• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

מה החלק המנייתי מול החלקים האחרים בימים אילו?

• 0-10%

הצבעות: 1 1.2%
  • 11-20%

הצבעות: 0 0.0%
  • 21-30%

הצבעות: 1 1.2%
  • 31-40%

הצבעות: 4 4.9%
  • 41-50%

הצבעות: 11 13.4%
  • 51-60%

הצבעות: 5 6.1%
  • 61-70%

הצבעות: 14 17.1%
  • 71-80%

הצבעות: 15 18.3%
  • 81-90%

הצבעות: 12 14.6%
  • 91-100%

הצבעות: 11 13.4%
  • 100%+

הצבעות: 6 7.3%
  • שורט על מניות

הצבעות: 2 2.4%

• סך הכל מצביעים
    82

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
מה החלק המנייתי מול החלקים האחרים?

חסר לך אפשרות לשורט על מניות.

50% כי אני עדיין לא יודע עד כמה אני עמיד לתנודתיות ברמה הפסיכולוגית.

מכוון ל-50 כי אני מעוניין להשאיר מזומן ליום סגריר, וכי זה מרגיע אותי
כנראה שבעתיד אעלה את זה לאט לאט, אחרי שאגיע ל-100K מזומן

נערך לאחרונה ב:
תלוי בהגדרה.
סימנתי 91-100 כי בחשבון ההשקעות שלי (ני"ע) יש רק מניות וכמות מזערית של מזומן לצרכי עמלות כדי להימנע ממינוס שם.
עם זאת, המתחכמים יגידו שיש לי גם כסף בעו"ש לצרכי מחיה ולכן אי אפשר אף פעם באמת להגיע ל100%.
אוסיף על זה שאני גם משכיר דירה, שהשווי שלה גדול משווי תיק המניות בהרבה, כך שאם מסתכלים בראייה כוללת זה 63% נדלן (ויורד) ו37% מניות (ועולה).

ועם זאת, אני מגדיר את עצמי 100% מניות כי אני לא מחזיק מק"מים/פק"מים/אג"חים/סחורות/קריפטו/זהב

0%.
יש לי אג"ח,פק"מ,זהב ונדל"ן(שותפות בדירה בחו"ל).
אני מתכוון לקנות בטווח הקרוב(עד 5 שנים) דירה זולה בחו"ל/בארץ והתנודתיות של המניות לא בשבילי נכון לרגע זה.

תלוי בהגדרה.
סימנתי 91-100 כי בחשבון ההשקעות שלי (ני"ע) יש רק מניות וכמות מזערית של מזומן לצרכי עמלות כדי להימנע ממינוס שם.
עם זאת, המתחכמים יגידו שיש לי גם כסף בעו"ש לצרכי מחיה ולכן אי אפשר אף פעם באמת להגיע ל100%.
אוסיף על זה שאני גם משכיר דירה, שהשווי שלה גדול משווי תיק המניות בהרבה, כך שאם מסתכלים בראייה כוללת זה 63% נדלן (ויורד) ו37% מניות (ועולה).

ועם זאת, אני מגדיר את עצמי 100% מניות כי אני לא מחזיק מק"מים/פק"מים/אג"חים/סחורות/קריפטו/זהב

למעשה אתה יכול להגיע ל 100%+ מניות כי אם תמנף פי 3 את ה 37% למעשה כאילו אתה תשקיע 111% מסך הכסף שלך
כי זה כאילו יש לך 100 שקלים כשאתה משקיע 63 שקלים בנדלן ו 37 שקלים במניות אז מינוף יגרום להשקעה של 111 שקלים מניות מתוך ה 100 וזה מעל 100% מהכסף שלך

מחזיק 90% מניות בתיקי השקעה
אבל בחישוב הפנסיה המנייתית (עדיין 30% מיועדות) וקצת מזומן והלוואות p2p זה יורד לתחום של 71-80% כפי שרשמתי

100+ (מינוף)
נעים להכיר, שהיד פונדמנטליסטי >:D
אינני יודע מה יקרה כאשר התיק יגיע (בעזרת השם) ל7 ספרות, כנראה שלא ארגיש כל כך 'חכם' ו'אמיץ'...

תלוי בהגדרה.

שום דבר לא מונע ממך למכור את הדירה להשקעה ולהשקיע את הכסף במניות, על כן החשיפה שלך למניות היא 37%. תיק ני״ע הערך הוא קרוב ל-100%, אבל זה לא מאד שונה מלהגיד שפלח המניות בתיק שלי הוא 100% מניות.
אגב אין איזה הכרח אוניברסלי לשמור קרן חירום בטח לא במזומן. אפשר לשמור באגח ואפשר לא לשמור בכלל לכן כל מזומן שיש לך הוא חלק מהתיק ונספר לחלוקה באחוזים.

כל מזומן שיש לך הוא חלק מהתיק ונספר לחלוקה באחוזים.
לפי ההגדרה הזאת כל מי שלא צריך למכור מניות כדי לקנות חלב בסופר הוא לא 100% מניות. תעשה לי טובה.
אגב אין איזה הכרח אוניברסלי לשמור קרן חירום בטח לא במזומן.
איפה ראית שדיברתי על קרן חירום?
על כן החשיפה שלך למניות היא 37%
הרבה פחות. אם מתייחסים לזמן החיים ולכל הכסף שהרווחתי ואני עתיד להרוויח, ועושים היוון, סך ההון שלי עכשיו קטן מהסך הכולל ולכן אפשר להעריך את שיעור החשיפה שלי גם ב15% למשל. אין לזה סוף. זו פילוסופיה הרבה יותר ממה שזו מתמטיקה.

לפי ההגדרה הזאת כל מי שלא צריך למכור מניות כדי לקנות חלב בסופר הוא לא 100% מניות. תעשה לי טובה.

איפה ראית שדיברתי על קרן חירום?

הרבה פחות. אם מתייחסים לזמן החיים ולכל הכסף שהרווחתי ואני עתיד להרוויח, ועושים היוון, סך ההון שלי עכשיו קטן מהסך הכולל ולכן אפשר להעריך את שיעור החשיפה שלי גם ב15% למשל. אין לזה סוף. זו פילוסופיה הרבה יותר ממה שזו מתמטיקה.
לדמיין כסף שאין לך כאילו שיש לך זה פילוסופיה. אני מדבר על נכסים שיש לך.
התכוונתי לעו״ש לצורכי מחיה שרשמת.
אצל חלק מהאנשים זה 99%. אחרים 98%. אחרים 95 או 90. כל אחד וכמות המזומן שהוא מחזיק בצד ונותן לו להשחק אינפלציונית בשם הבאפר. הוא לא נמנע מלהשחק רק כי אתה מעלים ממנו עין ממש ממש חזק.

ממש לא נכון.
אתה שוכח שיש דבר שנקרא כרטיס אשראי, ולרוב החיוב שלו יורד אחרי שנכנסת המשכורת.
חוץ מזה שיש אנשים שהם במינוס (== מינוף). אני למשל נמצא במינוס תמידי בעו"ש.

לדמיין כסף שאין לך כאילו שיש לך זה פילוסופיה. אני מדבר על נכסים שיש לך.
התכוונתי לעו״ש לצורכי מחיה שרשמת.
אצל חלק מהאנשים זה 99%. אחרים 98%. אחרים 95 או 90. כל אחד וכמות המזומן שהוא מחזיק בצד ונותן לו להשחק אינפלציונית בשם הבאפר. הוא לא נמנע מלהשחק רק כי אתה מעלים ממנו עין ממש ממש חזק.
ברור לי. זה בדיוק מה שכתבתי מראש:

ממש לא נכון.
אתה שוכח שיש דבר שנקרא כרטיס אשראי, ולרוב החיוב שלו יורד אחרי שנכנסת המשכורת.
חוץ מזה שיש אנשים שהם במינוס (== מינוף). אני למשל נמצא במינוס תמידי בעו"ש.
באיזה בנק ואיזה מסגרת?

באיזה בנק ואיזה מסגרת?
איגוד. עד 30k בחינם.
אבל זאת לא באמת הנקודה. אין הבדל בין מינוס בעו"ש לבין כל הלוואה/מינוף אחר.
וגם אם לא הייתי ממנף בכלל, עדיין הייתי בפלוס בעו"ש לכמה ימים בחודש לכל היותר - מהיום שהמשכורת נכנסת ועד שיורדים כל ההוצאות של אותו חודש לא צריך לעבור יותר מיומיים-שלושה. את מה שנשאר בחשבון אח"כ אני פשוט מעביר לתיק ההשקעות.

איגוד. עד 30k בחינם.
אבל זאת לא באמת הנקודה. אין הבדל בין מינוס בעו"ש לבין כל הלוואה/מינוף אחר.
וגם אם לא הייתי ממנף בכלל, עדיין הייתי בפלוס בעו"ש לכמה ימים בחודש לכל היותר - מהיום שהמשכורת נכנסת ועד שיורדים כל ההוצאות של אותו חודש לא צריך לעבור יותר מיומיים-שלושה. את מה שנשאר בחשבון אח"כ אני פשוט מעביר לתיק ההשקעות.
ההבדל הוא שבאופן מעשי העו״ש הוא החשבון עם הכי הרבה פעילות שוטפת לכן צריך באפר כלשהו בין המשכורות להוצאות, והמסגרת חינם עד 30 אשח זאת דרך מאד נחמדה להקטין את הבאפר לאפס.

ההבדל הוא שבאופן מעשי העו״ש הוא החשבון עם הכי הרבה פעילות שוטפת לכן צריך באפר כלשהו בין המשכורות להוצאות, והמסגרת חינם עד 30 אשח זאת דרך מאד נחמדה להקטין את הבאפר לאפס.
לא מסכים.
הבאפר הוא כרטיס האשראי.
המסגרת בעו"ש היא מבחינתי הלוואה של 30 אש"ח. כמו שכרגע אני דואג לשמור את העוש תמיד על קצת מעל מינוס 30 (קצת = עשרות שח בודדים לכל היותר), ככה הייתי דואג לשמור אותו על קצת מעל 0 אם לא הייתה לי מסגרת בחינם.
בתכלס זה מה שאני גם עושה ברוב חשבונות הבנק שלי - למעט באיגוד, בכולם יש לי יתרה של כ 5 שח/דולר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה