• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאים - התייעלות שנתית - כיצד אתם משתפרים כלכלית ואישית משנה לשנה?

ITS

משתמש רגיל
דירוג
361
שלום לכולם (עצמאים/ות, שכירים/ות ופנסיונרים/ות כאחד),

רציתי לשמוע דרכים, רעיונות והצעות להתייעלות, התקדמות והשתפרות כעוסק עצמאי.
כיצד אתם מתנהלים בסיכום השנה במטרה להתקדם ולצמוח משנה לשנה?

אני מרכז בימים אלו את הניירת לדוח השנתי המסכם (לקראת הגשה לרשויות) ובעקבות תחושת דה-ז'ה-וו שעולה בי (כי אני מוצא את עצמי עושה את אותם הדברים מסיכום שנה לסיכום שנה) יחד עם תחושה שאני "לא ממצה את הפוטנציאל האפשרי"...,
אני תוהה עם עצמי מה אפשר לעשות וכיצד ניתן להסתכל על התמונה הגדולה של חיי כעצמאי ולהסיק מסקנות שישפרו את המצב, הן מבחינת העסק עצמו והן מבחינת ההשלכות של העסק על החיי.

אני מתכוון יותר לתפיסת המאקרו המופשטת של הדברים ופחות ל"בהוצאות ראיתי שאני מוציא הרבה על הרכב, אז כדאי לראות איך ניתן לצמצם עלויות דלק וכו'...",
אלא יותר פרספקטיבה ואנליזה עם ראייה שנתית כוללת - כיצד ממצים למקסימום את ההתפתחות וההתקדמות של הדברים?

(אין לי לצערי במשפחה ו/או החברים הרבה עצמאיים שאני יכול לדבר איתם בנושא ולכן מחפש כאן סוג של סיעור מוחות).

D:

אני מרכז בימים אלו את הניירת לדוח השנתי המסכם (לקראת הגשה לרשויות) ובעקבות תחושת דה-ז'ה-וו שעולה בי (כי אני מוצא את עצמי עושה את אותם הדברים מסיכום שנה לסיכום שנה) יחד עם תחושה שאני "לא ממצה את הפוטנציאל האפשרי"...,
אני תוהה עם עצמי מה אפשר לעשות וכיצד ניתן להסתכל על התמונה הגדולה של חיי כעצמאי ולהסיק מסקנות שישפרו את המצב, הן מבחינת העסק עצמו והן מבחינת ההשלכות של העסק על החיי.

אני מתכוון יותר לתפיסת המאקרו המופשטת של הדברים ופחות ל"בהוצאות ראיתי שאני מוציא הרבה על הרכב, אז כדאי לראות איך ניתן לצמצם עלויות דלק וכו'...",
אלא יותר פרספקטיבה ואנליזה עם ראייה שנתית כוללת - כיצד ממצים למקסימום את ההתפתחות וההתקדמות של הדברים?

(אין לי לצערי במשפחה ו/או החברים הרבה עצמאיים שאני יכול לדבר איתם בנושא ולכן מחפש כאן סוג של סיעור מוחות).

D:
בקש למשל דוח חודשי, השווה בין ההכנסות של החודשם, איני יודעת איזה עסק אתה אבל לעתים ניתן ללמודהרבה על עונתיות
יש להציב רבעונים/שנים זה מול זה, לראות מהם מנועי הצמיחה. האם המחזור התרחב- מה הגורמים
אם אתה מוכר מוצרים שווה לשקול ניתוחים לתמחיר מוצר
יש לבדוק מחירי מתחריםב בשוק, מההשיעור שלך בשוק לאורך השנים ואם השיעור גדל- ניתן לייצר תזרים מזומנין עתידי לפי גורמים אלו- שנים אחרוה וטרמינל
תזרים מזומנים- אם ישנה בעיה, יש להגיע להסכמים חדשים עם לקוחות וספקים- הארכת מועד התשלום לספק וקיצור התשלום ללקוח
אם מעניקים משכורות- יש לבצע התאמות ושוב להשוות בין שנה לשנה- מדידת ביצועים, תוכניות תגמול לפי ביצוע
יש הרבה. עדיף להתייעץ עם רו"ח בעל התמחות שחשבונאות ניהולית/תמחיר או כלכלן

• אהבתי
Reactions: ITS
בקש למשל דוח חודשי, השווה בין ההכנסות של החודשם, איני יודעת איזה עסק אתה אבל לעתים ניתן ללמודהרבה על עונתיות
יש להציב רבעונים/שנים זה מול זה, לראות מהם מנועי הצמיחה. האם המחזור התרחב- מה הגורמים
אם אתה מוכר מוצרים שווה לשקול ניתוחים לתמחיר מוצר
יש לבדוק מחירי מתחריםב בשוק, מההשיעור שלך בשוק לאורך השנים ואם השיעור גדל- ניתן לייצר תזרים מזומנין עתידי לפי גורמים אלו- שנים אחרוה וטרמינל
תזרים מזומנים- אם ישנה בעיה, יש להגיע להסכמים חדשים עם לקוחות וספקים- הארכת מועד התשלום לספק וקיצור התשלום ללקוח
אם מעניקים משכורות- יש לבצע התאמות ושוב להשוות בין שנה לשנה- מדידת ביצועים, תוכניות תגמול לפי ביצוע
יש הרבה. עדיף להתייעץ עם רו"ח בעל התמחות שחשבונאות ניהולית/תמחיר או כלכלן
תודה רבה :) רעיונות טובים.

אתה צריך לחשב עלות "הפעלה" ל 3 שנים הקרובות, לפי הנתונים הללו עליך לחשב כמה תצטרך להכניס
אחרי שתידע כמה עליך להכניס, תתחיל לפעול לייצור ההכנסה הנ"ל
אם זה הגדלת בסיס הלקוחות ע"י שווק, או הגדלת היצע המוצרים ללקוחות קיימים
מבחינתי מוצר = שירות
תחשוב כמה יעלו לך זוג ידיים נוספות מבחינה אדמיניסטרטיבית ואיך זה יעלה את ההכנסה (יפנה את זמנך ה"יקר" יותר שלך)
תחשוב כמה יעלה שכיר מקצועי שיעזור לך ברגעי לחץ אך לא בשוטף, תחשוב כמה "זמן עבודה" זה מוסיף ואיך זה משפיע על ההכנסה
תסמן יעדים לפי מספר תחומי מפתח, לכל יעד יש גבול עליון, תחתון וממוצע
לאורך זמן חשוב לשמור על הממוצע, במידה ויעד כלשהו לא מושג יש לבחון אותו נקודתית
אולי יש צוואר בקבוק שצריך לשחרר, אולי צריך לוותר על מוצר מסויים

עוד נקודה, חשוב לדעת להתמודד עם Uknown uknowns, יש להיות ערוך עם תזרים ל 3-6 חודשים שלא נלקחים בחשבון לפעילות שוטפת

• אהבתי
Reactions: ITS
@קפה שחור מעולה - תודה רבה!

תסמן יעדים לפי מספר תחומי מפתח, לכל יעד יש גבול עליון, תחתון וממוצע
לאורך זמן חשוב לשמור על הממוצע, במידה ויעד כלשהו לא מושג יש לבחון אותו נקודתית
תוכל להסביר קצת יותר את זה? אולי להביא דוגמא כלשהי? אני לא מצליח להבין עד הסוף את הכוונה.

תוכל להסביר קצת יותר את זה? אולי להביא דוגמא כלשהי? אני לא מצליח להבין עד הסוף את הכוונה.
תנסה לשמור נתונים שאפשר להסיק מהם נתונים להערכת העתיד
לדוגמא, אתה יכול למדוד זמן מול הכנסה לאורך תקופה, אם פתאום לוקח לך יותר "זמן עבודה" כדי להכניס את אותו הכסף, זה דורש בדיקה
צריך לעשות הפרדה בסוגי הלקוחות, לקוחות מזדמנים, לקוחות במינוי (ריטיינר)
לבצע פעולה שיווקית (כמו קידום) כדי לבחון אם ניתן להחשף ליותר לקוחות ולמצות מהם הכנסה כלשהי
אולי שווה להשקיע במשהו קיים כדי לתת מענה יעיל ומהיר ללקוחות הקיימים כדי לשמור על רמת שירות (רצויה)
חשוב להתחיל מהעובדות הידועות נכון להיום וזה הוצאות, תראה את המספר, תראה איך הוא מוביל אותך
תחלק ותכבוש, חשוב לטפל בחלקים בנפרד כדי לא לפגוע בפעילות שוטפת
כמעט תמיד רצוי לא לפגוע בפעילות שוטפת, אם רוצים להשיג אותך וימי האי זמינות שלך גבוהים, יעברו הלאה
אם לדוגמא תעסיק מרכזנית אלקטרונית שתעביר שיחות באופן מרוכז, זה יקל עליך כאשר תרצה לחזור אל הלקוח וניהול המעקב אחרי הטיפול בו

לכל עסק יש את ה"שטיקים" שלו לייצר הכנסה זולה יותר, מי שנמצא עמוק יודע יותר טוב עם מה הוא מתמודד

D:

אני שכירה ועם עסק קטן, יש הרבה מכנה משותף ללקוחות אירופאיים תושבים חוזרים או עולים חדשים.ופתחתי קבוצת וואטסאפ כדי לעדכן בחקיקת מיסים, בנושאי כלכלה וצרכנות. בהתחלה ממש נעלבתי, כי כתבתי וסיכמתי דברים באנגלית ואנשים פנו אליי שאוציא אותם מהקבוצה. היא לא הכי פעילה, אבל לאחרונה אנשים ממש כותבים פידבקים טובים, משווים אפשרויות העברת כספים, מדברים על הברקסיט, על מסלולים מזכים, יוקר מחייה ועוד.
אני בחרתי לעשות ביקורי בית ולשבת עם כל לקוח , להבין את המצב , להכיר לייצר יחס אישי ולבנות תכנון מס שהוא תפירה אישית.
אמנם תחושת סיפוק ושירות טוב אינה עולה תמיד בקנה אחד עם ערך כלכלי, אבל דברים פשוטים כמו לברר אם אין בעיות בהעברות כספים בבנק יכולה להפתר עם מכתב רשמי עם חתימת יועץ מס לבנק, עתה הייתה לי פגישה עם מדרך טיולים שאשתו מרוויחה משכורת אדירה, סיפר שקנה דירה ביוקנעם להשקעה ואמרתי שאפילו שווה לעבור לשם כדי לקבל הקלת מס. שאלתי כמה זמן נסיעה לוקח ומסתבר שהיא עובדת מהבית.
היכולת לפתוח את המחשב ולהראות לחובב ידיעת הארץ יישובים צפוניים שיעניקו כ50א הפחתת מיסים, גם בפנסיה עם בירור השאלה אם הם סבים בייביסיטר (הם לא כל הילדים בחו"ל) קיצור זו הייתה קליעה בול. זה משהו שפגישה אישית והכרות עם הלקוח יכולה ליצור.
אפילו לשאול על מצב של ילדים וקרובים ודברים שיכולים להיות רלוונטיים אליהם, גורמים לתחושה שהלקוח מקבל אקסטרה. למשל בן שהוריו פנסינרים שכירים שמצאתי שמגיע להם החזר מס שלילי. במקרה של ייעוץ מס ההכרות עם המצב הספציפי של הלקוח מאד חשובה ושמירה על קשר
בתכלס בשבילי העבודה נטו -חישובי המס שידור והגשה תקח למעשה רק שעה. אבל זה בנוי על העובדה שכבר הרבה נלמד, בוסס והניסיון נצבר.
הנטוורקינג הזה גורם לטפטוף של עוד לקוחות ולעוד אפשרויות שנפתחות

תנסה לשמור נתונים שאפשר להסיק מהם נתונים להערכת העתיד
לדוגמא, אתה יכול למדוד זמן מול הכנסה לאורך תקופה, אם פתאום לוקח לך יותר "זמן עבודה" כדי להכניס את אותו הכסף, זה דורש בדיקה
צריך לעשות הפרדה בסוגי הלקוחות, לקוחות מזדמנים, לקוחות במינוי (ריטיינר)
לבצע פעולה שיווקית (כמו קידום) כדי לבחון אם ניתן להחשף ליותר לקוחות ולמצות מהם הכנסה כלשהי
אולי שווה להשקיע במשהו קיים כדי לתת מענה יעיל ומהיר ללקוחות הקיימים כדי לשמור על רמת שירות (רצויה)
חשוב להתחיל מהעובדות הידועות נכון להיום וזה הוצאות, תראה את המספר, תראה איך הוא מוביל אותך
תחלק ותכבוש, חשוב לטפל בחלקים בנפרד כדי לא לפגוע בפעילות שוטפת
כמעט תמיד רצוי לא לפגוע בפעילות שוטפת, אם רוצים להשיג אותך וימי האי זמינות שלך גבוהים, יעברו הלאה
אם לדוגמא תעסיק מרכזנית אלקטרונית שתעביר שיחות באופן מרוכז, זה יקל עליך כאשר תרצה לחזור אל הלקוח וניהול המעקב אחרי הטיפול בו

לכל עסק יש את ה"שטיקים" שלו לייצר הכנסה זולה יותר, מי שנמצא עמוק יודע יותר טוב עם מה הוא מתמודד
נהדר תודה :)

אני שכירה ועם עסק קטן, יש הרבה מכנה משותף ללקוחות אירופאיים תושבים חוזרים או עולים חדשים.ופתחתי קבוצת וואטסאפ כדי לעדכן בחקיקת מיסים, בנושאי כלכלה וצרכנות. בהתחלה ממש נעלבתי, כי כתבתי וסיכמתי דברים באנגלית ואנשים פנו אליי שאוציא אותם מהקבוצה. היא לא הכי פעילה, אבל לאחרונה אנשים ממש כותבים פידבקים טובים, משווים אפשרויות העברת כספים, מדברים על הברקסיט, על מסלולים מזכים, יוקר מחייה ועוד.
אני בחרתי לעשות ביקורי בית ולשבת עם כל לקוח , להבין את המצב , להכיר לייצר יחס אישי ולבנות תכנון מס שהוא תפירה אישית.
אמנם תחושת סיפוק ושירות טוב אינה עולה תמיד בקנה אחד עם ערך כלכלי, אבל דברים פשוטים כמו לברר אם אין בעיות בהעברות כספים בבנק יכולה להפתר עם מכתב רשמי עם חתימת יועץ מס לבנק, עתה הייתה לי פגישה עם מדרך טיולים שאשתו מרוויחה משכורת אדירה, סיפר שקנה דירה ביוקנעם להשקעה ואמרתי שאפילו שווה לעבור לשם כדי לקבל הקלת מס. שאלתי כמה זמן נסיעה לוקח ומסתבר שהיא עובדת מהבית.
היכולת לפתוח את המחשב ולהראות לחובב ידיעת הארץ יישובים צפוניים שיעניקו כ50א הפחתת מיסים, גם בפנסיה עם בירור השאלה אם הם סבים בייביסיטר (הם לא כל הילדים בחו"ל) קיצור זו הייתה קליעה בול. זה משהו שפגישה אישית והכרות עם הלקוח יכולה ליצור.
אפילו לשאול על מצב של ילדים וקרובים ודברים שיכולים להיות רלוונטיים אליהם, גורמים לתחושה שהלקוח מקבל אקסטרה. למשל בן שהוריו פנסינרים שכירים שמצאתי שמגיע להם החזר מס שלילי. במקרה של ייעוץ מס ההכרות עם המצב הספציפי של הלקוח מאד חשובה ושמירה על קשר
בתכלס בשבילי העבודה נטו -חישובי המס שידור והגשה תקח למעשה רק שעה. אבל זה בנוי על העובדה שכבר הרבה נלמד, בוסס והניסיון נצבר.
הנטוורקינג הזה גורם לטפטוף של עוד לקוחות ולעוד אפשרויות שנפתחות
גישה מעניינת ויזמית באופייה - תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אני חדש אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה? נדל"ן 44
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
דור דורים הגדרת אחוזי הפקדה בקרן פנסיה של עצמאים צרכנות פיננסית 11
סטרבו דמי אבטלה - תקופות אכשרה\עצמאים צרכנות פיננסית 5
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
האופטימית מחפשת עצמאים כלכלית אוף טופיק 64
Z תקרת ההפקדה לפנסיה עצמאים. אם מי ששכרו נמוך מהרף של 200K+ ומפריש שוק ההון 7
דנונה זוג עצמאים והפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 4
מ עצמאים - ניהול חשבונות לבד עם עם רו"ח? צרכנות פיננסית 10
ס מיסוי עצמאים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א התייעלות במדיח הכלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
flower התייעלות מענה למיילים התפתחות אישית 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3
T תשואה שנתית של 21% שוק ההון 47
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י אינטרקטיב ברוקרס IBKR משלמים על מזומן ריבית שנתית של מעל 5% בעבור מטבע הריאל הסעודי( SAR). שוק ההון 2
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
R נתונים היסטוריים על תשואה שנתית של שוק המניות בשלמותו שוק ההון 12
R הפקדה מעל תקרה שנתית של קרן השתלמות - מס הון גם על רווחים מצטברים מההפרש בעתיד? שוק ההון 1
מ פתיחת עוסק פטור להכנסה שנתית נמוכה מאד צרכנות פיננסית 7
ר אג"ח ממשלתי: איך מתייחסים לאירועי מס בשל קבלת ריבית שנתית ("קופון") מצד אחד, ומכירה מצד שני? שוק ההון 8
P הפרשה שנתית לקרן השתלמות כשכיר עם הפקדות חודשיות מעל התקרה ושנתית עד התקרה - מיסוי מיסים 10
ב יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
Yuvalbuz3 אך אני יודע מהי תשואה שנתית טובה ? שוק ההון 84
ג איך מחשבים תשואה שנתית שוק ההון 11
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
רפול העברה שנתית מהפנסיה לקופת גמל צרכנות פיננסית 1
tomer111 "הריבית תחושב לפי ריבית דריבית שנתית" שוק ההון 3
שודד הפינג פונג סקר - תשואה שנתית צפויה מתיק 100% מניות ל - 20 שנה. שוק ההון 26
stass חישוב תשואה שנתית עם פונקצית XIRR שוק ההון 3
Chase חישוב תשואה שנתית מתוך נתון של תשואה לאורך 11 שנים שוק ההון 3
מ הפקדה שנתית - לאותה IRA או לחדשה? שוק ההון 96
Chase תשואה שנתית אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back