• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מייבש כביסה - הדבר הכי חסכוני שאי פעם היה לי! (האמנם?)

amidar

משתמש רגיל
דירוג
1,080
אז, כמו שהכותרת מרמזת, מדובר על משהו שצריך להבין אותו לחלוטין כדי להגיע לאיזו תובנה.
אני ארחיב:

אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים (שנה וחצי ושלוש וחצי), ועד לפני שנה ומשהו לא היה לנו מייבש כביסה. אישית, מעולם לא ראיתי צורך במכשיר הזה, מעולם לא היה לי כזה, ומעולם לא הוטרדתי על ידי תליית כביסה לצורך ייבוש שלה או הורדה שלה לאחר מכן.

לפני שנה קיבלנו מייבש כביסה. המייבש לא מדורג גבוה מבחינת ניצול אנרגטי (לא A, וגם לא הדירוג הנמוך ביותר, איפשהו באמצע).

אנחנו משתמשים בו בערך 4 פעמים בשבוע.

מה שאני רוצה להגיד כאן זה שככל הנראה מדובר באחד המכשירים הכי חסכוניים שהיו לי. וזה מאד מפתיע.

אנחנו עושים כביסה לא מעט פעמים בשבוע (תינוק, ילד קטן, בגדים של גדולים, מצעים, מגבות, לא חסר מה...), וכאן, בדיוק כאן, באה ההפתעה הגדולה: כל הדברים מוכנים לשימוש חוזר תוך פחות מ-5 שעות מרגע הפעלת מכונת הכביסה ועד לסיום הקיפול לאחר ייבוש.

מה זה אומר? אין צורך בהרבה מקום לאיכסון, כי אין צורך לקנות הרבה בגדים, מצעים או מגבות שמשתמשים בהם בזמן שממתינים לייבוש של אלו שעברו כביסה. בחורף הייבוש יכול לקחת גם יומיים אם מדובר בפריט עבה או ימים קרים מאד. זה אומר שאנחנו צורכים הרבה פחות מקום פיזי בבית, בארונות, מבחינת ציוד, וזה משפיע על סוג הנכס שאנחנו יכולים לגור בו.

אנחנו לא קונים הרבה פריטי לבוש כי כל הזמן יש לנו בגדים נקיים ומצעים נקיים, נכון שאנחנו לובשים אותו דבר בתדירות יחסית גבוהה, אבל זה לא הנושא המדובר כאן.

עוד משהו הוא הבלאי של הבגדים - המייבש לא הורס אותם. אנחנו תמיד משתמשים בתוכנית "עדינה" ואז הבגדים לא נשחקים במהירות שכולם הזהירו אותי שמייבש גורם לה.

לגבי החשמל שהמייבש צורך, אני לא יודע למה בדיוק אפשר להשוות אותו... אולי לארנונה שאני לא משלם על השטח של מתקן ייבוש? על ארון נוסף לכל הפריטים?

בקיצור - אני תוהה אם יש כאן עוד אנשים שחושבים כמוני (מייבש => חיסכון).

מה שאני רוצה להגיד כאן זה שככל הנראה מדובר באחד המכשירים הכי חסכוניים שהיו לי. וזה מאד מפתיע.
אנחנו עושים כביסה לא מעט פעמים בשבוע (תינוק, ילד קטן, בגדים של גדולים, מצעים, מגבות, לא חסר מה...), וכאן, בדיוק כאן, באה ההפתעה הגדולה: כל הדברים מוכנים לשימוש חוזר תוך פחות מ-5 שעות מרגע הפעלת מכונת הכביסה ועד לסיום הקיפול לאחר ייבוש.
אם היית אומר שיש לכל אחד בגד אחד, זורקים לכביסה בשש בערב ובאחת עשרה בלילה הוא מוכן ללבישה חוזרת אז הייתי אומרת סחתיין.
המציאות היא שיש לך כמה חליפות מכנסיים+חולצה לעבודה, נכון? נניח יש לך 3 סטים. אם אתה לובש אחד, השני מתכבס ונתלה לייבוש והשלישי מוכן ללבישה מחר- אז חסכת את הוצאות המייבש. כי זה שנתלה לייבוש כבר יהיה יבש עד מחרתיים...
מה שאני אומרת זה שמייבש כביסה טוב שיהיה בבית אבל לא צריך להגזים בסופרלטיבים לגביו :) הוא טוב לחסכון בעבודה, לימי גשם ולחות גבוהה ולריכוך הבגד בשלב האחרון של הייבוש אבל הוא לא באמת חוסך לך כסף. יכולת להסתדר עם מעט בגדים ומתלה כביסה כך שאין מה לחשב עלות ארון גדול יותר (או דירה).

אישתי לא מוכנה להשתמש במייבש כי היא טוענת שהוא הורס את הבגדים. תולים בחוץ.

אהבתי את הרעיון. יש בזה משהו לדעתי, במיוחד עבור ילדים שמלכלכים בגדים בתדירות גבוהה (במקרה הטוב סט ביום, לפעמים גם 2-3 סטים ביום...)
הכביסה נערמת על המתלים ועל הספה, וקורה לא פעם שאנחנו צריכים לקנות עוד בגדים לילד כי לא מספיקים לכבס ולייבש.
ותודה על הטיפ לגבי מצב עדין!

4 ילדים וטרם רכשנו מייבש.
MMM כתב בזמנו על אנשים ש"מנקים את עצמם מכסף", במקום להשתמש מספר פעמים באותו בגד... מניח שג'ינס הגיוני יותר מחולצת טריקו.
כל כמה זמן אתה מפעיל מכונה?

כל כמה זמן אתה מפעיל מכונה?
מפעילים בין 3 ל-5 מכונות בשבוע, בהתאם לכמות הבגדים (המשתנה) שהילדים מייצרים. אנחנו (ההורים) מייצרים כמות קבועה וידועה מראש של כביסה מאז שאנחנו בזוגיות.

במייבשים חדשים יחסית יש משהו שנקרא "מצב עדין". אני בטוח שזה לא מוריד לחלוטין את השחיקה של הבגד, אבל אצלנו זה לא עשה שום דבר, לשום בגד שהכנסנו פנימה.

מה שכן - זה לוקח עוד 25% זמן.

הכביסה נערמת על המתלים ועל הספה, וקורה לא פעם שאנחנו צריכים לקנות עוד בגדים לילד כי לא מספיקים לכבס ולייבש.

זה רק אחד הדברים שהתייחסתי אליהם. הרי אם קנית משהו נוסף, אז החל מאותו רגע אתה גם צריך לאכסן אותו, וזה כבר עוד מקום. כאשר מדובר בילדים, זה מצטבר מהר מאד לכמות לא מבוטלת....

זה נכון ולא נכון. כל בגד חדש בפעם הראשונה שהוא במייבש, מאבד כמות נכבדה של סיבים (אפשר לראות על המסננת של המייבש). מצד שני, בפעמים הבאות כמות הסיבים שעוזבים את הבגד נמוכה בהרבה.
תנסה לשכנע אותה לקחת שני בגדים זהים שיש לכם (אם יש - לפחות לילדים), ולהעביר אחד במייבש של השכנים.
לדעתי רוב הסיכויים שהיא לא תוכל להבדיל ביניהם.

וטיפ: אם מוציאים את הבגדים מהמייבש ותולים על קולב כשהם עוד חמימים אפשר לחסוך את הגיהוץ שלהם...

אתה צודק לגבי החסכון בזמן, רכישת ביגוד ושטח אחסון. וזה חיסכון כספי לא מבוטל!

@amidar אולי אתה צריך להחליף מכונה?
אנחנו עם מכונה של 8 קג.
2~3 מכונות בשבוע.
מצד שני... יש כמה שקיות בגדים שעדיין לא נפתחו (מאז שעברנו דירה לנוכחית) וייתכן שימסרו כשנחזור לבית.
או כשהילדים ימשיכו לגדול.

כל כמה זמן אתה שוטף את החלוק/מגבת מקלחת?
הילדים שלך, אאל"ט זה פעוט ותינוק...
בקיצור לא ברור לי הקצב עבודה של המכונות אצלך.

@amidar אולי אתה צריך להחליף מכונה?
אנחנו עם מכונה של 8 קג.
2~3 מכונות בשבוע.
מצד שני... יש כמה שקיות בגדים שעדיין לא נפתחו (מאז שעברנו דירה לנוכחית) וייתכן שימסרו כשנחזור לבית.
או כשהילדים ימשיכו לגדול.

כל כמה זמן אתה שוטף את החלוק/מגבת מקלחת?
הילדים שלך, אאל"ט זה פעוט ותינוק...
בקיצור לא ברור לי הקצב עבודה של המכונות אצלך.

אנחנו עם מכונה שקיבלנו מקרובת משפחה שכבר לא משתמשת בה, 5 ק"ג. זו הסיבה לכמות המכונות שאולי נראית גדולה.
אני אישית מכניס את המגבת שלי למכונה פעם בחודש\חודשיים. המגבות של הילדים נכנסות בתדירות יותר גבוהה כי הן מתלכלות יותר מהר. גם אצלנו יש בגדים שעוד לא נפתחו, וזו בדיוק היתה הנקודה שלי, בגלל שיש מייבש אנחנו גם לא צריכים לפתוח אותם, והם סתם תופסים לנו מקום בבית בלי סיבה!

אם קנית בשבילם ארון, זו בעיה.
אם לא, אז המדפים הללו היו מתמלאים בדברים אחרים ולכן הם חסכו לך רכישה אחרת.

בקיצור - אני תוהה אם יש כאן עוד אנשים שחושבים כמוני (מייבש => חיסכון).
מסכים. יש אצלנו לא מעט בגדים שהילדים לא לבשו החורף בכלל בגלל שהבגדים שהם אוהבים חזרו אחרי יום-יומיים מהכביסה והייבוש.
לא מזמן עשינו דילול ומסרנו לתרומה שקית מלאה חולצות ומכנסיים שגיליתי שלא לבשתי בכלל בשנתיים האחרונות.
אשתי עדיין עובדת על הדילול של הבגדים שלה ודילול בגדי הילדים יתבצע במהלך נקיונות הפסח.

אגב, בנסיעה האחרונה שלנו לחו"ל הספיק לנו תיק קטן לכל ילד. כביסה וייבוש באמצע השבוע סגר לנו את הפינה של הבגדים.
לא צריך להסחב עם מזוודה ענקית :)

המייבש ללא ספק היה השידרוג הכי גדול של הזמן האחרון מבחינת מוצרי בית.
קודם כל מדובר במוצר לא כל כך יקר (סביב 1400 שקלים באחת ההנחות של שקר כולשהו האחרונות אולי מכירת סוף שנה לא זוכרת). שנית לא תופס מקום (הוא בדיוק מעל המכונת כביסה)
שלישית ואו כמה המגבות והמצעים רכים ונעימים ! במיוחד רכים ובמיוחד המגבות.
רביעית חוסך הרבה זמן מחשבתי. לדוגמא רציתי להוריד את כל הוילונות ולכבס אותם. לפני המייבש מדובר בפרוייקט של יומיים, להוריד לעשות מכונה למצוא מקום לתלות / לייבש חתיכת בד די גדולה, ואז שנגלה אחת סוף סוף יבשה אפשר רק אז לעשות עוד אחת ואז עוד אחת. סה״כ הוילונות דרשו 3 סבבים של מכונת כביסה. עכשיו עם המבייש סיימתי את הפרוייקט בערב שישי אחד ויחיד. כמה שעות של כביסה ויבוש וזהו הוילונות היו מוכנים לתליה תוך משהו כמו 8 שעות מהרגע שהתחלתי.
חמישית אין יותר את סגת התליה / הורדה המיגעת שקצת עיצבנה אותי בזמן האחרון, במיוחד שחדר שלם בבית היה נתפס לטובת המתלה כביסה הדי מסורבל. או 2 מתלים במקרה שאין מקום ואז גם חלק מהסלון היה מוקרב לטובת הדגמת הבגדים שלנו. (אני שונאת לתלות כביסה בחוץ מרגיש לי מלוכלך) .
בקיצור אני לגמרי בעד ורק לא מבינה למה לא קנינו אחד עד עכשיו.
אותו דבר לגבי המדיח. למרות שמפיעלים אותו הרבה פחות כי בנתיים אנחנו רק 2 ואין הרבה כלים, שיש הרבה כלים זה פשוט נוח בצורה בלתי רגילה.

מבחינת עוד מוצרים, לרווקים אני חושבת שרובוט שואב אבק זה אחלה דבר. מבחינת בית זה פחות נוח כי היכולת של הדבר הזה לתזמן בין החדרים / שטיחים / שולחנות / כיסאות מאוד נמוך. לעומת זאת בדיקת רווקים שיש 2 וחצי חדרים בקושי ומעט מאוד דברים על הריצפה ממש רואים הבדל ברמת הניקיון.

שנה אני קורא (ולומד) בפורום והיום נרשמתי בגלל מייבש :)
פרט לנוחות, בהחלט כלכלי! כי:
1. כל הפעלה שלו חוסכת לי רבע שעה של תליית כביסה ועוד 5 דקות של הורדה. זמן = כסף! ואם 3 ילדים ו- 7 כביסות בשבוע - הרבה כסף!
2. הטענה של "הורס את הבגדים" כבר לא נכונה עבור המייבשים המודרניים. אומנם שלי עלה כפול משל efrat, אך החיישנים הרבים (לחות, כמות ואפילו סוג הבד) עושים את העבודה תוך שמירה יוצאת דופן על הבגדים. אני לא מכוון שעון במכונה, אלא קובע את רמת הייבוש הרצויה. השעון רק מראה צפי לסיום ומתעדכן תוך כדי התהליך (ממש כמו waze מעדכן אותך לגבי צפי הגעה ליעד). הבגדים יוצאים בדיוק ברמת הייבוש הרצויה. לא "נשרפים" כמו במכונות הישנות ולא צריך להפעיל שוב כי עדיין רטוב.
אם כבר, אז דווקא בתלייה (עד לפני 4 שנים:) ) נהרסו לי יותר בגדים. בשמש חלק דוהים וללא שמש בחורף, בחלק מסוגי הבד נשאר הסימן של האטבים (אחרי יומיים ייבוש).
3. וכמו שאמרו מעליי, חוסך בכמות הבגדים לילדים, במיוחד מצעים ומגבות. גם אם "ברח" לו שוב (אחרי שעה) במיטה, אני יודע שעוד דקה המצעים הקודמים מוכנים! אגב, לכמות כביסה קטנה מאוד (עד 2 קילו), יש לי במכונת כביסה תכנית של 20 דקות והמייבש מתמודד עם המשימה בכ- 40 דקות נוספות!

אגב החלום שלי זה מכונת כביסה שהיא גם מייבש, ואז אפשר לעשות שגר ושכח רגע לפני שיוצאים מהבית או הולכים לישון...

יש כזה דבר, אבל הבנתי שבדרך כלל הן עושות את שתי הפונקציות די גרוע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חלקי חילוף - מייבש כלים / מי שמע? מי ראה? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ת התלבטות בין 2 מכונת כביסה Bosch או Constructa ? צרכנות פיננסית 16
נ האם קונה יכול להתקין מכונת כביסה בעצמו או שצריך טכנאי מוסמך אוף טופיק 16
G מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
יונתן אופק מידע לגבי חסכוניות מכונות כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
the_newbie תנור ומכונת כביסה לרווק ביחידת דיור מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
א מיקרוגל+מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
waskindalost למישהו יש המלצה למכונת כביסה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
R האם קרן כספית ומנייה עובדות אותו הדבר? שוק ההון 4
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
בובין חוט-השני מה הדבר הכי חשוב שאנשים שלוקחים משכנתא לא יודעים נדל"ן 80
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
anonyshmeger פריקה, מותש, מה לי וכל הדבר הזה אוף טופיק 13
R קרן השתלמות IRA למובטל, או הדבר שהכי קרוב לזה שוק ההון 3
V מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? שוק ההון 69
קורא הדוק מה הדבר הכי מסוכן שאתם מחזיקים בתיק ? שוק ההון 216
עש לילה הדבר הכי גרוע בתיקון הזה אוף טופיק 78
adamshalev הדבר הכי מטומטם שאתם יכולים לעשות עם הכסף שוק ההון 4