• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משרת סטודנט

Megic

משתמש רשום
דירוג
4
היי לכולם, אני קורא כאן כבר תקופה והגיע הזמן להצטרף :)

קצת רקע: אני סטודנט שנה ב' לביואינפורמטיקה (מדמח+ביולוגיה, יותר כמו ביולוגיה וחטיבה וחצי של מדמח), ממוצע 85, קורסי מדמח שלמדתי עד עכשיו ויכולים להיות רלוונטים לתעשייה: מבנה נתונים, מבוא למדמח, אלגוריתמים, מונחה עצמים. ידע בסיסי+ במסגרת הלימודים בשפות C++,גאווה ופייתון. קורסי המשך שרלוונטים לתעשייה: תכנות מתקדם, מערכות הפעלה,בינה מלאכותית, למידת מכונה, עיבוד תמונה, מסדי נתונים, ופרויקט. בנוסף יש קורסי ביואינפורמטיקה שונים שמתמקדים בעיקר באנליזות של נתונים ביולוגיים ורפואיים.

המטרה היא להשתלב בהייטק במשרת סטודנט בתור מפתח, ובסיום התואר להשתלב בעולמות הדאטה בשאיפה לדאטהסיינס ביולוגי-רפואי או תפקידים קרובים. להבנתי איש דאטה טוב יודע לתכנת היטב ולרוב עם תואר שני+ ופרויקט בנפח גדול. למרות שאני כן מכיר כמה בוגרים מהמסלול שהשתלבו בתעשייה בתור דאטהסיינס לאחר הלימודים. לדעתי התואר הראשון שלי לא מעביר סיגנל מספיק חזק לתעשייה כפי שהייתי רוצה, מצד אחד תואר אינטנסיבי מאוד מאוניברסיטה ויש לא מעט קורסים של מדמח והממוצע נחמד, ומצד שני זה לא מדמח או EE. כרגע אני לא בטוח אם מסלול הלימודים שלי יכול להוביל אותי לאן שאני רוצה, ואני מתלבט האם כדאי לי לעשות משהו נוסף כדי לחזק את הסיגנל שלי? או להתמקד בלסיים את התואר בהצלחה ולבנות עבודות שאוכל להציג ולדבר עליהן בראיונות.

אופציות שחשבתי עליהן: לקחת קורסים נוספים של מדמח לא כחלק מהמתואר (אם רלוונטי אשמח לדעת איזה קורסים חשובים בתעשייה), להוסיף חוג נוסף במתמטיקה שימושית (חושב שמהמאמץ לא שווה את התמורה, למרות שאני כן מוצא עניין), להתמקד עצמאית בפרויקט בגאווה ובפייתון ובהמשך לבצע גם פרויקט שקשור בדאטה. וכמובן לסיים את הלימודים בממוצע 92-93.
אני מבין שייתכן ובלי תואר שני רלוונטי לא אצליח להגיע לתפקידי דאטה שמעניינים אותי, אבל כרגע חשוב לי יותר להרוויח כסף, לצבור ניסיון וכמובן להתברג בתעשייה ובהמשך לבחון תואר שני.

מקווה שסיפקתי את המידע הרלוונטי, אשמח לשמוע לדעתכם מהי האפשרות העדיפה ואם יש עוד משהו שכדאי לי לקחת בחשבון כדי להגיע למטרה.

להתמקד עצמאית בפרויקט בגאווה ובפייתון ובהמשך לבצע גם פרויקט שקשור בדאטה.
זה.
אתה רוצה להעלות את הסיגנל כדי שיגייסו אותך בתור מפתח, אז תבין בפיתוח.

המטרה היא להשתלב בהייטק במשרת סטודנט בתור מפתח, ובסיום התואר להשתלב בעולמות הדאטה בשאיפה לדאטהסיינס ביולוגי-רפואי או תפקידים קרובים.

ממליץ לא להגזים עם זה - רק בשנה האחרונה לתואר, ובהיקף נמוך. כשאתה סטודנט עדיף להוציא מהלימודים את המקסימום.

להוסיף חוג נוסף במתמטיקה שימושית

למרות השם שלה, מתמטיקה שימושית היא הרבה פחות שימושית מעוד קורסי מדמ"ח.

אני מבין שייתכן ובלי תואר שני רלוונטי לא אצליח להגיע לתפקידי דאטה שמעניינים אותי, אבל כרגע חשוב לי יותר להרוויח כסף, לצבור ניסיון וכמובן להתברג בתעשייה ובהמשך לבחון תואר שני.

העניין הוא שיש טרייד-אוף. ככל שתתרכז יותר בלימודים ותצליח בהם יותר, הסיכוי שלך להתקבל לתואר שני ולבחור לעצמך נושא ומנחה בלי אילוצים הוא יותר גבוה.
אתה צריך לחשוב לאיפה בתעשייה אתה מכוון את עצמך - האם זה למשרות שדורשות רקע תאורטי עמוק (תואר שני) או לא.

העניין הוא שיש טרייד-אוף. ככל שתתרכז יותר בלימודים ותצליח בהם יותר, הסיכוי שלך להתקבל לתואר שני ולבחור לעצמך נושא ומנחה בלי אילוצים הוא יותר גבוה.
אתה צריך לחשוב לאיפה בתעשייה אתה מכוון את עצמך - האם זה למשרות שדורשות רקע תאורטי עמוק (תואר שני) או לא.

לא הייתי הכי ברור. אני כן מכוון למשרות שדורשות תואר שני, העניין מבחינתי הוא שאני לא סגור מתי להתחיל תואר שני (מיד אחרי הראשון או לא). מבחינה כלכלית אני רוצה למצוא משרה בחודשים הקרובים וגם מבחינת ניסיון חשוב לי להתנסות בתעשייה במהלך הלימודים אבל מתלבט איך להגיע לשם.

הגדרת את זה יפה, ואני בהחלט רוצה משרה בהיקף מצומצם (2 משמרות בשבוע) לשנה האחרונה, ובסוף התואר מכוון להגיע למשרות מעולם הדאטה- או להמשיך בפיתוח עד התואר השני.

עדכון ושאלה: כרגע בשנה שלישית מתוך ארבע, ממוצע 80. עובד על פרויקט בקוד פתוח המשלב ניתוח נתונים. איך נכון לחפש משרת סטודנט בפיתוח או דאטה אנליסט? כדאי להתקדם בפרויקט קודם כדי שיהיה יותר בשר מבחינה פרקטית? מהרושם שלי הגיוסים של סטודנטים די מוגבלים כרגע, והחשש שלי הוא שיהיה לי קשה לבלוט מבין מאות המועמדים.

ממש לא להיט.
ההמלצה שלי היא לעזוב את הקוד פתוח/משרת סטודנט ולנצל את השנתיים שנותרו לשיפור הממוצע.
לדעתך ממוצע גבוהה עדיף על פרויקט? או ניסיון?
מבחינה כלכלית אני בחודשים הקרובים אצטרך למצוא משרה כי הכסף שלי ללימודים יכול להחזיק אותי עוד חצי שנה (יש לי אפשרות נוספת שאני פחות מעדיף והיא להשתמש בכסף שייעדתי להשקעה), לא עדיף שזאת תהיה משרה רלוונטית לתחום? גם במחיר של פגיעה בממוצע? מה לדעתך ממוצע טוב לשאוף אליו לסיום התואר? כמובן שהשאיפה היא כמה שיותר גבוהה.

לדעתך ממוצע גבוהה עדיף על פרויקט? או ניסיון?
אני חושב שהדבר הכי קל למגייס זה קודם כל לסנן לפי הממוצע, לפני שהוא מתעמק בקורות החיים ובאיזה פרויקטים עשית. יש כאלה בפורום שלא מסכימים איתי.

כי הכסף שלי ללימודים יכול להחזיק אותי עוד חצי שנה
בשביל זה בדיוק יש הלוואות או מלגות.

מה לדעתך ממוצע טוב לשאוף אליו לסיום התואר?
85 ומעלה זה הצטיינות, לא?
ובכל מקרה תבדוק אם יש ממוצע שחוסם אותך מתואר שני.

אני חושב שהדבר הכי קל למגייס זה קודם כל לסנן לפי הממוצע, לפני שהוא מתעמק בקורות החיים ובאיזה פרויקטים עשית. יש כאלה בפורום שלא מסכימים איתי.

לא יודע. אבל אני מכיר שבדרך כלל לא רושמים ממוצע בקוח אלא אם כן הוא גבוהה ויכול לשדר סיגנל טוב.

בשביל זה בדיוק יש הלוואות או מלגות.
אני מקבל מלגה יפה שבהחלט עוזרת, אבל לא מספיק כדי לכסות את ההוצאות. יש לי פוביה מהלוואות, גם כשאני יודע שהמטרה טובה.

85 ומעלה זה הצטיינות, לא?
ובכל מקרה תבדוק אם יש ממוצע שחוסם אותך מתואר שני.
90 ומעלה. לפי מה שאני מבין ממך עדיף לי לכוון לסיים את התואר בהצטיינות מאשר לחפש להשתלב במשרת סטודנט.
ב3 אוניברסיטאות הגדולות ראיתי שהממוצע לתואר שני במדמח הוא 88+ , עדיין יש לי דרך לעבור כדי להגיע לממוצע אבל אני לא בטוח שאני רוצה להמשיך לתואר שני דווקא בתחום הזה. אבל זה בהחלט נותן אינדקציה.

יש לי אפשרות נוספת שאני פחות מעדיף והיא להשתמש בכסף שייעדתי להשקעה)
אם הכסף הזה ייתן לך אפשרות להתקבל לעבודה טובה יותר/בתחום שמעניין אותך, או אפילו יגרום לך להתקבל חודש אחד מוקדם יותר, זו תשואה פנטסטית שלא תקבל בשום מקום אחר
כמובן שזה לא פוסל עבודה תוך כדי הלימודים כל עוד ברור שהשיקול הוא להגיע עם ניסיון לשוק העבודה, כל אחד ודעתו על הסוגיה (דובר על זה רבות בפורום)

אגב, מה זה "ייעדתי להשקעה"? איפה הכסף כיום ולמה?

נערך לאחרונה ב:
אם הכסף הזה ייתן לך אפשרות להתקבל לעבודה טובה יותר/בתחום שמעניין אותך, או אפילו יגרום לך להתקבל חודש אחד מוקדם יותר, זו תשואה פנטסטית שלא תקבל בשום מקום אחר
כמובן שזה לא פוסל עבודה תוך כדי הלימודים כל עוד ברור שהשיקול הוא להגיע עם ניסיון לשוק העבודה, כל אחד ודעתו על הסוגיה (דובר על זה רבות בפורום)

אגב, מה זה "ייעדתי להשקעה"? איפה הכסף כיום ולמה?
חונה בכספית שקלית עד שאקבל החלטה (סכום קטן יחסית שהגיע אליי לאחרונה). עתיד לעבור לIB ולשנות צורה לניירות VTI, VEXUS

אני חושב שהשאלה שלי היא איך מאזנים בין הרצון לעבודה תוך כדי הלימודים (ניסיון בשוק העבודה) וגם קצת לשבור שגרה עבורי. מול הרצון להמשיך לתואר שני שמחייב אותי לשפר ממוצע בכמה נק' יפות. אני צריך להחליט מה אני רוצה יותר? זאת דילמה שמעסיקה אותי לאחרונה הרבה

רעיון קטן שאני יכול להוסיף.. אני לא יודע באיזה אונ' אתה, אבל אתה תמיד יכול לחפש מנחים מפקולטות אחרות שהם עוסקים בדבר שמעניין אותך.
לדוגמה - אני בפקולטה לביולוגיה בטכניון ויש פה מנחים שמקבלים סטודנטים ממדמח ומדעי הנתונים. מנחים אלה מתעסקים בענף החישובי של הביולוגיה, עם ניתוח ניתונים ולמידת מכונה. ולקבלה פה אם אני לא טועה אתה צריך ממוצע 82+, שוב אני ממש לא בטוח, אבל זה בוודאות לא 88.
זה לשיקולך כמובן אבל שווה לבדוק מנחים כאלה אם לא יסתדר לך הממוצע בסוף.

רעיון קטן שאני יכול להוסיף.. אני לא יודע באיזה אונ' אתה, אבל אתה תמיד יכול לחפש מנחים מפקולטות אחרות שהם עוסקים בדבר שמעניין אותך.
לדוגמה - אני בפקולטה לביולוגיה בטכניון ויש פה מנחים שמקבלים סטודנטים ממדמח ומדעי הנתונים. מנחים אלה מתעסקים בענף החישובי של הביולוגיה, עם ניתוח ניתונים ולמידת מכונה. ולקבלה פה אם אני לא טועה אתה צריך ממוצע 82+, שוב אני ממש לא בטוח, אבל זה בוודאות לא 88.
זה לשיקולך כמובן אבל שווה לבדוק מנחים כאלה אם לא יסתדר לך הממוצע בסוף.
תודה רבה! זאת בהחלט אופציה טובה ומעניינת מבחינתי. בכל מקרה יש לי עוד 3 סמסטרים לסיים את התואר, ושמתי למטרה להרים את הממוצע כמה שיותר כדי שיהיו לי יותר אופציות על השולחן ואוכל לבחור בנחת.

בתור עובד כבר 8 שנים בהייטק לפי מה שאני רואה בשנים האחרונות יש המון סטודנטים להנדסה אפילו שנה ב' ובהחלט ג' שכבר מחפשים ומוצאים עבודות בתחום פיתוח ודאטה. זה מרגיש כאילו הכל "מתחיל" יותר מוקדם.

אם תשאל אותי, באופן אישי אני באמת לא רואה חשיבות יתרה של ממוצע התואר, במיוחד אם אתה מתחיל לעבוד מוקדם (נניח בשנה שלישית) ומן הסתם גם מרוויח כסף, ולכן אני חושב שעדיף להשקיע במציאה והשתלבות בעבודה.
מבטיח לך שבסוף אף אחד לא זוכר/יודע/אכפת לו אם סיימת עם ממוצע 79 או 91.
עם זאת, עדיף לשאוף לממוצע 80+ כדי שהאופציה לעשות תואר שניה תהיה פתוחה ביתר קלות.

בנוסף כמו שכתבת, כן עדיף לנצל את הקורסים היותר מדמח"ים כדי ללמוד ולהשתפשף עוד, וגם נשמע שאתה מוכוון למשרות שקשורות גם לדאטה, לכן הייתי מתחזק גם בSQL. אפילו אולי הייתי מפתח איזה פרוייקט או 2 בגיטהאב האישי שלך (נניח בפייתון או בג'אווה) ובמקביל מחפש בכל הכוח.

שיהיה בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה