• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עברתי לIRA, מה עכשיו?

FullStack

משתמש רגיל
דירוג
161
אז בשעה טובה התהליך של מעבר לIRA הושלם והכסף זמין להשקעה.
אשתמש במערכת של בנק לאומי.
אני מעוניין לקנות קרנות איריות.

יש לכם טיפים של כניסה למשחק עם סכום ואחר כך התנהלות שוטפת בדגש על אוטומציה?

אני מניח שראשית עלי להמיר את השקלים לדולרים ואז לקנות את תעודת הסל בבורסה בלונדון.
אחר כך אני רוצה לקנות תעודת סל ישראלית בצורה אוטומטית ולקנות פעם בשנה עוד קרנות איריות.

כל עזרה בדגש על המערכת של בנק לאומי תתקבל בברכה ותעזור לי להמנע מטעויות של ירוקים.

תודה

יש לכם טיפים של כניסה למשחק עם סכום ואחר כך התנהלות שוטפת בדגש על אוטומציה?

אני מניח שראשית עלי להמיר את השקלים לדולרים ואז לקנות את תעודת הסל בבורסה בלונדון.
אחר כך אני רוצה לקנות תעודת סל ישראלית בצורה אוטומטית ולקנות פעם בשנה עוד קרנות איריות.

כל עזרה בדגש על המערכת של בנק לאומי תתקבל בברכה ותעזור לי להמנע מטעויות של ירוקים.

תודה
פעולה ראשונה (בלונדון) נעשית דרך חדר המסחר בלבד - אז כבר תוכל להשתפשף מולם
שים לב שבמעמד הביצוע הם יגידו לך עמלות שלא קשורות אליך (למחירון שלך), אבל בפועל אמור להיות מחוייב לפי ההסכם, הסוחרים לא באמת יודעים איזה חשבון זה (IRA או פרטי)

אם אתה רוצה לרכוש תעודות\קרנות ישראליות, אני לא מכיר תהליך אוטומאטי לפעולה הזאת, כניסה וקניה פעם בחודש מתבקשת
לאור העובדה שהכסף החדש (מהפקדות שוטפות) אמור להשתקף קודם בחשבונך

בכל פעולה, תשאיר קצת כסף בחשבון עבור העמלות (הרבעוניות) של בנק לאומי והחברה המנהלת

אני רוצה לקנות תעודת סל ישראלית בצורה אוטומטית
לא התנסיתי בIRA, אבל המערכת של לאומי בחשבונות רגילים (ואני מניח שזה דומה) מאפשרת הוראת קבע לקרנות נאמנות (כולל קרנות מחקות), אבל לא לקרנות ותעודות סל. אני חושב גם שזה נכון באופן כללי ולא קשור ללאומי.

פעולה ראשונה (בלונדון) נעשית דרך חדר המסחר בלבד - אז כבר תוכל להשתפשף מולם
שים לב שבמעמד הביצוע הם יגידו לך עמלות שלא קשורות אליך (למחירון שלך), אבל בפועל אמור להיות מחוייב לפי ההסכם, הסוחרים לא באמת יודעים איזה חשבון זה (IRA או פרטי)

אם אתה רוצה לרכוש תעודות\קרנות ישראליות, אני לא מכיר תהליך אוטומאטי לפעולה הזאת, כניסה וקניה פעם בחודש מתבקשת
לאור העובדה שהכסף החדש (מהפקדות שוטפות) אמור להשתקף קודם בחשבונך

בכל פעולה, תשאיר קצת כסף בחשבון עבור העמלות (הרבעוניות) של בנק לאומי והחברה המנהלת
אתה בטוח שאי אפשר בלאומי לבצע פעולה ראשונה בלונדון מבלי לעבור בחדר המסחר?
עוד שאלה, במידה ויש כסף שחייב במס בIRA איך מומלץ להתנהל? ממה שאני מבין אין זיהוי מאיזה מכשיר הגיע הכסף אז איך עניין המס מתבצע במידה וארצה למכור?

