• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה שווים ערכים?

ערכים תמיד מתנגשים עם ערכים אחרים, ופרנסת המשפחה זה גם ערך. כך שתמחור ערכים לא שולל את העובדה שמדובר בערכים.
אני מאד בעד שלכולם באפריקה יהיה מה לאכול וזה ערך שבאמת באמת חשוב לי אבל לא אוותר על אוכל לילדיי עבור זה
אין בעיה, אבל לא כתבתי כנגד תמחור ערכים, אלא על האופי הסובייקטיבי של התמחור...

אני נוטה ברמת העיקרון להסכים עם @נתן

זה מורכב בעיני, כל מקרה לגופו.
ספציפית לגבי ביצי חופש אני אישית חושב שזה שטויות. לפי הדת בעלי החיים נמצאים בעולם כדי לשרת את האדם. לא אומר חלילה להתעלל בהם ולגרום להם צער בכוונה ללא צורך.
אם רוצים לשנות את זה ולשפר את התנאים שלהן, לדעתי רק באמצעות חקיקה. כל עוד חוקית סחורות כאלה מיוצרות ומשווקות אני לא רואה טעם להיות הצדיק היחיד.

זאת דעתי בעניין, לא מתכוון להתווכח על זה.

ספציפית לגבי ביצי חופש אני אישית חושב שזה שטויות. לפי הדת בעלי החיים נמצאים בעולם כדי לשרת את האדם. לא אומר חלילה להתעלל בהם ולגרום להם צער בכוונה ללא צורך.
אם רוצים לשנות את זה ולשפר את התנאים שלהן, לדעתי רק באמצעות חקיקה. כל עוד חוקית סחורות כאלה מיוצרות ומשווקות אני לא רואה טעם להיות הצדיק היחיד.

השרשור הזה התחיל כדיון על מוסר והגיע להבט משפטי. קשה שלא להיזכר באמרה שמשפט צבאי הוא משפט כמו שמוסיקה צבאית היא מוסיקה, רק בהרחבה על סוגיית המשפט כולה. אכן, ואני כותב זאת בצער, החוק איננו נגזרת של מוסר או צדק, ולכן בעיני הוא איננו כלי מתאים לדיון בענייני מוסר. כמו שלא כל מה שהחוק אוסר הוא לא מוסרי, כך גם לא כל מה שהחוק מתיר, או לא אוסר, הוא כן מוסרי.

ממש לא הייתי רוצה שיהיה חוק בעניין למרות שאני טבעוני.
כל אדם יבחר כטוב בעיניו, בסופו של יום לדעתי זה חוזר אל האנשים ושלל מחלות העולם המודרני קשורות בלי ספק במזון שאנשים צורכים ואיך שהוא מיוצר.
בגלל זה גם הייתי מעוניין שיורידו ממני את המס בריאות הזה שאני משלם בו על תחלואי החברה ושאקנה ביטוח בריאות בעצמי. אני לא חולה אף פעם, לא חורף לא קיץ, לא עונות מעבר אני בריא כמו שור כל הזמן ועל שברים אני מקבל בכלל מביטוח חובה אז לא ברור לי על מה אני משלם כל כך הרבה כסף אבל זה כבר נושא אחר.

למען הסר ספק ניתן להיות טבעוני וחולה מאד - אין בעיה לאכול רק במבה,ביסלי,שוקולד פרווה ולשתות קולה ועדיין להיות טבעוני.

ממש לא הייתי רוצה שיהיה חוק בעניין למרות שאני טבעוני.
כל אדם יבחר כטוב בעיניו, בסופו של יום לדעתי זה חוזר אל האנשים ושלל מחלות העולם המודרני קשורות בלי ספק במזון שאנשים צורכים ואיך שהוא מיוצר.
בגלל זה גם הייתי מעוניין שיורידו ממני את המס בריאות הזה שאני משלם בו על תחלואי החברה ושאקנה ביטוח בריאות בעצמי. אני לא חולה אף פעם, לא חורף לא קיץ, לא עונות מעבר אני בריא כמו שור כל הזמן ועל שברים אני מקבל בכלל מביטוח חובה אז לא ברור לי על מה אני משלם כל כך הרבה כסף אבל זה כבר נושא אחר.

למען הסר ספק ניתן להיות טבעוני וחולה מאד - אין בעיה לאכול רק במבה,ביסלי,שוקולד פרווה ולשתות קולה ועדיין להיות טבעוני.
בסדר, גם אני בריא "לא חולה אף פעם" וכו'... השנה הייתי חולה פעם ראשונה מזה 6 שנים אולי. ואני לא טבעוני ואפילו מתנגד לטבעונות (ברמת הרעיון).

התכוונתי שתהיה חקיקה של שיפור התנאים וזה יגולם בעלויות יקרות יותר.
ומס בריאות - למרות שאני בריא מאוד אני מבין את ההגיון החברתי שבו. עם כל הכבוד לשוק החופשי והקפיטליזם אנחנו חברה די עשירה. אין סיבה שבחברה כמו שלנו עם כל כך הרבה שפע יהיו אנשים שיקבלו קש ממש קצר. לפחות ברמת הבריאות כי זה הרי יקר מאוד לכמעט כל כיס.

בנושאים שבהם יש התעללות אז אולי צריך חקיקה, אבל בעקרון, כליברל אני מאמין שהשינוי צריך לבוא מהאנשים. אני אישית מעדיף שאנשים יוציאו יותר כסף תמורת מוצרים שמתאימים לערכים שלהם מאשר שיצביעו עבור מפלגות שיכריחו אותם לעשון כן.

כליברל אני מאמין שהשינוי צריך לבוא מהאנשים. אני אישית מעדיף שאנשים יוציאו יותר כסף תמורת מוצרים שמתאימים לערכים שלהם מאשר שיצביעו עבור מפלגות שיכריחו אותם לעשון כן.
+1

Back
למעלה