• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיחה מוזרה בניוד לIRA

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
992
בעקבות קבוצת רכישה שהגיעה ליעד (הייתי שמח לשתף, אבל הבנתי שאסור לתת מידע על קבוצות רכישה), יצרו איתי קשר בכדי לקבוע פגישה עם משווק פנסיוני לצורך הניוד.
השיחה הייתה קצת מוזרה:
1) טענו שהפגישה תהיה כשעה וחצי! (כל פשעי הוא שאני רוצה לנייד קרן השתלמות וגמל לIRA מחברה אחרת, שעה וחצי?).
2) רצו תאריך הנפקת ת"ז לצורך קבלת מידע פנסיוני, סרבתי למסור.
3) עוד משהו פחות רלוונטי, אבל אני מרגיש צורך להוציא קיטור עליו: אמרו שהם ממליצים שהפגישה תהיה פרונטלית, כאילו, בשיא המגפה, אמרתי במפורש שלא, והסכימו לפגישה טלפונית.
מה, הם חושבים שפסיכולוגית יצליחו לשכנע אותי יותר לרכוש מוצרים שלהם בפגישה פרונטלית?

מכל הנ"ל, אני מריח ניסיון לדחיפה של מוצרים שאני לא רוצה וצריך בפגישה שתהיה, מישהו כאן חווה דבר כזה בניוד דרך קבוצת רכישה?
האם לדעתכם זה שלא מסרתי תאריך הפנקת ת"ז, יעכב את התהליך? (אני דיי בטוח שהם רוצים את זה בעיקר לצורכי שיווק ופרסום שלהם, שאני בכלל לא צריך - הנציגה אמרה שזה כדי ש'החומר' יהיה מוכן לפגישה עם המשווק הפנסיוני).
החברה הרי יודעת שאנשים שבאים דרך קבוצת רכישה רוצים דבר מאוד ספציפי, בדמי ניהול נמוכים.

• אהבתי
Reactions: d4c

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,828
1) טענו שהפגישה תהיה כשעה וחצי! (כל פשעי הוא שאני רוצה לנייד קרן השתלמות וגמל לIRA מחברה אחרת, שעה וחצי?).
מוזר.
יכול להיות שרצו סתם לקחת באפר לייתר בטחון.
2) רצו תאריך הנפקת ת"ז לצורך קבלת מידע פנסיוני, סרבתי למסור.
הם די מחוייבים לזה.
בגדול אסור לסוכן לעשות פעולות בלי לראות את כל התמונה ולהוציא לך מסמך הנמקה מלא ומסודר, ואת זה הוא יכול כרגע רק ע"י משיכת מידע פנסיוני.
זה עקום, אבל עד כמה שאני יודע אלו התקנות שהמדינה קבע והחברות מחוייבות לפעול ככה.
3) עוד משהו פחות רלוונטי, אבל אני מרגיש צורך להוציא קיטור עליו: אמרו שהם ממליצים שהפגישה תהיה פרונטלית, כאילו, בשיא המגפה, אמרתי במפורש שלא, והסכימו לפגישה טלפונית.
מעניין.
יכול להיות שזה סתם איך שהסוכנים רגילים לעבוד.
מכל הנ"ל, אני מריח ניסיון לדחיפה של מוצרים שאני לא רוצה וצריך בפגישה שתהיה, מישהו כאן חווה דבר כזה בניוד דרך קבוצת רכישה?
יכול להיות. בקבוצת הרכישה האחרונה שהייתי בה כל התקשורת נעשתה דרך המייל.
מצד שני עדיין הייתי צריך לתת להם את ת"ז כדי שיוציאו מסלקה ומסמך הנמקה.
האם לדעתכם זה שלא מסרתי תאריך הפנקת ת"ז, יעכב את התהליך?
סיכוי טוב שכן.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,843
אאא יכול להוציא דוח מהמסלקה לבד ולשלוח להם
אבל בהמשך ממילא תצטרך לשלוח להם צילום ת.ז ויהיה להם את התאריך

d4c

משתמש רגיל
דירוג
33
היי, קיבלתי את אותה השיחה בדיוק, לגבי הפגישה הפרונטלית הבנתי מהנציגה שזה "כי יש המון מסמכים לחתום עליהם", אבל זה לא משהו שהיא לחצה עליו ממש והבנתי שניתן גם בזום. העניין שלא קיבלתי זימון, האם נשלח זימון במייל או SMS?

שאלות קשורות:
העברתי לפני קצת פחות מחודש את קרנות ההשתלמות והגמל לקופה אחרת (לא IRA) כי אז לא הייתה לי אופציה כזאת, האם זה יספיק להתעדכן באתר של המסלקה?
האם לדעתכם זה יכול ליצור "באגים"/בלאגן בתהליך הניוד ל-IRA (ניוד לקופה אחרת, שממנה עברתי לפני חודש :roll:) אם עוד לא מופיעים לי הכספים בקופה החדשה?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
992
"כי יש המון מסמכים לחתום עליהם".
אפילו יותר נוח לחתום דיגיטלית.
נשמע הזוי, אני לא מבין למה אנשים לא מבינים את חומרת המצב של המגפה, אני מרגיש שאני כל פעם צריך לחזור על זה כדי שאנשים, גם בסביבה הקרובה יבינו שזה לא משחק.

כי הבנתי שהם צריכים את תאריך ההנפקה בשביל זה.
אתה מתכוון שתצטרך לתת להם את התאריך שוב? (כי בתקווה קצת נאיבית, הם לא שומרים את התאריך ומשתמשים בו רק פעם אחת?).

האם לדעתכם זה יכול ליצור "באגים"/בלאגן בתהליך הניוד ל-IRA (בקופה אחרת, שממנה עברתי לפני חודש :roll:) אם עוד לא מופיעים לי הכספים בקופה החדשה?
אם ניידת לאותה חברה שאתה רוצה לנייד לIRA, אז אני מניח שהם ידעו מזה, אבל הכי בטוח שתציין את זה בפני המשווק, הוא אמור לדעת מה לעשות

• אהבתי

d4c

משתמש רגיל
דירוג
33
אפילו יותר נוח לחתום דיגיטלית.
אתה מתכוון שתצטרך לתת להם את התאריך שוב? (כי בתקווה קצת נאיבית, הם לא שומרים את התאריך ומשתמשים בו רק פעם אחת?).

אם ניידת לאותה חברה שאתה רוצה לנייד לIRA, אז אני מניח שהם ידעו מזה, אבל הכי בטוח שתציין את זה בפני המשווק, הוא אמור לדעת מה לעשות
ערכתי קצת את הההודעה המקורית,
התכוונתי שהבקשה כפי שרונן אמר נועדה בשביל לקבל גישה למסלקה, ותהיתי האם זה יספיק להתעדכן אם נעשה ניוד לפני קצת פחות מחודש.
ועשיתי את התהליך ההפוך - ניידתי החוצה ממגדל לקופות מחקות S&P לפני שידעתי על האופציה של ה-IRA

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,828
התכוונתי שהבקשה כפי שרונן אמר נועדה בשביל לקבל גישה למסלקה, ותהיתי האם זה יספיק להתעדכן אם נעשה ניוד לפני קצת פחות מחודש.
גם אם לא, זה לא באמת משנה. מבחינתם זה בעיקר כסת"ח.

הניוד בכל מקרה מבתבצע לפי המידע שאתה מוסר להם והטפסים שאתה ממלא. את רוב המידע בכל מקרה אין בדו"ח המסלקה.
פשוט תדאג לרשום את הפרטים הנכונים והעדכניים כשאתה ממלא את טפסי הניוד

• אהבתי

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
992
ערכתי קצת את הההודעה המקורית,
גם אני לא קיבלתי זימון, אבל כשהתקשרתי למוקד שלהם, הייתה הודעה מוקלטת שאמרה שיש לי פגישה, בטח יתקשרו אלייך.

לגביי "בלאגן" הניוד, אין לי מושג, @roneng ? :)

• אהבתי

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
רק לעשות סדר...
בשביל הניוד צריך להוציא מסלקה פנסיונות, וזה דורש מס ת.ז + מס' כרטיס אשראי
הם מבקשים תאריך הנפקת ת.ז. שזה בשביל הר הביטוח, כדי לראות אילו ביטוחים פרטיים יש לכם וכנראה להציע לכם להחליף/להצטרף (זה לא פשע, אומרים לא תודה וממשיכים הלאה). אגב, אני לא נותן תאריך הנפקת ת.ז. כי זה אחד מסימני הזיהוי לאתרים הממשלתיים. אני מציע להם שאני אוציא את הפלט מהר הביטוח ואשלח להם. הרוב מסכימים, אלה שלא לא זוכים להציע לי שיפור בביטוחים :)

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
992
בשביל הניוד צריך להוציא מסלקה פנסיונות, וזה דורש מס ת.ז + מס' כרטיס אשראי
כלומר, הם לא באמת צריכים את תאריך ההנפקה בשביל הניוד?

אני מציע להם שאני אוציא את הפלט מהר הביטוח ואשלח להם. הרוב מסכימים, אלה שלא לא זוכים להציע לי שיפור בביטוחים :)
למה בכלל להציע את זה ולא להגיד שכל מה שמעניין אותך זה רק לנייד ולכן אתה לא מעוניין למסור תאריך הנפקה או פלט מהר הביטוח?

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,701
  • אהבתי

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
כלומר, הם לא באמת צריכים את תאריך ההנפקה בשביל הניוד?

למה בכלל להציע את זה ולא להגיד שכל מה שמעניין אותך זה רק לנייד ולכן אתה לא מעוניין למסור תאריך הנפקה או פלט מהר הביטוח?
סליחה שלא הייתי ברור. התכוונתי במקרים בהם אני כן צריך לעשות ביטוח כלשהוא (או לרענן מחירים לביטוח קיים).

אם רוצים רק לנייד אכן, לא רלוונטי.

לזכרוני זה בשביל להוציא כעמית.
בשביל גופים מנהלים מספיק שתחתום על יפוי כח והם לא צריכים שום פרט מעבר
ונראה שהיום כבר אפשר לעשות את זה אונליין (לא ניסיתי)
צודק, לחברות הביטוח מספיק יפוי כוח שלך.
לגבי האתר הישיר הוא בתשלום של 40 שקלים.
אופציות חינמיות יש דרך אתר לאומי (לכל הלקוחות - כנראה בתמורה לכניסה למאגר פרסום שלהם ), ודרך חברות הביטוח / בתי השקעות שאתה לקוח שלהם (פשוט להתקשר ולבקש).

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
992
צודק, לחברות הביטוח מספיק יפוי כוח שלך.
מעניין, היפוי כח יכול להיות גם בעל פה בטלפון? כי פרט למס ת.ז, תאריך הנפקה ואישור בעל פה שאני מסכים שיראו פרטים פנסיוניים עליי לא ביקשו שאחתום על משהו.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,284
מעניין, היפוי כח יכול להיות גם בעל פה בטלפון? כי פרט למס ת.ז, תאריך הנפקה ואישור בעל פה שאני מסכים שיראו פרטים פנסיוניים עליי לא ביקשו שאחתום על משהו.
לא יודע. אם זה עבד להם, כנראה שזה הספיק להם והם קיבלו את האישור מהמחלקה המשפטית שלהם.

בוקר טוב אליהו

משתמש סולידי
דירוג
39
כיוון שככל הנראה אני נמצא באותה קבוצת הרכישה, לי אמרו בטלפון שאצטרך למכור את כל הניירות שלי בira הקיים ואת כל המזומן להמיר לשקלים.
הטענה היא שהם "לא מסוגלים" לבצע את ההעברה... אני היחיד שנתקל בזה? זה לא נשמע מופרך? הייתי מצפה שניתן יהיה לנייד את הכל as is.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,828
כיוון שככל הנראה אני נמצא באותה קבוצת הרכישה, לי אמרו בטלפון שאצטרך למכור את כל הניירות שלי בira הקיים ואת כל המזומן להמיר לשקלים.
הטענה היא שהם "לא מסוגלים" לבצע את ההעברה... אני היחיד שנתקל בזה? זה לא נשמע מופרך? הייתי מצפה שניתן יהיה לנייד את הכל as is.
תבהיר להם שזה נוגד את התקנות.
הם מחוייבים להעביר הכל בניירות ערך אם אתה רוצה. ואם הם לא יודעים איך אז שלימדו, אחרת תפנה למפקח

roneng

משתמש בכיר
דירוג
15,828
הטענה היא שהם "לא מסוגלים" לבצע את ההעברה..
תפנה אותם ספציפית ל:
תקנות קופת גמל IRA.
https://www.nevo.co.il/law_html/law01/500_217.htm
סעיף 11 א 1

11. (א) על העברת כספים בין קופות גמל שאחת מהן היא קופת גמל בניהול אישי יחולו ההוראות המפורטות להלן, וכן כל הוראה אחרת החלה על העברת כספים בין קופות גמל ועל העברת כספים בין מסלול השקעה בקופת גמל, ככל שאינה סותרת הוראות אלה:
(1) העברה מקופת גמל בניהול אישי לקופת גמל בניהול אישי אחרת תיעשה במזומנים או בנכסים, לפי בחירת העמית;

אני מניח שיש עוד כמה דיונים בפורום שמדברים על זה, בנוסף לדיון שקישרתי אליו

1010

משתמש סולידי
דירוג
14
באותו קבוצת רכישה הם עומדים חזק על 100,000?

או 80,000 גם יעבור?

@FIYaacov אם השאלה נוגד התקנות נא למחוק. לא רוצה לעבור על תקנות הפורם. תודה.

בוקר טוב אליהו

משתמש סולידי
דירוג
39
תבהיר להם שזה נוגד את התקנות.
הם מחוייבים להעביר הכל בניירות ערך אם אתה רוצה. ואם הם לא יודעים איך אז שלימדו, אחרת תפנה למפקח
מעדכן שהם מתעקשים שהממשק אינו נתמך וזו האפשרות היחידה, כששאלתי אם הם מודעים שזה בניגוד לתקנון אמרו לי בגדול ש"זה מה שאפשר כרגע".
oh well... אז לפנות למפקח? מישהו התנסה בזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חדש בשוק שיחה מוזרה ממס הכנסה שוק ההון 30
W שיחה מהיועץ בבנק- אנקדוטה שוק ההון 27
ז אחרי שיחה עם סוכן: שאלות ותחושות צרכנות פיננסית 9
ת החזר הון מעבר שיחה עם פקיד בבית השקעות שוק ההון 9
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
P שיחת גישוש מוזרה מבנק הפועלים צרכנות פיננסית 10
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
קאמי קפיצה מוזרה במחיר של cxse etf - ממה נובעת? שוק ההון 2
totoguy הודעה מוזרה על ביטול פטור מס בחשבון IRA צרכנות פיננסית 11
Y פניה מוזרה מ "IB ישראל" שוק ההון 31
מ תכלית סל מניות חו"ל - הערה מוזרה בתשקיף שוק ההון 4
Z חיוב על מט"ח בניוד חשבון בנק? צרכנות פיננסית 5
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
Plato סיכון בניוד כל הקופות לחברה ספציפית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
כ שמירת סטטוס מיסוי בניוד פנסיוני מיסים 0
ת עיקוב בניוד קופת גמל והפקדות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 6
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
א נספח ויתור כיסוי ביטוחי בקרן פנסיה בניוד ל-IRA צרכנות פיננסית 7
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
M מעט קושי בניוד קרן ההשתלמות שוק ההון 10
A הגיון בניוד כסף מקופת גמל להשקעה לתיק ממוסה? שוק ההון 18
newbie מגבלות בניוד החסכונות? צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

למעלה