• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעת זיקנה - איך להתכונן ללא מתוכנן?

Danila

משתמש רגיל
דירוג
92
היי, אני מקווה שזה המקום המתאים לפתוח את הנושא.
מאז ומתמיד אחד הדברים שיותר מפריעים לי ושאני חושש מהם, הוא מה יקרה במידה ואפצע בצורה חמורה שתמנע ממני לעבוד / מה יקרה אם אחלה במחלה קשה שאצטרך לממן אותה לשארית חיי / מה יקרה כשאגיע לעת זקנה ואחיה רק מהפנסיה (מתעלם כרגע מתיק ההשקעות ושם אותו בצד).
איך מבטחים את עצמי מכאלו מצבים, שאין לי שליטה עלייהם ויכולים לקרות בהפתעה מוחלטת?
האם ישנו איזה ביטוח מסויים שביכולי לרכוש לכאלו מצבים?
אני לא מצליח כל כך למצוא תשובה מפורטת / מקור לימוד מסויים באינטרנט וגם בבלוג לא מצאתי. מחפש מקור מידע אמין בנוגע לביטוחים השונים שעליי לעשות ודברים שחשוב לדעת במקרים כאלו. אשמח לרפרנסים..
תודה :)

קשה לי להאמין שלא נתקלת בביטוח אכ"ע.
למה להתעלם מתיק ההשקעות?

ביטוח חיים (עבור שארים)
ביטוח אובדן כושר עבודה - קצבה במידה ולא יכול לעבוד.
ביטוח סיעודי - קצבה במידה והופל לסיעודי
ביטוח מחלות קשות - סכום חד פעמי במקרה ומתגלה מחלה.
ביטוח תאונות אישיות - סכום חד פעמי במקרה תאונה.

אפשר לעשות את הנ"ל באופן פרטי ו\או דרך המוצר הפנסיוני שלך.
למשל קרן פנסיה מכילה ביטוח לשארים, נכות(אובדן כושר עבודה)

ביטוח תאונות אישיות - סכום חד פעמי במקרה תאונה.
לשלם 50 ₪ בחודש כדי לקבל 1000 חד פעמי אם נקטעה אצבע שאינה מורה, 1500 אם מורה ביד הדומיננטית, 12000 לכף רגל שמאל, ו-500 לאוזן... :)

לשלם 50 ₪ בחודש כדי לקבל 1000 חד פעמי אם נקטעה אצבע שאינה מורה, 1500 אם מורה ביד הדומיננטית, 12000 לכף רגל שמאל, ו-500 לאוזן... :)
לא אמרתי שזה נדרש, רק שיש אופציה לבצע ביטוח כזה. כל אדם\משפחה צריכה לבצע את ניתוח הסיכונים שלה בכדי להחליט האם נדרש.

ביטוח זה נחמד (וחשוב) אבל אל תיפול בפח של לחשוב שביטוחים נותנים מענה לכל או אפילו לחלק מהסיכונים הנפוצים, שיכולים לקרות מהמצבים שתיארת.

כשאתה צעיר ובריא, אז כן, יש תחושה שכל בעיות העולם, יכולות להיפתר במספיק כסף.

אבל ככל שתתבגר ומצבך הבריאותי ישתנה, אתה תגלה שעיקר הבעיה היא לא הכסף אלא מוגבלות שלך ביכולת לנהל את ענייניך הכספיים, לבטא ולהוציא לפועל את רצונתיך ושאתה יותר ויותר נהיה תלוי באחרים, כדי לממש את רצונתיך וצרכיך, וגם בניהול של הכסף שלך. וכאן, אף ביטוח שתעשה, לא יעזור לך.

אתגרים/סיכונים בגיל השלישי - וגם המענים השונים להם - ידועים ויש על זה הרבה כתיבה. תתחיל משם, כדי להבין בכלל מול איזה אתגרים תעמוד, ואיזה כלים - גם ביטוחיים וגם לא ביטוחיים - יכולים להיות רלוונטים למצבך האישי כיום ובעתיד.

אבל ככל שתתבגר ומצבך הבריאותי ישתנה, אתה תגלה שעיקר הבעיה היא לא הכסף אלא מוגבלות שלך ביכולת לנהל את ענייניך הכספיים, לבטא ולהוציא לפועל את רצונתיך ושאתה יותר ויותר נהיה תלוי באחרים, כדי לממש את רצונתיך וצרכיך, וגם בניהול של הכסף שלך. וכאן, אף ביטוח שתעשה, לא יעזור לך.
על איזה גילאים אתה מדבר? היום אנשים בני 60-70-80 הם אנשים פעילים לכל דבר ועניין....

נושאים דומים

Back
למעלה