תה בטוח שאי אפשר בלאומי לבצע פעולה ראשונה בלונדון מבלי לעבור בחדר המסחר?
בטוח מאוד
אלא אם אתה מצליח לטעון את הטיקר לחלון המכירה והוא נותן לך להמשיך בלי שגיאה, אז סבבה
איך עניין המס מתבצע במידה וארצה למכור?
יחסי לחלק הפטור אאל"ט
@adamshalev

אז איך עניין המס מתבצע במידה וארצה למכור?
במכירה אין שום בעיה. בira בכל מקרה אין תשלום מס במכירה של ניירות.
את המס תשלם במשיכה של הכסף מהקופה.
בגדול בira שמורכב ממספר קופות הרווחים מתחלקים לכל קופה לפי החלק היחסי של השווי שלה. כנ"ל לגבי קופה שיש בה חלק פטור וחלק חייב.
במשיכה תוכל לבחור מאיזה קופה למשוך, ואאל"ט יש גם אפשרות לבחור למשוך מקופה מסויימת רק את החלק החייב או רק הפטור.

יחסי לחלק הפטור אאל"ט
אאלט - היחס נקבע לפי ההפקדות. סך הפקדות פטורות חלקי סך ההפקדות - זה החלק שיהיה פטור ממס. אתה יכול גם לבחור איזה חלק אתה ״מושך״ קודם.

אוף טופיק - בזמנו ארגנת קבוצת רכישה למעבר לIRA שהתאדתה. אתה יכול לחלוק מה בסוף בחרת/תנאים?

ואז לקנות את תעודת הסל בבורסה בלונדון
למה בלונדון? הקרנות נסחרות במספר בורסות באירופה.
נכון שבלונדון יש יותר סרטים, בלונדון טלויזיה מצוינת, בלונדון אנשים יותר אדיבים, ובכלל היאוש נעשה יותר נח. אבל גם עמלות המסחר בלונדון עשויות להיות גבוהות יותר.
רצוי לבצע סקר שוק.

אאלט - היחס נקבע לפי ההפקדות. סך הפקדות פטורות חלקי סך ההפקדות - זה החלק שיהיה פטור ממס. אתה יכול גם לבחור איזה חלק אתה ״מושך״ קודם.

כלומר, אם בשנה מסויימת הפקדתי את הסכום הפטור לקרן אחת, ועוד 100 ש"ח לקרן אחרת.
כעבור 30 שנה הקרן עם הסכום החייב גדלה ל 500 ש"ח, כולם חייבים.
אני יכול עכשיו להפקיד 900 ש"ח לקרן (מתוך סך הפטור השנתי שלי), ואז יהיו בה 1400 ש"ח, ורק 140 ש"ח מתוכם יהיו חייבים? (ואז מייד אחרי ההפקדה למשוך את כל הכסף)?

• אהבתי
Reactions: ogi
אני יכול עכשיו להפקיד 900 ש"ח לקרן (מתוך סך הפטור השנתי שלי), ואז יהיו בה 1400 ש"ח, ורק 140 ש"ח מתוכם יהיו חייבים? (ואז מייד אחרי ההפקדה למשוך את כל הכסף)?
לא.
יש לך בקרן 500 ש"ח שצבועים כ"חייבים". אם תפקיד עוד 900 אז יהיו לך בקרן 500 ש"ח חייבים ו 900 ש"ח פטורים.
אם הקרן עשתה אח"כ תשואה של 10% אז יהיו לך 550 ש"ח חייבים ו990 ש"ח פטורים.

היחס לא נקבע בצורה טיפשה לפי ההפקדות אלא הרווחים "נצבעים" גם כל הזמן, וכל הזמן היחס מחושב מחדש.

אלא הרווחים "נצבעים" גם כל הזמן, וכל הזמן היחס מחושב מחדש.
להבהרה, מה קורה אם נרכשו ניירות שונים בפטורים ובממוסים, התשואות נגדיות, זה מתקזז?

להבהרה, מה קורה אם נרכשו ניירות שונים בפטורים ובממוסים, התשואות נגדיות, זה מתקזז?
אתה לא יכול לקנות ניירות שונים.
יש לך תיק השקעות אחד בברוקר, האחזקות (והתשואות) מתחלקות בין הקופות השונות שמרכיבות את התיק באופן יחסי.

יש לך תיק השקעות אחד בברוקר, האחזקות (והתשואות) מתחלקות בין הקופות השונות שמרכיבות את התיק באופן יחסי.
אוקיי, אז מה קורה במקרה הזה:
אם הקרן עשתה אח"כ תשואה של 10% אז יהיו לך 550 ש"ח חייבים ו990 ש"ח פטורים.
אם הקרן הפסידה 10% ?

אם הפקדתי 18K פטורים וקניתי VT (נניח ש-18K זה התקרה לפטור).
אחרי חודש הפקדתי עוד 9K, וקניתי קרן קנאביס.
האם כעת האחזקות ב-VT צבועות כפטורות, ובקנאביס כחייבות? או שברגע שהפקדתי את ה-9 הנוספים, המזומן וגם הניירות VT כולם "פוזרו מחדש" בין החייב לפטור באופן יחסי, וכך גם ברכישת הקנאביס (ואז יש בעצם "פדיון כפוי" בכל הפקדה)?

אם הקרן הפסידה 10% ?
יש לך קרן עם 1540 ש"ח כש64.29% ממנה הוא פטור ו35.71% ממנה חייב.
הקרן ירדה ב10%, כלומר יש לך סה"כ 1386 ש"ח. היחס בין הפטור לחייב לא השתנה (כי לא היו עוד הפקדות).
כלומר עכשיו יש לך 891 ש"ח שהם פטורים ו495 ש"ח בחלק החייב.
אם תמשוך עכשיו את הכסף לא תשלם מס כי אין רווחים חייבים - הפקדת 500 ש"ח חייבים ויש שם רק 495 ש"ח, כלומר הפסדת בעצם 5 ש"ח בחלק החייב (אאל"ט אי אפשר לקבל עליהם מגן מס).

האם כעת האחזקות ב-VT צבועות כפטורות, ובקנאביס כחייבות?
לא
או שברגע שהפקדתי את ה-9 הנוספים, המזומן וגם הניירות VT כולם "פוזרו מחדש" בין החייב לפטור באופן יחסי, וכך גם ברכישת הקנאביס
כן, בערך.
זה לא באמת משנה מה אתה מחזיק בפועל ולא "מפזרים אחזקות" בין ה"צבעים" השונים.
מה שמסתכלים עליו זה השווי של אחזקות/התשואה שעשית. את השווי הכולל מחלקים בכל רגע נתון בין כל הקרנות/הצבעים.
ואז יש בעצם "פדיון כפוי" בכל הפקדה
לא הבנתי לאיזה "פדיון כפוי" אתה מתכוון.
לא פודים לך כסף, פשוט מתייחסים לכל הכסף כמכלול אחד ומחלקים את התשואה באופן יחסי לפי ה"צבעים" השונים.

לא הבנתי לאיזה "פדיון כפוי" אתה מתכוון.
אני לא טוען שזה לא תקין, אבל תחשוב על התרחיש הבא:
הפקדתי 18K ("תקרת פטור") וקניתי VT בשער $75 (18K צבועים כפטורים)
VT ירד ל-$67.5 (16.2K צבועים כפטורים)
הפקדתי 9K והשארתי במזומן (16.2K צבועים כפטורים; 9K צבועים כחייבים)
VT עלה חזרה לשער $75 (17357 צבועים כפטורים; 9642 צבועים כחייבים)

כעת יש לי בקרן 27K, בדיוק כסך ההפקדות, אבל אני חייב במס של כ-160 על רווחים.
כלומר, הפקדה מעבר לתקרה מימשה הפסדים קיימים בחלק הפטור, והעבירה אותם אחרי מימוש לחלק החייב.

כמה הבהרות:
העברתי ל IRA גם קרנות השתלמות לעצמאיים המכילות כספים לא פטורים מכיוון שהכל נמצא תחת חשבון אחד בשלב שבו ארצה לפדות את הכסף הלא פטור איך ידעו למסות את הרווחים שצבר (במידה ויהיו)?

עוד שאלה, למישהו יש ניסיון בIRA דרך לאומי? אם כן, איך מקבלים את פרטי ההתחברות לחשבון מסחר?

תודה

אני לא טוען שזה לא תקין, אבל תחשוב על התרחיש הבא:
מסכים שיש תרחישים שבהם אתה יכול להפסיד מזה, מצד שני יש תרחיש סימטרי שבו אתה תרוויח.

מה שחשוב להבין שלקרן ההשתלמות אין לה מושג מה בדיוק אתה מחזיק בתיק ההשקעות שלה.
מבחינת הקרן, תיק ההשקעות הוא "קופסא שחורה" - היא יודעת רק כמה כסף יש שם בכל רגע.
כלומר זה לא משנה מה קנית ומתי, מה שמעניין את הקרן זה שווי אחזקות בכל נקודה, ולפי השווי הזה ויחס ההפקדות היא מחלקת את הכספים בין הקרנות השונות ובין ה"צבעים" השונים.

העברתי ל IRA גם קרנות השתלמות לעצמאיים המכילות כספים לא פטורים מכיוון שהכל נמצא תחת חשבון אחד בשלב שבו ארצה לפדות את הכסף הלא פטור איך ידעו למסות את הרווחים שצבר (במידה ויהיו)?
כמו שנאמר כבר כמה פעמים בשרשור הזה - מחלקים את האחזקות בין החלקים ("הצבעים") השונים בקופה, וברגע שתמשוך כספים מהחלק הלא פטור תצטרך לשלם מס על ההפרש שבין מה שהפקדת לבין השווי במשיכה (כלומר על הרווח של החלק הזה).

נניח שיש לך בהתחלה 45% מהכספים פטורים ו55% מהכספים בקופה לא פטורים. כל עוד אין הפקדות נוספות היחס הזה נשמר, ובסוף (במשיכה) אתה תשלם מס על הרווחים של 55% מהקופה.
אם אתה מפקיד כספים נוספים, משנים את האחוזים בהתאם, לפי שווי התיק בזמן ההפקדה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
S בקשת פתרון למבחן ראיון שלא עברתי אוף טופיק 7
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
T העברת כספים לIRA קה״ש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
aminadav לא ניתן לחפש כאן הודעות שקשורות לIRA אוף טופיק 2
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
D מעבר מתיק השקעות סטנדרטי לIRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שיחה מוזרה בניוד לIRA שוק ההון 117
R ניוד לIRA שוק ההון 2
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
N קרנות איריות לIRA שוק ההון 1
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
efrat מה הם דמי ניהול סטנדרטים לIRA קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
Michel תקופת המעבר לIRA והתשואה שהולכת לאיבוד שוק ההון 1
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
D בחירת חבר בורסה זר לira שוק ההון 62
M בתהליך מעבר לIra שוק ההון 6
Wonko מעבר לIRA בקרן השתלמות שוק ההון 91
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
ה מעבר גמל, ביטוח מנהלים והשתלמות לIRA - אשמח למידע מעודכן דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1
ת הוראת קבע לira שוק ההון 10
dorian תנאי כניסה לIRA שוק ההון 6
דפנה איך מעבירים קרן השתלמות לIRA? שוק ההון 5
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
ס עסקה מחוץ לבורסה, בין חשבון ממוסה לIRA = תכנון מס לגיטימי? שוק ההון 16
yanosh34 מוצרים אידאליים לIRA שוק ההון 43
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
A האם לשדרג דירה עכשיו? נדל"ן 5
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
C איך לקנות אגח בצורה נכונה עכשיו? שוק ההון 13
בובין חוט-השני משכנתא - עכשיו או בינואר? נדל"ן 15
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
grmp פקדונות - כן או לא או לא עכשיו שוק ההון 1290
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
מ למה דוקא עכשיו יש זינוק במחירי השכירות? נדל"ן 20
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
CoinCollector חסכתי למשכנתא - מה עכשיו ? נדל"ן 21
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8

נושאים דומים

Back
למעלה