• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון פנסיוני - קרנות ברירת המחדל

• פותח הנושא MiOB
  • פורסם בתאריך

MiOB

משתמש רשום
דירוג
0
שלום שוב חברי הפורום היקרים,

אשמח לקבל את דעתכם וניסיונכם גם בנושא קרן הפנסיה.

מאז 2008 קרן הפנסיה שלי מנוהלת במגדל - מקפת אישית.
בחודשים האחרונים, גם לפני המכרז האחרון, שקלתי להעביר את הפנסיה לאחת מקרנות הברירת מחדל.
כמובן, סוכן הביטוח שלי, כמו בביטוח החיים, התנגד נחרצות למהלך, בתואנה שאלה קופות קטנות,
עם חוסכים לא טובים, ללא גב חזק מאחוריהם וכו', כל הטענות המוכרות שגם קראתי כאן.

בכל מקרה, מצאתי סוכנת ביטוח אחרת, שהמליצה לעבור לפסגות.
אמרתי לה שדווקא התרשמתי יותר מאלטשולר שחם, במיוחד כשדמי הניהול של שניהם הם זהים.
אך אז היא בישרה לי שלא תוכל לייצג אותי באלטשולר שחם, כיוון שהם לא עובדים עם סוכנים בקרן ברירת המחדל.

כמובן, כאן היא הוסיפה וחזרה, שלא כדאי לי לעבור בצורה דיגיטלית ללא סוכן, כיוון שהתנהלות מול קרן פנסיה לבד,
ללא סוכן, היא כאב ראש וסיפור לא קל. (נגיד, בתביעת נכות וכו')

האם יש אמת בדבריה?
והאם באמת, אם דמי הניהול הם זהים, אין 'הבדל' מהותי בין קרן ברירת המחדל של אלטשולר שחם לבין זו של פסגות,
במסלול של בני 50 ומטה? כלומר, כן התעמקתי בהבדל ההשקעתי של השתיים, אבל אשמח לשמוע מראיית מבטכם.

תודה!

והאם באמת, אם דמי הניהול הם זהים, אין 'הבדל' מהותי בין קרן ברירת המחדל של אלטשולר שחם לבין זו של פסגות,
אם בשניהן יש את אותה הקצאת נכסים אז תשווה בינהן ברמה הביצועית (תשואות)
ללא סוכן, היא כאב ראש וסיפור לא קל
אולי "לא קל" ואולי "סיפור"
נראה שהיא חוששת מהכחדה לטובת דיגיטליזציה

דמי הניהול לא זהים, באלטשולר דמי הניהול הם 1.49 מהפקדה ו- 0.1 מהצבירה. בפסגות דמי הניהול הם 1.68 מהפקדה ו- 0.0905% מהצבירה.

דמי הניהול לא זהים, באלטשולר דמי הניהול הם 1.49 מהפקדה ו- 0.1 מהצבירה. בפסגות דמי הניהול הם 1.68 מהפקדה ו- 0.0905% מהצבירה.
ובהלמן אפילו פחות - 1.49/0.05% ;)

אם רק היה להם מסלול פנסיה קצת יותר נורמלי. נגיד משהו פאסיבי או לפחות יותר מנייתי ולא מוטה ת"א....
חבל שאנחנו לא מכירים מישהו בכיר שם שיכול אולי לשכנע אותם לפתוח מסלול כזה...

ובהלמן אפילו פחות - 1.49/0.05% ;)

אם רק היה להם מסלול פנסיה קצת יותר נורמלי. נגיד משהו פאסיבי או לפחות יותר מנייתי ולא מוטה ת"א....
חבל שאנחנו לא מכירים מישהו בכיר שם שיכול אולי לשכנע אותם לפתוח מסלול כזה...
@נדב ציפור קטנה לחשה לי ש...

אם בשניהן יש את אותה הקצאת נכסים אז תשווה בינהן ברמה הביצועית (תשואות)

אולי "לא קל" ואולי "סיפור"
נראה שהיא חוששת מהכחדה לטובת דיגיטליזציה
מה בעניין האכשרה שתיספר מחדש בעת הניוד ? לא משפיע על הקצבת שארים/א.כ.ע או משהו בסגנון ?
קראתי על זה לאחרונה אצל נדב פשוט, קצת טשטש אותי שעוד פעם זה מסכן אנשים הניודים הללו

זה מסכן אנשים הניודים הללו
אפשר לצמצם ע"י ניוד מאוחר יותר, נניח 3 חודשים אחרי שהקופה החדשה נפתחה
עוד אספקט הוא לוודא שכל ההפקדות החדשות תקינות

