• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיית ברירת המחדל כבר קיימת

• פותח הנושא RrM
  • פורסם בתאריך

RrM

משתמש סולידי
דירוג
120
מסתבר שהיא יצאה לדרך ב-1 בנובמבר 2016, ממש עכשיו.
לי יש קרן פנסיה (במעמד שכיר) במנורה מבטחים. יש שם כמה מאות אלפי שקלים. לפני כמה שנים הפסקתי להיות שכירה, ולכן כבר כמה שנים שהיא לא פעילה, ואין הפקדות חדשות.
איכשהו עד היום דמי הניהול שם היו יחסית נמוכים, לפי ההסדר שהיה מול קרן הפנסיה למעסיק האחרון שלי שהפקיד לקרן. אבל עכשיו ״עלו עלי״. שמו לב שאני כבר מזמן לא אצל המעסיק הזה...
היום קיבלתי מכתב, שהם מעלים את מדי הניהול שלי למקסימום המותר בחוק (0.5% מהצבירה. וגם 6% מההקפדה, אבל זה כאמור לא רלוונטי במקרה שלי). אחרי שסיימתי לרתוח בשקט, חשבתי מה בעצם אני יכולה לעשות? להעביר את הקרן אולי לאותה פנסיית ברירת המחדל בדמי ניהול נמוכים? מישהו יודע האם הדבר אפשרי עבור קרנות לא פעילות? מה דעתכם? אני בת 36, יש לי עוד הרבה שנים עד הגיל הפרישה הפנסיוני.

מסתבר שהיא יצאה לדרך ב-1 בנובמבר 2016, ממש עכשיו.
לי יש קרן פנסיה (במעמד שכיר) במנורה מבטחים. יש שם כמה מאות אלפי שקלים. לפני כמה שנים הפסקתי להיות שכירה, ולכן כבר כמה שנים שהיא לא פעילה, ואין הפקדות חדשות.
איכשהו עד היום דמי הניהול שם היו יחסית נמוכים, לפי ההסדר שהיה מול קרן הפנסיה למעסיק האחרון שלי שהפקיד לקרן. אבל עכשיו ״עלו עלי״. שמו לב שאני כבר מזמן לא אצל המעסיק הזה...
היום קיבלתי מכתב, שהם מעלים את מדי הניהול שלי למקסימום המותר בחוק (0.5% מהצבירה. וגם 6% מההקפדה, אבל זה כאמור לא רלוונטי במקרה שלי). אחרי שסיימתי לרתוח בשקט, חשבתי מה בעצם אני יכולה לעשות? להעביר את הקרן אולי לאותה פנסיית ברירת המחדל בדמי ניהול נמוכים? מישהו יודע האם הדבר אפשרי עבור קרנות לא פעילות? מה דעתכם? אני בת 36, יש לי עוד הרבה שנים עד הגיל הפרישה הפנסיוני.
הדרך הכי טובה לבדוק זה פשוט להתקשר אליהם ולשאול אם את יכולה לנייד

אפשרי לנייד קרן לא פעילה, אני בספק האם התנאים של ברירת מחדל יחולו גם על קרן לא פעילה.
@נדב @יוסי
לא מצאתי שום התייחסות לכך בחקיקה, אבל על פי מה שאני מבין באתר שלהן, שתי החברות דורשות הפקדות.
בקיצור - אם זה מה שרתם רוצים שווה לנסות.

אפשר להתמקח ולא לשלם את המקסימום 0.5%.
לא בטוח שניתן להגיע לאותו מינימום שעמית פעיל יוכל להגיע אליו.

בנוסף ניתן להפקיד גם כעצמאית. ואז כמובן בטח שמגיע לך להצטרף לברירת מחדל.

בקרנות לא פעילות זה לרוב עולה ל0.5 מצבירה שנתי. יפה שרק אחרי כמה שנים העלו. לרוב ברגע שסיימת לעבוד אצל מעסיק מסתיימת ה "הטבה" בדמי ניהול ותוך כמה חודשים זה עולה במידה ואין הטבה חדשה.
לא יודע אם ניוד של לא פעילה לחברה אחרת יסייע אבל שווה לבדוק מה מציעים ולוודא שתקבלי את זה במצב לא פעיל.
בגדול אני יודע שצבירה של k150 ומעלה לפחות בחלק מהחברות יש על מה לדבר גם במצב לא פעיל. תבדקי מה האופציות במנורה גם במידה ותפקידי עצמאית. כמה מאות אלפים צבירה יפה ולדעתי יוכלו להגיע להבנות (אני לא עובד במנורה)
בכללי נראה לי שדיברו על זה מכל כיוון פה , דמי ניהול זה לא הפרמטר היחיד.

לפי מבנה דמי הניהול של קרנות ברירת המחדל של מעשית דמי ניהול רק מההפקדות, הגיוני מאוד להניח שהן לא יקבלו עמיתים לא פעילים.
מיטב דש דרך אגב אפילו לא הסכימו לעדכן לי את דמי הניהול מה 0.9/0.09 לברירת מחדל של 1.3/0.01 שזה טיפה יותר טוב עבורי בגלל שכבר יש מספיק צבירה.
שלחתי מייל איום עזיבה שאין לי באמת כוונה לממש אבל לדעתי הוא יעשה את העבודה.

מוזר שבמכרז לא חייבו את הזוכות לספק את התנאים גם לעמיתים לא פעילים.
בסופו של דבר העמיתים החלשים במשק הם לא רק העובדים הלא מאוגדים אלא גם מובטלים והיה ניתן לצפות שאם כבר עושים מהלך אז ידאגו גם להם.

לאחר שבדקתי את התשואות של המסלול הפאסיבי של מיטב דש , די התאכזבתי. התשואה מתחילת השנה -0.91%. כאשר s&p500 עלה מאוד , הדבר היחיד שירד מתחילת השנה הוא כנראה ת"א 25 ולפי היבצועים של הקרן נראה שהם חשופים מאוד למניות בארץ. מה אתם אומרים ?
https://www.meitavdash.co.il/compan...n-pensia/pensia-info/tsuot-ve-nehasim-pensya/

חשבתי מה בעצם אני יכולה לעשות? להעביר את הקרן אולי לאותה פנסיית ברירת המחדל בדמי ניהול נמוכים? מישהו יודע האם הדבר אפשרי עבור קרנות לא פעילות? מה דעתכם? אני בת 36, יש לי עוד הרבה שנים עד הגיל הפרישה הפנסיוני.
גם לי יש קרן פנסיה מוקפאת, שיש בה כ-109K. יש לי אפשרות להחיות אותה ע"י הפקדה דרך תלוש השכר על רכיבים שאינם פנסיוניים (אני בפנסיה תקציבית), הפקדה בסכום חודשי מאד נמוך שכיום מועבר לקופ"ג בד"נ 0% על הפקדות ו-0.65% על צביר, כשהתנאים בקרן המוקפאת יהיו 1.75% מהפקדות (כאמור - סכום מאד מינימלי) ו-0.05% מהצבירה.
אני מתלבטת כי זו הצעה אטרקטיבית, אבל מצד שני הגרעון האקטוארי בקרן הפנסיה לעומת העדרו המוחלט בקופה"ג מעמעמים את האטרקטיביות.
אגב, בהלמן אלדובי ענו לי שאפשר להעביר אליהם קרן פנסיה מוקפאת, מבלי לחדש אותה, בתנאים של קרן פנסיה ברירת מחדל. הבעיה היא עם התשואות שלהם בקרנות הפנסיה האחרות, שממש לא מלבבים.
שיקול נוסף הוא שאני כנראה אעביר את 2 קופות הגמל שלי לחברה עם מסלול פאסיבי מחקה מדד (כיום אין לי אפשרות כזאת). בקיצור - התלבטות....

@RrM
לפני כמה חודשים פניתי לאחת החברות לקבל הצעת מחיר להעברת קרן פנסיה לא פעילה וקיבלתי הצעה של 0.3% מהצבירה, על סכום קטן יותר מאשר את צברת.
אני מאמין שברגע שמנורה-מבטחים יקבלו את טפסי ההעברה לקופה החדשה הם יתעשתו...

@RrM
אני מאמין שברגע שמנורה-מבטחים יקבלו את טפסי ההעברה לקופה החדשה הם יתעשתו...
אכן, קיבלתי טלפון משימור הלקוחות שלהם. אבל הם לא ניסו בכלל להיות תחרותיים בדמי ניהול, אלא רק להפחיד אותי כל הזמן כמה זה מהסוכן מה שאני עושה, ושאין לי בעצם כיסוי ביטוחי לא לי ולא לראשים שלי, ואיזה סיכון מטורף אני לוקחת על עצמי וכאר הפחדות. בקיצור, במקום לתת הצעה תחרותית, ניסו לעשות לי סחיטה רגשית. כנראה שזה מה שעובד הכי טוב ברוב המקרים, למה להיות תחרותי אם אפשר פשוט להפחיד :-/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י.ג פנסיית ברירת מחדל של משרד האוצר: השיחה שתחסוך לי 85,000 ש"ח צרכנות פיננסית 35
S תעלול עם פנסיית ברירת מחדל שוק ההון 6
R "פנסיית גישור" מלאכותית שוק ההון 11
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיית בלוקצ׳יין פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ח פנסיית מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
guesto הלוואה כנגד פנסיית אג"ח שוק ההון 3
T פנסיית ברירה מחדל - למה לא? צרכנות פיננסית 1
A פנסיית ברירה המחדל מיטב ד"ש - שאלה על ההצטרפות צרכנות פיננסית 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Yoss מכרז חדש לקרנות פנסיה ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower חקר ההשקעות של מסלול פנסיה s&p ברירת מחדל של הלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י דמי ניהול בהלמן ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
Homer הפרש במחשבוני לפנסיה וקיצבה נמוכה יותר בקרן ברירת מחדל שוק ההון 4
ש ניוד פנסיה מקרן גדולה לקרן ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
M דמי ניהול בקרן ברירת מחדל לאחר הפרישה צרכנות פיננסית 3
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
S פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
G נתוני איזון אקטוארי (בפרט בקרנות ברירת מחדל) צרכנות פיננסית 3
מ פנסיה ברירת מחדל - דמי ניהול צרכנות פיננסית 6
S בקשר לקרנות פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
Y קרנות פנסיה ברירת מחדל ( שאלת הכדאיות) צרכנות פיננסית 98
D קרן השתלמות הדומה לקרן פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 5
א עודף של מבוטחים חולים בקרנות ברירת מחדל צרכנות פיננסית 36
M חיסכון פנסיוני - קרנות ברירת המחדל צרכנות פיננסית 29
Modric19 פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 15
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
E קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי צרכנות פיננסית 26
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
שלי מעבר לקרן פנסיה ברירת מחדל-קבלתי מכתב דחיה צרכנות פיננסית 2
א מעבר ביטוח מנהלים לקרן פנסיה ברירת מהדל צרכנות פיננסית 5
P קרנות פנסיה ברירת מחדל רלוונטיות לקרן לא פעילה? צרכנות פיננסית 16
ביולוג ירושלמי מסקנות ולקחים ממעבר טרי לקרן פנסיה ברירת המחדל של מיטב דש. צרכנות פיננסית 9
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
ליאת - איפה שיש רצון... מה אתם אומרים על ברירת המחדל של משרד האוצר לפנסיה? צרכנות פיננסית 4
מ פנסיה ברירת מחדל - מיטב דש הצטרפות צרכנות פיננסית 45
שלי מעבר למיטב דש-קרן פנסיה ברירת מחדל שוק ההון 5
Sinister קרנות פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 0
liranviper קרן פנסיה ברירת מחדל - לנטוש את מיטב דש והלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 143

נושאים דומים

Back
למעלה