר קופ"ח אחרות שלא עושות טעויות ועובדות בצורה יותר שקופה....
צרכת שירות שידעת שאתה צורך אותו. אולי לא לגמרי היית מודע לכך שהוא עולה כסף. אני מניח שזה רופא/בדיקה/תרופה?
לגמרי.

אני אתן מספר דוגמאת ל "תיאור קוד שירות" -

"א.א.ג"
"תקבול עבור חיסון לדיפטריה, טטנוס ושעלת B"
"תקבול עבור יעוץ רפואה גאוגרפית"

אני מבין שזה נשמע כמו טרחנות להתלונן על זה שחייבו מישהו על שירות שכבר קיבל. ועדיין - כל אופי הגביה נשמע לי לא תקין ולא מקובל ואני באמת שוקל את צעדי פה והייתי שמח לשמוע את דעתכם.

יש צדק בדברים שלך, יש סיכוי שאם תתלונן אולי אולי יבטלו את החיוב. אתה גם צודק בהקשר שאתה צעיר (אני מניח), ועוד לא לגמרי מודע לכך שיש שירותי בריאות שהם בחינם ויש כאלו בתשלום. כנראה (בטוח), שלא הסבירו לך את זה.
למשל, ביקור אצל רופא מומחה כרוך בעמלה רבעונית. נשמע שגם באת לעשות חיסונים לקראת טיול גדול, וזה שירות שעולה כסף. גם בקופת חולים.
אני לא בטוח שהייתי מבזבז את הזמן על זה. אתה יכול לכתוב מכתב לפניות הציבור ולראות אם במקרה יזכו אותך.
אם היית יודע שזה עולה כסף לא היית צורך את השירותים הללו?

אולי זאת הזדמנות עבורי לעזוב את הכללית ולהכיר קופ"ח אחרות שלא עושות טעויות ועובדות בצורה יותר שקופה....
לדעתי האישית והלא מייצגת זה נכון בלי קשר למה שאתה מספר פה.
לגמרי.

אני אתן מספר דוגמאת ל "תיאור קוד שירות" -

"א.א.ג"
"תקבול עבור חיסון לדיפטריה, טטנוס ושעלת B"
"תקבול עבור יעוץ רפואה גאוגרפית"

אני מבין שזה נשמע כמו טרחנות להתלונן על זה שחייבו מישהו על שירות שכבר קיבל. ועדיין - כל אופי הגביה נשמע לי לא תקין ולא מקובל ואני באמת שוקל את צעדי פה והייתי שמח לשמוע את דעתכם.
היית אצל רופא וקיבלת חיסונים. כן, זה עולה כסף.
גם אם זה לא הובהר לך ע"י הקופה, לא חושב שיש מקום להתעצבן או להתעסק בזה - שילמת את המחיר הנכון, אף אחד לא עבד עליך ולא קיבל את הכסף לכיס האישי שלו. הסיכוי שיזכו אותך - שואף לאפס (אחרת יצטרכו לזכות כל אחד שטוען שהפקיד לא הבהיר לו את גובה התשלום הצפוי).
תבחר את המלחמות שלך.

אתן את השנקל שלי.

על מה שצרכת צריך לשלם.

מה שלא בסדר ועם זה אני מסכים, זה שהם גובים ממך רק בגלל שיש להם את פרטי האשראי.
היו צריכים לשלוח דרישת תשלום, עם רשימה של דרכים לשלם.

מצד שלישי, הם גם ניסו לבוא לקראתך עם פריסה ל3 תשלומים.

שאולי הייתי מתנהג אחרת אם הייתי יודע את העלות שלהם בזמן אמת
לא היית הולך לרופא אאג? לא היית עושה חיסונים ? לא היית הולך למרפאת מטילים על מנת לשמוע איזה חיסונים אתה צריך ואז עושה אותם ? סביר ששאלו אותך אם לגבות את התשלום על הביקור דרך המסלול המהיר והיות לא לגמרי הבנת מה זה אמרת כן.

בסופו של יום שילמת על השירות שקיבלת ולא כפו עליך לשלם על שירות שלא רצית (בניגוד למשל לפנגו סימפל שפשוט צירפו את כל הלקוחות למסלול בלי לשאול וגנבו כל חודש סכום שימוש מסויים).

מבחינה חוקית לא כל כך יודעת מה יש לך לעשות. אתה חייב לשלם על שירות שקיבלת. האם הקופה היתה בסדר ? לא והם מודים שהם לא היו בסדר, אבל את הכסף הם עדין צריכים לקבל. לא בטוחה שיש מה לעשות עם זה מלבד אולי לשלוח הודעה לרשות הגנת הצרכן שיעשו מול הקופה בירור ואולי יעשו להם מעין נו נו נו. קשה לי להאמין שכללית תשתנה.

נו באמת, טעות ביוקרטית קטנה.
חייבו את האבא שלו, העבירו את החיוב אליו וזיכו את האבא.
בחיית, אל תעשו פיל מעכבר.
הבנאדם רכש שירותים נוספים שלא מכוסים בפוליסה הסטנדרטית ונדרש לשלם עבורם.
ננעל.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ברזילרו עזרה במיטוב קופ"ג ישנה שוק ההון 9
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
A מס רווחי הון מופחת לגלאי 60+ אל מול קופ"ג להשקעה מיסים 11
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה שוק ההון 1
א תיק עצמאי + קופ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
TheOneTech לקוחות קופ"ח מכבי שצורפו לביטוח סיעודי ללא ידיעתם צרכנות פיננסית 6
E דמי ניהול קופ"ג קה"ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G קופ"ג או IRA ל-100K פנויים בבנק שוק ההון 4
D קופ"ג להשקעה עם דמי ניהול מופחתים שוק ההון 4
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
P מכירת קופ"ג להשקעה ומעבר לחשבון השקעות שוק ההון 21
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
H קופ"ג חדשה עוקבת S&P - מיטב דש שוק ההון 5
N בחירת קרן פנסיה/קופ"ג/קרן השתלמות ודמי ניהול צרכנות פיננסית 5
ע בדיקת כדאיות לרכישת מניות + קופ"ג להשקעה שוק ההון 3
aeh הפקדה מעל לתקרת קופ"ג להשקעה שוק ההון 58
dorian העברת קופ״ג - השוואה בין בתי השקעות+מסלקה כתנאי שוק ההון 0
E העברת כספים מהבנק לאינטרגמל - קופ"ג להשקעה שוק ההון 34
L האם קופ״ג מחייבת אובדן כושר עבודה עפ״י תיקון 14 צרכנות פיננסית 18
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ל עזרה - העברת קופ״ג ללא אישור שוק ההון 3
ג קופ"ג IRA לעומת ניהול עצמי מחוץ לקופ"ג שוק ההון 73
N משקיע מתחיל - קופ"ג להשקעה מול תיק בניהול עצמי שוק ההון 34
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
W קופ"ג ישנות שוק ההון 18
P פדיון רעיוני של פוליסות חסכון/קופ"ג לצורך אופטימיזצית מס לפי 125ד וכד'? צרכנות פיננסית 24
C קופ"ג בתיקון 190 לעומת מסחר עצמאי שוק ההון 6
P קופ"ג להשקעה: היוון מלא אחרי פרישה רק אם יש קצבת מינימום? צרכנות פיננסית 22
N האם ניתן לאחד בין קופ"ג שכיר לקופ"ג עצמאי? צרכנות פיננסית 6
י שיקולים במשיכת קופ"ג עם צבירה נמוכה בפטור ממס שוק ההון 27
liranviper קופ"ג ללא מס החל מגיל 60 - למוכרי דירות שוק ההון 13
רולי קופ"ג IRA מניות בודדות שוק ההון 1
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23
פ פורסמה הבהרה לעניין קופ"ג להשקעה שוק ההון 65
L ביטוח בריאות פרטי לעומת המשודרגים של קופ"ח צרכנות פיננסית 2
מתכנת מה ההבדלים בין ROTH IRA בארה"ב לבין קופ"ג IRA הישראלית? שוק ההון 12
G קופ"ג / קה"ש מחקה מדדים ב-IBI - פיצול מסלול שוק ההון 10
wa11a בחירת קופ"ג, קרן פנסיה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
א עבודה חדשה- קופ"ג צרכנות פיננסית 33
פשוט קופ"ג או קרן פנסיה לא פעילה לפורש מוקדם צרכנות פיננסית 23
מ חלוקת קה"ש+קופ"ג IRA שוק ההון 7
Jane Doe מי רוצה קופ"ג וקרן פנסיה עוקבי מדדים עם דמי ניהול נמוכים ולא קיבל/ה? צרכנות פיננסית 261
פשוט קופ"ג מחקה s&p 500 עקיבה שוק ההון 5
Jane Doe אנא הקדישו דקה לקמפיין Mail Bomb לפתיחת קופ"ג בניהול אישי לשכירים צרכנות פיננסית 10
L בחירת בית השקעות לפנסיה/קופ"ג צרכנות פיננסית 26

נושאים דומים

Back
למעלה