• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס ירושה על קרן אירית בברוקר אמריקאי?

שאלה מעולה!
אכן מעניין אם ה-IRS גובים מס ירושה על נכסים לא אמריקאיים שמוחזקים בחשבון אמריקאי.

אכן מעניין אם ה-IRS גובים מס ירושה על נכסים לא אמריקאיים שמוחזקים בחשבון אמריקאי.
מבלי להבין דבר בחוקי מיסוי, האינטואיציה הנשית שלי אומרת שה IRS ימסה כל מה שהוא יכול לשים עליו את ידיו

מבלי להבין דבר בחוקי מיסוי, האינטואיציה הנשית שלי אומרת שה IRS ימסה כל מה שהוא יכול לשים עליו את ידיו
אז זה כמו מס הכנסה בארץ :lol:

אז זה כמו מס הכנסה בארץ
ה IRS הרבה יותר אלים ממס הכנסה בארץ. ה IRS רודף גם את האזרחים האמריקאיים שחיים מחוץ לארה"ב ואת המוסדות הפיננסים שמספקים להם שירותים. וכדי להתמודד עם העליה במספר האזרחים האמריקאיים שמבקשים בשל כך לוותר על אזרחותם, ארה"ב העלתה משמעותית את העמלה על ביטול אזרחות.

להבנתי מס העיזבון האמריקאי חל על כל נכסיהם של אזרחים אמריקאיים, ללה קשר למיקומם, ועל כל הנכסים הממוקמים בארצות הברית, ללא קשר לאזרחות הבעלים. להבנתי, סביר שחשבון השקעות המנוהל על ידי ברוקר אמריקאי יחשב כנכס הממוקם בארצות הברית, ללא קשר למניות ולקרנות המוחזקות באותו חשבון. אירלנד או זימבבואה. לא משנה. אי לכך, סביר שחשבון ברוקרג׳ שכזה יהיה חשוף למס עיזבון.
עד כאן העקרונות, ועכשיו צריך להתייעץ עם מומחה.

@אורי
אני נוטה להסכים עם העמדה הזאת, אפילו אם ניתן לפרש את החוק אחרת.
מי שרוצה להמנע ממס ירושה אמריקאי צריך לשים מכסימום מרחק בינו לבין ארה״ב.
פשוט תוהה אם מישהו יודע כך או אחרת.

אני רק שאלה, למה בכלל לקנות קרן אירית בברוקר אמריקאי? אני מניחה שברוקר אירי יהיה זול יותר מברוקר אמריקאי וגם מוגן ממס ירושה אמריקאי.

כי יש לי חשבון בברוקר אמריקאי ואין לי מושג בברוקרים איריים.
אבל זה נק׳ מעולה.
חוץ מ @c881 מישהו כאן בדק/מכיר את הנושא של ברוקרים זרים באירופה/אירלנד?

כי יש לי חשבון בברוקר אמריקאי
מה עמלות המסחר באירלנד של ברוקרים אמריקאיים? כמה הם זולים בהשוואה לברוקרים ישראלים?
אני מניחה שמרבית האמריקאים לא סוחרים מחוץ לארה"ב. יש לי חשבון מסחר בבנק אמריקאי ואין שום אפשרות לסחור דרכו מחוץ לארה"ב.

לא בדקתי בדיוק, אבל מול קנדה זה היה רק קצת יותר מאשר בארהב. שולי לעומת 30€ פלוס אחוזים מהעסקה שעולה בארץ.

סביר שחשבון השקעות המנוהל על ידי ברוקר אמריקאי יחשב כנכס הממוקם בארצות הברית, ללא קשר למניות ולקרנות המוחזקות באותו חשבון.
חיפוש בגוגל העלה לי את עמוד מהאתר של ה-IRS שבו כתוב:
Deceased nonresidents who were not American citizens are subject to U.S. estate taxation with respect to their U.S.-situated assets

U.S.-situated assets include American real estate, tangible personal property, and securities of U.S. companies. A nonresident’s stock holdings in American companies are subject to estate taxation even though the nonresident held the certificates abroad or registered the certificates in the name of a nominee

Exceptions: Assets that are exempt from U.S. estate tax include securities that generate portfolio interest, bank accounts not used in connection with a trade or business in the U.S., and insurance proceeds

ההבנה שלי (ושלי בלבד) מתוך דיונים של אנשים פשוטים כמונו:
- השקעה דרך ברוקר אמריקאי בקרן אירית (כולל קרן שמשקיעה בניירות אמריקאים) איננה נחשבת כנראה ל-U.S. situated asset. יש לה אמנם נכסים כאלה ברשותה, אבל מאחר והיא לא מתה, אז זה לא רלוונטי כאן...
- הכסף המזומן שיושב אצל הברוקר האמריקאי הוא כן נכס שכפוף לחוקי הירושה. אגב, אפילו אם מדובר על סכום נמוך מסף המס - אני מנחש שעדיין צריך להגיש מסמכים ולעבור הליכים לפני שהיורשים יכולים למשוך את הכסף הזה.

כמובן שאני מסתמך על הבנתי המוגבלת מראש ועל ההגיון. אין כאן המלצה, אני לא משקיע כך, ואם תספרו ששמעתם את זה ממני - טוב, אני לא אכחיש אבל אולי קצת אתפתל...

@Jane Doe בדקתי מול IB. מסחר באנגליה (אם החשבון מתנהל ישירות מולם) - 6 לישט לפעולה. אם עוברים דרך נציג ישראלי המחיר עולה ל-7.5 לישט לפעולה.
לעומת זאת DEGIRO אירלנד מבקשים 2 יורו +0.04%.
פניתי לבדוק מולם בכל מקרה לגבי רכישת מניות בבורסה הלונדונית/כמה יעלה לרכוש IWDA בערך של 1,000 יורו.
אעדכן כשתהיה תשובה.
מצאתי את התשובה - מכיוון שאני מעדיף שהמניות שלי לא יושאלו לאף אחד אחר, אלו התעריפים -
https://www.degiro.ie/data/pdf/ie/IE_Feeschedule_CUSTODY.pdf
ETF'S - עולה 2יורו+0.02% (כלל עולמי).

נערך לאחרונה ב:
and securities of U.S. companies
כמה קשה זה להשמיט את המילה "U.S." מתוך המשפט הזה, מתישהו ב-40 השנים הקרובות, מבלי אפילו שנדע? תשובה: קל מאד מאד.

@c881 אתה מרגיש בנח לשים את כל (רוב) ההשקעות שלך בברוקר אירפואי צעיר שבא לשבור את השוק?
http://www.amsterdamtrader.com/2014/10/9-things-i-hate-about-degiro.html

DEGIRO מציעים שני מסלולים, באחד הם יכולים לתת למשתמש אחר ל"לוות" את המניות שלך לביצוע SHORT וכו' בתמורה להוזלה בעלויות ואמור להיות לו תמיד כספים להחזיר לך.
איך מישהו ציין... שילוו את הכסף שלהם. אני לא מקבל מספיק תשואה על הלוואה למישהו אחר.

DeGiro נראים אופציה מעניינת.
מישהו כבר פתח אצלהם חשבון? ובאיזה סניף (מניח שבבריטי)? כמה עולה להעביר מט"ח לאירופה?

@עומר
פתחתי באירי.
הבריטים דורשים חשבון בנק בריטי.
האירים לא.
(אני חושב גם שהסניף הבריטי גובה עמלות ב-ליש"ט, לעומת האירי שמבקש ביורו).

שאלתי קצת בבנק (לאומי) - העברה של עד 600$ עמלת העברה של 10$. מעל 600$ - 0.225% מהסכום. מינימום 22.5$.
כמובן, לא לשכוח 2% עמלת קנית מטח בבנק.

כרגע אני מנסה "עסקה סיבובית".
רכשתי ב-IBI מטח - שער יציג + 0.5%.
מעביר ל-TDAMERITRADE - עלות 25$. אני לא בטוח, אבל TD אמורים לזכות בעד 100$ עמלות העברה אליהם.
מעבר לכך, העברה מ-TD לברוקר אחר (IB, DEGIRO...) לא עולה עמלה.
מניח שהם יבקשו X מסויים כדי להמיר USD ל-EUR.
מצד שני, אני מניח שזה עדיין יצא פחות מרכישת 2 מטבעות שונים בארץ והעברה מהארץ לחו"ל.

@adamshalev
לגבי הפוסט שמצאת על DEGIRO.
1. impossible to change password – solved
2. no trade confirmations – not solved, but they are working on it -
אני לא חושב שאני מקבל "אישורי ביצוע" ב-TD.
3. dividend mess – Solved, they offer w8-ben forms for US stocks, clients pay only 15% tax
4. website is a mess – Improved a lot. Every country has got it’s own list of shares, making it easy to find. However, finding an ETF is still difficult – no segments or styles over here. The exchange isn’t easy to identify (for instance EPA means Euronext Paris – but never clear).
כנראה שאצטרך לפקוח טוב עיניים לפני שאני משגר הוראת קניה.
5. no fixed rules – Progress. New rules in place, if you do not exercise your options they will do it for you when it is more than 2% in the money. They take a 20% cut for the risk.
לא משנה לי, אני לא סוחר באופציות
6. inexperienced back office. A lot of back offices in Europe, but at least in Amsterdam I can confirm some experienced people joined them.
שאלה טובה, אבל אני מניח שאתה תמיד יכול ליפול על תומך חדש. בתור תומך, תמיד קיבלתי לקוחות חדשים.
7. limited trading possibilities. Solved. Daily and weekly index options on the AEX index have been introduced, as well as weekly stock options. Combination orders in the option market are said to arrive in July.
לא מעניין אותי, אני לא סוחר אופציות.
8. no app – Solved. Not top of the bill, but a mobile site has been introduced.
האמת שעדיף כמה שפחות אפשרות לגשת. אני לא צריך באמת לבדוק כמה IWDA עולה או יורדת כל 10 דקות
9. no communication, no twitter – I still believe an active twitter account for every country would be a good thing from marketing perspective. They happen to see it differently. Not a dealbreaker.
אני לא שמעתי ציוצים של הברוקר האמריקאי. אולי הוא מצייץ, אני לא עוקב אחריהם.
כחול - בעיה נפתרה.
כתום - פתרון ביניים.
אדום - תקלה לא טופלה.
מצד שני, דעותי בנידון מסומנות.

קראתי אתמול, דרך קישור בבלוג של @daat99 על LOYAL3.COM.
קניה של X מניות מצומצם, רק תושבי ארה"ב, בסכומים של 10$ ומעלה (כלומר, קונים שברירי מניה)
מפשט ומקל על החיים. 70 וכמה מניות אפשריות.
יש הרצאה ב-TED על למה היום לא מרוצים, בגלל כל האפשרויות.
פעם הייתי הולך לקנות זוג מכנסיים, לא התאימו בדיוק, קצת שפשפו, עם הזמן התאימו את עצמן לגוף. אבל זה מה יש. הולך לקנות, חוזר, מרוצה.
היום אני הולך לקנות זוג מכנסיים, יש 12 גזרות שונות, 15 מותגים, אני מוציא זמן על למדוד. המכנסיים מתאימים יותר טוב, זולות יותר.
אבל, אני לא מרוצה.
למה? כי יכול להיות שאם היה לי עוד חצי שעה למדידות, הייתי מוצא משהו טוב יותר.

וזו התשובה של התמיכה הטכנית של האירים:
Thank you for your email.

Trading on the London Stock Exchange costs € 4.00 + 0.04%.

However the product you stated, IWDA, is an ETF. For this type of product the fees are € 2.00 + 0.02%

Therefore for 1000 EUR you would be paying € 2.20

It is possible to trade on the LSE using degiro.ie, however be aware that you may need to make some currency conversions within your account.

We have two possibilities available to you when making currency conversions.

With the AutoFX function we convert your funds automatically and charge the 0.10% on the spot rate on currency conversions. This is charged on every buy and sell transaction. If you trade quite frequently in foreign shares it may be cheaper for you to use the manual function instead. With this we convert an amount, as requested by the client and charge €10.00 + 0.02% on the conversion amount. This amount can then be used to trade in foreign currency denominated shares.

I hope this has helped however if you have any further queries please do not hesitate to contact me.

Kind Regards,

Naveen Boparai
כלומר, ההפרש בין לרכוש IWDA דרך DEGIRO לרכישה דרך IBISRAEL יוצא 7.5 לישט מינוס 2.2 יורו ל-1,000 יורו.
זה יצטמצם ל-6לישט מינוס 2.2 יורו, אם עובדים ישירות מול IB.
ההפרש עדיין יוצא - לפי שערי בנק ישראל (04.08.2015) - 7.5 * 5.8836 = 44 שח מול 2.2*4.13 = 9.09.
אני מניח שאפשר לקנות בסכומים גדולים יותר כדי לצמצם את אחוז העלות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מס ירושה מיסים 3
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
פ מס ירושה על השקעה בקרן אמריקאית במסגרת חשבון השתלמות IRA מיסים 8
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
R האם חל מס ירושה על מניות אמריקניות הנסחרות בבורסת לונדון שוק ההון 5
T מס ירושה הבהרה שוק ההון 1
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y מס ירושה בישראל מיסים 132
Y מס ירושה ל"לא אזרחים" מיסים 10
א מס ירושה\עיזבון אמריקאי שוק ההון 4
E מס ירושה ארהב שוק ההון 3
M מס ירושה ו\או כפל מס על RSU? שוק ההון 6
Y מס ירושה - קרנות המאוגדות בלוקסמבורג שוק ההון 0