• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

עוד לפני שאתה בכלל יכול לקנות אתה צריך להירשם ולהזדהות בעזרת צילום תז.

אם לא בא לך לעשות את זה באינטרנט, אפשר לגשת לכספומט בשגרירות הביקטקויין ופשוט לקנות שם. יש גם חנות ביטקויין חדשה לדעתי בה אפשר לקנות באותו רחוב.

פרצה חדשה התגלתה בנתבי WIFI
מה הקשר?
WIFI - טכנולוגיה בשלה, ותיקה, בתפוצה לא נורמלית, שעברה אינסוף מבחנים ומחקרים באקדמיה ובתעשייה. והתגלתה פירצת אבטחה משמעותית.
BITCOIN... פחות...
יהיה מעניין לראות את שווים של הביטים במחשב כאשר יימצא באג דומה בתחום הביטקוין. סתם דוגמאות שעולות לי לראש בלי להכיר את האלגוריתם והפרוטוקולים לעומק, אלא רק מקריאה בויקיפדיה (כמו 99% מהמשקיעים בביטקוין):
- משהו (באג במימוש ההצפנה או פורטוקול הטראנזקציות ו/או משהו מכוון) שיגרום להורדת זמן כריית ביטקוין ב-50% ו/או לכרות יותר ביטקוינים מאשר המספר הסופי הידוע היום --> אינפלציה ואובדן אמון.
- וירוס/רוגלה שיאפשר לגורם שלישי לקשר את הטראנזקציה לאדם ספציפי --> אובדן האמון באנונימיות.
וכל אלו סתם רעיונות של הדיוט.
האמת שאני בתחום הרבה לפני שאתה ידעת מה זה כנראה אבל מודה שהתחום הפסיק לעניין אותי מזמן ואני לא ממש מתעדכן, למעט פה ושם כשפונה אלי הפראייר התורן שחושב שגילה את אמריקה, שיש בזה כסף קל ואני נאלץ לנפץ לו את הבועה.
וואו, כמה כאלה יש אצלי במשרד. מקשקשים לא מעט על הנושא (כמובן ששוק ההון הקלאסי הוא קזינו ומגוחך להשקיע בו). ההיסטוריה לא חוזרת על עצמה, אבל היא מתחרזת: צבעונים-ביטקוינים (במלרע).

מה שמעניין בשיחות כאלה זה שמדובר על להשקיע כמה עשרות אלפי שקלים שיהפכו תוך כמה שנים לכמה מאות אלפי שקלים - אולי תשואה של מאות אחוזים, אבל בשקלים מדובר בעוד 200-300K לחשבון הבנק. בעוד שלשים מיליון ש"ח (מיליון ש"ח לאנשים בשנות ה-40 לחייהם זה לא כ"כ הרבה כסף) בשוק ההון הקלאסי, ולקבל תשואה משעממת של 4-5% לשנה בממוצע בתנודתיות לא מאוד גבוהה יביאו לאותה תוצאה בהסתברות הרבה יותר גבוהה.

נערך לאחרונה ב:
בגלל שהם לא מבינים כלום בביטקויין אבל חושבים שהם יודעים הכל - קל להם לקחת סיכון בתחום הזה.
בגלל שהם שמעו אלפי פעמים על אנשים שאיבדו את הכל בבורסה - הם לא מוכנים להתקרב אליה.

כלכלה התנהגותית, מישהו?

אם לא בא לך לעשות את זה באינטרנט
לא זאת הבעיה, אלה לשלוח ת"ז לחברות קטנות.

אפשר לגשת לכספומט בשגרירות הביקטקויין ופשוט לקנות שם. יש גם חנות ביטקויין חדשה לדעתי בה אפשר לקנות באותו רחוב.
אתה יודע מה השער/עמלות שלהם? באתר שלהם זה לא מפורסם.

אתה יודע מה השער/עמלות שלהם? באתר שלהם זה לא מפורסם.
לדעתי זה 5 אחוז, ככה לפחות מישהו רשם בקבוצת הפייסבוק "ביטקוין ישראלי".

מנסיוני Bit2c האתר הנורמלי היחיד לקניה עבור אזרח ישראלי. הם מבקשים רק תעודת זהות ועובדים בשקלים.
ברוב האתרים בחו"ל מבקשים דרכון + הוכחת כתובת באנגלית + סלפי עדכני, ובנוסף לכל זה אתה נדרש להעביר דולרים (גורר עמלות המרה + עמלת העברה לחו"ל).

באחת מתוכניות הבוקר הבנאליות שמשודרות בערוץ 2 ראיתי את הכותרת: "נגן רחוב מקבל ביטקוין במקום שקל".

אני לא טוען שום דבר לגבי המטבע הדיגיטלי, אך לאחר קריאת מספר ספרים על אופנות, בועות ופאניקות, הכל נשמע די מוכר.

באחת מתוכניות הבוקר הבנאליות שמשודרות בערוץ 2 ראיתי את הכותרת: "נגן רחוב מקבל ביטקוין במקום שקל".

אני לא טוען שום דבר לגבי המטבע הדיגיטלי, אך לאחר קריאת מספר ספרים על אופנות, בועות ופאניקות, הכל נשמע די מוכר.
לדעתי הביטקוין עדיין לא מספיק נפוץ כדי להיות בועה אמיתית, זה נובע בעיקר מכך שזה דורש רקע טכני מסוים שאין להרבה אנשים.
כרגע התקשורת בעיקר עסוקה בלחזק את המותג "ביטקוין" באמצעות הסיפור של נגן הרחוב למשל, כדי להכין את הציבור לשלב הבא.
הציבור יבוא בהמוניו רק כאשר יונפקו מספיק ETF-ים על הביטקוין.

לדעתי זה 5 אחוז, ככה לפחות מישהו רשם בקבוצת הפייסבוק "ביטקוין ישראלי".
לא נראה רציני שמי שמפעיל את זה לא מפרסם את העלויות.

מנסיוני Bit2c האתר הנורמלי היחיד לקניה עבור אזרח ישראלי.
יש בעיה עם BitsofGold?

ברוב האתרים בחו"ל מבקשים דרכון + הוכחת כתובת באנגלית + סלפי עדכני
חייב להיות מצולם עם מוט?

זה נובע בעיקר מכך שזה דורש רקע טכני מסוים שאין להרבה אנשים.
לי כל העניין עושה רושם מאוד לינוקסי, ולא לחיוב.

@paskar
ב-bitsofgold יש מינימום של 5000 ש"ח ולכן לדעתי זה לא מתאים למתחילים.

לגבי מוט, אני ניסיתי להירשם פעם אחת לאתר בחו"ל עם עמלות מאוד נמוכות (אני יכול לפרט יותר, אבל השם של האתר לא כזה חשוב). השתמשתי בטלפון נייד בשביל הסלפי. בכל מקרה בסוף נפלתי בהוכחת כתובת מגורים. אחרי כמה נסיונות, לא היה לי יותר כח לזה ואז עברת ל-bit2c. הכרתי אותו מלפני זה אבל התרחקתי בגלל העמלות והפרש בין השער שם לשאר בעולם. היום, בגלל הנוחות של האתר זה פחות מטריד אותי.

את הפרשי השערים אפשר לראות פה:
http://www.maor.io/btcils
אני מסכים ולדעתי רק ETF-ים יכולים לשנות את המצב.

בנוגע לעמלות בכספומטים, אני לא כזה מכיר את הנושא וכדאי לשאול בפורום כמו "ביטקוין ישראלי" בפייסבוק.
אולי כן יש מקומות ששם מפורסמים העמלות.

עלי, ההשוואה הזו עשתה רושם לא חיובי ;)
ואני לא מחסידי הלינוקס בוויכוחים.

@מתכנת
מה ולמה? פשוט נראה לי הקבלה טובה.

:)

הכרתי אותו מלפני זה אבל התרחקתי בגלל העמלות והפרש בין השער שם לשאר בעולם
אה, כן. זו עוד נקודה. איזה שערים וכו'. יש דבר כזה בכלל "שער יציג" ל-BTC?

וכדאי לשאול בפורום כמו "ביטקוין ישראלי" בפייסבוק.
יש פורומים בנושא שרלוונטיים לישראל?

ב-bitsofgold יש מינימום של 5000 ש"ח ולכן לדעתי זה לא מתאים למתחילים.
ונראה גם עמלות/שער גרועים מ-bit2c. לא ברור למה להעדיף אותם.

@מתכנת
מה ולמה? פשוט נראה לי הקבלה טובה.
העבודה שלי כיום מתחלקת בין חלונות ללינוקס (60/40%).
לינוקס לא עשה עלי מעולם רושם שלילי.
יש לו יתרונות ומגרעות כמו לכל כלי וצריך להבין אותם בטרם השימוש. (גם לאלטרנטיבות חלונות ומק לצורך הענין)
לא הבנתי את ההקבלה, האם התכוונת במובן שדרוש רף טכני מסוים אז מה לא חיוב בזה? אשמח אם תפרט "ברחל בתך הקטנה".

משקיעים ידועים כאן בפורום קנו SVXY בשער של $50 ותוך פחות משנה, ההשקעה שולשה.)

ביטקוין ו-SVXY הן השקעות די דומות. הסיבה שאנשים שמים בהן כסף היא כי הן הניבו תשואה חיובית גבוהה בשנים האחרונות. זאת ספקולציה של בועה. בשני המקרים סביר להניח שבסופו של דבר המשקיעים יאבדו את כל כספם.

[העברתי לכאן את ההודעות בנושא VIX - מתכנת]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אה, כן. זו עוד נקודה. איזה שערים וכו'. יש דבר כזה בכלל "שער יציג" ל-BTC?
יש פורומים בנושא שרלוונטיים לישראל?
אני לא יודע על שער שמוסכם על כולם. יש שערים שהם ממוצעים של בורסות בחו"ל.
אם אתה מתכוון לשער יציג במובן של שער יומי, אז אין דבר כזה עד כמה שידוע לי.

"ביטקוין ישראלי" הוא פורום טוב בעברית.

לא הבנתי את ההקבלה, האם התכוונת במובן שדרוש רף טכני מסוים אז מה לא חיוב בזה?
אני לא מתכוון מבחינה טכנית.
יש בעיית נגישות למשתמש ממוצע, ואפילו למשתמש טכני שרק רוצה להשתמש בזה בלי יותר מדי מחקר מקדים.

נגיד שמשתמש חדש הלך ל-bitcoin.org כנקודת פתיחה. עמודי ההיכרות מאזכרים אפשרות מולטי-חתימה, אבל לא נראה לי שמסברים אפילו איך פועלות הכתובות. :) שלא לדבר על דברים בסיסיים אחרים, כגון חלוקות המטבע הנפוצות, fees, או מה לעשות אם tx נתקע בגלל fees נמוכים. ואז, צריך להחליט אם להשתמש בארנק desktop או web. או לבחור באחת מלא פחות מ-9 אפשרויות ה-desktop המוצעות. נגיד שהגיע למסקנה שכדאי Core. צריך 150GB מקום, אלא אם יגלה שיש אפשרות prune שצריך להגדיר בקובץ conf או להוסיף ל-commandline. ואז, הוא יצטרך להסתנכרן במשך יומיים (אם אין לו SSD), כשהתוכנה בכלל לא מנסה למזער הפרעה מבחינת שימוש ב-HDD או ב-CPU. בממשק Core: לא מוצגים ערכים במטבע מוכר, מוצגות 8 נקודות עשרוניות בלי פסיקים, ברירת מחדל של tx fees סופר יקרים. בנוסף, עכשיו ספציפית זה גם זמן של שינויים מערכתיים. אם משתמש תמים יחקור עוד קצת הוא יצטרך להחליט מה לעשות לגבי ה-forks האחרונים ואולי הבאים: Cash, Gold, SegWit2x...

"ברחל בתך הקטנה".
מרשי לא היה במקום, וגם אם היה, לא ראה שום דבר.

"ביטקוין ישראלי" הוא פורום טוב בעברית.
התכווונתי פורום אמיתי, לא פייסבוק. :)

@paskar
אתה לגמרי צודק בנוגע לבעייתיות של ה"אתר הרשמי". מה שרשום שם לא מתאים למתחילים, לכן כדאי לקרוא בפורומים שמתאימים למשתמשים רגילים.
אני לא מכירים פורומים שהם לא קבוצות פייסבוק בעברית (באנגלית יש המון).
אבל נראה שבפורום הזה יש המון אנשים שמבינים ממש את הנושא (יותר ממני).
למשל @Waler
@AlexNOSAM
@adamshalev
בפורום ביטקוין ישראלי בפייסבוק בפוסט הנעוץ יש מידע למתחילים שעזר לי בזמנו. שם ממליצים על ארנק Electrum למחשב, שאני ממש מרוצה ממנו. עבור השקעה קטנה של פחות מ-20K, נראה לי בזבוז לקנות ארנק חומרה. לדעתי Electrum מספיק טוב לצורך השקעה קטנה.

נערך לאחרונה ב:
@sogi
חיפשתי פורום מקומי לא לעניינים כלליים, אלא למה שספציפי לישראל.
שקלים, המרות, עמלות, בעיות פרטיות, מקומות פיזיים...

@sogi
חיפשתי פורום מקומי לא לעניינים כלליים, אלא למה שספציפי לישראל.
שקלים, המרות, עמלות, בעיות פרטיות, מקומות פיזיים...
יש סיבה שאתה לא רוצה להשתמש בפורום הביטקוין בפייסבוק ?
זה פורום Public כך שאתה יכול לקרוא בלי להירשם ובלי שהחברים שלך ידעו שאתה מתעסק בזה.
ואם אין לך פייסבוק אז אפשר לפתוח פרופיל פייק...

לצערי בזמן האחרון רוב הפורומים עוברים לפייסבוק. אני מניח שזה נובע מכך שיותר מדי קל לפתוח שם פורום ואין שום עלויות תחזוקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה