• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשהחיים קופצים לבקר בלי להודיע מראש...

אגב מה בנוגע לקביים? אני זוכרת שלא היתה לי בעיה לרדת במדרגות להתנייד בחוץ וכד'
זה כנראה נכון החל מנקודת הזמן שאני אוכל להניח את הרגל על הרצפה. כל עוד הרגל באוויר אני מקפצץ לי על רגל אחת.
יצא לך לרדת ולעלות שלוש קומות עם קביים?

נו שיין.. צרות של עשירים.. חבר שלי שבר את הירך והאגן ועצם הבריח (ובטח עוד כמה שאני לא זוכר) ואחרי פחות מחודש כבר ראיתו אותו מטזטז על הטוסטוס של המשלוחים... :)

סתם. בכל מקרה העם איתך. רק בריאות.

@amidar
בזמנו יכולתי, בקביים משתמשים כשיש רק רגל אחת לא?

נו שיין.. צרות של עשירים.. חבר שלי שבר את הירך והאגן ועצם הבריח (ובטח עוד כמה שאני לא זוכר) ואחרי פחות מחודש כבר ראיתו אותו מטזטז על הטוסטוס של המשלוחים... :)

סתם. בכל מקרה העם איתך. רק בריאות.
מצחיק, היום גיליתי ששבר עדיף על קרע.מסתבר שכשיש שבר אז זמן האיחוי של העצם זה בגדול כל זמן ההחלמה. כשיש קרע זמן ההחלמה ארוך הרבה יותר, ואז גם יש פיזיותרפיה (שבדרך כלל אין אחרי שבר...)

@amidar
תהיתי לגבי ירידה במדרגות.. אני בטוחה שאתה עושה את המקסימום במצב הנאחס והחלמה מהירה שוב!

המלצה שלי מניסיון כואב
יש משחה בשם״לזוניל״ מפזרת שטפי דם
ומקלה על נקעים
במידה ולא תמצא אותה שים עלה כרוב על הקרסול
הכל מניסיון כואב לצערי
החלמה מהירה

ואז גם יש פיזיותרפיה (שבדרך כלל אין אחרי שבר...)
אאל"ט קראתי פעם את הסיפור של אריאנה מלמד שבגיל 7 או 8 היתה חצי שנה עם גבס על הרגל ואיך שהורידו את הגבס, שלחו אותה לרוץ ולשחק כמו כולם.
20 דקות אחרי זה היא התהדרה כבר בגבס חדש.
אם יהיה לך שבר בעצם כלשהי עם גבס, כדאי שתתחיל פיזיוטרפיה, להעמיס עליה במתינות ולא ישר לחזור לתפקוד מלא.

מציע שתתארגן על משהו בסגנון -
http://www.getit.co.il/Prod/69296/
http://www.mobilestyle.co.il/page.asp?cat=5&cat-sub=9&cat-sub-sub=50
201344183345.jpg

ישחרר לך את הידיים. לפחות בבית.

אין לי נסיון עם המוצרים הספציפיים, אבא שלי הסתובב בדירה עם כסא מנהלים.

בתור אחת שכל חייה נקעה את קרסוליה, למדתי שחייבת ללכת על הרגל מיד.
חשוב לציין שהשלב הראשון בריפוי נקע הוא מנוחה מוחלטת, קומפרסים קרים ותחבושת אלסטית (לא בלילה!)
בהמשך, כשהבצקת יורדת והכאב שוכך (זה יכול לקחת אפילו חודש-חודש וחצי), אכן רצוי לחזור לפעילות- אך בזהירות! לחמם טוב טוב את הרגל לפני, ואפילו לשקול פיזיותרפיה (המלצה של אורתופדים). בעקבות הנקע, קולטנים מיוחדים שממוקמים בגידים וברצועות של הקרסול נפגעים. קולטנים אלו אמורים להעביר מידע אודות מיקום כף הרגל במרחב ומידת המתיחה של הגידים והרצועות. כאמור, בעקבות הנקע קולטנים אלו נפגעים ולא מעבירים מידע, או מעבירים מידע משובש, מה שגורם ליצירת מעגל קסם של נקעים חוזרים (אתה קופץ כמו שהיית רגיל, אבל פתאום הרגל שלך לא יודעת לבד באיזו זווית להיות כשאתה נוחת). תשומת הלב, החימום, והפיזיותרפיה, אמורים ללמד את הרגל את המידע הזה מחדש.

מנוחה מוחלטת זה קצת מדע בדיוני כשיש תינוק בבית.
מנוחה מוחלטת לקרסול..
וכן, גם כשיש תינוק לרוב יש בן/בת זוג.. הורים.. חברים.. שכנים..
ושלישית, זו המלצה, לא פקודה.. אפשר לתקן ל"לנוח כמה שאפשר"

אז נקעתי את הקרסול תוך כדי משחק כדורעף, נחיתה גרועה מקפיצה, הפציעה הכמעט הכי נפוצה בתחום.

החלטתי קצת לשתף את אשר על ליבי, מקווה שזה יאיר כמה דברים לכמה אנשים.

אני כבר שבוע בבית, עם נקע בקרסול ימין. לצערי נקע שמוגדר לא קל. כלומר, אני לא יכול להזיז את כף הרגל, לא לעמוד עליה, לא לדרוך עליה, ובגדול - יכול לחלוטין לשכוח מכך שרגל ימין בכלל קיימת, כי היא רק מפריעה לי כרגע.

לשמחתי לא מדובר בשבר, ויש לזה יתרונות לא מבוטלים, כמו היכולת להתקלח בלי לדאוג שמים ירטיבו את הרגל.

למה בכל זאת אני כותב את הפוסט הזה? כי אני מרגיש שאני חווה מאד בקטנה חלק מההגדרה של סיעודי. גיליתי את זה במקרה, ממש במקרה, ואסביר איך.

נכון שבהגדרות הסיעוד יש משהו שקשור ביכולת של האדם לאכול? אז אני יכול לאכול לחלוטין. מה זאת אומרת לאכול? אני יכול לשבת ליד שולחן, ולאכול כל מה שנמצא עליו עם כלי אוכל.
מה אני לא יכול לעשות?
1. לצאת מהבית לרכוש מזון (יכול להיפתר על ידי משלוח).
2. להעביר מצרכים ממקום למקום (אני יכול לשים תיק גב של ביצפר, עמוס ככל שיהיה, ולהעביר אותו איתי ממקום למקום).
3. להכין אוכל (בד"כ כלל דורש העברה של מצרכים בין אזורים שונים במטבח, אבל אני צריך יד פנויה בשביל זה, ואין לי).
4. להגיש אוכל לשולחן (כאמור, הידיים שלי עסוקות בלהחזיק קביים כדי שלא אפול).
5. לפנות כלים מהשולחן.
6. לשטוף כלים ולשים בייבוש.
7. להחזיר כלים למקום.

עכשיו, חשוב לי לציין - אני צעיר (35), בריא, עוסק בספורט ושומר על כושר. אני מסוגל לבצע הרבה מאד דברים רק בכוח של רגל אחת (כמו להתכופף ולהרים דברים כבדים מהרצפה, נסו את זה על רגל אחת למשל שעה, שלא לדבר על יום או שבוע). עם זאת, אני לא מסוגל להרים את התינוק בן החצי שנה שלנו כדי להרגיע אותו, לא יכול להחליף לו חיתול, בטח שלא לקלח אותו (אני מתקלח על כיסא פלסטיק).

אה, ואם לא ציינתי, אנחנו גרים בקומה שלישית. בלי מעלית. כל יציאה מהבית (אפילו למטרות טיפול ברגל) זה פרוצדורה לא פשוטה, שלוקחת זמן.
כמובן שבגלל שמדובר ברגל ימין, אני גם מנוטרל מלנהוג, כך שאיבדתי את העצמאות (היחסית) שלי (כן, אני יודע שיש אוטובוסים ומוניות, לכן העצמאות היא יחסית).
אני תוהה מה אמור לעשות אדם יותר מבוגר, או אפילו מישהו בגילי, שחי לבד (נגיד רווק?). זה לחלוטין גורם לי לתהות על המשמעות של המצב שנקרא סיעודי. במקרה שלי מדובר על מגבלה שאמורה לעבור עם הזמן, ויש לי בת זוג מדהימה שדואגת לי, ומשפחה עוד יותר מדהימה שדואגת לשנינו.

אבל תחשבו לרגע, מה קורה אם אתם באמת עונים על ההגדרה של סיעודי (ובשביל זה צריכים להתקיים קצת יותר דברים ממה שציינתי פה). אני תוהה עד כמה באמת שווה להחזיק את הגוף הפיזי בחיים...כמובן בתנאי שאין מזור לבעיה שלכם...

(לא חייבים לענות, אני סתם מעביר את הזמן שלי וחולק הגיגים...)
סתם שאלה, את המקרים האלו בדיוק לא מכסה ביטוח תאונות אישיות?

למי שיש, כן.
לי אין.
בדיוק היום בדרך לעבודה קראתי שלמישהו היה ביטוח כזה, הוא החליק במדרגות ושבר משהו, אני חושב ירך, אך לאחר ניתוח הוא נפטר בפתאומיות. בעיתון היה רשום שנציגי מגדל טענו שהוא לא נפטר בגלל התאונה אלא בגלל שהיה חלשלוש וניסו להתנער מלשלם לאלמנתו ... לא יודע כמה זה רציני, אבל היה סוף טוב אחרי שהאלמנה לקחה אתה חברת ביטוח לבית המשפט

@טל51 , לפי הסיפור, לקח לה רק 4 שנים.
ולראות את הכסף, בלי קנס על טרטור האזרח.
מבחינתי זה מזכיר כמה ביטוח שווה, בין אם זה מגדל, הראל, פניקס ו/או/כל חברה אחרת.

תגידו, יש פה אנשים שיש להם מתכות בגוף ויש להם טיפים להתמודדות עם הקור? או אפילו הסברים איך זה משפיע על השרירים/גידים שגורמים לכאב?

נערך לאחרונה ב:
סתם שאלה, את המקרים האלו בדיוק לא מכסה ביטוח תאונות אישיות?
שאלה טובה ועונה גם על פוסט אחר בנושא.
בחרתי כדוגמא ביטוח תאונות אישיות של הראל (מה שהיה לי וביטלתי) - נניח בשווי של 100 אלף שקל.
אין התייחסות מפורשת לנקע כך שממש לא ברור שהיה מקבל פה כסף. אבל יש התייחסות מפורשת לשברים. שבר בקרסול נותן 10% מהסכום המלא- כלומר 10,000 שקל.
דרך אגב, אם הרגל כולה היה הולכת לחלוטין - רק 40,000.

https://www.harel-group.co.il/docum...וח תאונות אישיות - הראל אמצע החיים למשפחה.pdf

נושאים דומים

Back
למעלה