• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש

• פותח הנושא Medic
  • פורסם בתאריך

Medic

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם, אני חדש כאן ואחרי בערך חודשיים של מחקר אני כמעט מוכן להרכיב את התיק השקעות שלי. יש לי התלבטות אחת שהייתי שמח לשמוע מכם
קודם כל אני בן 37, רווק ומתכוון להשקיע לטווח ארוך(20-30 שנה לפחות). המטרה היא לפנסיה ו/או קניית בית
התיק הוא 75-25 לטובת מניות. עוד לא בחרתי אג"ח ספציפיים אבל אני כנראה אחלק 50-50 בין ממשלתי לא צמוד עם ריבית קבועה ולא קבועה

מבחינת המניות הרכבתי 2 אפשרויות:
אפיקנ"יע נבחרמס ני"עשווי מהנתח הרלוונטישווי מהתיקדמי ניהול
מניות עוקבות מדד S&P500SPX 500 אשס.חוץ115925028.82%21.61%0.07
מניות עוקבות מדד S&P500אינ.חוץS&P500118344121.18%15.89%0.05
מניות עוקבות NIKKEI125MTF סל‏ Nikkei225 ממ115053110.00%7.50%0.83
מניות מדד עולמיאשס.חוץ MS ACWI115923540.00%30.00%0.2

אפיקנ"יע נבחרמס ני"עשווי מהנתח הרלוונטישווי מהתיקדמי ניהול
מניות עוקבות מדד S&P500SPX 500 אשס.חוץ115925028.82%21.61%0.07
מניות עוקבות מדד S&P500אינ.חוץS&P500118344121.18%15.89%0.05
מניות עוקבות NIKKEI125MTF סל‏ Nikkei225 ממ115053110.00%7.50%0.83
מניות מדד עולמיWORLD.אינ.חוץ118516430.00%22.50%0.2
מניות שווקים מתפתחיםאשס.חוץ MSCI EM115916910.00%7.50%0.18%

החלק של סנופי של בלאקרוק כבר קיים בתיק, ולכן אני משלים ממנו לקרן של אינווסקו, ויכול להיות שאמשיך להגדיל רק אותה שתהיה יותר קרוב ל- 50% או שאמכור את זה של בלאקרוק בנקודה מסויימת
השאלה האם יש הבדל או עדיפות למדד כלל עולמי לבין חלוקה של מדד עולמי שהוא רק מדינות מפותחות בנוסף למדד שווקים מתפתחים בנפרד

תודה

1. למה הכפילות עם הסנופי? ( אתה רוצה לתת הטייה לארה"ב?)
2. למה אתה משקיע בנייקי? (יפן היא חלק מהמדד העולמי + הקרן עם דמי ניהול גבוהים ולר מוצדקים לדעתי . )
.

מכל המדינות בעולם למה בחרת דווקא לתת משקל יתר ליפן? - זה סביר אם אתה מאמין שבטווח השקעה שלך (20-30 שנה) זה יתן לך תשואת יתר. מצד שני - איך אתה יודע מה יהיה עם יפן בעשורים הבאים?

הסתכלת על הגרף של שווקים מתפתחים ב-15 שנה האחרונות? אתה יודע להסביר לעצמך למה לדעתך המגמה הזו תתהפך לדעתך?

עוד נקודה למחשבה - מדד עולמי בדמי ניהול 0.2, אתה מתכנן השקעה ל 30 - 20 שנה, שקלת קרן בארה"ב כדוגמת VT בדמי ניהול של 0.07 ? תעשה חישוב של השקעה של 100K לדוגמא עם תשואה ממוצעת של 4 אחוז לשנה ותראה שככל שהשנים עוברות והצבירה גדלה אז מדובר בהפרש לא מבוטל,החסרון הוא הדיבידנדים בקרן ארה"ב.
אני מושקע בשתיהן והתחלתי מהלך של צמצום במדד עולמי פעם בשנה לטובת ספ500 מתוך מסקנה/תובנה אישית שקיומה של מדינת ישראל במאה ה21 תלוי בארה"ב, אם היא נופלת אנחנו נופלים ואז מדד עולמי (שאגב מורכב מ60 אחוז שוק ארה"ב) לא ממש יעזור לי.

עוד נקודה למחשבה - מדד עולמי בדמי ניהול 0.2, אתה מתכנן השקעה ל 30 - 20 שנה, שקלת קרן בארה"ב כדוגמת VT בדמי ניהול של 0.07 ? תעשה חישוב של השקעה של 100K לדוגמא עם תשואה ממוצעת של 4 אחוז לשנה ותראה שככל שהשנים עוברות והצבירה גדלה אז מדובר בהפרש לא מבוטל,החסרון הוא הדיבידנדים בקרן ארה"ב.
אני מושקע בשתיהן והתחלתי מהלך של צמצום במדד עולמי פעם בשנה לטובת ספ500 מתוך מסקנה/תובנה אישית שקיומה של מדינת ישראל במאה ה21 תלוי בארה"ב, אם היא נופלת אנחנו נופלים ואז מדד עולמי (שאגב מורכב מ60 אחוז שוק ארה"ב) לא ממש יעזור לי.
ישנם מדדים עולמיים שלא עוקבים כלל אחר ארצות הברית (כלומר, אינם מחזיקים מניות אמריקאיות בכלל). אם אתה מעוניין לגוון את התיק, זו אחלה דרך. גם דמי הניהול לא כל כך גבוהים. למשל ציינת את הקרן של ואנגרד, גם לוונגארד קיימת קרן עולמית ללא החזקות בארצות הברית - $VXUS (דמי ניהול 0.07%).
לא ממליץ וכו'.

1. למה הכפילות עם הסנופי? ( אתה רוצה לתת הטייה לארה"ב?)
2. למה אתה משקיע בנייקי? (יפן היא חלק מהמדד העולמי + הקרן עם דמי ניהול גבוהים ולר מוצדקים לדעתי . )
.
1. הכוונה היא ל-50% על סנופי סה"כ אז כמו שכתבתי את הקרן של איישרס כבר קניתי בסכום שרשום אבל מאז קראתי בכל מיני מקומות על הקרן של אינווסקו שכנראה יותר משתלמת. אז אני אשלים בהתחלה עליה ל-50% ואמשיך לטפח רק אותה. בהמשך אולי אמכור את הקרן של איישרס לחלוטין
2. לפי מה שראיתי זה מדד מאוד מוצלח כבר הרבה זמן והקרן הספציפית הזאת עם 80% תשואה ב-5 שנים האחרונות(שזה יותר מהקרנות של סנופי אפילו). זה שיפן היא חלק מהמדד העולמי, לא אומר בהכרח שהקרן העולמית תעקוב אחרי מדד הניקיי עד כמה שאני מבין, אשמח לתיקון אם זה לא נכון
מכל המדינות בעולם למה בחרת דווקא לתת משקל יתר ליפן? - זה סביר אם אתה מאמין שבטווח השקעה שלך (20-30 שנה) זה יתן לך תשואת יתר. מצד שני - איך אתה יודע מה יהיה עם יפן בעשורים הבאים?

הסתכלת על הגרף של שווקים מתפתחים ב-15 שנה האחרונות? אתה יודע להסביר לעצמך למה לדעתך המגמה הזו תתהפך לדעתך?
ראה 2. למעלה. לגבי איך אני יודע מה יהיה עם יפן, כמו שאף אחד לא יודע מה יהיה עם ארה"ב וסנופי. אבל בגדול כלכלת יפן לפי מה שאני מכיר יציבה וצומחת, וזה נותן עוד פיזור להשקעה
לגבי שווקים מתפתחים, ניסיתי לקרוא קצת וראיתי הרבה כתבות שאומרות שהציפיות שהשוק הזה אמור לגדול יחסית יותר ממדינות מפותחות בשנים הקודמות

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=is+this+a+good+time+to+invest+in+emerging+markets

ישנם מדדים עולמיים שלא עוקבים כלל אחר ארצות הברית (כלומר, אינם מחזיקים מניות אמריקאיות בכלל). אם אתה מעוניין לגוון את התיק, זו אחלה דרך. גם דמי הניהול לא כל כך גבוהים. למשל ציינת את הקרן של ואנגרד, גם לוונגארד קיימת קרן עולמית ללא החזקות בארצות הברית - $VXUS (דמי ניהול 0.07%).
לא ממליץ וכו'.
במקרה כזה היא לא יכולה להיקרא עולמית. זה כמו צ'יזבורגר ללא גבינה
וההשוואה היא בין קרנות זהות במהות כגון בלארוק עולמי אל מול VT.

זה אולי יותר מחסום מחשבתי. אני מעדיף לעשות את כל הקנייה והניהול במקום אחד ופחות אוהב עכשיו לפתוח עוד חשבון בשביל לקנות בבורסה בארה"ב(עכשיו אני באקסלנס טרייד עם גישה לספארק), וגם ההתעסקות עם המיסים וכו....
לא יודע אם זה מוצדק או לא אבל זה מפשט לי את כל הקונספט במיוחד שאני רק עכשיו נכנס לכל העולם הזה

זה אולי יותר מחסום מחשבתי. אני מעדיף לעשות את כל הקנייה והניהול במקום אחד ופחות אוהב עכשיו לפתוח עוד חשבון בשביל לקנות בבורסה בארה"ב(עכשיו אני באקסלנס טרייד עם גישה לספארק), וגם ההתעסקות עם המיסים וכו....
לא יודע אם זה מוצדק או לא אבל זה מפשט לי את כל הקונספט במיוחד שאני רק עכשיו נכנס לכל העולם הזה
לא בטוח שאתה חייב חשבון חדש, אני במיטב וכחלק מפתיחת התיק אני יכול לקנות בבורסת ת"א ובוולסטריט בשני ממשקים שונים, אני מניח שאקסלנס נותנים שרות דומה.בדוק את זה

במקרה כזה היא לא יכולה להיקרא עולמית. זה כמו צ'יזבורגר ללא גבינה
כנכד לארגנטינאים אני לא רואה בעיה. יש יותר מקום בקיבה לבשר :)
בכל אופן, אם אתה מעוניין לפזר, אני לא רואה סיבה להשקיע גם בסנופי וגם במדד העולמי בארצות הברית (הלכה למעשה מחזיקים 60-70 אחוז ניירות ערך אמריקיים במדד "עולמי").

לשם ההשוואה שלך, במובן מסויים אתה אוכל גבינה עם גבינה. לא המבורגר עם גבינה.

כנכד לארגנטינאים אני לא רואה בעיה. יש יותר מקום בקיבה לבשר :)
בכל אופן, אם אתה מעוניין לפזר, אני לא רואה סיבה להשקיע גם בסנופי וגם במדד העולמי בארצות הברית (הלכה למעשה מחזיקים 60-70 אחוז ניירות ערך אמריקיים במדד "עולמי").

לשם ההשוואה שלך, במובן מסויים אתה אוכל גבינה עם גבינה. לא המבורגר עם גבינה.
פעם הייתי מעונין מתוך אמונה בפיזור עולמי, גיבשתי תובנות אחרות ואני פחות מאמין בשווקים מחוץ לארה"ב.

פעם הייתי מעונין מתוך אמונה בפיזור עולמי, גיבשתי תובנות אחרות ואני פחות מאמין בשווקים מחוץ לארה"ב.
זה כבר דיון אחר לחלוטין שאני לא נכנס אליו מחוסר ידע וחוסר ניסיון, אתן לחכמים ומנוסים ממני לדון בו.
שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון.

אוקי תודה לכם, אחר עוד מחשבה אני כנראה אשים את כל החלק המנייתי ב- AWCI, גם כדי לכלול שווקים מתעוררים וגם כדי לא להיות תלוי רק בארה"ב שאני לא יודע אם אני חושב שתשרוד את ה-20 שנה הבאות לצערי.
את הפנסיה שלי כנראה אעביר למסלול מחכה סנופי רק כי אין עדיין תוכניות של מדד עולמי

מה הנימוקים? כלומר חוץ מזה שבשנים האחרונות התשואות בארה"ב היו גבוהות יותר.
שים לב שאתה רומז שהשוק אינו יעיל וכל הכסף שמושקע בחוץ הוא כסף טיפש.

לא כסף טיפש כי הוא גם משיא תשואה, אבל אני מאמין בשוק האמריקאי יותר מהשווקים האחרים לפחות בטווח ההשקעה שלי שמדבר על 15 שנים לכל היותר, אז אעבור למשהו יותר סולידי כאגח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס מדד מנייתי עולמי מול מדד מנייתי אמריקאי שוק ההון 57
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
ה קרנות המשקיעות באג"ח ממשלתי עולמי צמוד מדד שוק ההון 5
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
B קופת גמל מחקה מדד עולמי או s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
ש מדד עולמי 100% כחיסכון לטווח ארוך שוק ההון 5
deussex אוטומאציה - בהעברה כסף, ברכישת קרן נאמנות אג"חית + מדד עולמי שוק ההון 11
פ קרן השתלמות: מסלול 100% מנייתי מחקה מדד עולמי. יש חיה כזאת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B נתונים על מדד אג"ח עולמי לא מגודר פוסטים מאיכות נמוכה 0
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
נ הלוואה זולה להשקעה בקרנות מחקות מדד כלל עולמי לטווח ארוך, זה אפשרי? שוק ההון 1
Y הבדלים בדמי ניהול בין קרן מחקה מדד עולמי לאמריקאי שוק ההון 3
ברק א. קרן נאמנות/סל מחקה מדד סחורות עולמי שוק ההון 2
Yos קרן השתלמות מחקה מדד עולמי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
אחיטוב תכנון פיננסי קופת גמל להשקעה מחקה מדד מניות עולמי צרכנות פיננסית 9
מ פנסיה - מיועדות + מדד עולמי צרכנות פיננסית 6
כ עקיבת מדד עולמי בחשבון ממוסה ללא מס ירושה? שוק ההון 22
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
י מדד ניקיי שוק ההון 1
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
א מחקה מדד שוק ההון 3
א קרן שקלית שמחקה מדד זר שוק ההון 6
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
M נקודת יציאה בפיקדון. 3% או מדד? צרכנות פיננסית 13
R הקרן השקלית על מדד S&P 500 של בלאקרוק שוק ההון 2
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50

נושאים דומים

Back
למעלה