עריכה: עוד דבר שאוסיף, שבהחלט עדיף לתנהל עם עיצה של מומחים, אבל כשעיצה הוא "ידיעת התקנות", לא כולם אוהבים לבחוש בזכויות\חובות שלהם ולדעת "איך נקניקיות מיוצרות"
עדיף במקרה הזה יועץ, אבל שיהיה בלתי תלוי
לא כזה שמפנה לקרן X בלי להציג אג'נדה

רק אוסיף @MiOB
במידה והסוכנת "נעלה" בפנייך את האפשרות להשקיע היכן שרצית עקב חוסר היכולת שלה להרוויח
האם זה נראה לך כיעוץ אובייקטיבי?
זריקת רפש על ה"מתחרים" אני מכיר, זה חלק מהמשחק, אבל זה לא מסוג המשחקים שבו אתה המנצח

אכן, לא זהים, אך התכוונתי שהם 'באותה הרמה', כלומר שההבדל בתשואות הוא ניכר יותר מאשר ההבדל בדמי הניהול בינן.

רק אוסיף @MiOB
במידה והסוכנת "נעלה" בפנייך את האפשרות להשקיע היכן שרצית עקב חוסר היכולת שלה להרוויח
זריקת רפש על ה"מתחרים" אני מכיר, זה חלק מהמשחק, אבל זה לא מסוג המשחקים שבו אתה המנצח

רק אוסיף @MiOB

למעשה, הסוכנת הזאת היא אמא של חברה טובה, על-כן אני יודע שהיא עובדת בחברת שהיא מבית 'פסגות',
ולכן הם מציעים את אותם דמי הניהול (1.68/0.09) גם כאשר ישנו סוכן מעורב.
במילים אחרות, היא מאוד שקופה איתי ואני סומך עליה, היא כמובן לא 'נעלה' אותי על פסגות, אלא רק אמרה שלפי נסיונה,
קשה להתנהל ללא סוכן.

לכן, בשורה התחתונה, רציתי לשמוע מכם, האם אתם מתנהלים ללא סוכנים בקרן הפנסיה?
בגדול, זה לא משהו שאני חושש ממנו, אני פשוט שואל אם 'שווה' לוותר על מעורבות סוכן בשביל להיות באלטשולר שחם מאשר בפסגות?

מה בעניין האכשרה שתיספר מחדש בעת הניוד ? לא משפיע על הקצבת שארים/א.כ.ע או משהו בסגנון ?
באותו פוסט של נדב שקישרת אליו מופיעה התשובה הזאת שלו:

בהתאם לתקנות הניוד, בהעברת כספים של עמית פעיל מקופה לקופה עוברת איתו תקופת האכשרה אותה הוא צבר.
מהלך זה נועד בדיוק כדי להקל על תהליכי מעבר בין הקרנות.

כלומר נייוד לא מאפס את תקופת האכשרה ואין השפעה ישירה על קצבת השארים/אכע כתוצאה מניוד בין חברות.

אפשר לצמצם ע"י ניוד מאוחר יותר, נניח 3 חודשים אחרי שהקופה החדשה נפתחה
זה דוקא יותר בעייתי.
לא בטוח שבצורה כזאת הוותק שלך ינוייד איתך.
לדעתי עדיף קודם כל לנייד (או לפחות להתחיל את תהליך הניוד) ורק אח"כ להתחיל להפקיד, כדי שהקופה החדשה תדע שאתה מנייד איתך וותק ושלא יתקלו באיזה בעיה טכנית שאי אפשר לעדכן וותק בדיעבד או משהו

לכן, בשורה התחתונה, רציתי לשמוע מכם, האם אתם מתנהלים ללא סוכנים בקרן הפנסיה?
אני מתנהל בלי סוכן (גם בפנסיה, גם בגמל וגם בקה"ש).
עד כה לא נתקלתי בבעיות מיוחדות. מצד שני גם לא הייתי צריך יותר מידי דברים מהחברה.

למשוך כספי פיצויים גם ככה עשיתי ללא עזרת הסוכן בעבר, ומעבר עבודות אומנם קצת "כאב ראש" אבל לא כזה נורא (מסתכם בלמלא כמה טפסים ולוודא שעדכנו נכון את הפרטים).

יותר מזה - לדעתי יש יתרון בעבודה ללא סוכן כי זה מכריח אותך יותר לבדוק ולעקוב אחרי הדברים. כבר נתקלתי מספר פעמים בטעויות (בתום לב) של סוכנים/חברות ביטוח/מחלקות שכר בעבודה וכו'. עצם זה שאין סוכן גורם לי אישית יותר לבדוק את ההפקדות והכספים וככה אני עולה על טעויות הרבה יותר בקלות.

זה דוקא יותר בעייתי.
לא בטוח שבצורה כזאת הוותק שלך ינוייד איתך.
לדעתי עדיף קודם כל לנייד (או לפחות להתחיל את תהליך הניוד) ורק אח"כ להתחיל להפקיד, כדי שהקופה החדשה תדע שאתה מנייד איתך וותק ושלא יתקלו באיזה בעיה טכנית שאי אפשר לעדכן וותק בדיעבד או משהו
המהלך הזה מביא איתו סיכונים אחרים, אבל בכל מקרה צריך להיות על המשמר עם ובלי סוכן

המהלך הזה מביא איתו סיכונים אחרים, אבל בכל מקרה צריך להיות על המשמר עם ובלי סוכן
איזה סיכונים בדיוק?
במקרה הגרוע היו בעיות בתהליך ויקח לך זמן (ושיחות טלפון מעצבנות) כדי לתקן את ההפקדות וכו', אבל אני לא רואה סיכון למשהו בלתי הפיך

אבל אני לא רואה סיכון למשהו בלתי הפיך
ברור, שום דבר לא בלתי הפיך, לא הופך אותו ללא קיים, פשוט עם הנסיון המר (שלי לפחות) אני יוצא מנקודת הנחה ש"משהו יקרה"
מה שאני אומר זה שצריך לפקח על התהליך בשני המקרים כדי לוודא שהכסף לא נמצא ב"לימבו" ו\או שהרישומים תקינים

ברור, שום דבר לא בלתי הפיך, לא הופך אותו ללא קיים, פשוט עם הנסיון המר (שלי לפחות) אני יוצא מנקודת הנחה ש"משהו יקרה"
מה שאני אומר זה שצריך לפקח על התהליך בשני המקרים כדי לוודא שהכסף לא נמצא ב"לימבו" ו\או שהרישומים תקינים
עם זה אני מסכים.
אני רק טוען שבאופציה השניה הסיכון הוא בלתי הפיך בפוטנציה, לעומת סיכון הפיך פה.

כלומר יש הבדל בין למצוא את עצמך עם תקופת אכשרה מאופסת (בלי יכולת "לשחזר" את הוותק שלך) לבין לגלות בעיות בהפקדות שאפשר לסדר בכמה טלפונים לשרות לקוחות.

מצד אחד אתה כותב
כלומר יש הבדל בין למצוא את עצמך עם תקופת אכשרה מאופסת (בלי יכולת "לשחזר" את הוותק שלך)
מצד שני אתה כותב:
כלומר נייוד לא מאפס את תקופת האכשרה ואין השפעה ישירה על קצבת השארים/אכע כתוצאה מניוד בין חברות.

מה שמעביר את הסיכון לבעיות רישום לגדול יותר, אך סביר להתגבר עליו

מצד אחד אתה כותב

מצד שני אתה כותב:

מה שמעביר את הסיכון לבעיות רישום לגדול יותר, אך סביר להתגבר עליו
או שלא הבנתי למה אתה מתכוון או שאתה לא הבנת אותי.

אני אומר שקודם לפתוח קופה חדשה ורק אחרי 3 חודשים לנייד אותה זה פחות טוב כי יש סיכוי סביר שתקופת האכשרה לא תעבור (כי אתה לא מנייד קופה פעילה - כבר 3 חודשים לא הפקדת לשם).
ולכן עדיף קודם כל לנייד קופה פעילה (כדי לוודא שתקופת האכשרה תנוייד איתך) ורק אז להתחיל להפקיד אליה. (האמת שזה לא בדיוק ככה - התהליך הסטנדרטי הוא שאתה מידע את הקופה החדשה שאתה רוצה לנייד אליה, הם מכינים את הניוד אבל שולחים את הבקשה לקופה הישנה רק אחרי שהתקבלה הפקדה ראשונה בקופה החדשה. ככה מוודאים שההפקדות מגיעות כמו שצריך ושאתה מנייד את הוותק מקופה פעילה).

כלומר הסיכון שתמצא את עצמך עם תקופת אכשרה מאופסת קיים רק אם אתה:
ע"י ניוד מאוחר יותר, נניח 3 חודשים אחרי שהקופה החדשה נפתחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
פטל ואוכמניות העברת חיסכון פנסיוני בין מדינות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש חיסכון פנסיוני ראשון צרכנות פיננסית 31
always.smile איך להשקיע (כמעט) מבלי לנקוף אצבע - בחירת חיסכון פנסיוני לטווח ארוך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
N המשמעות של אינפלציה על חיסכון פנסיוני וצפי עתידי לקצבה שוק ההון 6
G איזה חיסכון פנסיוני לבקש בעבודה? צרכנות פיננסית 1
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה