• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס

הק995

משתמש רגיל
דירוג
69
נבחרתי להשתתף בסקר של הלמ"ס שהוא דורש המון זמן למלא ובעיקר מאוד פולשני. סירוב להשתתף בסקר זאת עבירה פלילית שבעבר לוותה בעונש 3 חודשי מאסר ועכשיו רק קנס 500 ש"ח. הייתי משלם וזהו אבל לא רוצה רישום פלילי שעלול להפריע אח"כ בהרבה נושאים (ויזה וכו).

אני אזרח שומר חוק אבל זה כמו בתשלום מיסים – אני מאוד רוצה לשלם מיסים שאני חייב, אבל לא רוצה להתנדב לשלם מיסים שעם ידיעת החוק אני יכול להיות פטור מהם.

לפי פקודת הסטטיסטיקה סעיף 11 אני חייב למלא ולספק את הפרטים שבכל שאלון, ולפי סעיף 12 אם משאירים לי בבית שאלון יחד עם הודעה שאני חייב למלא אותו – אזי אני חייב למלא.

השאלות:
  • 1. לא השאירו לי שאלון אלא רק הודעה ובקשה שאצור קשר. האם אני חייב ליצור איתם קשר מיוזמתי לתיאום פגישה? (יש הבדל גדול בין השארת שאלון למילוי בזמני החופשי לבין אירוח סוקר\ת בבית למשך כמה שעות)
  • 2. אם ב- 1 לא חייב ליצור קשר, והם לא תופסים אותי בבית או בטלפון - הם יכולים לטעון שסירבתי ולתת לי קנס ורישום פלילי, או שסירוב זה רק משהו אקטיבי, כלומר שדיברו איתי ולא הסכמתי?
  • 3. ידוע לכם אם בכלל מפעילים את הסנקציות, כלומר האם אנשים מקבלים בפועל קנס ורישום פלילי?
למען הסר ספק - מבהיר ששום דבר שתענו לא ייחשב ייעוץ, שכנוע ו\או תמיכה באי קיום החוק. כל מה שאני מבקש זה לשמוע את דעותיכם הפרטיות לגבי החוק בתקווה שאולי אבין טוב יותר את זכויותיי וחובותיי, ראו אנלוגיה למיסים לעיל

תודה.

נערך לאחרונה ב:
איזה שאלות פולשניות יש בשאלון שאתה צריך למלא?

במקומך היית עונה ומחרטט לגמרי.
תחביבים: טיפוח ג'ירפות
הוצאה חודשית על מזון: 24,000 ש"ח
הזדהות דתית: מוסלמי סוני
משלח יד: מאלף ארנבים
חשבתי על זה אבל פתרון גרוע מכיוון שגם לוקח המון זמן בתקופה לחוצה, גם צובר מידע אודותי (מישע מוטעה גם הוא מכוון לדברים) וגם ובעיקר - מעבר לרישום פלילי העונש על סירוב הוא 500 ש"ח בעוד העונש על מסירת מידע לא נכון הוא שלושה חודשי מאסר(!!!)

מדובר במפקד, לא?

נראה לי שהם שואפים שאנשים יענו אונליין:

בחוק יש סעיף סודיות נתונים ועוד דברים קשורים:

גם זה קשור לנושא:
לצערי "הנתונים נאספים בריאיון פנים אל פנים בבית הנדגם או בראיון טלפוני". הסקר החברתי

לגבי סודיות, אנחנו חיים בישראל. היו מספיק מקרים של דליפת מאגרי מידע שלמים - אם בטעות, אם בהגנה לא טובה ואם במכירת מידע - וזה עוד לפני מסירה מכוונת למשרדים אחרים מתוך כוונה טובה אבל בניגוד לחוק ועם תוצאות בעייתיות (לא מדבר עלי ועל המפקד, אבל דברים כאלו קרו)

אני נבחרתי לזה גם, התחלתי למלאות שאלון באינטרנט והוא פשוט לא נגמר ,אז הפסקתי באמצע מאז טרטרו אותי בטלפון חודשים... לא מצאתי את הזמן ואת הכח לזה, בסוף הבחור תפס את אשתי בטלפון היא ענתה במקומי וזהו.

אה, אז זה לא המיפקד. אולי פחות מקפידים?

לגבי סודיות, איכשהו נראה לי שהלמ"ס יהיו יותר רציניים מאחרים, אבל זה לא מבוסס על ידיעה ממשית.
אולי שאל אותם איך זה מנוהל? למשל, אם אחרי שאתה עונה לא שומרים פרטים מזהים אלא רק מוחקים אותך מבסיס הנתונים של "מי עוד צריך לעשות"...

לחליפין, מקסימום 3 חודשי כלא. גם חוויה אנטרופולוגית, גם די סולידי (ארוחות, חשמל, מים חינם לתקופה :)).

יש שם כל מיני דוגמאות לנתונים מעובדים מסקרים קודמים. למשל נושא "Well-being Indicators":

טוב ראשית זה לא חוכמה כי אני שומר על סודיות באופן כללי כך שגם שאלות פשוטות מבחינתי הן בעיה, אבל במקרה הזה באמת יש המון שאלות מכל תחומי חים, וחלקם פולשניות מאוד.

להלן דוגמאות:
• מי דרי הבית, מה התואר הגבוה ביותר שיש לכל אחד מהם (זה כבר לא מידע פרטי שלי אלא של מישהו אחר!)
• כמה מכוניות יש, חשבונות בנק וכו'
• כל כמה זמן מגיעה אלינו עוזרת בית, אם בכלל, ומה היא עושה
• איך היחסים שלנו עם השכנים שלנו
• מה המצב הבריאותי שלי, שירוט מלא על מחלותף תרופות, מגבלות פיזיות וכו
• חששות שלי, לדוגמא האם אני חושש מפני תאונות דרכים
• כל כמה זמן אני נפגש עם חברים ואילו פעילויות אנחנו עושים
• כנ"ל על בני משפחה

אלה רק דוגמאות בשליפה. יש המון שאלות,המון.
בקיצור פרופיל מלא שאפילו לגוגל אין לגבי.

קישור לשאלון עם המון שאלות - וזה רק החלק הראשון, צפוי בעוד כמה חודשים המשך

נערך לאחרונה ב:
אני מאד אשמח אם תמלא את הפרטים המדוייקים, זה מצויין שהלמ"ס מנסה להבין את הממצאים (תסתכל שם).
הסקר מספק מידע חיוני על תנאי החיים ורווחת האוכלוסייה בישראל ובוחן את תפיסות הפרט בנוגע למגוון תחומים: בריאות, תנאי דיור ואזור המגורים, תעסוקה, מצב כלכלי, השכלה, רמת דתיות, מצבים רגשיים, התנדבות, שימוש במחשב ועוד.

הסקר מורכב משני חלקים עיקריים: גרעין קבוע, הכולל שאלות החוזרות בכל שנה, וחלק משתנה, המוקדש בכל שנה לנושאים חדשים הנחקרים בהרחבה.

מטרות הסקר:

• לאסוף נתונים על תנאי החיים ורווחת האוכלוסייה בישראל;
  • לבחון את תפיסות הפרט בנוגע למגוון היבטים של חייו;
  • לספק נתונים לקובעי המדיניות.
הסקר נערך בהזמנת אגף התקציבים במשרד האוצר ומיועד למקבלי החלטות, למשרדי ממשלה,

לרשויות מקומיות, לחברות מסחריות, לחוקרים, לתלמידים, לציבור הרחב ועוד.

אחרי זה מתלוננים שהנתונים של הלמ"ס לא משקפים את המציאות.
יש למדינה מספיק מקורות מידע שהיא יכולה להצליב כדי לקבל את רוב מה שהיא מבקשת.
כמה אנשים גרים בדירה? תבדקו מי רשום על הארנונה ומה בית האב שלו.
איזו השכלה יש? תצליבו נתונים עם המועצה להשכלה גבוהה.
אילו תרופות הוא נוטל? תצליבו נתונים עם קופות החולים.
כמה מכוניות יש? תבדקו עם משרד התחבורה.
רוב המידע נמצא באלף ואחד מאגרים ממשלתיים / עירוניים, לצרכי סטטיסטיקה המדינה יכולה הייתה להוציא את המידע שהיא צריכה גם בלי להטריד את האזרחים.

טוב ראשית זה לא חוכמה כי אני שומר על סודיות באופן כללי כך שגם שאלות פשוטות מבחינתי הן בעיה, אבל במקרה הזה באמת יש המון שאלות מכל תחומי חים, וחלקם פולשניות מאוד.

להלן דוגמאות:
• מי דרי הבית, מה התואר הגבוה ביותר שיש לכל אחד מהם (זה כבר לא מידע פרטי שלי אלא של מישהו אחר!)
• כמה מכוניות יש, חשבונות בנק וכו'
• כל כמה זמן מגיעה אלינו עוזרת בית, אם בכלל, ומה היא עושה
• איך היחסים שלנו עם השכנים שלנו
• מה המצב הבריאותי שלי, שירוט מלא על מחלותף תרופות, מגבלות פיזיות וכו
• חששות שלי, לדוגמא האם אני חושש מפני תאונות דרכים
• כל כמה זמן אני נפגש עם חברים ואילו פעילויות אנחנו עושים
• כנ"ל על בני משפחה

אלה רק דוגמאות בשליפה. יש המון שאלות,המון.
בקיצור פרופיל מלא שאפילו לגוגל אין לגבי.

קישור לשאלון עם המון שאלות - וזה רק החלק הראשון, צפוי בעוד כמה חודשים המשך
אני מבין שמבחינתך זה נושא רגיש. לגוגל ולחברות מסחריות אחרות יש מידע על כל השאלות האלו ברמת פירוט גבוהה, לגבי רוב האנשים בישראל.
בשאלון ששלחת יש אפשרות לסרב לשאלות מסויימות. אם כל השאלות פולשניות בעיניך אז אכן עדיף שלא תשתף פעולה בכלל ובמקרה הגרוע תשלם קנס.

יש למדינה מספיק מקורות מידע שהיא יכולה להצליב כדי לקבל את רוב מה שהיא מבקשת.
כמה אנשים גרים בדירה? תבדקו מי רשום על הארנונה ומה בית האב שלו.
איזו השכלה יש? תצליבו נתונים עם המועצה להשכלה גבוהה.
אילו תרופות הוא נוטל? תצליבו נתונים עם קופות החולים.
כמה מכוניות יש? תבדקו עם משרד התחבורה.
רוב המידע נמצא באלף ואחד מאגרים ממשלתיים / עירוניים, לצרכי סטטיסטיקה המדינה יכולה הייתה להוציא את המידע שהיא צריכה גם בלי להטריד את האזרחים.
לכל הנתונים האלה יש סיבות טובות מאוד למה השימוש בפועל לא תואם את מה שרשום ברשויות השונות, למעט תרופות ובמקרה הזה המדינה לא אמורה להיות מסוגלת לגשת למידע. רציתם פרטיות, לא?

לכל הנתונים האלה יש סיבות טובות מאוד למה השימוש בפועל לא תואם את מה שרשום ברשויות השונות
יש בעיקר סיבות גרועות - הבלאגן של המדינה באיסוף נתונים וחוסר סנכרון בין הרשויות.

רציתם פרטיות, לא?
ואיך הסקר של הלמ"ס תורם לכך?

יש בעיקר סיבות גרועות - הבלאגן של המדינה באיסוף נתונים וחוסר סנכרון בין הרשויות.
ממש לא. יש הרבה אנשים שעדיין רשומים ברשות מקומית אחרת מכל מיני שיקולים אישיים, למשל סטודנטים. יש כאלה שמשתמשים ברכב שרשום על ההורים. יש ילדים שגרים אצל קרובי משפחה. אי אפשר מצד אחד לדרוש פרטיות ומצד שני לצפות מהמדינה להיות פנופטיקון.

ואיך הסקר של הלמ"ס תורם לכך?
לא טענתי שהוא תורם לפרטיות, אלא שהציפיה שהמדינה תוכל לגשת למידע רפואי של אזרחים כדבר של מה בכך סותרת את הטענה לפרטיות.

אחרי זה מתלוננים שהנתונים של הלמ"ס לא משקפים את המציאות.
אם היו מתקשרים אלי וזה לא היה חובה הייתי עונה בשמחה בחיי
אבל מחייבים אותי בחוק לענות על זה? רק זה עושה לי חשק לשקר

אולי שיציאו שכר הולם לאנשים שעונים בסקר כמו כל חברה מתוקנת? בטוח שאנשים ישתפו פעולה הרבה יותר ובשמחה

אם היו מתקשרים אלי וזה לא היה חובה הייתי עונה בשמחה בחיי
אבל מחייבים אותי בחוק לענות על זה? רק זה עושה לי חשק לשקר
עניתי פעם על סקר כזה, זה לא כיף. זה ארוך ומייגע. מצד שני אני מבין את התועלת לאסוף מידע על האוכלוסייה בצורה אקראית לגמרי. אם רק אלה שירצו ישתתפו, יתקבלו נתונים מעוותים.

עניתי פעם על סקר כזה, זה לא כיף. זה ארוך ומייגע. מצד שני אני מבין את התועלת לאסוף מידע על האוכלוסייה בצורה אקראית לגמרי. אם רק אלה שירצו ישתתפו, יתקבלו נתונים מעוותים.
הוספתי את זה => אולי שיציאו שכר הולם לאנשים שעונים בסקר כמו כל חברה מתוקנת? בטוח שאנשים ישתפו פעולה הרבה יותר ובשמחה
כמה אנשים כבר משתתפים בסקר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 18
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
ל על מי חובת התשלום אוף טופיק 11
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
romrom חובת דיווח מס על חשבון IB עם VTI+VXUS שוק ההון 27
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
NUADA קרן השתלמות - חובת מס צרכנות פיננסית 1
aeh חובת הפקדה לפנסיה לעצמאיים האם ניתן גם לקרן השתלמות שוק ההון 3
I חובת ביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 34
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
adamshalev חובת הגשה פיסית במס הכנסה צרכנות פיננסית 99
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
שמוליק קיפוד חובת סימון מוצרים בסופר אוף טופיק 0
A עזרה לגבי הפרשות לקרן פנסיה -חובת מעסיק. צרכנות פיננסית 12
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
natnat מילוי נתוני 867 וטופס 1322 מיסים 7
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4
F מילוי דו''ח שנתי על הכנסה מריבית מ-IB מיסים 8
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
T שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו מיסים 5
J קיבוע זכויות - מילוי טופס 161ד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מילוי טפסים רווחי הון - מכשירים פיננסיים לא סחירים מיסים 7
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
Octopus מילוי טופס 1325 - כמה שאלות מיסים 22
L מילוי דו״ח שנתי - מה מספר התיק מיסים 14
C שאלה לגבי מילוי טופס הצטרפות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
Q מילוי דוח שנתי אישי עי רואה חשבון - דיבידנדים שוק ההון 2
O מילוי טופס 1399י -לחישוב שבח מיסים 17
ש מילוי טופס 1322 לפי טופס 106 מיסים 14
A האם נדרש מילוי טפסים של ה-IRS בקניית ETF ארה"ב שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה