• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל?

האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל?

• סך הכל מצביעים
    64
פקדון הוא לא מזומן, הוא הלוואה (לא סחירה) שהענקת לבנק

אשמח לשמוע איפה יש פקדון נזיל צמוד?

הרעיון הראשון שלי כאן היה מזומן. פקדון כאופציה נוספת.

היה קרמבולה עד לא מזמן. מאמין שיש עוד אופציות אבל אני לא יודע. אם זה מעניין מישהו הוא יכול לעשות סקירה בבנקים השונים

העניין לא קשור לסביבת ריבית, כמעט תמיד הבנק יציע ריבית יותר אטרקטיבית מאג"ח מדינה - בגלל הסיכון לאבד את הקרן.
שוב, הריבית היום אפסית, ואפקטיבית על מחמ 2-5 היא כנראה תהיה שלילית. לדעתי אין יתרון בהשקעה באגח היום. פקדון צמוד יהיה עדיף לדעתי
זה כשאתם קונים אגח ישירות.
אבל בקרן, היחס בין מחיר האגח לריבית הוא הפוך, ולכן בשנים האחרונות היו תשואות יפות מאוד בקרנות (בין 3-8%) זה משהו שלא מקבלים בבנק, בטח שלא באופן נזיל ועם הגנה מאינפלציה (גם ממשלתי כללי ושקלי 2-5 אמורים להגן מאינפלציה שאינה מתפרצת, וגם עבור אינפלציה מתרפצת, בהנתן מספיק זמן, האגחים יקזזו את ההפסד הזה).
ברור שהתשואה הפונטצנילאית הזו (3-8%) בקרנות גוררת גם סיכוי להפסד באותו סדר גודל או יותר.

אבל אם לשפוט לפי מה שהצלחתי לדוג כאן, הריבית סוג של חסומה מלמעלה מסיבות מגוונות (משכנתאות רבות שאנשים לקחו וכו'), וכנראה ולא תעלה לרמות גבוהות מאוד שיגררו הפסדים של עשרות אחוזים. ובנוסף, האגחים החדשים שיונפקו יהיו בעלי ריבית גבוהה יותר מה שיגרום לקרנות ל"הדביק" פערים ולקזז את ההפסדים תוך זמן מסויים.

האם אתה עדיין חושב שפקדון עדיף על פני קרן למי שהחלק הסולידי שלו הוא כמה מאות אש"ח או אפילו מעל מיליון? (תרחיש הגיוני ונכון עבור פורש שמשתמש בprime harvesting שגורר פלח אגחי בגודל לא מבוטל וגם עבור אסטרטגיות פרישה נפוצות נוספות או סתם מישהו שלא רוצה\לא יכול להיות עם 100% מניות בפרישה)

נערך לאחרונה ב:
האם אתה עדיין חושב שפקדון עדיף על פני קרן למי שהחלק הסולידי שלו הוא כמה מאות אש"ח או אפילו מעל מיליון? (תרחיש הגיוני ונכון עבור פורש שמשתמש בprime harvesting שגורר פלח אגחי בגודל לא מבוטל וגם עבור אסטרטגיות פרישה נפוצות נוספות או סתם מישהו שלא רוצה\לא יכול להיות עם 100% מניות בפרישה)

לדעתי (ואני בטח לא מומחה), בניגוד למניות, אין בושה בלתזמן אגח. הריבית היום נמוכה מאוד, ואין לה הרבה לאן לרדת (למרות שריבית שלילית וזה), ככה שבמקרה הטוב, אתה מקבל את הריבית של האגח (בין שלילי למעט מאוד), ובמקרה הרע הריבית עולה ואתה מפסיד הרבה כסף.
אז מתי כן שווה לקנות אגח? לדעתי, כשהריבית שלו גבוהה מספיק לטעמך. אם זה אחוז או אחוז וחצי או שני אחוז, זה כבר תלוי בך.

אגב, זה לא שבמצב כזה אתה תהיה מושקע ב100% מניות. אם נניח לרגע שאגח נותן אותו דבר כמו מזומן (או פקדון). אין הבדל אמיתי בין תיק לקנות מניות ב50% מהכסף ואגח ב50% מהכסף, או לקנות מניות ב50% מהכסף ואת השאר להשאיר במזומן (/פקדון). כמו שהסולידית אומרת - יש לך רק תיק השקעות אחד, והוא כולל בתוכו גם את המזומן כמובן.

אתה מקבל את הריבית של האגח (בין שלילי למעט מאוד)
הריבית נמוכה מאוד כבר מ2015 ובכל זאת, מדד ממשלתי כללי ואף שקלי עם מחמ 2-5 עשו תשואות נחמדות מאוד ביחס לריבית : ממשלתי כללי בממוצע 2.4% לשנה ושקלי עם מח"מ 2-5 בממוצע 1.32% לשנה בין 2015-2020.
אמנם אלו ריביות ברצפה, אך הן גבוהות יותר ממה שתקבל בפק"מים.
רק אם תסגור למספר שנים את כל הכסף אולי תקבל משהו כזה, וגם אז כנראה שפחות. ולראיה:
הפקדון עם הריבית הכי גבוהה בבנק ירושלים יתן לך 1.5% שנתי רק אם תסגור את כל הכסף ל5 שנים ללא נק' יציאה! והוא אפילו לא צמוד מדד.
כפי שאמרתי קודם, מדד ממשלתי כללי וגם שקלי 2-5 אמנם לא צמודים, אבל האינפלציה מתומחרת במדדים האלו, ולכן בתרחיש של אינפלציה גבוהה, אתה תפסיד יותר בפקמ בבנק, ובלי קשר, זו עוד סיבה למה מזומן בכלל לא בא בחשבון מבחינתי.

ועדיין לא דיברנו על כך שהנזילות חשובה כשמדובר בכסף שצריך לאזן איתו את התיק, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסכומים גדולים שזו טעות לדעתי לסגור אותם למספר שנים רק כדי להגיע לריביות טיפה יותר גבוהות.

הנזק של עליית הריבית להבנתי לא כ"כ גבוה מהסיבות שציינתי בהודעה הקודמת (הריבית סוג של חסומה מלמעלה ואג"חים חדשים יונפקו עם ריביות גבוהות כך שההפסד יקוזז עם הזמן).
אלא אם אני טועה בהנחה הזו (ואז כל הטיעונים שלי מבחינתי הולכים לפח) אני לא רואה למה עדיף להשכיב מאות אש"ח ומעלה בפקדונות שלרוב הם לא נזילים וגם יתנו לך ריבית נמוכה יותר בהשוואה לקרנות האלו (בהחזקה ישירה של אגח, אכן תקבל ריבית גבוהה יותר בבנק אם אתה מחזיק לפידיון).
כמובן העבר לא מלמד על העתיד, אבל סביבת הריבית נשארה זהה כבר הרבה זמן ואנו רואים שהתשואות אמנם נמוכות מתקופה עם ריבית גבוהה יותר, אבל עדיין עדיפות על פקמ.

איפה אני טועה אם בכלל?

*כשמדובר בסכומים גדולים, אני כן רואה לנכון להתעכב ולחשוב על האלטרנטיבה הנכונה גם אם מדובר על החלק הסולידי.

הריבית נמוכה מאוד כבר מ2015 ובכל זאת, מדד ממשלתי כללי ואף שקלי עם מחמ 2-5 עשו תשואות נחמדות מאוד ביחס לריבית : ממשלתי כללי בממוצע 2.4% לשנה ושקלי עם מח"מ 2-5 בממוצע 1.32% לשנה בין 2015-2020.
אמנם אלו ריביות ברצפה, אך הן גבוהות יותר ממה שתקבל בפק"מים.
רק אם תסגור למספר שנים את כל הכסף אולי תקבל משהו כזה, וגם אז כנראה שפחות. ולראיה:
הפקדון עם הריבית הכי גבוהה בבנק ירושלים יתן לך 1.5% שנתי רק אם תסגור את כל הכסף ל5 שנים ללא נק' יציאה! והוא אפילו לא צמוד מדד.
כפי שאמרתי קודם, מדד ממשלתי כללי וגם שקלי 2-5 אמנם לא צמודים, אבל האינפלציה מתומחרת במדדים האלו, ולכן בתרחיש של אינפלציה גבוהה, אתה תפסיד יותר בפקמ בבנק, ובלי קשר, זו עוד סיבה למה מזומן בכלל לא בא בחשבון מבחינתי.

ועדיין לא דיברנו על כך שהנזילות חשובה כשמדובר בכסף שצריך לאזן איתו את התיק, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסכומים גדולים שזו טעות לדעתי לסגור אותם למספר שנים רק כדי להגיע לריביות טיפה יותר גבוהות.

הנזק של עליית הריבית להבנתי לא כ"כ גבוה מהסיבות שציינתי בהודעה הקודמת (הריבית סוג של חסומה מלמעלה ואג"חים חדשים יונפקו עם ריביות גבוהות כך שההפסד יקוזז עם הזמן).
אלא אם אני טועה בהנחה הזו (ואז כל הטיעונים שלי מבחינתי הולכים לפח) אני לא רואה למה עדיף להשכיב מאות אש"ח ומעלה בפקדונות שלרוב הם לא נזילים וגם יתנו לך ריבית נמוכה יותר בהשוואה לקרנות האלו (בהחזקה ישירה של אגח, אכן תקבל ריבית גבוהה יותר בבנק אם אתה מחזיק לפידיון).
כמובן העבר לא מלמד על העתיד, אבל סביבת הריבית נשארה זהה כבר הרבה זמן ואנו רואים שהתשואות אמנם נמוכות מתקופה עם ריבית גבוהה יותר, אבל עדיין עדיפות על פקמ.

איפה אני טועה אם בכלל?

*כשמדובר בסכומים גדולים, אני כן רואה לנכון להתעכב ולחשוב על האלטרנטיבה הנכונה גם אם מדובר על החלק הסולידי.
אין הבדל בין קרן אג"ח לגלגול אג"ח באופן עצמאי.

ברור, אבל איך זה קשור לטיעונים שהצגתי בעד הקרנות (או בעד גלגול אגחים) לעומת פקמ, מזומן או החזקת אגח לפידיון?

אתה מהמר שהריבית תמשיך לרדת. תשואות העבר לא רלוונטיות, מה שרלוונטי באגח זה התשואה לפדיון.
ההימור הוא שאם הריבית תעלה, הנזק לא יהיה גבוהה ככ ברמה שמצדיקה נעילת כסף רב שמיועד בין היתר לאיזונים...ועל הדרך גם הפסד של תשואה טיפה גבוהה יותר או כולה באפשרות הנדירה של פקמ נזיל. בנוסף, בקרנות אתה מרוויח גם הגנה מסויימת מאינפלציה.

כמו כן, גם ייתכן שהריבית תמשיך להיות כמו שהיא בדומה למה שקורה מ2015.

תשואה לפידיון רלוונטית יותר למי שמחזיק אגח לפידיון לא כך?. הרי מחירי האגח משפיעים יותר על התשואה של הקרנות מאשר הקופונים

נערך לאחרונה ב:
תשואה לפידיון רלוונטית יותר למי שמחזיק אגח לפידיון לא כך?. הרי מחירי האגח משפיעים יותר על התשואה של הקרנות מאשר הקופונים

תשואה לפדיון משקפת את מה שאתה צפוי לקבל מהאגח. כל דבר מעבר לזה זה הימור על כיוון הריבית

כשמגיע משתשמש חדש, אני לפחות שואלת אותו שאלות כדי להבין מה המטרות שלו ולאיזה טווח, מה המצב כרגע ומה יכולת המשך ההשקעה שלו.
התיק שאתה מציע הוא פתרון טוב למי שסתם רוצה להוסיף לעצמו טייטל של משקיע בלי להשקיע טיפה של מחשבה.
הוא לא מתאים למי שרוצה לשמור את הכסף לנדל"ן בעוד 5 שנים.
הוא לא מתאים למי שרוצה פרישה מוקדמת או קיצבה נוספת לאחר הפרישה הרשמית.
אולי הוא מתאים למי שלא יודע מה הוא רוצה ומה המטרות שלו וכל מה שחשוב זה סיבולת סיכון נמוכה להתחלה.

מדוע לדעתך התיק לא מתאים למי שרוצה פרישה מוקדמת?

מדוע לדעתך התיק לא מתאים למי שרוצה פרישה מוקדמת?
כי חצי מהתיק מופנה לאפיק שלא אמור להביא לצמיחה (לפחות כך בעשור האחרון של ריביות אפסיות). מי שרוצה פרישה מוקדמת צריך לתכנן היטב איך הוא מגיע לפלאג נאמבר, וזה תלוי בנסיבות האישיות שלו ובטח שהוא צריך להשקיע זמן לימוד וחשיבה. זה לא יכול להיות מישהו ש
אבל אין לו זמן, סבלנות או יכולת לעבור על כל הבלוג ולחפור בדיוני הפורום. הוא פשוט רוצה שיגידו לו איזה ניירות לקנות.
בעצם, חתול אומר: תתחיל להשקיע כי הכי מוקדם זה הכי טוב, וכדי שלא תירתע - הנה תיק נוח לעיכול. אבל לדעתי, רוב האנשים שלא מתאמצים ללמוד ולחשוב בעצמם, פשוט ישקיעו במה שמישהו המליץ להם וישארו שם עד שישתכנעו ממישהו כריזמטי יותר וישקיעו במה שהוא אומר.

למשל יש לי VT בבנק שמייצר תזרים דיבידנדים דולריים שאני צורך בשוטף דרך חיובי האשראי הדולריים בכרטיס הבנקאי (חיובי אמזון, פייפל, נטפליקס, סטים, גוגל פליי וכן הלאה וכן הלאה)

מעניין. איך השימוש בדולרים האלה נעשה בפועל? אתה מעביר את הדולרים שהצטברו מהדיווידנדים אל חשבון בנק פרטי דולרי?
איך בדיוק אתה גורם לרכישות הנ"ל להשתמש בדולרים שלך ולא בשקלים?

מעניין. איך השימוש בדולרים האלה נעשה בפועל? אתה מעביר את הדולרים שהצטברו מהדיווידנדים אל חשבון בנק פרטי דולרי?
איך בדיוק אתה גורם לרכישות הנ"ל להשתמש בדולרים שלך ולא בשקלים?
ה-VT נמצא בבנק, והדיבידנדים נכנסים ישירות לחשבון מט״ח דולרי בבנק.
הכרטיס אשראי הראשי שלי הוא כרטיס בנקאי, וככזה הוא יכול לחייב חיובים דולריים ישירות מיתרות הדולר בחשבון.
מהדיבידנד של VT ועד החיוב באמזון הכל נעשה ישירות בדולר עם אפס המרות או עמלות בדרך.

כן פספסתי את העובדה שהנייר מוחזק בבנק. זה באמת מפשט את העניין.

אני מסכים מאוד עם הבחירה של ניירות הערך.

רק בקשר להקצאת הנכסים, הייתי מוסיף את טבלת אופק ההשקעה וסיבולת הסיכון שעפ"י לארי סווידרו, וזהו שכל משקיע מתחיל יבחר לעצמו עפ"י שני קריטריונים אלו יחדיו את הקצאת הנכסים המתאימה למצבו האישי שלו.

אופק השקעה (בשנים) חשיפה מירבית למניות
0-3 0%
4 10%
5 20%
6 30%
7 40%
8 50%
9 60%
10 70%
11-14 80%
15-19 90%
20+ 100%

הסכום המירבי שאתם מוכנים להפסיד חשיפה מירבית למניות
5% מהונכם 20%
10% מהונכם 30%

15% מהונכם 40%
20% מהונכם 50%
25% מהונכם 60%
30% מהונכם 70%
35% מהונכם 80%
40% מהונכם 90%
50% מהונכם 100%

נערך לאחרונה ב:
שוב פעם אני לא מבין למה ממליצים על ממשלתי כללי לטווח קצר, הרי יש סיכון עליית ריבית לא קטן, והמח"מ שלה לא ממש קצר (כ7 שנים).
נניח ויעלו ריבית ל4%, זה כבר הפסד פונטנציאלי של כמעט 30% (מחמ כפול שיעור עלית הריבית)...ואף אחד גם לא הבטיח שיעצרו ב4%, ובנוסף, העליה עלולה להיות איטית מה שיגרום למצב להיות גרוע יותר...מה אני מפספס?.
שוב, הריבית היום אפסית, ואפקטיבית על מחמ 2-5 היא כנראה תהיה שלילית. לדעתי אין יתרון בהשקעה באגח היום. פקדון צמוד יהיה עדיף לדעתי
ההצעה היייתה על תיקים לטווח ארוך ממי שמחזיק תיק כזה למעל עשור הירידה בערך האגחים הממשלתיים שתהייה עקב הריבית הנמוכה או העלאת ריבית שתקרה לא תשנה לו, הקרן כבר תמכור ותקנה כמה סבבים של אגחים.

יש קצת, קודם כל הקרן פטורה ממס והמשקיע לא
שנית זה חוסך הרבה זמן בייחוד כאשר מספר אגחים פוקעים כל שנה.
התעסקות מיותרת לדעתי.

ההצעה היייתה על תיקים לטווח ארוך ממי שמחזיק תיק כזה למעל עשור הירידה בערך האגחים הממשלתיים שתהייה עקב הריבית הנמוכה או העלאת ריבית שתקרה לא תשנה לו, הקרן כבר תמכור ותקנה כמה סבבים של אגחים.

למה לא לקנות כשהריבית תהיה גבוהה יותר פשוט? מה יש לי להרוויח כשהכסף מושקע בריבית אפס פלוס סיכון לעליית ריבית וירידה בשווי ההשקעה שלי?

למה לא לקנות כשהריבית תהיה גבוהה יותר פשוט? מה יש לי להרוויח כשהכסף מושקע בריבית אפס פלוס סיכון לעליית ריבית וירידה בשווי ההשקעה שלי?
עניין של הנחות עבודה
אם אתה מניח שיש קורלציה שלילית עם מניות זה נותן איזון טוב יותר ממזומן.
היסטורית זה עבד לא רע אבל מי שחושש מעליית ריבית קרובה או מוטרד מהתנודתיות בהחלט יעדיף מזומן

אם אתה מניח שיש קורלציה שלילית עם מניות זה נותן איזון טוב יותר ממזומן.
למיטב ידיעתי ההנחה הזו לא מתקיימת עבור אג"ח ממשלתי ישראלי (ובטח שלא עבור אג"ח קונצרני).
ספציפית בדקתי את הקרן המוצעת (5116181 MTF מחקה אג"ח ממשלתיות) ונראה שבזמן משבר הקורונה היא ירדה בכ7.7%.
אגב, תל בונד 20 ירד בכ11%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 311
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה