• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

ביטוח על כך שגנבו לך? הרי הכל אנונימי, כל אחד יכול להעביר את הכסף שלו לאנק חדש וסודי, ולטעון שגנבו לו. לא צריך לשרוף את האוטו כדי לקבל חדש או למצוא בדואי שיפרק את האוטו וימכור בחלקים ולהכריז שהוא נגנב, רק צריך להעביר את הכסף ולהגיד גנבו לי.

העקרון של אנונימיות זה גם משהו שאפשר להיפטר ממנו, חוסר באנונימיות לא מונע משאר הטכנולוגיה מלהתקיים. אפשר לרשום את כל הכתובות של הארנקים ולקשר אותם לתעודות זהות. שחנויות לא יסכימו לקבל ביטקוין מארנקים לא רשומים ואם כן שיענשו על כך (דווקא הרבה יותר קל לעשות לזה רגולציה מכסף מזומן כי הכל רשום על הבלוקצ׳יין).

האנונימיות הוא משהו שיוצר הרבה באז עכשיו אבל הוא ממש לא הכרחי.

רשם המקרקעין זאת בדיוק דוגמא למשהו שרשום איפשהו ואנחנו מאמינים שהוא בעל משמעות. כל עוד לא עומד מאחוריו סמכות מבצעת מה זה משנה שרשום שם או לא? לאותה מטרה אפשר להשתמש בבלוקצ׳יין ההבדל הוא שכנראה דברים יקרו יותר מהר עם פחות טעויות אנוש ובלי האפשרות לשחיתות ארגונית פנימית.
מה זה מאמינים? זה רשות של המדינה! כלומר הרישום הזה מגובה ע"י המדינה עצמה.
גם מהבנק יכולים לגנוב לך כסף..
נכון יכולים אבל זה מגובה ע"י הבנק וגם ע"י המדינה + מפוקח גם ע"י המדינה והבנק + אתה/הבנק יכולים להגיש תלונה במשטרה וסיכוי גבוה שיתפסו את הגנב.
אגב ניסו כבר כמה פעמים לגנוב ממני כספים, לפעמים גם הצליחו, את הכל קיבלתי חזרה עם ריבית.
אגב אני בן 28, לא מבין איך זה רלוונטי.
כי הנאיביות שלך מתאימה למישהו צעיר מגילך ובהרבה.
המערכת הכלכלית והפיננסית העולמית בנויה על אמון ואכיפה, אף אחד אבל אף אחד לא יתן אמון במשהו שלא בר אכיפה ובעל שליטה מרכזית כלשהי (אכיפה בכוח) ואף מדינה לא תיתן למשהו שהוא אנונימי לחלוטין להתקיים, זה כבר התחיל בסין לדוגמא וגם לארץ זה הגיע, רק תנסה לעשות העברה בנקאית למטרת קניית BITCOIN.

מה זה מאמינים? זה רשות של המדינה! כלומר הרישום הזה מגובה ע"י המדינה עצמה.

נכון יכולים אבל זה מגובה ע"י הבנק וגם ע"י המדינה + מפוקח גם ע"י המדינה והבנק + אתה/הבנק יכולים להגיש תלונה במשטרה וסיכוי גבוה שיתפסו את הגנב.
אגב ניסו כבר כמה פעמים לגנוב ממני כספים, לפעמים גם הצליחו, את הכל קיבלתי חזרה עם ריבית.

כי הנאיביות שלך מתאימה למישהו צעיר מגילך ובהרבה.
המערכת הכלכלית והפיננסית העולמית בנויה על אמון ואכיפה, אף אחד אבל אף אחד לא יתן אמון במשהו שלא בר אכיפה ובעל שליטה מרכזית כלשהי (אכיפה בכוח) ואף מדינה לא תיתן למשהו שהוא אנונימי לחלוטין להתקיים, זה כבר התחיל בסין לדוגמא וגם לארץ זה הגיע, רק תנסה לעשות העברה בנקאית למטרת קניית BITCOIN.

לדעתי חכה 10 שנים ונראה מי הנאיבי מבינינו. אני מכיר אנשים שעובדים בצוותי פיתוח של אחד הבנקים החזקים בעולם ומדברים אצלם על נושא הבלוקצ׳יין מאוד ברצינות, לישום בשביל הבנק עצמו, אני גם די בטוח שזה קורה בבנקים אחרים.
נראה לי שיש לך חוסר הבנה בנושא ואתה יותר נקלע לסטיגמות ולבאז שמסביב ולא מתייחס לטכנולוגיה ולמה שהיא יכולה להביא.
אכיפה יכולה להתבצע גם על מה שכתוב בבלוקצ׳יין לא רק על מה שכתוב ברשם המקרקעין. ההבדל הוא היעילות הבהירות והאוטומטית שהטכנולוגיה נותנת לך.

אני מכיר אנשים שעובדים בצוותי פיתוח של אחד הבנקים החזקים בעולם ומדברים אצלם על נושא הבלוקצ׳יין מאוד ברצינות, לישום בשביל הבנק עצמו, אני גם די בטוח שזה קורה בבנקים אחרים.
לשימושים פנימיים של בנק או אפילו בין-בנקאיים זה יכול להיות מעולה, לרגע לא טענתי שלטכנולוגיית הבלוקצ'יין אין שימוש.
ההבדל הוא היעילות הבהירות והאוטומטית שהטכנולוגיה נותנת לך.
נכון להיום היא מאד מאד לא יעילה וגם ממש לא בהירה. יש לטכנולוגיה עוד כברת דרך ארוכה לעבור.
נראה לי שיש לך חוסר הבנה בנושא ואתה יותר נקלע לסטיגמות ולבאז שמסביב ולא מתייחס לטכנולוגיה ולמה שהיא יכולה להביא.
האמת שאני בתחום הרבה לפני שאתה ידעת מה זה כנראה אבל מודה שהתחום הפסיק לעניין אותי מזמן ואני לא ממש מתעדכן, למעט פה ושם כשפונה אלי הפראייר התורן שחושב שגילה את אמריקה, שיש בזה כסף קל ואני נאלץ לנפץ לו את הבועה.

אני מכיר אנשים שעובדים בצוותי פיתוח
עוד מגמה ששמתי לב אליה בעולם של הביטקואין - מתכנתים מתלהבים מהטכנולוגיה בצורה קיצונית וטוענים שזהו עתיד של הכלכלה.
כלכלנים, או מי שמבין בכלכלה - אומרים שזה בולשיט.

יש שאלה :
היום, אם אני ארצה להעביר 1M לאלקעידה, כשאנסה לעשות העברה בנקאית - הבנק יחסום אותי ובצדק.
לעומת, זאת בביטקואין, אני אצליח בלי להזיע, כי אין גוף שנוגע לי בכסף, נכון? זאת בעיה, איך אפשר להתמודד איתה?

לשימושים פנימיים של בנק או אפילו בין-בנקאיים זה יכול להיות מעולה, לרגע לא טענתי שלטכנולוגיית הבלוקצ'יין אין שימוש.

נכון להיום היא מאד מאד לא יעילה וגם ממש לא בהירה. יש לטכנולוגיה עוד כברת דרך ארוכה לעבור.

האמת שאני בתחום הרבה לפני שאתה ידעת מה זה כנראה אבל מודה שהתחום הפסיק לעניין אותי מזמן ואני לא ממש מתעדכן, למעט פה ושם כשפונה אלי הפראייר התורן שחושב שגילה את אמריקה, שיש בזה כסף קל ואני נאלץ לנפץ לו את הבועה.

אממ הטכנולוגיה די ברורה, די מוגדרת היטב, וה״יעילות״ היא לחלוטין כדי למנוע את הdouble spend attack והיא מובנית באלגוריתם (אם אתה מדבר על PoS vs PoW אז זה מעניין אבל לא מונע שום דבר).

אגב לא יודע ממתי אתה ״בתחום״, אני למשל הרמתי מיינר על המחשב האישי שלי על הכרטיס מסך שלי מתי שהביטקוין היה שווה בערך דולר ועוד היה שווה לעשות את זה, נראה לי זה היה בסביבות 2010-2011.
מצחיק שאתה מדבר על נאיביות ושואל על גיל שיש לך הרבה טיעונים ילדותיים וחלשים כמו ״הכרתי לפניך אז אני מנצח״.
בכל מקרה לא נשמע שאתה מבין בזה הרבה.

ולא הבנקים בודקים את זה כי הם מבינים שהעולם נע קדימה :)

עוד מגמה ששמתי לב אליה בעולם של הביטקואין - מתכנתים מתלהבים מהטכנולוגיה בצורה קיצונית וטוענים שזהו עתיד של הכלכלה.
כלכלנים, או מי שמבין בכלכלה - אומרים שזה בולשיט.

יש שאלה :
היום, אם אני ארצה להעביר 1M לאלקעידה, כשאנסה לעשות העברה בנקאית - הבנק יחסום אותי ובצדק.
לעומת, זאת בביטקואין, אני אצליח בלי להזיע, כי אין גוף שנוגע לי בכסף, נכון? זאת בעיה, איך אפשר להתמודד איתה?

יש מצב אני בהחלט מתכנת ולא כלכלן

אממ הטכנולוגיה די ברורה, די מוגדרת היטב, וה״יעילות״ היא לחלוטין כדי למנוע את הdouble spend attack והיא מובנית באלגוריתם
בסדר, אז אתה מוגן מזה. SO WHAT?
בכל מקרה לא נשמע שאתה מבין בזה הרבה.
מבין מספיק וכנראה יותר ממך, זה לא נאיביות זה פשוט חוסר נסיון כנראה.... רשמת פעם נכס בטאבו? חתמת פעם על חוזה לרכישת או מכירת דירה?
ולא הבנקים בודקים את זה כי הם מבינים שהעולם נע קדימה :)
הבנקים בודקים את הבלוקצ'יין, בטח שלא את הביטקוין שהוא קשקוש מוחלט ואין לו שום עתיד, לא רק עתיד אין לו, גם הווה אין לו, סתם פקעת הצבעונים הנוכחית.
אני חוזר ואומר לטכנולוגיית הבלוקצ'יין בהחלט יתכנו שימושים אבל בטח שלא משהו מבוזר לחלוטין או ללא אכיפה כלשהי ובטח שלא אנונימי. תבדיל בין הטכנולוגיה לבין מטבעות הקריפטו.

בסדר, אז אתה מוגן מזה. SO WHAT?
כי בקניות קטנות למשל לא שווה לקונה לסכן את עצמו בניסיון ליצור fork ולעשות דאבל ספנד (במיוחד אם מדברים על מצב בו המודל עבר רגולציה וארנקים אינם אנונימיים).

מבין מספיק וכנראה יותר ממך, זה לא נאיביות זה פשוט חוסר נסיון כנראה.... רשמת פעם נכס בטאבו? חתמת פעם על חוזה לרכישת או מכירת דירה?
כן... יש לי דירה בבעלותי.

הבנקים בודקים את הבלוקצ'יין, בטח שלא את הביטקוין שהוא קשקוש מוחלט ואין לו שום עתיד, לא רק עתיד אין לו, גם הווה אין לו, סתם פקעת הצבעונים הנוכחית.
אני חוזר ואומר לטכנולוגיית הבלוקצ'יין בהחלט יתכנו שימושים אבל בטח שלא משהו מבוזר לחלוטין או ללא אכיפה כלשהי ובטח שלא אנונימי. תבדיל בין הטכנולוגיה לבין מטבעות הקריפטו.
אבל בכל הפוסטים שלי דיברתי על הטכנולוגיה ולא על ביטקוין. הגבתי לשאלות לגבי שימושים של הטכנולוגיה שנשאלו פה (שהם רבים מאוד). וגם נתתי את איטריום כדוגמא, שהוא בניגוד לביטקוין משמש גם להגדרת חוזים חכמים ולא רק להעברת כספים. אני לא יודע מה יקרה עם ביטקוין וגם לא מעניין אותי, אני לא קורא עתידות.
1. חוזה הוא דבר פתוח שאמור להיות נגיש ל2 הצדדים. מה שאיטריום נותן לך הוא צימוד חזק בין חוזה לבין הביצוע שלו נקרא smart contract (בגלל שהחוזה הוא קוד והוא מבצע את עצמו). בסופו של דבר אם החוזה קובע שאתה בעל נכס מסוים זה צריך להיאכף ע״י גורם כלשהו ולא שללתי את זה, אף אחד לא שולל את זה.
2. אנונימיות זה סתם באז בעולם הקריפטוקורנסי ואפשר מאוד בקלות לעשות רגולציה ולמנוע קבלה של ארנקים שלא רשומים במאגר של הממשלה. זה יכול להיות הרבה פחות אנונימי מכסף מזומן למשל.
3. השיפור הטכנולוגי פה הוא שחוזה הופך מנייר שמבוצע ע״י אדם או קוד ששוכב באיזה בנק שאתה לא מכיר לקוד שחשוף ל2 הצדדים, לא חייב להיות פה משהו אנטי ממסדי וזה ברור שזה צריך להיאכף.
4. אני אסיים בזה שהרעיונות שיצאו מביטקוין (הבלוקצ׳יין וPoW) והרעיונות שיצאו מאיטריום (smart contracts) מבחינה טכנולוגית הם מדהימים ויש הרבה עניין בהם להרבה מאוד גורמים.

לכל אלה ששואלים על שימושים בבלוקצ׳יין, אני יכול לתת הרבה דוגמאות עם איטריום שנותן את האופציה לכתוב חוזים לבלוקצ׳יין שאי אפשר להפר:
1. קניית דומיין באינטרנט - אתה לא צריך לסמוך על godady או ספק דומיינים אחר, אתה יכול לשלם ישר לחוזה ומי שיתשאל את החוזה ידע שזה שלך.
2. קניית דירות - הדירה תהיה רשומה על שמך, על בלוקצ׳יין שחסוף לכולם ולא ניתן לשינוי. מר פוטין למשל לא יוכל לבוא ולהגיד על הדירה שלך שהיא שלו עכשיו (טוב הוא יכול.. אבל הוא לא יוכל לשנות את המסמכים שטוענים אחרת).
3. בעלות על כל קניין רוחני כלשהו
4. בעצם חתימת בעלות על כל דבר
5. חוזים שדורשים מספר משלמים
זה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות, ברגע שאין ריבון שמחליט במקרי מריבה, הונאה,הורשה וכו' אז זה לא שווה דבר.
היכן שהוא במעלה הת'רד היה דיון על זה בין @Ron B לבין @Waler המסקנה שלי הייתה שבלוקצ'יין מבוזר במתכונתו הנוכחית טוב רק להוכחת בעלות על נכסים דיגיטליים, כולם מנפנפים בדוגמה של דומיינים או תעודות אבל תכלס אין עוד הרבה דוגמאות לנכסים דיגיטליים, רוב מוחץ של הנכסים בעולם הם ממשיים (כולל מטלטלין)
"החוזים החכמים" לדעתי טפשים, כי כל עוד מדובר על תנאי לוגי שמחשב יכול להבין (תנאי תשלום וכו'), מורכב ככל שיהיה זה עדיין נחשב טיפש, ביום שבו החוזה ידע לבדוק עצמאית האם הרכב שנמכר לא עבר תאונות הוא יוגדר כחוזה חכם.
למעט פה ושם כשפונה אלי הפראייר התורן שחושב שגילה את אמריקה, שיש בזה כסף קל ואני נאלץ לנפץ לו את הבועה.
הביטקוין שהוא קשקוש מוחלט ואין לו שום עתיד, לא רק עתיד אין לו, גם הווה אין לו, סתם פקעת הצבעונים הנוכחית.
בועה באופן כללי קל יחסית להגדיר => כאשר מחיר הנכסים גבוה משמעותית מהשווי ההוגן שלהם.
הבעיה בתמחור מטבעות קריפטו היא שאין להם בכלל שווי הוגן, זאת אומרת שהם בועה מיום היווסדם :)
כתבת פעם שבאחזקות שלך אתה מגדיר מחיר כניסה ויציאה בהתאם לניתוח שלך את נתוניהם, במטבעות קריפטו לעומת זאת קשה עד בלתי אפשרי לקבוע סף כניסה ויציאה.

@מתכנת
נכון שאין (או כמעט בלתי אפשרי) להעריך שווי הוגן של קריפטו, אבל המסקנה שזה אומר שהשווי ההוגן הוא אפס היא קפיצה לוגית לא מבוססת.
מטבעות מספקים ערך אמיתי לאלו שמשתמשים בהם, משקיעים בהם, כורים אותם, ממציאים אותם וכד.
הערך האמיתי שהם מספקים זה השווי ההוגן, הוא פשוט קשה לשערוך אבל בהחלט גדול ממש מאפס.

הערך האמיתי שהם מספקים זה השווי ההוגן, הוא פשוט קשה לשערוך אבל בהחלט גדול ממש מאפס.
הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה להעריך את השווי ההוגן של המוצר הבועתי הזה הוא העלות השולית של הפקתו במקום שזול להפיקו.

@adamshalev
מסכים איתך כמעט.
תיקנתי בגוף הציטוט:
הערך האמיתי שהם מספקים זה השווי ההוגן, הוא פשוט קשה בלתי ניתן לשערוך באמצעות הכלים המצויים בידנו כיום אבל בהחלט גדול ממש מאפס.

המסקנה שזה אומר שהשווי ההוגן הוא אפס היא קפיצה לוגית לא מבוססת.
מטבעות מספקים ערך אמיתי לאלו שמשתמשים בהם, משקיעים בהם, כורים אותם, ממציאים אותם וכד.
המסקנה נגזרת מכך שככל שמדובר בבועה, הערך האמיתי יתאפס כאשר היא תתנפץ.

ג.נ. אין לי דעה מגובשת לכאן או לכאן, רק מנסה לחשוב בקול.

המסקנה נגזרת מכך שככל שמדובר בבועה, הערך האמיתי יתאפס כאשר היא תתנפץ.
ממש ממש לא. אין סיבה שיתאפס, גם בכל הבועות בהיסטוריה הערך של נכס הבסיס לא התאפס. אבל זה סמנטי, זה יכול להיות שואף לאפס ואם מישהו קנה ביטקוין ב4K ושוויו 4C אז אפשר להתייחס לזה בתור 0.

ממש ממש לא. אין סיבה שיתאפס, גם בכל הבועות בהיסטוריה הערך של נכס הבסיס לא התאפס. אבל זה סמנטי, זה יכול להיות שואף לאפס ואם מישהו קנה ביטקוין ב4K ושוויו 4C אז אפשר להתייחס לזה בתור 0.
אכן סמנטי, לזה התכוונתי.

יש דרך להשיג BTC בסכומים קטנים, חוץ מהעברה בנקאית לגוף לא ידוע, או ביקור פיזי במקום מסוים בתל אביב? :)

איך אפשר לדעת אם אפשר לסמוך על אתר/בורסה כלשהי שמתעסקת בזה?
בכולם רוצים דברים כגון מספר וצילום ת"ז?!

נערך לאחרונה ב:
יש גופים בארץ שפועלים כבר שנים ואין עליהם תלונות למיטב ידיעתי. אני השתמשתי ב bit2c בהצלחה.
אם הם דורשים זיהוי זה כי הרגולציה מחייבת אותם.
אתה גם יכול לקפוץ לתל אביב ולקנות בכספומט.
או סתם לקנות ממישהו ברחוב אם כי זה לא הכי חכם.
יש גם הרבה גופים בחו״ל. BitStamp למשל אחד המוכרים והוותיקים.

@paskar

אני קניתי בbit2c בסכום של 100 שקלים סתם בשביל הניסיון. לא חושב שאני אקנה שוב, מאמין יותר בVTI+VXUS שלי.

@Emilio12
אני משער שגם בשביל 100 ש"ח הם רוצים צילום ת"ז?

@adamshalev
גם אם זה רגולוציה, אני לא נלהב לתת צילום ת"ז אפילו לחברות כגון חברות כרטיסי אשראי, אז עוד פחות כשזה חברות חדשות של 4 אנשים.
דורשים את זה גם בחו"ל, ב-BitStamp ודומיו?

יש מישהו בחו"ל שמקבל שקלים?

יש דרכים אנונימיות יותר להעביר כספים לבורסות בחו"ל?

אגב, מי יש בארץ חוץ מ-bit2c ו-bitsofgold?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה