• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עתיד הרפורמה במערכת המשפט

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך
אני פשוט חושב שאם ביום מן הימים איזשהו גוש ליברלי יחתור לרפורמות הנ"ל אז לא צריך לפסול חלקים מהציונות הדתית כשותפים אפשריים מתוך הנחה שכולם מחזיקים בדעות של סמוטריץ, כי הם לא (כפי שהראיתי בנושא הרפורמה המשפטית).
שקד, סילמן, שיקלי, אורבך - לכאורה הם היו שותפים ובפועל טירפדו כל מהלך הכרחי.

הם פוליטיקאים, פועלים מכל מיני אינרטסים והיו בקואליציה זמנית ביותר עם הצד שבד"כ הם לא בקואליציה איתו.

אבל המצב השתנה, ויש אולי תמיכה בחלק מהציבור הדתי , ואולי יש מנהיגים דתיים שמבינים את חשיבות הענין.

בכל מקרה אם זה יקרה , זה פרוייקט גדול, יקח זמן , והרבה עבודה וגם חשיבה חיובית , אבל אין ממש ברירה אחרת ... אבל מה חשוב שאנשים מבינים עכשיו מה מונח על הכף...

הנציגים האלה שלהם אכן לא תפקדו בצורה טובה בעיני, למרות שמבנט וממתן כהנא דווקא הייתי מרוצה. אולי דברים ישתנו בעתיד.

בגדול אם מדברים על ישימות של רפורמות משמעותיות ונחוצות אז אני לא בטוח עד כמה בגוש החילוני יש בכלל מנהיגים שיספקו את הסחורה.
גנץ לדוגמא לדעתי בכלל מאמין שקואליציה עם החרדים היא הדבר הרצוי וברור ששום דבר לא יזוז בקואליציה כוז.

... צריך להראות לפחות לחלק מהדתיים שליברליות תהיה הצעד הנכון גם מבחינתם.
השאלה איך עושים את זה ?

ליברליזם הוא לא עמדת פתיחה טובה במשא ומתן. הליברל מכיר מראש – ביוזמתו – בחירויות של הצד השני, ואז מה שנשאר זה לדון על החירויות של הליברל עצמו – האם ובאיזו מידה הן מקובלות על הצד השני.

הדרך להילחם בכפייה הדתית היא להפעיל על הדתיים כפייה חילונית. רק לאחר ששומרי המצוות יחוו מנה מספקת של כפייה חילונית, יהיה להם תמריץ לצדד בפתרונות ליברליים. הכפייה החילונית צריכה להיות יזומה ויצירתית, ומבוססת על רגש וערכים של הציבור החילוני, או חלקים ממנו.

לפי גישה זו, אין צורך להתנצל על מניעת התפילה המיותרת בכיכר דיזנגוף, להפך. עדיף לדבר בגילוי לב: "תראה, אני חילוני אתאיסט, וזה לא לרוחי שבכיכר המרכזית של העיר שלי נערכת סגידה מאורגנת לישות דמיונית. בעיקרון, הייתי מוכן להבליג, ולהסיר את ההתנגדות שלי לתפילה בכיכר, למען חופש הדת שלך, אבל רק בתנאי שתכבד את החופש מדת שלי – וזה אומר, בין השאר, שתסיר את התנגדותך לתחבורה ציבורית בשבת".

ליברליזם הוא לא עמדת פתיחה טובה במשא ומתן. הליברל מכיר מראש – ביוזמתו – בחירויות של הצד השני, ואז מה שנשאר זה לדון על החירויות של הליברל עצמו – האם ובאיזו מידה הן מקובלות על הצד השני.

הדרך להילחם בכפייה הדתית היא להפעיל על הדתיים כפייה חילונית. רק לאחר ששומרי המצוות יחוו מנה מספקת של כפייה חילונית, יהיה להם תמריץ לצדד בפתרונות ליברליים. הכפייה החילונית צריכה להיות יזומה ויצירתית, ומבוססת על רגש וערכים של הציבור החילוני, או חלקים ממנו.

לפי גישה זו, אין צורך להתנצל על מניעת התפילה המיותרת בכיכר דיזנגוף, להפך. עדיף לדבר בגילוי לב: "תראה, אני חילוני אתאיסט, וזה לא לרוחי שבכיכר המרכזית של העיר שלי נערכת סגידה מאורגנת לישות דמיונית. בעיקרון, הייתי מוכן להבליג, ולהסיר את ההתנגדות שלי לתפילה בכיכר, למען חופש הדת שלך, אבל רק בתנאי שתכבד את החופש מדת שלי – וזה אומר, בין השאר, שתסיר את התנגדותך לתחבורה ציבורית בשבת".
צודק...אבל זה המשימה הקלה.

המשימה הקשה זה ליצור קואליציות , למצוא מנהיגים מאחדים וראויים , לבנות אמון , ולגרום לכך שבשתי הצדדים יהיה גם רצון כנה וטוב לעזור אחד לשני... כי להרגשתי, ואולי אני טועה כאן...בלי הכוונה הטובה , השיתוף פעולה יצא עקום.

אני חושב שאתם חולמים. הצד השני מונע, בבסיס, ע״י אידאולוגיה דתית. אין שם מקום למשא ומתן, לבוא לקראת האחר וכו. אולי רק כטקטיקה זמנית ובהיעדר אלטרנטיבות אחרות. נכון שהם לא כל המחנה, אבל רוב הליכודניקים איתם ולא איתנו, עם יהדות ולא עם דמוקרטיה ליברלית, ואני לא רואה את זה משתנה- זה עניין של חינוך, תרבות, תפישה עצמית. אגב, גם מהצד שלי, המחאה, שאני בעדה- משתתף, תורם כספים וכו- מגבירה את הדינמיקה של העימות, שאולי חיונית לטווח קצר אבל מזיקה לטווח הארוך, כי לא באמת תהיה הפרדה ל2 מדינות. לצערי קשה לי מאוד לראות עתיד אופטימי למחנה הליברלי שלא רוצה לחיות על חרבו גם בחזית הפנימית, ולשלם את המחיר החברתי, כלכלי, מדיני ובטחוני של המשבר שנכפה עלינו. מקווה שאני טועה, ושזו סתם פסימיות של סוכות.

האמת היא שגם בנט טירפד את הדברים החשובים או או פשוט נמנע מלעשות אותם. כנ"ל גנץ ומפלגתו. גם מפלגת העבודה התנהלה על הפנים. בעצם אין בכלל אופוזיציה בכנסת. מי יוביל את השינוי?

האמת היא שגם בנט טירפד את הדברים החשובים או או פשוט נמנע מלעשות אותם. כנ"ל גנץ ומפלגתו.
לא שתיפקודם הנוכחי טוב יותר, אבל אני מעדיף לחשוב שהם לא יכלו לעשות הרבה בקואליציה שהיתה.
-- לא רק שקד, סילמן, שיקלי ואורבך, גם זועבי הפכה למתנחלת.
מי יוביל את השינוי?
שאלה מעולה.
לא סתם הליכוד כבר התחיל בהפצת פייק שקרים ודה-לגיטימציה נגד ראשי המחאה.

זה מה שהדת הייתה מאז ומעולם.
מדובר בציטוט ממרצה אירני להסטוריה שמתאר איך השתלטות הדת על הפוליטיקה פגעה בדתיים באירן, והדימיון בין התהליך שם לתהליך בישראל.

לא שתיפקודם הנוכחי טוב יותר, אבל אני מעדיף לחשוב שהם לא יכלו לעשות הרבה בקואליציה שהיתה.
די ברור שלא היה להם שום עניין לעשות את הדברים הנכונים, אלא בדיוק להיפך. זה בודאי נכון לגבי בנט, גנץ ומיכאלי. הכשלון הגדול ביותר היה בנט, אבל אף אחד לא הצטיין בממשלת השינוי(חוץ מאולי שרי מרצ שהיו בסדר גם בבריאות וגם באיכות הסביבה, אבל נכשלו בבחירת הרשימה שלהם, ואולי עוד איזה שר בנושא שולי). יותר מהממשלה הנוכחית, שביצועיה היו צפויים, דיכאו אותי ביצועי ממשלת השינוי, שלגמרי פספסה את ההזדמנות ההיסטורית להציל את המדינה.

אני חושב שאתם חולמים. הצד השני מונע, בבסיס, ע״י אידאולוגיה דתית. אין שם מקום למשא ומתן, לבוא לקראת האחר וכו. אולי רק כטקטיקה זמנית ובהיעדר אלטרנטיבות אחרות. נכון שהם לא כל המחנה, אבל רוב הליכודניקים איתם ולא איתנו, עם יהדות ולא עם דמוקרטיה ליברלית, ואני לא רואה את זה משתנה- זה עניין של חינוך, תרבות, תפישה עצמית. אגב, גם מהצד שלי, המחאה, שאני בעדה- משתתף, תורם כספים וכו- מגבירה את הדינמיקה של העימות, שאולי חיונית לטווח קצר אבל מזיקה לטווח הארוך, כי לא באמת תהיה הפרדה ל2 מדינות. לצערי קשה לי מאוד לראות עתיד אופטימי למחנה הליברלי שלא רוצה לחיות על חרבו גם בחזית הפנימית, ולשלם את המחיר החברתי, כלכלי, מדיני ובטחוני של המשבר שנכפה עלינו. מקווה שאני טועה, ושזו סתם פסימיות של סוכות.
אולי יש חלק מהצד השני. שאיננו כזה. למשל נשים דתיות.

בכל מקרה כדי להשיג רוב מיוחס כנראה יהיה צריך לשתף את הציבור הערבי בחוקה ,שזה (א)בעייתי מאוד , (ב) אין סיכוי שהדתיים יסכימו.

בקיצור , נדפקנו...

זה לא נכון.
יש פרשנויות כאלה של הליברליזם.
אבל יש גם האייק, מיזס, רות'בארד, והופפה.
ויש אחרים...

בגדול, לא צריך לקבל את מי שמטיף לאלימות, או לחברה שאינה ליברלית.

מקווה שהמלחמה הזאת קברה את הרפורמה, חוששני שלא.

היית אופטימי :(
קשה לי להאמין שמישהו יעז בזמן הקרוב ללכת לשינוי משטרי, אבל לך תדע עם הממשלה הזו.
בכל מקרה, כל שינוי מעתה מיד ייחשד כקשור לרצון להשפיע על הרכב ועדת החקירה שתקום לבחינת המחדל שהוביל לארועי הימים האחרונים.

בכל מקרה, כל שינוי מעתה מיד ייחשד כקשור לרצון להשפיע על הרכב ועדת החקירה שתקום לבחינת המחדל שהוביל לארועי הימים האחרונים.
כלומר רצון להשפיע על תוצאות המשפטים שלו או על חקירת הצוללות זה לא מניע בעיתי, אבל רצון להשפיע על ועדת החקירה למחדל סוכות 2023 זה כן מניע בעיתי ?

כלומר רצון להשפיע על תוצאות המשפטים שלו או על חקירת הצוללות זה לא מניע בעיתי, אבל רצון להשפיע על ועדת החקירה למחדל סוכות 2023 זה כן מניע בעיתי ?
זה בנוסף, לא במקום.
את עניין הצוללות כבר הצליחו למסמס. על המשפט ותר קשה להשפיע, אם כי אפשרי.
ועדת החקירה זה עניין אקוטי חשוב ודי פשוט להשפיע עליה. מי שממנה את חברי הועדה זה נשיא בית המשפט העליון וזה תפקיד שמתפנה בעוד שבועיים.
יש כבר ביביסטים שטוענים שמי שאשם זה אהוד ברק ובגצ ורק צריך למנות אחדים מהם לועדה וגם המכשול הזה יוסר.

זה בנוסף, לא במקום.
את עניין הצוללות כבר הצליחו למסמס. על המשפט ותר קשה להשפיע, אם כי אפשרי.
ועדת החקירה זה עניין אקוטי חשוב ודי פשוט להשפיע עליה. מי שממנה את חברי הועדה זה נשיא בית המשפט העליון וזה תפקיד שמתפנה בעוד שבועיים.
יש כבר ביביסטים שטוענים שמי שאשם זה אהוד ברק ובגצ ורק צריך למנות אחדים מהם לועדה וגם המכשול הזה יוסר.
לפי איך שועדת הצוללות והמשפט מתנהלים, הסיכוי שביבי יורשע אי פעם במשהו גם במצב הנוכחי וגם אם יהיה תיעוד שלו מבצע את הפשע, הוא קרוב לאפס.

לפי איך שועדת הצוללות והמשפט מתנהלים, הסיכוי שביבי יורשע אי פעם במשהו גם במצב הנוכחי וגם אם יהיה תיעוד שלו מבצע את הפשע, הוא קרוב לאפס.
מסכים.
התקווה היחידה היא שלא ישימו בועדה בובות שלו ושקציני צה"ל יביאו ראיות חזקות על ההתנהלות שלו כדי להפחית מהאחריות שלהם.
הרי ברור שמישהו כאן פישל וכל אחד ינסה להראות שזה לא הוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
גימפל עתיד ה"בולים" לאן? השקעות אלטרנטיביות 9
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ו עתיד התחבורה במרחב העירוני אוף טופיק 92
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
F יש עתיד עם קורסים ? התלבטות התפתחות אישית 10
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
T עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי התפתחות אישית 36
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
B תיק ראשון עם עתיד מוזר שוק ההון 11
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
I השקעה להשגת עתיד טוב יותר נדל"ן 3
B עתיד הדולר ואפשרויות השקעת דולרים שוק ההון 101
ברק א. עתיד השווקים העולמיים שוק ההון 85
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
Y הרפורמה\המהפכה המשפטית - אולי בכלל המחלוקת היא על מושגי יסוד. מה אני מפספס? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 305
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
P הרפורמה בביטוחי הבריאות 10/2021 פוסטים מאיכות נמוכה 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה. צרכנות פיננסית 43
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
Ben Dover הרפורמה בקרנות הסל - כבר כאן! שוק ההון 7
Z מה המשמעות של הרפורמה בבורסה (לינק בפנים) שוק ההון 0
דור דורים הרפורמה מתעודות סל לקרנות סל אושרה שוק ההון 50
פ הרפורמה החדשה בפנסיה של כחלון שוק ההון 16
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
breezblock הרפורמה בביטוחי הבריאות. צרכנות פיננסית 30
ה סקרן לגבי דעתכם על הרפורמה בדיור אוף טופיק 5
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
adamshalev השקעה במערכת סולארית על הגג השקעות אלטרנטיביות 64
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3
A חלוקת דיבידנדים Vanguard במערכת spark שוק ההון 1
OrZ בלבול בנושא חישובי מס בניירות זרים במערכת ספארק\אורדרנט שוק ההון 0
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
ר השקעה במערכת סולארית שוק ההון 8
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
א מיסוי + הפרשי מטח על מניות דולריות במערכת ספארק מיסים 14
לעניות דעתי תפעול ותצוגה במערכת המסחר של IB שוק ההון 6
א תקלות נשנות במערכת מסחר spark (ספארק) שוק ההון 68
גרהם סערה במערכת המשפט - הימורים אוף טופיק 129
totoguy רכישת ETF איריות במערכת של בנק מזרחי שוק ההון 3
J רכישת VTI במערכת TWS של IB שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה